piootr

Owijarki do bel

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
qazi    60

jak zwykła to polecałbym sipme na folię 750, dobre są i wytrzymałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ja kupiłem metal fach w tamtym roku kosztowała trochę ponad 8 tys na folię 500 i 750 ale cały czas pracuje na 750 bo jet swzybciej a jeśli chcesz 500 to wystarczy jeden tryb zmienić a samo załadowcza z metal fach w tamtym roku kosztowała 16 tys


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

nie miałeś problemów z tym Metal-fachem?? Sporo osób na nie narzeka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

Mój wujo ma Sipme Z-274/1 i jest z niej zadowolony. Gdy robimy sianokiszonkę używamy folię 750 bo jest po prostu szybciej i nie tracimy czasu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

Według mnie najlepsza by była zwykła sipma (mam taką to wiem że jest dobra :) ), a wracając do samozaładowczej to też takie cudo nie jest, pod bele trzeba podjechać, złapać i wrócić na miejsce wyładunku, a w dodatku ta cena ehh :)

Myślę, że folio 750 szybciej owinie się niż 500, ale to jest tylko moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11
Według mnie najlepsza by była zwykła sipma (mam taką to wiem że jest dobra :) ), a wracając do samozaładowczej to też takie cudo nie jest, pod bele trzeba podjechać, złapać i wrócić na miejsce wyładunku, a w dodatku ta cena ehh :)

Myślę, że folio 750 szybciej owinie się niż 500, ale to jest tylko moje zdanie :)

 

tutaj się nie zgodzę z tobą, robiliśmy bele taką i taką i robota szła bez porównania. Bo do samozaładowczej bele ustawialiśmy w rządku, jedna po drugiej i kierowca tylko jechał do przodu, bez żadnych manewrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1

Ja bym ci radził kupić zwykłą sipmę na folię 750 sam mam taką i nie narzekam (zaoszczędzisz trochę kasy) :)


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60
Według mnie najlepsza by była zwykła sipma (mam taką to wiem że jest dobra :) ), a wracając do samozaładowczej to też takie cudo nie jest, pod bele trzeba podjechać, złapać i wrócić na miejsce wyładunku, a w dodatku ta cena ehh :)

Myślę, że folio 750 szybciej owinie się niż 500, ale to jest tylko moje zdanie :)

o co ci chodzi z tym wracaniem?? samozaładowczą podjeżdżasz pod bele załadowujesz ja jak jest równe pole to w czasie owijania możesz jechać pod drugą bele a jak nie to owijasz wywalasz i jedziesz do nastepnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1
o co ci chodzi z tym wracaniem?? samozaładowczą podjeżdżasz pod bele załadowujesz ja jak jest równe pole to w czasie owijania możesz jechać pod drugą bele a jak nie to owijasz wywalasz i jedziesz do nastepnej

Nie wiem, ale koledze chodziło chyba oto że wszystkie bele trzeba przywieść owijarką tylko w jedno miejsce


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

ale poco, po to jest samozaładowcza aby podjechać do beli i ją owinąć w miejscu gdzie prasa wyrzuciła bele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1

Dokładnie,ale Mateusz16 nie miał chyba do czynienia z takimi owijarkami


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

i tu sie pojawia problem, co z taką owiniętą belą zrobić... zostawić na polu..., ok 3 pokos, ale nie wcześniejsze, zabrać? Ryzyko uszkodzenia folii jest dość duże , poza tym bele owinięte można maksymalnie transportować do 20 min po owinięciu, później może sie rozhermetyzować. A owijanie w miejscu składowanie taka owijarką to juz fajna sprawa, ale mimo wszystko na sztorc postawić ja trzeba, chociaż widziałem specjalnie zrobiony klin który to maksymalnie ułatwiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1
i tu sie pojawia problem, co z taką owiniętą belą zrobić... zostawić na polu..., ok 3 pokos, ale nie wcześniejsze, zabrać? Ryzyko uszkodzenia folii jest dość duże , poza tym bele owinięte można maksymalnie transportować do 20 min po owinięciu, później może sie rozhermetyzować. A owijanie w miejscu składowanie taka owijarką to juz fajna sprawa, ale mimo wszystko na sztorc postawić ja trzeba, chociaż widziałem specjalnie zrobiony klin który to maksymalnie ułatwiał

I z tobą się zgodzę, ale jak ktoś ma sprzęt i ludzi którzy poprowadzą ten sprzęt to niech robi taką owijarką :)


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60
i tu sie pojawia problem, co z taką owiniętą belą zrobić... zostawić na polu..., ok 3 pokos, ale nie wcześniejsze, zabrać? Ryzyko uszkodzenia folii jest dość duże , poza tym bele owinięte można maksymalnie transportować do 20 min po owinięciu, później może sie rozhermetyzować. A owijanie w miejscu składowanie taka owijarką to juz fajna sprawa, ale mimo wszystko na sztorc postawić ja trzeba, chociaż widziałem specjalnie zrobiony klin który to maksymalnie ułatwiał

wiesz są 2 możliwości wyboru zrobić i owinąć dużą ilość i zdążyć przed deszczem czy wozić to do domu i owijać a mając czym włożyć na przyczepy i potem owijać w domu samozaładowczą to mija się z celem takiej maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1
wiesz są 2 możliwości wyboru zrobić i owinąć dużą ilość i zdążyć przed deszczem czy wozić to do domu i owijać a mając czym włożyć na przyczepy i potem owijać w domu samozaładowczą to mija się z celem takiej maszyny

To w takim przypadku trzeba by było kupić zwykłą :)


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

hmmm... Fajnie jeśli belki owija się w miejscu składowania (podwórko) a jeśli np. w środku lasu ??

Pomysł niezły, a z jakiej owijarki to jest przeróbka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

w środku lasu można podpiąć normalnie do ciągnika i owijać

a jest to przerabiane z sipmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Nie chce zaśmiecać forum zakładając nowy temat więc mam taki problem , poniewarz kupiłem owijarke bel Warfame Z-555 i mam problem z zwalaniem bel owiniętych , ciekawi mnie jakie macie pomysły dotyczące zwalania bel .

 

Pozdro : endrju00711

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amorki    1

A te pierwsze owijarki na tylny tuz warfamy to miały wogóle takie coś jak wywalanie za pomoćą tuz ciągnika poprzez odpięcie dżwigni jak sokólka i sipma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amorki    1

Ta owijarka warfamy to troche lipa jest , sam kieyś miałem kupić prasę warfamy i owijarkę i zrezygnowałem i postawiłęm na METAL FACH SOKÓŁKA Z 562 i owijarka też oczywiście sokółki na folie 50,75 i owijam 75 od samego początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

Witam czy wie ktoś ile może kosztować Owijarka samozaładowawcza Z-577 z metal fachu ? i może widział albo coś jak sie ona sprawuje ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Ja mam owijarke od warfamy i prase tez.....ze zwalaniem balotów nie ma problemu. Mam przy ładowarce chwytak do bel i moge nawet pietrowo stawiac owiniete baloty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Buncol
      Witam Chciałbym poprosić o pomoc.
      Mam zamiar podczepić owijarkę do swojego Władymirca, ale jak zrobić wejście hydrauliczne na 2 końcówki, aby rusek mógł owijać baloty?
      Z góry dziękuję za pomoc.
      Pozdrawiam
    • Przez Heniu95
      Witam, 
      Chcę się dowiedzieć czegoś o owijarkach Langren, czy polecacie te owijarki?
      Nie miałem wcześniej styczności  z ową marka i nie wiem co o niej sądzić?
      Dodam  jeszcze że rocznie by robiła ok 70-80 bel.
       
      Pozdrawiam
    • Przez marcin788
      Witam,
      czy ktoś posiada może instrukcję obsługi prasoowijarki John Deere 678 Maxicut (2006) ?
    • Przez marcin788
      Witam,
      czy ktoś posiada instrukcję obsługi prasoowijarki John Deere 678 ?
    • Przez Pka93
      Witam podczas rutynowej próby podpięcia praso owijarki krone 1250 combi pack okazało się że komputer sterujący (w kabinie) nie włącza się. Gdy podpinałem ją kilka miesięcy wcześniej wszystko było w porządku. Standardowo sprawdziłem bezpieczniki oraz czy wszędzie prąd dochodzi. Wszystko jest w porządku jednak sterownik dalej nie daje się włączyć. Czy ktoś miał taki przypadek?  Może ktoś ma namiary na mechanika z okolicy Kielc który był by w stanie mi pomóc? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj