piootr

Owijarki do bel

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
New    0

Ja mam taki mały kłopot???? Belki mi z owijary spadają i nie wiem od czego to zależy. Belka troche nierówna owijarka stoi na równym tylko że nie założyłem podpórki pod folią w Tekli. Myśle że to zależy od zbicia balota i jego równości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9
Ja mam taki mały kłopot???? Belki mi z owijary spadają i nie wiem od czego to zależy. Belka troche nierówna owijarka stoi na równym tylko że nie założyłem podpórki pod folią w Tekli. Myśle że to zależy od zbicia balota i jego równości

Może za szybko kręcisz owijarką (za szybko owijasz ) i to może być przyczyną

 

Ja miałem owijarkę z Metal-fach-a (stacjonarną) choć mam tura to i tak długo schodziło z załadowaniem beli na owijarke i postawieniu jej w pionowo po owinięciu , a że w sezonie owijam 500 bel to praca tym sprzętem stawała się bardzo męczoąca. Dlatego też w tamtym roku sprzedaliśmy owijarkę z "Sokółki" i postanowilismy zakupiuć samozaładowczą Kverneland Vicon BW 1400, i tak też się stało. Praca to maszyną to czysta przyjemność niedość że sama zakłada i obcina folię to jeszcze stawia bele w pion. Teraz spokojnie owine 130 bel dziennie.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Folia 75 cm to jest to szybciej się robi mocniejsza jest miałem okazje porównać jak robiłem nią na 50 cm sąsiadowi

 

@krzysiu mam oferte unterland zielona po 260 zł musze wziąść chociaż 5 szt tylko nie jestem pewien czy jest to ta EXTRA

 

Żeby nie było tak różowo to bez przeróbek podajnika folii nie obyło się , Sipma się nie popisała ale teraz już poprawiłem i jest OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ile razy owijacie swoje bele???w ostatniem RPT jest na test prasoowijarki KRONE i jest to wyboru 4, 6 i 8 warstw...u mnie wszyscy owijają 2 razy


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@pioter 2x czyli 4 warstwy folii ??

 

ja powinienem 16x ale i 14-15 styka żeby całą belo oblecieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

przeciez juz za drugim obrotem bele folia do połowy leci po poprzedniej czyli jest juz 2 warstwy. na srodku słoja beli jest najwiecej warstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no włśnie 2 krotnie czyli 2 razy a wychodzi na to że ta prasoowijarka od 4 do 8 razy owija...to już wychodzi trochę drożej :(


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

To pewnie jakas prywatna osoba je robi, bo pierwsze widze. Ale wolalbym dolozyc 2 tyś wiecej i kupic jakies znanej firmy. Sasiad kupił od takiego to same problemy z nia mial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ja mam foliarkę metal fach na folię 50 i 75 ale 50 nigdy nie owijaliśmy używamy głuwnie foli silotitte balota owijamy 16 razy


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

ja kupiłem 4 lata temu owijarke do bel Sipme 50 i 75 cm , i powiem tak jak by mialem teraz kupowac to by wolalem wiecej wydac i kupic samo zaladowcza na kolacha !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frost    0
Sasiad kupił od takiego to same problemy z nia mial.

 

jakie problemy miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Zna może ktoś cenę owijarki samozałodawczej ze stawiaczem bel sipma Z-583.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Witam. Wiem, że są 2 tematy o owijarkach, a zakładam kolejny.

Ostatnio pytałem o prasy, nadszedł czas na owijarki...

Jest wiele firm do wyboru, ale jaką wybrać??

Sipma http://www.sipma.pl/page.php?content=owijarki - cena spora, szczególnie samozaładowczych, ale za to jak szybko roboty ubywa ;)

Mascar http://www.bmdanex.pl/oferta1.php ceny jeszcze nie znam, ale wyglądają solidnie

firma xxx - czyli prywatna robota warto - cena niska ??

PRONAR http://www.pronar.pl/osprzet/___z_235__.html - nie widziałem, ceny nie znam

 

Czy warto kupić na folię 750??

Która samozaładowcza lepsza, od tyłu czy z boku??

 

I jeszcze jedno pytanie zasadnicze, jaka jest różnica w owinięciu beli owijarką, która ma 2 walce (sipmaZ-274), a taką która między walcami ma pasy(MASCAR)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

co do firmy to ciężko jest mi doradzić, ale na pewno warto kupić owijarkę na folię 750 bo sporo szybciej się owija, lepsza chyba będzie z bocznym załadunkiem bo chyba wygodniejsza praca bo nie trzeba cofać pod każdą bele, a co różnicy pomiędzy owijarką na walcach a tą na pasach to chyba na pasach jest lepiej bo nawet niekształtne bele można owijać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Brałeś pod uwagę Metal-Tech?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ja bym bral sipme bo to sprawdzona firma...


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Buncol
      Witam Chciałbym poprosić o pomoc.
      Mam zamiar podczepić owijarkę do swojego Władymirca, ale jak zrobić wejście hydrauliczne na 2 końcówki, aby rusek mógł owijać baloty?
      Z góry dziękuję za pomoc.
      Pozdrawiam
    • Przez Heniu95
      Witam, 
      Chcę się dowiedzieć czegoś o owijarkach Langren, czy polecacie te owijarki?
      Nie miałem wcześniej styczności  z ową marka i nie wiem co o niej sądzić?
      Dodam  jeszcze że rocznie by robiła ok 70-80 bel.
       
      Pozdrawiam
    • Przez marcin788
      Witam,
      czy ktoś posiada może instrukcję obsługi prasoowijarki John Deere 678 Maxicut (2006) ?
    • Przez marcin788
      Witam,
      czy ktoś posiada instrukcję obsługi prasoowijarki John Deere 678 ?
    • Przez Pka93
      Witam podczas rutynowej próby podpięcia praso owijarki krone 1250 combi pack okazało się że komputer sterujący (w kabinie) nie włącza się. Gdy podpinałem ją kilka miesięcy wcześniej wszystko było w porządku. Standardowo sprawdziłem bezpieczniki oraz czy wszędzie prąd dochodzi. Wszystko jest w porządku jednak sterownik dalej nie daje się włączyć. Czy ktoś miał taki przypadek?  Może ktoś ma namiary na mechanika z okolicy Kielc który był by w stanie mi pomóc? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj