Skocz do zawartości

Zdjęcie

Owijarki do bel

314 odpowiedzi na ten temat

#181 Share darek3010

darek3010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 21:31

Owijarki do bel Pracował moze juz ktoś w taki sposób z owijarką na przednim TUZ-ie ma moze ktoś jakieś doświadczenie z was koledzy w takim agregatowaniu ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Owijarki do bel Dzisiaj, 06:54
  •  

#182 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 21:56

Owijarki do bel U mnie jeden tak jeździ czasem. Oszczędza czas i ropę na dojazdach.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#183 Share PeriplPl

PeriplPl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 23:47

Owijarki do bel Przelicz zakup TUZ-a bez WOM-u to jakieś 6 tys. (nowy) używany trochę tańszy...

Ja jak podejmuje jakiś zakup to liczę ile rocznie musiałbym wydać na ta maszynę: czyli jeżeli ten TUZ kosztuje 6 tys. to okres użytkowania (zwrotu inwestycji-rozłożenie kosztów w czasie 7 lat) to 800 zł rocznie, ale pod warunkiem, ze kupuje za gotówkę ! Teraz przelicz czy 800 zł rocznie wydasz na ten przysłowiowy bajer - czy koszt dojazdu z druga maszyną i czas mniej więcej ile może Cię kosztować ? Moim zdaniem to się nie opłaca, jeżeli będziesz używał to wyłącznie do wożenia maszyny....

Ja Zetora kupiłem już w przednim TUZ-em i WOM-em droższy był od innych wersji jakieś 3 tys. ale kupiłem dla tego, że bliżej mojego miejsca zamieszkania był do sprzedania i przekalkulowałem że koszt transportu z wielkopolski do mnie wyniesie mnie tą różnice co ten TUZ - dla tego mam go...

Wykorzystuję go do koszenia traw ( kosiarka czołowa za 500 Euro Deutz - 2,0 m a z tyłu polska ze słupska 1,65 m ) idzie nie źle :huh:
ale też usługi - odśnieżanie i koszenie kosiarką bijakowa czołowa...

To jeśli patrzysz perspektywicznie to tak ! kupuje kupuj...

Owijarkę do pola wożę i tak na ładowaczu - szybki załadunek !

Pozdrawiam
Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share darek3010

darek3010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 22:52

Owijarki do bel Na początku chcę podziękować ze wogóle ktoś czyta i stara się zawsze wyrazić swoją opinię. A tym TUZ-em to nie tylko bym transportował tą owijarkę ale również bym chciał owijać gdy ona by była cały czas z przodu ciągnika tak aby prasy nie odpinać po prostu hydraulikę bym przełączył i owijał przodem no i mam nadzieję ze jakoś to by szło wywracać te kule z tej owijarki. bo mam również ciągnik c 330m ale on do owijarki się nie nadaje wiadmo za słaby podnośnik itd. przeliczam to myślę nad tym nad zasadnością tej inwestycji TUZ zgadza się kosztuje ok 6000zł. Gdybym miał inny ciągnik który by dawał sobie radę z owijarką to bym nie brał pod uwagę nawet tego TUZ-a bo to za drogi interes. wiem ze muszę sobie sam odpowiedzieć na to pytanko ale bardzo proszę o każde sugestie informacje czy wogóle jest to technicznie wykonalne pracować owijarką na przednim TUZ-ie oczywiście na postoju nie jeżdżąc po polu tylko owijać kipować i cofać się do tyłu lekko razem z prasą.

#185 Share sledzik

sledzik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 luty 2011 - 10:01

Owijarki do bel Witam

Prosze o informacje.
Jakis czas temu widzialem w gazecie owijarke ktora owijala bele jedynie po obwodzie (dodam, ze musi to byc folia)
Czy ktos jest w stanie podac mi producenta takiej owijarki?
Za nic nie moge sobie przypomniec producenta.

Dzieki

#186 Share sebek1981

sebek1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 marzec 2011 - 15:50

Owijarki do bel Witam mam zamiar kupić owijarke na którą zamierzam przeznaczyć około 12tys zł i chciałbym prosić o porade. Dodam że zakupiłem prase Claasa 360 Variant. z góry dziękuje

#187 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1136 postów

Napisany 06 maj 2011 - 10:36

Owijarki do bel witam moze to nie ten temat ale chcialbym zapytac przy folii 75 lancuch na trybach na walkach maj byc na wiekszych czy mniejszych zebatkach??
PZDR
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#188 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, nowinki technologiczne

Napisany 06 maj 2011 - 14:23

Owijarki do bel

witam moze to nie ten temat ale chcialbym zapytac przy folii 75 lancuch na trybach na walkach maj byc na wiekszych czy mniejszych zebatkach??
PZDR

Na mniejszych trybach. Wałki muszą się obracać szybciej, więc przeniesienie musi być na mniejszą zębatkę. Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

#189 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2432 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 06 maj 2011 - 17:55

Owijarki do bel Nie, nie mylisz sie. Łańcuch ma być na mniejszych zębatkach.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#190 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1136 postów

Napisany 08 maj 2011 - 09:03

Owijarki do bel aha dzieki ;)
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share pawel093

pawel093

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 12 maj 2011 - 09:01

Owijarki do bel a czy można przerobić owijarkę z 50 na 75??

#192 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 24 maj 2011 - 16:20

Owijarki do bel A tak poza tematem. Mam do sprzedania nowy stawiacz bel. ;)
Case <3

#193 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 10 wrzesień 2011 - 21:33

Owijarki do bel Takie pytanie: Czy ta owijarka jest warta "zachodu"? Bo dziwnie tania jest i wogóle sprzęty tego użytkownika wszystkie jakie ma na aukcjach.

http://allegro.pl/no...1787596027.html

Edytowany przez Witek2010, 10 wrzesień 2011 - 21:34.

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#194 Share Termik32

Termik32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 22:29

Owijarki do bel Witajcie.
Jako że jestem nowy Wypada się przywitać - co czynię.
Przeglądam tematy dotyczące owijarek, gdyż zaczynam ich produkcję.
Mam kilka z nich do powiedzmy podejrzenia - nie zależy mi na tym by wyprodukować bubla - dlatego
proszę o wasze uwagi na co szczególnie zwracać uwagę, oraz co w waszych najczęściej ulegało awariom - by
szczególnie przyjrzeć się tym słabszym rozwiązaniom i ew je poprawić.
Pochodzę ze wsi i wiem że najważniejsza jest niezawodność.
Pierwszymi owijarkami jakie zamierzam produkować będą owijarki stacjonarne.
Wzorem jest owijarka Sipma -Tekla.
Sipma ma duże doświadczenie - ja natomiast duże ambicje, odpowiednie wykształcenie oraz
doświadczenie w produkcji różnych maszyn i urządzeń - typu piece lakierni proszkowych, piły mostowe itp.
Mam nadzieję że i z tymi urządzeniami sobie poradzę.
A was proszę o cenne uwagi i spostrzeżenia jakie macie po kilku latach użytkowania.
Pozdrawiam
Zbyszek

#195 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 02 styczeń 2012 - 19:06

Owijarki do bel Witam wszystkich i proszę Was o poradę. Prowadzę wraz z ojcem ok 30 hektarowe gospodarstwo i hodujemy bydło(a właściwie to próbujemy :rolleyes: ) i po wielu burzliwych dyskusjach doszliśmy do wniosku,że nadszedł czas zakupu prasy rolującej a co za tym idzie i owijarki.....Prasa już jest od roku i teraz kolej na owijarkę-tylko jaką??? Sianokiszonki robimy ok 100-120 beli(do tej pory była w workach ale.............szkoda mówić)i wiem,że zakup owijarki nie jest za bardzo uzasadniony ekonomicznie ale co zrobić skoro nikt w mojej okolicy jej nie posiada! Dlatego owijarka musi być przede wszystkim tania a zarazem wytrzymała-żebym po roku czy dwóch nie musiałbym jej remontować.Przeglądałem allegro od kilku tygodni ale przed zakupem wolę najpierw zasięgnąć porady praktyków-użytkowników owijarek.Ponadto dobrze by było jakby owijarka była wyposażona w możliwość owijania na folię 50 i 75mm,i co jeszcze?????Czekam na wasze porady dotyczące zakupu, na koniec dodam,że owijarka nie musi być fabryczna może pochodzić od rzemieślnika-najważniejsze tak jak już napisałem cena i jakość(zdaje sobie z tego sprawę,że rzadko idzie to w parze ale może coś się znajdzie)z góry dziękuję i pozdrawiam.... :rolleyes:

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#196 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 18 styczeń 2012 - 17:56

Owijarki do bel Witam, mam ten sam problem co kolega wyżej a mianowicie jaką owijarkę wybrać? Ja mam mało bel do owijania i zastanawiam się czy nie kupić takiej za 5tyś... Co o nich myślicie?
Deutz is Power!

#197 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 19 styczeń 2012 - 10:45

Owijarki do bel Witam wszystkich w tym temacie! Ja również przyłączam się do pytań moich poprzedników, z tym że ja owijam rocznie około 350-400 balotów plus może jakieś usługi :)

#198 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 19 styczeń 2012 - 13:23

Owijarki do bel

Witam, mam ten sam problem co kolega wyżej a mianowicie jaką owijarkę wybrać? Ja mam mało bel do owijania i zastanawiam się czy nie kupić takiej za 5tyś... Co o nich myślicie?

Myśle że warto zainwestować.Zawsze zakup kiedyś się zwróci ;) .Jeżeli chodzi taką do 5tys to http://allegro.pl/ow...2018124170.html chodź ta rama taka jakaś zbyt delikatna się wydaje lub http://allegro.pl/ow...2051173632.html albo dołożyć tysiąc i kupić taką http://otomoto.pl/ow...220-A34601.html -sam taką posiadam,zrobiła jak narazie ok.100 bel przez 1sezon i sprawuje się bez zastrzerzeń :) A na większy areał to lepiej kupić Sipme lub Metal-Fach,wiadomo dobre i sprawdzone firmy,może także warto zainwestować w samozaładowczą ;)

#199 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 19 styczeń 2012 - 16:31

Owijarki do bel A co oznacza że wersja jest wzmocniona lub nie?
Deutz is Power!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 19 styczeń 2012 - 16:45

Owijarki do bel Hmm..Pewnie że rama jest jakoś dodatkowo wzmocniona,wytrzymalsza,chyba o to chodzi.. :)