Skocz do zawartości

Materiały eksploatacyjne do samochodów

42 odpowiedzi na ten temat

#41 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 21:14

Materiały eksploatacyjne do samochodów Czy można zalać nowy silnik w ciągniku olejem syntetycznym np. Mobil 1 5w50?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Materiały eksploatacyjne do samochodów Dzisiaj, 14:13
  •  

#42 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 21:26

No i ja mam pytanie odnośnie auta;]

Otóż posiadam Poloneza Atu Plus GSI 1.6 +gaz, autko u mnie od nowości (rocznik 00/01) przejechane na dzień dzisiejszy 104tys km. Ale mam problem, na benzynie auto chodzi jak malina ale jak przełączę na gaz to auto mi gaśnie, jak jestem w trasie to nic się z nim nie dzieje, ale jak wjadę w miasto to już tylko przełączenie na benzyne mnie ratuje:( co to może być? Dodam, że od nowości tak gadzina ma ;)

A właśnie może mi ktoś podać jakie powinny być wartości luzów zaworowych dla tego silnika? Silnik na wielopunkcie jest.

U wujasa tak się działo w samochodzie dla pracowników tylko że polonez miał ponad 300 tyś km, okazało się że była lekko dmuchnięta uszczelka pod głowicą . Po jej wymianie i regeneracji głowicy jest wszystko OK
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#43 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 22:32

No i ja mam pytanie odnośnie auta;]

Otóż posiadam Poloneza Atu Plus GSI 1.6 +gaz, autko u mnie od nowości (rocznik 00/01) przejechane na dzień dzisiejszy 104tys km. Ale mam problem, na benzynie auto chodzi jak malina ale jak przełączę na gaz to auto mi gaśnie, jak jestem w trasie to nic się z nim nie dzieje, ale jak wjadę w miasto to już tylko przełączenie na benzyne mnie ratuje:( co to może być? Dodam, że od nowości tak gadzina ma ;)

A właśnie może mi ktoś podać jakie powinny być wartości luzów zaworowych dla tego silnika? Silnik na wielopunkcie jest.

niewiem czy to bedzie to samo ale jak u nas zalozyli gaz do forda (ford mondeo 16v)to po czasie tez na gazie gasl a jak sie przelaczylo na benzyne to tak ledwo lapal 500obrotow.
przyczyna byl wezyk ktory spadal bo byl za krotki,ale gdzie szedl ten wezyk to niewiem.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze