Gość wolf19

Materiały eksploatacyjne do samochodów

Polecane posty

Gość wolf19   
Gość wolf19

Może to nie jest temat na forum rolnicze, ale mam pytanie takie jak w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

a diesel czy benzyna

 

bo to ma znaczenie

Nie piszemy posta pod postem, używaj opcji EDIT!

Edytowano przez krolikNH
Łączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

po drugie ile nabite kilometrow? bo wtedy stosujesz albo syntetyki albo pol.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

przenoszę a niedługo do osunięcia


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

@zdruj77

 

chcesz powiększyc swoj dorobek ostrzezen ?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Matey przecież to Hyde Park- spokojnie ;))

 

A co do tego oleju to my do swojej Xsary(99r) laliśmy przez 5 lat Mobil 1 syntetyczny, teraz po wizycie u mechanika lejemy półsyntetyczny -tak nam poradzono :D Ale jeżeli twój C3 jest nowy to lej Mobil 1 syntetyczny :)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19
a diesel czy benzyna

 

benzyna

 

po drugie ile nabite kilometrow? bo wtedy stosujesz albo syntetyki albo pol.

 

51 tyś. 2004r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

ja polecam ci olej mineralny o lepkości dostosowanej do pory roku który można używać w mało wysilonych silnikach benzynowych silnikach wysokoprężnych z wtryskiem pośrednim,najlepiej mobil albo castrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

to, że jest to hp nie znaczy, że może tutaj byc bałagan ;)

 

@zdruj77 edytuj swoje posty


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19
to dajesz syntetyk.

 

a to od ilu km przebiegu daje się pólsyntetyczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenit    0

Citroen rekomenduje oleje Total QUARTZ , można zrobić na nim większy przebieg jak np. na castrolu. W serwisie zawsze ten mi leją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104
a to od ilu km przebiegu daje się pólsyntetyczny?

tego niemozesz okreslic od ilu km. bo np jezdzdac po autostradach to zrobisz 200tys km i silnik chodzi jak burza, a jezdzdac po miescie w korkach to zrobisz 50tys i silnik jest na wykonczeniu. najlepiej jedz do mechanika i zapytaj co i jak. Ja mam mondeo 250tys i leje polsyntetyk z orlena i mi chodzi silnik jak burza.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie powiedzialbym zeby silnik doladowany kochal autostrady ;)

kto zaakceptowal ten temat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-tas    0

nie ma żadnej granicy przebiegu przy której powinniśmy zmienić typ oleju

tak więc jeśli silnik od początku jest zalany syntetykiem, jest w dobrej kondycji, nie bierze oleju to nic tylko jeździć na syntetyku- wujek jakieś 10-7 lat temu miał golfa mk2, ogólnie to straszny grat był, chyba popowodziowy bo gniło wszystko od rantu felgi po koniec anteny, ale silnik-jednostka 1.6 na gaźniku był zalewany MOBIL 1(pełen syntetyk 0W 40), w tamtych czasach kosztował straszne pieniądze, i nie przeszkadzało mu to, że silnik miał nabite ponad 300 tysięcy kilometrów- ile się oleju wlało, tyle się na zmianie spuszczało, przez 10 tysięcy kilometrów ubywało na bagnecie z max do min, czyli ok 1 litra, silnik był w środku czysty, należy dodać, że okres w którym użytkował ten samochód mój wujas( a wcześniej rok czy dwa mój kuzyn) auto miało zamontowaną instalację LPG

to co zdecydowało o tym, że lano pełen syntetyk do tego silnika, była informacja z książek serwisowych(których kiedyś nie podrabiano) o tym, że za Niemca też lano oleje syntetyczne, oraz dobra kondycja jednostki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

a co ile trzeba zmieniac olej w silniku i skrzyni? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Wszystko zalezy od zaleceń producenta i używanego oleju.

Dla wiekszosci samochodów zalecena jest co 15tyś km.

Ale teraz dużo nowych samochodów chodzi na olejach przewidzianych specjalnie do nich i wymiane przewiduje sie co 30tys km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jaki to dokładnie silnik?? bo w c3 są stosowane oleje jak dobrze pamiętam 5W40 albo 10W40 i wymiana jest co 30tys km albo raz do roku, najlepiej sprawdzić w instrukcji obsługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

zalej takim jakim był do tej pory i bedzie ok. syntetyk wiem że na serwisach leją do nowych silników bo do starszych to raczej półsyntetyk i taki bym wlał do tego citroenka... my golfa IV zalaliśmy teraz castrolem a według ksiązki jeździł na helixie i chodzi bez zająknięcia.do tego polecam kupować olej na allegro bo tam masz 5 litrów i dużo taniej niż 4l w sklepie. poczytaj tez ksiazke serwisową to bedziesz wiecej wiedział


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

lej najlepiej taki, jaki był wcześniej, raczej nie powinno się zmieniać oleju "gęstrzego" na "rzadszy" w drugą stronę można

ja do swojego Peugeota 106 leję mobila półsyntetyka, silniki te same co w citroenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19
jaki to dokładnie silnik?? bo w c3 są stosowane oleje jak dobrze pamiętam 5W40 albo 10W40 i wymiana jest co 30tys km albo raz do roku, najlepiej sprawdzić w instrukcji obsługi

 

1.1 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

olej zalecany do tego samochodu to : ACEA A1/A3-98 SAE 5W-40,ORAZ 10W-40; API SH/EC SAE 5W-40, API SJ / EC SAE 10W -40, mieści się go 3.4l, a olej jest wymieniany co 30tys lub co 24 miesiące, pasek rozrządu co 120tys albo co 120 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

@gazi pasek co 120tys. km???? Chyba moze w serwisie citroena. Ale jak ja wymienialam to dostalam gwarancje na 70tys ale wymiana paska i rolki napinacza bo na sam pasek niedaja u nas, a 120tys to chyba jak jezdzisz po autostradach to mozesz byc spokojny o rozrzad bo w miescie to bym nie bo sie ciagle rusza i hamuje.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

jak sie kupuje tanie paski to nie dziw że mało wytrzymują...


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj