Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 5 ha

460 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Ursus355i912

Ursus355i912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 22 luty 2009 - 18:49

Ciągnik na 5 ha Ursus 2812 powinien dać rade <_<

Ostrzeżenie za posty bez uzasadnienia!!

Edytowany przez robertbara, 22 luty 2009 - 18:58.

Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 5 ha Dzisiaj, 23:16
  •  

#102 Share PABLOURSUSC360

PABLOURSUSC360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 luty 2009 - 08:33

Ciągnik na 5 ha Moim zdaniem najlepiej by sie nadał c-330 lub t-25 patrząc pod względem spalania i ceny, jeśli potrzebujesz ciągnik do lasu lub na jakieś usługi żeby sie szybciej wyrabiał to polecam c-360 3p lub c-360 z tym że tutaj już musisz sie liczyć z większym spalaniem,chodziaż w sumie 3p aż tak wiele nie pali ale na same te 5 ha to i tak za dużo:)no chyba że chcesz sie rozwijać i postawić na coś lepszego (tylko czy sie zwróci?) no i oczywiście chciałbyś taką kwote przeznaczyć to polecam 5211 lub mf255 (chodziaz ja osobiście nigdy nie byłem przekonany do niego) i z pewnością do lasu to on nie będzie za dobry

#103 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 luty 2009 - 19:15

Ciągnik na 5 ha A dlaczego mf255 za słaby do lasu? Przecież jest bardziej zwinny od c-360...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#104 Share PABLOURSUSC360

PABLOURSUSC360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 luty 2009 - 19:54

Ciągnik na 5 ha zwinny to on napewno jest bardziej od c-360,ale ja jeśli bym kupował ciągnik przeznaczony do lasu kierował bym sie jednak większą mocą i lepszym uciągiem a w tym przypadku c-360 wygrywa z mf

#105 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 27 luty 2009 - 21:56

Ciągnik na 5 ha No ta moc to tylko 5 km wiec znaczącej różnicy w mocy nie będzie. Co do uciągu to się zgadza. C-360 jest trochę dłuższa i cięższa przez co uciąg jest lepszy.
Zapraszam na swój profil

#106 Share Piotrax12

Piotrax12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sport,rolnictwo

Napisany 28 luty 2009 - 11:48

Ciągnik na 5 ha Ja bym Ci poradził Ursusa C-360 albo Zetora 5211 :)

Dostajesz ostrzeżenie, za pisanie postów bez uzasadnienia.

Edytowany przez robertbara, 28 luty 2009 - 16:22.

U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

#107 Share PABLOURSUSC360

PABLOURSUSC360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 luty 2009 - 13:05

Ciągnik na 5 ha milanreal1 wszystko to co mówisz owszem sie zgadza tak jak mówisz że w tym przypadku akurat te pare kucy nie robi tam większej różnicy tylko cała filozofia leży w czym innym mf ma fabrycznie węższe koła i druga znacząca róznica polega na tym że mf ma słabo dociążony tył i dlatego nie ma takiego uciągy tylko sie bardziej ślizga ale za to lepszy jest w tym przypadku na łąki:)jak to sie mówi jedno w drugie,żaden z nich nie jest idealny,albo tak jak napisał mój poprzednik można wźiąśc pod uwagę jeszcze zetorka oczywiście 5211 bo 7211 czy nawet 7011 to już troszke za duży chyba że będziesz robił usługi z tym że co do zetora to znów wchodzi problem większej ceny no i te splanie

#108 Share Mati89

Mati89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 28 luty 2009 - 23:08

Ciągnik na 5 ha Witam, chciał bym się doradzić jaki ciągnik kupić do mojego gospodarstwa. Na ciągnik mam 26tyś MAX w gospodarstwie hodujemy bydło i obsiewamy pole zbożem więc są prace lekkie i ciężkie, 4Ha są obsiane zbożem 2Ha to łąki. Gleby są trochę "gliniaste" więc jest ciężko orać, obecnie radził sobie C-360 jednak przyszła pora na zmianę (jest u nas od 1979 roku). Priorytetem jest oszczędność. Ciągnik będzie jeden więc musi wykonywać i te cięższe prace i te lekkie prace a przy tym musi być oszczędny. Jaki ciągnik proponujecie ???

#109 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 02 marzec 2009 - 18:51

Ciągnik na 5 ha Na gliniaste pola dobry byłby Ursus 912, za 26tyś dorwiesz w bardzo dobrym stanie i powinno coś kasy Ci jeszcze zostać , ale przy lekkich pracach będzie nieopłacalny, za dużo będzie palić, Jeżeli masz jeszcze tą C 360 to ja na twoim miejscu bym se dokupił tego ursusa, ciężkie prace nim wykonywał ,a lekkie 60tką,

http://allegro.pl/it...12_z_1982r.html
http://allegro.pl/it...o_remoncie.html
http://allegro.pl/it...plug_atlas.html

a jeżeli nie masz już 60tki to idealny byłby jakiś MF 4 cyl., oszczędne, słynące z niezawodności ciągniki, idealne do lekkich i cięższych prac np.

http://allegro.pl/it...ur_zamiana.html
http://allegro.pl/it...son_mf_595.html

To są tylko moje propozycje, nie pisze ,że masz to kupić, a może ktoś napisze lepsze propozycje. Zastanowiłbym się jeszcze nad MTZ 82, ale ja o nim się nie rozpisuje bo mam do niego uraz, widziałem kilka na żywo i każdy był w stanie, że szkoda gadać , właściciele MTZ na AF mnie zbesztali jak źle napisałem o ich ciągniku w jakimś temacie.

NA TWÓJ AREAŁ CHYBA BĘDZIE NAJLEPSZY MF 4 CYL.
Wieczny kawaler ;)

#110 Share Malutki

Malutki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 19:38

Ciągnik na 5 ha Wiecie co wam powiem. Jak otwieram takie tematy jak ten to się już boję na samym wstępie co inteligencja napisze. Popatrzcie na posta wyżej. Koleś na 4 hektary ornego i 2 hektary łąk proponuje ciągniki które mogły by obrobić 30 i więcej hektarów. Przecież jak się to czyta to normalnie żal d*pę ściska.
A co do Mati89 - wymień c360 na małego 4 cylindrowego Mfa. Nawet jak masz te gliniaste ziemie to tej orki nie będzie nie wiadomo ile a na takiej małej powierzchni to ty się powinieneś delektować orką czy inną uprawą bo się skończy szybciej niż się obejrzysz. Ja bym polecał jakiego Mfa 565 albo 575 a w kasie powinieneś spokojnie się wyrobić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 06:49

Ciągnik na 5 ha NO ja nie wiem czy Ursusem 912 30 ha by ci się chciało obrabiać, heh ja też mu doradziłem 4 cyl. mf'a więc zawrzyj ...
podałem same ciągniki 4cyl. o mocy ok. 80km` więc to chyba nie przesada.

EDIT: http://allegro.pl/it...ur_zamiana.html Byłby idealny na twój areał.
-spora moc
-mało pali
-MF słynie z niezawodności
-za niewielką dopłatą właściciel dodaje tura
-z pługiem 3 skibowym w glinie będzie szedł jak przecinak, nigdy Ci mocy nie zabraknie
- pare tyś. Ci zostanie na ewentualne naprawy.
- duża komfortowa kabina.
Wieczny kawaler ;)

#112 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 07:43

Ciągnik na 5 ha Jak c-360 ci nie wystarcza to może taki zetorek by cie zadowolił http://allegro.pl/it...assey_case.html
Te 1500zl napewno by sie udało utargowac. Ma kilka koni więcej i napęd na przód. Więcej może od c-360 troche spali w lekkich pracach ale napewno w orce zaoszczędzisz na paliwie. No i jest wygodny i nie ma problemu z serwisem. Może Jakiś Ferguson by był oszczędniejszy ale to co zaoszczędzisz na paliwie wydasz na droższe części przy ewentualnych naprawach.

#113 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 08:17

Ciągnik na 5 ha Propozycja kolegi wyżej wydaje mi się bardzo rozsądna i osprzętu byś nie musiał zmieniać. Przedni napęd, to duży plus podczas prac w glinie, ogólnie w ciężkich pracach polowych.
Wieczny kawaler ;)

#114 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 12:08

Ciągnik na 5 ha A ja bym proponował jak większość ursusa c 330 na takim areale to się będzie i tak nudził <_<

#115 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 19:30

Ciągnik na 5 ha

NO ja nie wiem czy Ursusem 912 30 ha by ci się chciało obrabiać, heh ja też mu doradziłem 4 cyl. mf'a więc zawrzyj ...

Co ty gadasz. Ciapki sobie radzą na gospodarstwach po 10 ha to niby dlaczego 912 miałaby sobie nie dać rady na 30ha? Przecież ma 48 km więcej od ciapka... U mnie na wsi jest koleś co ma spokojnie 25 ha i ciapkiem wszystko obrabia i daje radę. Na 5 ha ciapek wystarczy jeżeli jest ciężka ziemia to na taki areał myślę bardziej warto trochę się pomęczyć i zrobić ciapkiem. Tak jak @zetor10045 napisał on więcej będzie stać niż pracować.
Zapraszam na swój profil

#116 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 21:02

Ciągnik na 5 ha @milanreal1 - nie miałem na myśli to ,że nim nie da rady. Chodziło mi o to ,że nie chciałbym nim tyle ha obrabiać, na 30 ha wolałbym coś z przednim napędem np. Ursus 1014. Taki to czwórke pług spokojnie pociągnie.

Ten MF stoi tyle samo co ciapek, więc czemu kupywać słabszy ciągnik???
To kwestia indywidualnego podejścia do tematu i gospodarstwa, właścicieli ciągników można podzielić na tych :
- którzy mają dany ciągnik i nie stać ich na taki który by chcieli mieć
- mają ciągniki bo im lepszych nie trzeba
- i na tych którzy mają dany ciągnik bo im się taki podoba i ich na nie stać
Ja obrabiam kilka ha ornego 6+ i kilka ha łaki obkaszam na pokarm dla zwierząt, obecnie mam MF'a 255, w przyszłości jeśli mi się uda ojca przekonać to go sprzedam i kupie se jednego z tych ciągników; Ursus 912, MF 4 cyl, lub Zetor 7211, ojcu bardzo się podoba Zetor np. 7211, taki wybór bym uzasadnił tym ,że jednym z tych ciągników można bardzo szybko obrobić mój cały areał, miałbym zapas mocy przy pługu 3 skibowym, w MF i Zetorze jest bardzo dobry komfort pracy, na moim gospodarstwie miałby lekko , robiłby rocznie niewiele mth i byłby u mnie "wieczny".

Przepraszam za OT, ale to jest uzasadnienie wyboru ciągnika.
Wieczny kawaler ;)

#117 Share Malutki

Malutki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 05:11

Ciągnik na 5 ha

NO ja nie wiem czy Ursusem 912 30 ha by ci się chciało obrabiać

No niektórzy obrabiają podobne areały mniejszymi ciągnikami i jakoś dają rade.

podałem same ciągniki 4cyl. o mocy ok. 80km` więc to chyba nie przesada

No to jak dla ciebie około 80 koni na 4 (słownie CZTERY) hektary ornego to nie jest przesada to ja już nie mam więcej pytań. Dlaczego Bozia mi nie dała takiej fantazji ??

#118 Share jakubxpl

jakubxpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 12:04

Ciągnik na 5 ha nie no ludzie co wy tu wyprawiacie proponujecie 80KM albo i więcej tu się spokojnie obrobi C330 3-cylindrowce takie jak 5011-5211 i MF 2812 -3512 to nudę będą miały

#119 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 15:40

Ciągnik na 5 ha Ja mam 6 ha ornego, piaski i se za pare lat (bo ojciec zrobił MF'owi 255 kapitalke i jej nie udokumentował, a za grosze to go nie oddam) kupie najprawdopobniej zetora 7211, cały areał obrobie w 1 dzień, a potem będzie czekać do następnych prac. Możecie se pisać ,że fantazjuje , ale mi to koło d... lata.
Fakt kolega ma 4 ha, ale gliniaste , piszecie że ciapek nie będzie miał co robić, to wam pisze, że mój ferdek po kapitalce z pługiem 3 skibowym w glince nie miał lekko, czasami można odczuć brak mocy, ale piaskach idzie jak przecinak, więc zamiast się pocić, tam gdzie ferdek by miał za ciężko, na ciężkie ziemie, łaki do zaorania biore z usługi 16 polską, i mi to taniej wychodzi.

Jeżeli chcecie pocić się ciapkami z 2 skibowymi pługami w glinach, to życze powodzenia. <_<
Trzydziestka to się nadaje jako ciągnik pomocniczy żeby. dwukółke ciągać albo se ogródek zaorać, chociaż znam ludzi którzy mają go jako jedyny ciągnik i se go zachwalają.
Jak ktoś pisze ,że ciapkiem obrabia 10 ha to nie wiem czy śmiać się czy płakać, teraz to się zaczną o mnie komenty i zaczniecie mnie besztać ale jak tak uważam i "piszta co chceta".

No może to była przeginka z tymi 80 konnymi ciągnikami, tu przyznam wam racje, ale ZAMIAST KOZACZYĆ I WPROWADZAĆ ZAMIESZANIE TO ZNAJDŹCIE LEPSZĄ OFERTĘ I ZAPROPONUJCIE BO JAK WIDAĆ TO JA FANTAZJUJE, A WY TYLKO SIĘ MĄDRZYCIE . DZIĘKUJE.

Proponuje MF 255 lub ursusa 3512 , na 4 ha będzie dobry ciągnik, mało pali, bezawaryjny, mocna pompa. Ja MF 255 obrabiam 6 ha ornego i kilka ha obkaszam łąki, nie mam z nim żadnych problemów, ale JA OSOBIŚCIE wole mieć zapas mocy to bym se kupił Ursusa 4512, a marzy mi się Zetor 7211.
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Malutki

Malutki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 16:40

Ciągnik na 5 ha Uwielbiam gości którzy się obrażają jak się ich nie popiera. Posłuchaj nie mierz wszystkich swoją miarą. Ty byś kupił wielki ciągnik ok ale on potrzebuje coś na mały areał co zastąpi mu wysłużoną c360 i to ma być jedyny ciągnik na gospodarstwie. Ty chcesz szybko zrobić schować ciągnik do garażu i czekać na następną okazję. On widocznie ma inne podejście do tego. Może jemu trochę dłużej czasu spędzić w polu sprawia przyjemność. Poza tym ja już zaproponowałem MFa serii 500. Spokojnie poradzi sobie z maszynami po c360 a przy okazji nie będzie przemęczany to i spalanie nie będzie duże.