Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 5 ha

460 odpowiedzi na ten temat

#261 Share Dominik01

Dominik01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo :)

Napisany 24 styczeń 2010 - 22:22

Ciągnik na 5 ha poleciłbym
3512
330
lub t25 ;)

Posty bez uzasadnienia!!

Edytowany przez robertbara, 15 luty 2010 - 13:00.

Same Roller 60
Ursus 3512 :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 5 ha Dzisiaj, 15:28
  •  

#262 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 08:38

Ciągnik na 5 ha dokładnie na taki areał to C-330 lub Mf-255 ciągniki bardzo mało palą i świetnie dadzą sobie radę na takim areale.

#263 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 26 styczeń 2010 - 10:56

Ciągnik na 5 ha C-330 bardzo dobrze się w lesie sprawuje. Mały zwinny. A na takim areale to się nie przepracuje
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#264 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 13 luty 2010 - 17:00

Ciągnik na 5 ha myśle że jak ktoś ma 5 ha i starego ciapka to raczej nie ma mowy o rozwoju po prostu bez szans! Niech to odda w dzierżawe albo zaorze usługowo i obsieje ciapkiem którego napewno ma a nie myśli o kupnie ciągnika którego nigdy nie spłaci z zysków z takiego areału.

#265 Share PaWeL1995

PaWeL1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 14 luty 2010 - 11:46

Ciągnik na 5 ha ja proponował bym c-330 mały, dużo to ci nie spali tym swoim ciapkaniem. Sam osobiście 30 jeżdze po lesie i dobrze się spisuje bardzo zwrotna n malutka wszędzie wjedzie

#266 Share Fischers

Fischers

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze (Rolnictwo)
    Motoryzacja

Napisany 14 luty 2010 - 14:14

Ciągnik na 5 ha ja bym proponował usrusa c-360 3p My mamy takiego na ok 6 ha i wystarcza w zupłności ^^:D:D

#267 Share AgroFENDT

AgroFENDT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 14 luty 2010 - 18:04

Ciągnik na 5 ha kunia sobie kup uzasadniam tani, łatwy w obsłudze ^^
"Kto jeździ ciągnikiem Fendt, ten prowadzi!"

#268 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 21 luty 2010 - 18:49

Ciągnik na 5 ha ja myślę jak koledzy wyżej przy takim areale nie ma mowy na rozwój :P kiedyś to były czasy ziemia tanio zboże mleko w cenie mięso też a teraz wszystko zawdzięczamy uni.niby dają ale ile zabrali.mój kolega ma 5 na własność i 8 na dzierżawę i obsiewa zbożami ma 3 krowy i cielaki i 5 świniaków myślał nad kupnem ciągnika z napędem ale się rozmyślił.
Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

#269 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 luty 2010 - 16:36

Ciągnik na 5 ha 5 h to nie wiem czy jest sens uprawiac chyba że warzywa jakieś. Albo hobbystycznie. Myśle że c 330 powinien wystarczyc.

#270 Share Mechanik17

Mechanik17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 22 luty 2010 - 18:35

Ciągnik na 5 ha Znajoomy uprawiał ok. 30 ha c-330 i nie dawno drugi kupil ale na 5 ha to dożywotnio wystarczy ciapek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share Mechanik17

Mechanik17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 22 luty 2010 - 21:34

Ciągnik na 5 ha http://allegro.pl/it...rsus_c_330.html

#272 Share miki20

miki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna- Juventus!!
    Rolnictwo
    I wiele wiele innych....

Napisany 25 luty 2010 - 16:53

Ciągnik na 5 ha Jak dla mnie to wszytko zależy od miejsca zamieszkania tzn. jeżeli pola są ładne proste a zmiemia jest lekka( nie wiem czy tak to nazwac) to wydaje mi się że ciągnik typu c-330/t-25 powinien spokojnie wystarczyc, ale jeżeli teren jest ostro pagórkowaty i ziemie są ciężkie to jednak lepszym wyjściem będzie zakup jakiegoś 3-cyl. ciągnika troszke może więcej spali( choc przy takim areale nie będzie to aż tak odczuwalne) to jednak będzie posiadał o wiele większe możliwości. Cenowo też wielkiej róznicy nie ma np. c-330 nie jest dużo droższa od np c-360 3p. Coś o tym wiem bo sam posiadam c-330 i czasami brakuje mu mocy przy cięższych pracach. I wydaje mi się, że jednak c-330 do pracy z prasą np z/224 czy kosiarka rotacyjną np. czeską czy nawet z rozrzutnikiem doładowanym pod większą górke może miec ciężko. nie twierdzę tutaj że sobie nie poradzi ale lekko łatwo i pryzjemnie to mu nie będzie. Choc to tylko moje subiektywne zdanie na ten temat :P

A co do opłacalności to przynajmiej u mnie w okolicach gospodarstwa większego niż o powierzchni ok 30ha nie znajdziesz, może jakieś pojedyncze przypadki(czyli jakies 1 może 2 ale też pewnie w 50ha by się to zamknęło). większośc kręci się właśnie w okolicach ok 5-10ha.Więc nie uważam że nie ma żadnych szans rozwoju z takim areałem jeżeli tylko w okolicy są jakieś nieużytki.Jak to mówią dla chcącego nic trudnego.Wiem że im dalej na północ tym ta sytuacja się zmienia tam są już większe gospodarstwa więc tam to też inaczej wygląda :) A najbardziej co mnie denerwuje to to że wszyscy rolnicy u mnie we wśi trąbią na prawo i lewo jak to źle na tej gospodarce jakie to nie opłacalne jest, że lepiej do roboty sobie iśc( kto im broni?), ale hapią pola ile wlezie, a jakby mu człowiek 2 cm miedzy przyorał albo wjechał jednym kołem na pole to by go powiesił na męskie organy rozrodcze. :)

#273 Share krzysiek55577

krzysiek55577

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 25 luty 2010 - 23:09

Ciągnik na 5 ha a ja nie zgodzę się z kolega wyżej c330 da rade i z 224 i z rozrzutnikiem nawet po niewielkich górkach ale jeżeli będą duże to będzie trochę ciężko ale na 5ha to c330 w zupełności wystarczy

#274 Share miki20

miki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
    Rolnictwo
    I wiele wiele innych....

Napisany 26 luty 2010 - 10:20

Ciągnik na 5 ha krzysiek55577
ale ja nie napisałem że sobie nie poradzi tylko że będzie miała ciężko momentami nawet bardzo, to są tylko moje odczucia wyciągnięte z doświadczeń które zebrałem przy pracy na c-330 :P .Co do sipmy z 224 to widziałem jak u nas latała po okolicy z c-330 i miałem wrażenie że ten ciągnik to się za chwilę rozpadnie ;) Ja poprostu uważam, że jeżeli miałbym wydac pieniądze na c-330 to wole poprotu dożucic ten tysiąc czy dwa i kupic c-360 3p i nie męczyc tak ciągnika. Przynajmniej na moich terenach taka opcja byłaby o wiele lepsza :D tym bedziej, że mało kto żyje z tych 5ha więc i byłoby o wiele szybciej a jak człowiek chodzi pracy to na czasie mu zależy :)

#275 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 luty 2010 - 10:37

Ciągnik na 5 ha Jeśli jest prasa to 3p raczej co z tego że 30stka da rade z prasą jak ją szybko zamęczysz. Jak bedziesz miał 3p tańsze od 255 to i u sąsiada jakiegos może coś zarobisz.

#276 Share adamjd6100

adamjd6100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo piłka nożna (Juventus Turyn)

Napisany 26 luty 2010 - 18:48

Ciągnik na 5 ha Witam ja proponuje mf 255 wykonaniembije ursusa 3512 mf 255 jest jak najbardziej godny polecenia mało awaryjny ,tanie części w moich warunkach ciągnie pług 3 skibowy,
do prasy sipmy jak najbardziej pasuje a do rotacyjnej też idealny więc ja bym na niego postawił.

#277 Share farmer8244

farmer8244

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 27 luty 2010 - 07:39

Ciągnik na 5 ha Ja bym polecił Ursusa 3512 o mocy 48 km mało pali ślnik wysoko prężny nic więcej nie potrzeba szybki zwinny ciągnik ;)

#278 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 27 luty 2010 - 10:53

Ciągnik na 5 ha no wiesz @miki20 u mnie z tym darciem o miedze identycznie jest :D raz walkę aż toczyłem.u mnie sa gospodarstwa i gospodareczki ;) ale ci na małych 5-10 ha w nic nie inwestują i się ogólnie nie rozwijają ani trochę żadnych maszyn chlewni itd.ale za to ci najwięksi ciągniki kto najsilniejszy większy itd z chlewami tak samo.a teraz jeszcze samochody kupują :P to wcale kryzysu nie ma heheh ale jak mleko pójdzie w dół to nie będzie znów tak wesoło
Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

#279 Share miki20

miki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
    Rolnictwo
    I wiele wiele innych....

Napisany 27 luty 2010 - 16:32

Ciągnik na 5 ha @EDWIN
No dokładnie zamiast patrzec co jest potrzebne to oni kupją tylko dlatego żeby miec lepsze jak sąsiad. U nas w okolicach to nawet jak ktoś sobie miotłe kupi to na drugi dzień u jego sąsiada też stoi nowa miotła, oczywiście lepsze i droższa żeby pokazac kto jest lepszy ;) A co do tych gospodarst i gospodareczek to chodziło mi o to że jeżeli ktoś chce się rozwijac to nawet przy tych kilku ha jest szansa na rozwój, tylko trzeba chciec i patrzec i pilnowac tego a nie siedziec przed sklepem i pic jabole od rana do wieczora :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share karol78555

karol78555

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja.. U-914, Zetor 6945+tur Quicke, C-355..Moje Konie napędowe:) Bizon ZO50..

Napisany 27 luty 2010 - 18:19

Ciągnik na 5 ha Polecam wyłącznie T25..za 6tyś zł można nabyć nawet w niezłym stanie..a za C330 w podobnym stanie trzeba ok 12tyś..a więc to już chora cena