Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 5 ha

460 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 16 sierpień 2009 - 21:46

Ciągnik na 5 ha PABLO21- Zajrzyj do mojej galerii- jest tam zdjęcie mojego Władka :P Kabina Polska-bardzo sobie ją chwalę,uważam że jest lepsza od oryginalnej ponieważ może się tam na wcisk zmieścić nawet 3 osoby ;p A ziemi to mi może dojdzie za około 10 lat a i to nie jest pewne. Ja mam teraz 17 i uczę się a rodzice nie utrzymują się z gospodarki i kompletnie mi odradzają zajmowanie się ty. Z kolei dla mnie to też by było raczej hobby bo mam bardzo dużo zainteresowań i myślę że bym jedno z drugim ładnie pogodził.

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 5 ha Dzisiaj, 11:31
  •  

#222 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 21:51

Ciągnik na 5 ha tomek zauważ że w Polsce w latach 80tych nie było lepszych ciągników od zetorów ido tej pory uważam że seria 5 i 7 to były najlepsze ciągniki... np. w porównaniu do ursusa... widzisz mam 7211 i znacznie więcej robi niż c330 bo jest komfort i piszesz o spalaniu... kto ci takich bajek naopowiadał że zetor dużo pali??? Nawet jeśli to postaw mi ciągnik o mocy 64KM i podepniemy go pod np. prasę jd 550 i zobaczymy który szybciej zdechnie zetor wypije ale swoje zrobi... i nie ma na niego mocnych.... Mam to wiem co to padło potrafi oj naprawdę dużo.... trzy razy zagrzany silnik i chodzi bez problemu do dziś... w lekkich pracach tam tego litra może więcej wypije no ale w porównaniu do mf 255 czy c360 masz komfort że aż miło w pole jechać i np... umilić sobie czas radyjka słuchając

#223 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 21:57

Ciągnik na 5 ha @Luke 16:A ile ci pali w tej twojej prasie? Moj 7211 w sipmie z279/1 (ta czerwona :P )pali poniżej 6,5l/h niezależnie od warunków. Cały czas utrzymuję go na takich obrotach, że wskazówka obrotomierza wskazuje zielone pole obrotów wom 540. W twoim zetorze są już hamulce tarczowe i wom 540/1000?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#224 Share Tomek34

Tomek34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 21:59

Ciągnik na 5 ha

tomek zauważ że w Polsce w latach 80tych nie było lepszych ciągników od zetorów ido tej pory uważam że seria 5 i 7 to były najlepsze ciągniki... np. w porównaniu do ursusa... widzisz mam 7211 i znacznie więcej robi niż c330 bo jest komfort i piszesz o spalaniu... kto ci takich bajek naopowiadał że zetor dużo pali??? Nawet jeśli to postaw mi ciągnik o mocy 64KM i podepniemy go pod np. prasę jd 550 i zobaczymy który szybciej zdechnie zetor wypije ale swoje zrobi... i nie ma na niego mocnych.... Mam to wiem co to padło potrafi oj naprawdę dużo.... trzy razy zagrzany silnik i chodzi bez problemu do dziś... w lekkich pracach tam tego litra może więcej wypije no ale w porównaniu do mf 255 czy c360 masz komfort że aż miło w pole jechać i np... umilić sobie czas radyjka słuchając

w sumie poniekąd masz racje nie mówie ze zetor to smok na paliwo.... tylko denerwuje mnie to jak ktos pisze ze pali tyle co MF 255

#225 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 21:59

Ciągnik na 5 ha

PABLO21- Zajrzyj do mojej galerii- jest tam zdjęcie mojego Władka :P Kabina Polska-bardzo sobie ją chwalę,uważam że jest lepsza od oryginalnej ponieważ może się tam na wcisk zmieścić nawet 3 osoby ;p A ziemi to mi może dojdzie za około 10 lat a i to nie jest pewne. Ja mam teraz 17 i uczę się a rodzice nie utrzymują się z gospodarki i kompletnie mi odradzają zajmowanie się ty. Z kolei dla mnie to też by było raczej hobby bo mam bardzo dużo zainteresowań i myślę że bym jedno z drugim ładnie pogodził.

3 osoby :D chyba jedna jako kierowca, druga na dachu, a trzecia na linie za ciągnikiem :D tam jedna osoba się poobija...

#226 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 22:04

Ciągnik na 5 ha look19 nie nie ma rocznik 89 krajowy więc tu o takich bajerach zapomnijmy.... Wiesz co nigdy nie liczyłem ale jak prasowałem sianokiszonkę to jak zatankowałem o 10.00 to o 16.00 musiałem zjeżdżać bo paliwa nie było :P Tylko żebyś prędkość zobaczył z jaką jeżdże i zbicie to byś się zdziwił :D ... Chmura dymu i musi iść no i cisnę go do końca bo ta prasa lubi wysokie obroty :D Tomek do mf 255 nie ma co porównywać ... ale zrobi się takim 5211 więcej niż tym 255 zarówno lepszy jest do tura bo sporo miało wspomaganie... jest wysoki no i ma elegancką kabinę :D

#227 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 22:11

Ciągnik na 5 ha Powiedziałem na wcisk! Ursusc385. Ta Polska kabina jest nieco szersza od oryginalnej i dla tego zawsze ktoś się może siąść na prawy błotnik lub na lewy na skrzynce :P
Na pewno to nie jest to co w Zetorze bo kilka lat temu pamiętam jechałem Zetorem sąsiada to wszystko lux-siedzenie dla pasażera itp :D

Argumentem dla mnie na korzyść MF'a jest cena. Znalazłem takiego Zetorka 5211 http://www.otomoto.p...show&id=B116242
Cena dość wysoka. Za te 29 000zł można kupić http://allegro.pl/it...ursus_3512.html
http://www.otomoto.p...show&id=B131732
http://allegro.pl/it...rdzo_dobry.html

Ten ostatni to byłby idealny :D Tylko 1902mtg :D

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#228 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 16 sierpień 2009 - 22:14

Ciągnik na 5 ha Podam jeszcze raz link http://www.fotosik.p...1f4234e4dd.html a co do tematu to zetorem 5211 więcej zrobisz niż 255

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#229 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 22:15

Ciągnik na 5 ha

PABLO21- Zajrzyj do mojej galerii- jest tam zdjęcie mojego Władka :P Kabina Polska-bardzo sobie ją chwalę,uważam że jest lepsza od oryginalnej ponieważ może się tam na wcisk zmieścić nawet 3 osoby ;p A ziemi to mi może dojdzie za około 10 lat a i to nie jest pewne. Ja mam teraz 17 i uczę się a rodzice nie utrzymują się z gospodarki i kompletnie mi odradzają zajmowanie się ty. Z kolei dla mnie to też by było raczej hobby bo mam bardzo dużo zainteresowań i myślę że bym jedno z drugim ładnie pogodził.

Z kabina to ja bym sie nie zgodził bo jednak ja wole oryginalna jak trzeba to 2 osoby jako tako wejda ale kazdy ma inne zdanie.
No wiesz ja niedawno miałem 2ha pola a teraz mam 12ha ziemi ornej i tez sie ucze a rodzice nie utrzymuja sie z gospodarstwa ale nigdy nic nie wiadomo i duzo od Ciebie zalezy a za kilka lat gospodarstw o powierzchni ok 5 ha juz raczej nie bedzie.

Ceny MF 255 i Zetorów 5211 sa bardzo podobne a Ursus 3512 to juz nie to materiałowo co orginalny MF.

#230 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 22:32

Ciągnik na 5 ha No też prawda że U3512 to nie MF ale też wiele zależy od właściciela-jak o niego dbał itp. Z tego co czytałem to i wywnioskowałem to 2812/3512 to najlepsze post licencyjne ciągniki Ursusa. Większe typu 4512/4513, 5312/5314 itp. miały o wiele więcej usterek i wad.

A propos rozwoju mojego gospodarstwa to na pewno przez kilka lat areał mi się nie powiększy.Ale mam plan by wydzierżawić od rodziny około 8ha pola(w tym jeden kawałek 5,43ha). Przez wiele lat był tak ugór ponieważ wujek :%%% ;/ + wiele innych chybionych decyzji które sprawiły że przez 10 lat zrobił się już mały lasek brzozowy. Na szczęście jakiś gość na wiosnę w końcu wydzierżawił te ziemie i się zajął nimi(wapnował a teraz zasiał poplon-gorczycę:P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 22:44

Ciągnik na 5 ha Nic nie chce mówic ale jak ktos to wydzierzawił to teraz pewnie juz bedzie przez 10 lat uprawiał a potem kupi i tyle bedziesz widział tej ziemi a przez 10 lat moze znienic sie dosłownie wszystko.

Jak juz chcesz MF 255 albo 3512 to tylko z taka kabina http://allegro.pl/it...owa_kabina.html

#232 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 23:03

Ciągnik na 5 ha No właśnie nie kupi. Po pierwsze gość już nie kupuje pól tylko dzierżawi. A po drugie to troszkę na bakier jest z sytuacją prawną tych ziemi bo ona jest przepisana na moich wujków i ciocie(mój ojciec wcześniej dostał swój kawałek) ale nie ma dokładnie który to jest kawałek. A moja babcia która ma już swoje lata nie chce podzielić ziemi i dostawać emerytury-głupie ale prawdziwe i koło się zamyka :P(

#233 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 17 sierpień 2009 - 10:53

Ciągnik na 5 ha

Jaka masz kabine w T-25? Jak oryginalna to w MF 255 bedzie duzo gorszy komfort bo kabina nieszczelna i wcale nie wyciszona. Ja na twoim mniejscu bez wachania brałbym Zetora 5211 napewno bys nie załował wyboru. A jak juz chcesz MF-a to tylko z kabina komfort. MF 255 jest bardzo dobrym ciagnikiem ale jako pomocniczy a nie główny bo jednak główny musi miec komfort :D

Co masz do oryginalnych kabin w mf255? Mi się akurat bardzo podoba. Dosyć szeroka, sporo miejsca. A i wyciszenie nie najgorsze lepsze niż w nowych naglakach. Chociaż dodać muszę że u mnie praktycznie z każdej strony jest uszczelniana różnego typu gumami.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#234 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 13:23

Ciągnik na 5 ha @Luke 16: ztego, co przeczytałem, to twój zetor w tej prasie spali więcej niż 60l/6h. To sporo, ale jest to prawdziwe, gdyż w mojej okolicy gościu ma nowego claasa varianta (nie wiem dokładnie jaki model) i ciąga go 120km claasem i on czasami gaśnie tak ma ciężko (pewnie przy dobijaniu).

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#235 Share VixLovelas

VixLovelas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 17 sierpień 2009 - 22:23

Ciągnik na 5 ha no słyszałem ze lubi zetor wypic swoje ale akurat 7211 jest cudowny ten układ kierowniczy to bajka i wogóle przednia belka:D

tylko nie rozumiem czasami egzemplaży z tymi fikuśnymi małymi kołami z tyłu :D

#236 Share Dechens

Dechens

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 22:51

Ciągnik na 5 ha pewnie to będzie b. głupie co teraz napisze... Czy da się wsadzić do zetora 5211 silnik perkinsa mf 255/u3512??? pytam z ciekawości

#237 Share VixLovelas

VixLovelas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 12:00

Ciągnik na 5 ha Wątpie by dało sie owy wsadzić ale po co zmieniać silnik skoro ten zetora całkiem niezły jest

#238 Share Dechens

Dechens

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 13:01

Ciągnik na 5 ha Bo pomyślałem ,że jak prawie każdy mówi że zetor b. dużo pali to wsadzić mu bardziej oszczętny silnik o podobnej mocy

#239 Share VixLovelas

VixLovelas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 19:07

Ciągnik na 5 ha no dobrze myślałeś ale zetor tak już ma że dużo pali i nic nie poradzimy:D jak sie nie cisnie mu w podłoge o dużo nie wypije

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2009 - 09:44

Ciągnik na 5 ha

Może to dziwne ale jakoś super podoba mi się te MF-y 235/255 czy Ursusy 2812/3512. Hmm taki z kabiną Agrobis byłby super ale wiadomo że to wydatek rzędu 30 000zł.
A poza tym zawsze się mówi że te Zetory są takie paliwożerne-może to tylko stereotyp.
(...)

http://www.allegro.p...ursus_3512.html ten ma komfort kabinę, stoi z ~8 km ode mnie, cena w sam raz:P
Na 5ha nic więcej bym nie chciał :D