Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa rolująca do 40000zł

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 00:06

Prasa rolująca do 40000zł Znajomy chce kupić prasę do 40000zł. Miałaby służyć do sianokiszonek, siana i słomy. Przydałby się rotor i szeroki podbieracz. Ma dwa ciągniki o mocy 85 KM. Doradźcie jaki najlepiej rodzaj konstrukcji, maka, a najlepiej konkretny model.
Ps. Jak na razie to Claasy mu się podobały... I jakby ktoś się chciał pomieniać, to może w rozliczeniu dać prawie nową kostkującą z Famarolu.
Forza JUVE!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa rolująca do 40000zł Dzisiaj, 13:20
  •  

#2 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 09:37

Prasa rolująca do 40000zł A myślał o JD 590 , nie będe się powtarzał , ale wszystko co chce twój kolega może posiadać , a za 35 tyś może znaleźć igłe . Polecam prasy JD , prosta konstrukcja , i niezawodność ;)

#3 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 09:39

Prasa rolująca do 40000zł polecam tą samą prasę co kolega endriu a jak chce do wszystkiego to tylko pasówka... na 100% będzie zadowolony ;)

#4 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 18:13

Prasa rolująca do 40000zł A te prasy mają rotor?
Forza JUVE!!!

#5 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 18:22

Prasa rolująca do 40000zł w większości spotkanych przeze mnie tych pras miały

#6 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 18:29

Prasa rolująca do 40000zł Np. ta ma rotor : http://www.allegro.p...oze_rotory.html
Ale ta już nie ma :
http://www.otomoto.p...=show&id=B39344

Można to rozróźnić po konstrukcji podbieraka ;)

#7 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 18:40

Prasa rolująca do 40000zł No ogólnie to od wielu osób słyszałem, że pasówki JD to dobre maszyny. ;) Ale do sianokiszonek to pewnie walcowe lepsze..? Tylko jak dają one sobie rade w słomie?
Forza JUVE!!!

#8 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 19:00

Prasa rolująca do 40000zł Do słomy , to nie zna mepszej rasy niż pasowej , a czy walcowe do sianokiszonki najlepsze , to chyba nie , bo znajomy zwija walcową sianokiszonke , to po roku są takie flaki , a jak ja zwiajm pasową , to można trzy warstwy ukladać , i nic temu na dole się nie dzieje , zostaje taki jak był po prasowaniu , a jak układali po walcowej , to jeden na drugi , to po tygodniu wszystko się przewracało , i osobiście wole bele po pasowej , bo od środka jest mocne zagęszczenie trawy , a w walcowej tylko na końcu można mocno zbić , a w środku nie ma rewelacji .

#9 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 19:08

Prasa rolująca do 40000zł Może i racja ;) . Łańcuchowe też chyba nie są za ciekawe... A co powiecie o Claas Variant???
Forza JUVE!!!

#10 Share mateusz1575m1

mateusz1575m1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 19:51

Prasa rolująca do 40000zł Zgadzam się co koledzy mówią prasy JD są dobre sam mogę potwierdzić bo taką prasą pracuję

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Misi3k

Misi3k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 22:09

Może i racja ;) . Łańcuchowe też chyba nie są za ciekawe... A co powiecie o Claas Variant???

Claas Variant to byłby bardzo dory wybór, a napewno lepszy od Rolland'a. Do sianokiszonek to tylko pasowa. Sianokiszonke jak nie "zbijesz" dobrze to sie zepsuje, nic tu nawet nie pomoże wielokrotne owijanie folią. Sąsiad robił walcową i połowe belki musiał wyrzucić przy 4-krotnym owijaniu. A zamiast owijania polecam pakowanie sianokiszonki w specjalne worki:) choć niewiem czy są dostępne worki do większych belek niz 120x120.

#12 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 23:47

Prasa rolująca do 40000zł A za tą Z511 z 2005 roku ile można by wziąć?
Forza JUVE!!!

#13 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 12:02

Claas Variant to byłby bardzo dory wybór, a napewno lepszy od Rolland'a. Do sianokiszonek to tylko pasowa. Sianokiszonke jak nie "zbijesz" dobrze to sie zepsuje, nic tu nawet nie pomoże wielokrotne owijanie folią. Sąsiad robił walcową i połowe belki musiał wyrzucić przy 4-krotnym owijaniu. A zamiast owijania polecam pakowanie sianokiszonki w specjalne worki:) choć niewiem czy są dostępne worki do większych belek niz 120x120.

Chłopie, jeżeli nie miałeś osobiście styczności z walcówką to nie opowiadaj głupot, że pół belki trzeba wyrzucić bo to informacja wyssana z palca... Jeżeli ktoś nie potrafi, albo ma za słaby ciągnik żeby zbić belkę to nie ma co się dziwić że się psuje, a nawet jeśli owinąłby 20x nic to by nie dało bo powietrze by zostało w środku. Worki na bele jedni karcą drudzy chwalą, ja nie miałem styczności więc się nie wypowiem.

A jeśli chodzi o prasę to mimo że mamy walcówkę, to polecam zmiennokomorówki, które zbijają belkę jak należy, tylko szukaj prasy z siatką i rotorem. Dlaczego z siatką?? Jeden ruch nożem i belka rozpakowana, a rotor - lepsze (szybsze) pobieranie materiału bez zapychania ;)

#14 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 13:39

Prasa rolująca do 40000zł To za jakimi modelami JD się rozglądać? 590 i ...?
Forza JUVE!!!

#15 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 15:05

Prasa rolująca do 40000zł może jak znajdziesz , to 592 , to najnowsza siostra 590 , ta prasa rózni się jedynie komputerem , itp .

http://www.allegro.p..._deere_580.html

http://www.allegro.p..._nie_krone.html

#16 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 10:07

Prasa rolująca do 40000zł Kolego mam do sprzedania Sipme z 2002 roku Z279/1 Farma pierwszy właściciel, robiła rocznie tak koło 500 belek, komora łańcuchowa, owijanie na sznurek.

#17 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 16:50

Prasa rolująca do 40000zł A ile za nią chcesz i dlaczego sprzedajesz?
Forza JUVE!!!

#18 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 15:12

znajomy zwija walcową sianokiszonke , to po roku są takie flaki , a jak ja zwiajm pasową , to można trzy warstwy ukladać , i nic temu na dole się nie dzieje , zostaje taki jak był po prasowaniu , a jak układali po walcowej , to jeden na drugi , to po tygodniu wszystko się przewracało , i osobiście wole bele po pasowej , bo od środka jest mocne zagęszczenie trawy , a w walcowej tylko na końcu można mocno zbić , a w środku nie ma rewelacji .

Do sianokiszonek to tylko pasowa. Sianokiszonke jak nie "zbijesz" dobrze to sie zepsuje, nic tu nawet nie pomoże wielokrotne owijanie folią. Sąsiad robił walcową i połowe belki musiał wyrzucić przy 4-krotnym owijaniu.

Nie ujmując nikomu ale albo macie sąsiadów patałachów albo farmazony piszecie, sianokiszonke robie nie od wczoraj i większych bredni nie słyszałem ;) Zapraszam do mnie, możecie powtykać sobie palce w środek beli albo dmuchać na ustawione piętrowo owinięte bele, choć niektóre stoją już ponad pół roku to a nóż sie wywrócą :)

Moim zdaniem nie ma 100% uniwersalnej prasy, każda będzie w czymś lepsza od drugiej. Do 40000zł można kupić fajny sprzęt, pierwszy z brzegu przykład (fakt, nieco droższy) http://www.allegro.p..._rok_vario.html

#19 Share krzysztofek501

krzysztofek501

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 13:22

Prasa rolująca do 40000zł Ja mam prasę mascar 120. Jest nie droga. Napewnobędzie leprza od simpy. Jest to prasa łańcuchowa. Zrobiłem ją 6000 bel i nie bło z nią żadnych nawet małych problemów. polecam pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 14:13

Prasa rolująca do 40000zł a dlaczego nie nowa metal fach 40 tyś w promocji i jest pewność ze kupuje sie sprawdzony produkt z gwarancją a nie niewiadomo co z niewiadomo jaką wadą ukryta