Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opony do MTZ-ta, jakie?

367 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rastafarmer

rastafarmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 21:26

Opony do MTZ-ta, jakie? Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy ;)
Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
Proszę o porady i uwagi.
Pozdrawiam!

Szymek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opony do MTZ-ta, jakie? Dzisiaj, 06:54
  •  

#2 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 21:32

Opony do MTZ-ta, jakie? A więc tak kolego: w sprzedaży nie ma takich opon jak podałeś, czyli 12.4 R20 tylko po 11.2 R20 są od razu 13.6 R20 (odpowiednik 360/70/R20) Ale bez wymiany tylnych opon się nie obędzie bo nie będą się zgrywał przód z tyłem, pewnie masz 15.5 R38, a żeby założyć 13.6 R20 albo 360/70/R20 to musiał byś założyć na tył 16.9 R38
Chłop ze wsi

#3 Share rastafarmer

rastafarmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 21:37

Opony do MTZ-ta, jakie? Ok rozumiem. Nie wiem skąd wziąłem taki rozmiar ;) sorry. Mam jeszcze jedno pytanie, czy opony marki voltyre są jakościowo dobre?

#4 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 09:22

Opony do MTZ-ta, jakie? Moim zdaniem są do niczego, ja mam takie z przodu i szybko się ścierają i są za twarde.
Chłop ze wsi

#5 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 09:26

Opony do MTZ-ta, jakie? opony 12,4-20 istnieją nawet widziałem w Ursus MF 5414 czy 4514 tylko że pewnie są bardzo drogie bo rzadko spotykane znalazłem w internecie oponę 12,4/80-20 czyli ciut niższa niż 12,4 coś koło rozmiaru (na wysokość) 11,2 czyli powinien się zgrywać przód z tyłem . Idź do jakiegoś oponiarza i popytaj się o opony niskoprofilowe o wysokości 11,2 powinien mieć jakieś tabele tylko nie możesz przesadzić z szerokością bo felga nie jest zbyt szeroka

#6 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 12:55

Opony do MTZ-ta, jakie? A ja nigdzie nie znalazłem rozmiaru 12.4 R20 ;) Ale żeby założyć szersze to chyba trzeba zmieniać felgę bo ja kupiłem niedawno 360/70/R20 z felgami w Pronarze.
Chłop ze wsi

#7 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 16 listopad 2008 - 01:04

Opony do MTZ-ta, jakie? Niektórzy to mają "FANTAZJE" - niedawno gość przyprowadził do mnie MTZ 82 z 91r. na gruntowną przbudowe instalacji elektrycznej. Patrze a to bydle stoi na oponach z tyłu 18.4R38 z przodu nie pamiętam ale też słusznych romiarów! i to na zwykłych felgach, ale nawet na nich dobrze "siedziały". Pytam gościa po co aż takie gumy wkładał? a on mi że najpierw kupił na przód i okazało się że w polu ciągnie sam przód i musiał dokupić na tył żeby się "zgrały" ;).
A że był z Raberewkiem 3x40 myśle zobacze jak to chodzi, przejechałem w polu ze dwa razy i podpiołem z ciekawości mojego (MTZ80) do tego pługa.
Myślałem że nie rusze a tu zonk, powiem nawet że poszedł z nim łatwiej :D
A i były to Voltyre tył podobno 85% , przód 30%.

#8 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 10:34

Opony do MTZ-ta, jakie? Na tył da się bez problemu założyć 18.4R38 bo kolega @Bafix ma takie założone, ale na przód nie da się założyć większych jak w standardzie były 11.2R20. Trzeba zmieniać felgę z przodu aby większe założyć.
Chłop ze wsi

#9 Share lukasz23

lukasz23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 07:57

Opony do MTZ-ta, jakie? Witam kolegów ja do swojego ruskiego założyłem 16,9 tylko w polu każda praca o bieg niżej niż na 15,5 ,za to przodu prawie nie używam

#10 Share krystiano35

krystiano35

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 16:03

Opony do MTZ-ta, jakie? Mi się wydaje że po co w ruskim kombinować z przodu z oponami na małej feldze jak to wiele nie zwiększy uciągu lepiej mu ten przud dobrze dociążyć to będzie lepszy efekt na standardowych oponach,a tak naprzud założyć opone większą to niewiadomo czy się z tyłem zegra

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 19:29

Opony do MTZ-ta, jakie? No właśnie jak zmienisz tył na większy a z przodu nie zmienisz to się nie będzie zgrywać, tak samo jak zmienisz przód na większe a tył zostanie bez zmian to też się nie zegra, dlatego jak mam z przodu opony 11.2R20 to z tyłu muszą być opony 15.5R38, a jak założysz na tył 16.9R38 a z przodu zostaną 11.2R20 to się nie zegra, dlatego trzeba z przodu zmienić na 13.6R20 lub na 360/70R20 do opon 16.9R38 lub 18.4R38
Chłop ze wsi

#12 Share Hendryjones

Hendryjones

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja...

Napisany 21 listopad 2008 - 20:25

Opony do MTZ-ta, jakie? Witam!
Ja swojego Mtz kupiłem na oponach tył-18,4R34 przód-11,2R20 i niestety obroty kół sie nie zgrywały, przednie koła za wolno szły, wręcz były pchane przez tył. Przetestowałem na przodzie opony 335/80R20 ( są ciut szersze i wyższe) , na felgi mi weszły bez problemu. Poprawa była ale prawidłowo to do 18,4R34 na tyle muszą być 13,6R20 na przodzie ale do tych juz muszą byc szersze felgi, ale ciągnik zachowuję sie kapitalnie-przód ma lekki nadbieg i ciągnie całą maszynę. Należy pamietac ,że do takiego ogumienia na przodzie musi być juz nowszy, wzmocniony przedni most!

#13 Share Goblin

Goblin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 20:03

Opony do MTZ-ta, jakie? Witam:D
Ja do swojego MTZ 82TS założyłem opony na tył 18,4-R38 kormoran radial a na przód 380/70R20 Spisuje się na tym ogumieniu bardzo dobrze jest minimalnie szybszy ale to nie ma wielkiego znaczenia. Jedyne co musiałem przerobić to w podporze przedniego mostu musiałem dorzucić 4 tarczki bo przód ma większa siłę zaporu. Dodam tylko tyle że stare opony mi popękały z nadmiaru obciążenia.

#14 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 10:30

Opony do MTZ-ta, jakie? kolego po mojemu to oni coś Cię kłamią. Ty chcesz sobie założyć opony szersze a nie o innym rozmiarze wysokości. ważne aby zachować proporcje przód 20 a tył 38 a szerokość może być jaka chcesz.
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#15 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 14:20

Opony do MTZ-ta, jakie? Tylko że wraz z szerokością zwiększa się wysokość, dlatego przy 11.2 R20 z przodu na tył zakładają 15.5 R38, a przy 360/70/R20 z przodu na tył zakłada się 16.9 R38 żeby zachować proporcję
Chłop ze wsi

#16 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 14:31

Opony do MTZ-ta, jakie? ale co ma wysokość opony jak cały czas jej zewnętrzny obwód to 20 cali??

#17 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 19:04

Opony do MTZ-ta, jakie? Jest duża różnica bo sam miałem takie coś że z przodu miałem 11.2 R20 a z tyłu 16.9 R38 to przód normalnie hamował na włączonym przednim napędzie i ślady na kostce zostawały, a jak założyłem 360/70/R20 na przód to jest zgranie bo już nie hamuje i ciągnik sie nie dusi i ma lepszy uciąg. Sam kiedyś w to nie wierzyłem, ale po zmianie opon zmieniłem zdanie :)
Chłop ze wsi

#18 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 19:18

Opony do MTZ-ta, jakie?

ale co ma wysokość opony jak cały czas jej zewnętrzny obwód to 20 cali??

nie zewnętrzny a wewnętrzny i nie obwód a średnica na przyszłość pomyśl trochę zanim coś napiszesz

#19 Share Goblin

Goblin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 18:20

Opony do MTZ-ta, jakie? Tak to jest prawda jak założysz szersze opony minimalnie są wyższe. Moje nowe opony to z ledwością się zmieściły pod błotnikiem i są wyższe ok. 4-5 cm A najlepsze jest to że osoby które nie zakładały innych opon i nie mają racji najwięcej się kłócą i piszą hehe bez obrazy dla nikogo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 20:03

Opony do MTZ-ta, jakie? jeżeli tak jest to ok. choć mim się wydawało inaczej , ale po to jest to forum żeby pomóc i czegoś się dowiedziec :)

Dodaj odpowiedź