Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak podłączyć radio....

98 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, mechanika, rolnictwo, itp. itd.

Napisany 28 lipiec 2011 - 20:43

Jak podłączyć radio.... Ja mam w T-25 na jednym takim cienkim kablu jednocześnie podłączone radio i wentylator i nawet kabel się nie nagrzeje, tylko dla bezpieczeństwa jest bezpiecznik wsadzony.

Co wcale nie oznacza, że jest to zgodne z zasadami. Są pewne reguły i należy ich przestrzegać przy wykonywaniu instalacji elektrycznych. To jest publiczne forum i takie "porady" zachowaj dla siebie. Naprawiałem wiele spalonych instalacji w wyniku takich połączeń. A później kilent się dziwi dlaczego tak się stało, skoro na forum wyczytał, że tak można.

Edytowany przez Elektrotechnik, 28 lipiec 2011 - 23:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak podłączyć radio.... Dzisiaj, 03:27
  •  

#82 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 28 lipiec 2011 - 21:45

Jak podłączyć radio.... Koledzy już załozyłem radio, od tego światełka w kabinie wychodziły dwa kable i one nigdzie nie były podłączone więc podpiąłem radio do tych kabelków i jest git :D. Tylko dlaczego jak przekręcam kluczyk w stacyjkę to radio się wyłącza na moment rozruchowy ?

#83 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 22:52

Jak podłączyć radio.... W samochodach też tak jest, a po to by na czas rozruchu dostarczyć jak najwięcej prądu rozrusznikowi.

#84 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 28 lipiec 2011 - 23:17

Jak podłączyć radio.... Niezupełnie... Radio ma wbudowany układ kontroli napięcia i kiedy jest ono zbyt małe wyłącza się, aby chronić końcówkę mocy przed uszkodzeniem przy pracy na zbyt niskim napięciu zasilania.

#85 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 12:21

Jak podłączyć radio.... Może tak być, a moja odpowiedź skoncentrowała się innym rozwiązaniu stosowanym w pojazdach.

#86 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 19:39

Jak podłączyć radio.... Poza tym nie kazde radio moze miec takie zabezpieczenie, a spadek napiecia moze spowodowac uszkodzenie radia. U mnie kiedys w jednym po takim spadku zgaslo kilka segmentow na wyswietlaczu. No ale radio mlode nie bylo.
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

#87 Share poldek1989

poldek1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 luty 2012 - 16:59

Jak podłączyć radio.... Pozwolę sobie odświeżyć temat i poprosić o poradę. Mianowicie w swoim zetorze 7211 chcę podpiąć radio. Więc dach w górę miernik w łapki i szukam napięcia. Zadowolony ze znalazłem 12v ciągnę kabelek do kostki iso (czerwony i zółty na plus, czarny do masy). Podpinam do radia kostkę no i radio milczy lekko podirytowany wyciągam radio z samochodu i to też nie działa więc miernik w łapki a po podpięciu radia napięcie w kostce pokazuje ok 4v. Więc szukam dalej odpiłem zasilanie od tego światła wewnętrznego i jest 12,5-12,7v podpinam radio i na kostce znowu spadek napięcia i radio milczy.
Będzie konieczność ciągnięcia zasilania od bezpieczników czy też z aku czy ktoś podpowie logiczne wyjście z sytuacji?

#88 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 14 luty 2012 - 17:08

Jak podłączyć radio.... Instalacja do sprawdzenia. Począwszy od stacyjki, aż po samą kostkę radia. Na którymś połączeniu występuje spadek napięcia i stąd te cuda.

#89 Share kalix

kalix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 18:16

Jak podłączyć radio.... Witam. Chciałbym podłączyć radio w mojej 914. Wpadłem na pomysł aby podłączyć je kabelkiem które idzie do silniczka wycieraczki. Czy jest możliwość takiego podłączenie, czy będzie to działać ? O ile dobrze pamiętam to do tego silniczka idzie tylko jeden kabelek, Myślicie że on wystarczy aby radio działało? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

#90 Share piotrek161

piotrek161

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 20:31

Jak podłączyć radio.... Ja tak podłączyłem do wycieraczki ;p ale coś jest nie tak, i właśnie nie wiem co jest przyczyną . Mianowicie plus dalem do tej wycieraczki, minus do rozrusznika i ten plus podtrzymujacy pamieć tez do rozrusznika ale gdy wyłącze hebel w ciagniku i zaraz wlacze to jest ok ale po odczekaniu 10 sek nie pamieta kanalu na ktorym bylo, slabo też sciaga fale, czesto szumi a mam zalozony wzmacniacz anteny ;/ (gdy poruszam kablem prowadzacym od anteny do wzmacniacza a potem radia to tez slychać jakieś zmiany) radio takie jak to: http://allegro.pl/pa...2945825709.html . Z góry dziekuje :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 20:49

Jak podłączyć radio.... Tylko hebel jak wyłączysz to rozłączysz "-", jeżeli hebel wyłączony to na podtrzymaniu jest "+" ale czy na zasileniu radia jest "-" ???

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#92 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 09:49

Jak podłączyć radio.... Najprawdopodobniej nie ma i stąd traci pamięć. Przez 10 sekund zanim rozładują się elektrolity jeszcze trzyma, a później zonk. Co do anteny, to cała instalacja do sprawdzenia.

#93 Share piotrek161

piotrek161

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 20:08

Jak podłączyć radio.... Jest i - przy rozruszniku na masie, a co do instalacji to wydaje mi sie ze jak lezy blizej jakiejs blachy to jest gorzej. ale nie wiem czy może tak byc bo przeciez nie jest pociety i nic nie wystaje. A i sruba anteny moze dotykac metalowego dachy czy nie ?

#94 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 17 styczeń 2013 - 20:45

Jak podłączyć radio.... Chjodzi o to że jak wyłączysz hebel to ginie masa na całym ciagniku, podłacz masę radia bezpośrednio pod masę akumulatora, tylko radio musiał byś odizolować od ciagnika bo przez niego bedzie ci sie załaczała masa na ciagnik

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

#95 Share piotrek161

piotrek161

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 21:36

Jak podłączyć radio.... No ale z rozrusznika chyba nie odcina, bo idzie prosto z akumulatora przewod chyba :) a nie wiesz jak z ta anteną ?

#96 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3424 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 09:47

Jak podłączyć radio.... kolego chyba nie rozumiesz, ze wylacznik pradu rozlacza obieg

Polska B

#97 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 12:11

Jak podłączyć radio.... Przecież @vcc wyraźnie napisał, że wyłącznik odłącza masę od całego ciągnika. Kolego widzę, że Cię to przerasta, więc zleć komuś podłączenie tego radia. Samemu i tak sobie nie poradzisz i jeszcze możesz spalić ciągnik.

#98 Share ksiezopolanin

ksiezopolanin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 16:13

Jak podłączyć radio....

Witam. mam takie pytanie odnosnie podlaczenia radia w zetorze 10145.... w miejscu na radio sa wyprowadzone kabelki.. czerwony zasilanie, niebieski masa, antena plus do tego glosniki chyba po 4 kabelki na glosnki... Co nalezalo by zrobic zeby podlaczyc radio manta z uniwersalna kastka taka jak sa bodajze w wiekszosci radiach nowszych modeli.... Z gory dziekuje za pomoc :)

http://mjl-elektroni...000-260x190.jpg

Z radia wychodzi taka kostka w ciagniku sa kabelki... Nawet jak znalazl bym kostke do wpiecia to jak ja podlaczyc.. Lub jak to inaczej zrobic ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#99 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 16:43

Jak podłączyć radio....

Kolejny, któremu nie chce się poszukać. Opis złącza ISO. Post nr 9.