Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak podłączyć radio....

98 odpowiedzi na ten temat

#61 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 29 maj 2009 - 17:35

Jak podłączyć radio.... Regulator napiecia na pewno nie jest rozwiazaniem na spadki napiecia. Najleprzym sposobem na spadki napiecia we wszystkich instalacjach elektrycznych jest ich dobry stan. Czyste i pewne polaczenia elektryczne. Odpowiedie przekroje przewodow i zachowanie elementarnych zasad bezpieczenstwa zarowno dla eprzetu kozystajacego i instalacji, jak i urzytkownika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak podłączyć radio.... Dzisiaj, 15:54
  •  

#62 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 30 maj 2009 - 18:29

Jak podłączyć radio.... co do spadków to tak jak kolega proponuje sprawdzić instalacje i sprawdzić stan ładowania podczas np korzystania z świateł itd. Co do wyłączenia się radia masz kolego podłączone sterowanie, które ma za zadanie wyłączyć radio podczas rozruchu silnika? a Ty kolego Tomi382 zmniejsz głośniki jeśli nadal radio będzie się grzało proponuje sprawdzić końcówkę mocy.

#63 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 31 maj 2009 - 09:04

Jak podłączyć radio.... W radiach starszego typu nie ma jako takiego sterowania wyłączaniem podczas rozruchu. Po prostu wykrywany jest spadek napięcia w instalacji i na tej podstawie wyłączane jest radio. Mechanizmu tego nie można odłączyć bez ingerencji w elementy odbiornika. Jeżeli radio wyłącza się przyczyną może być spadek napięcia na przewodach zasilających. Końcówka mocy pobiera prąd impulsowo, i przy takim impulsie powstają dosyć duże szpilki napięciowe, i jeżeli układ wyłączania działa zbyt szybko wtedy wyłączy radio.

#64 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 31 maj 2009 - 16:03

Jak podłączyć radio.... głośnik jest jeden 15W ale (przypomniałem sobie) że podłączyłem do niego przewody lewego i prawego głośnika razem. Rozdziele przewody i podłącze np. tylko przewody odpowadające za lewy i zobaczę czy będzie się nadal grzał.

#65 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 31 maj 2009 - 17:13

Jak podłączyć radio.... Nie możesz zwierać wyjść końcówki mocy. Chyba, że jest do tego przystosowana. Jak podłączysz normalnie powinno być po problemie.

#66 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 31 maj 2009 - 22:01

Jak podłączyć radio.... Tak myślałem. Jak będzie ok to dam znać:P

#67 Share farmtractractorseurope

farmtractractorseurope

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 17 luty 2010 - 18:58

Jak podłączyć radio.... jak zamatowac w farmtracku radio czy sa kable

#68 Share ursus3502PL

ursus3502PL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystkie nowości z tej dziedziny

Napisany 23 luty 2010 - 21:48

Jak podłączyć radio.... a montował ktoś radio w ursusie 3502 KSM Bis? pilne proszę o odpowiedz
www.agromarchobrzany.pl.tl

#69 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 26 lipiec 2011 - 22:49

Jak podłączyć radio.... Witam. Zakupiłem właśnie radio i chcę go podłączyć do ciągnika.W ciągniku wychodzą dwa kable czerwony i minus czyli "+" i "-". Wiem mniej więcej jak podłączyć, ale chciałbym abyście napisali czy takie podłączenie będzie dobre?

Z kostki prądowej wychodzą 4 kable czerwony,pomarańczowy, czarny, żółty, znalazłem wyjaśnienie kabli:
Czerwony- +12V Power- Jest to przewód prądowy plusowy, który także podtrzymuje pamięć. podłączamy go pod stałe napięcie bezposrednio z akumulatora
Czarny- - przewód minusowy
Niebieski- Anntene remote- przewód który podaje napięcie do automatycznej anteny. Używany często jako przewód podający sygnał do oddzielnego wzmacniacza mocy aby go załączyć.
Pomarańczowy-Illumination- Przewód do regulacji jasności podświetlenia przycisków radia tylko przy włączonych światłach. obojętnie czy radio jest włączone czy nie.(ściemnianie w radiu pod nazwą - Dimmer). Nie podłączenie go nie wpływa na włączanie lub pamięć radia a także na podświetlenie radia gdy jest włączone. Podłączamy go pod przewód oświetlenia instrumentów.
Żółty- +12V Permanent- przewód plusowy bez którego radio nie będzie działało, nie wpływa na trzymanie pamięci w radiu. Jednak musi być podłączony do przewodu plusowego, stały z akumulatora + lub z przewodu podającego plus po przekręceniu stacyjki.
i jeszcze taką informację
Jeżeli chcemy aby radio można włączyć bez przekręcania kluczyka, należy przewód czerwony (+12V Power) i żółty (+12V Permanent) połączyć razem i podpiąć pod kabel plusowy ze stałym napięciem z akumulatora.

Tak wygląda moje przykładowe podłączenie:
czerwony i żółty z kostki do czerwonego z akumulatora
czarny z kostki do czarnego
pomarańczowego nie podłączam nigdzie bo pewnie u mnie jest do anteny automatycznej

A z kostki głośnikowej wychodzi 4 pary kabli(zielony, brązowy, niebieski, filetowy po jednej sztuce z każdego koloru ma czarny pasek.

Tutaj wyjaśnieni kabli:
Zielony z czarnym paskiem- -Left rear - minusowy lewy tył
Zielony- +Left rear - plusowy lewy tył
Biały z czarnym paskiem- -Left front - minusowy lewy przód
Biały- +Left front - plusowy lewy przód
Siwy z czarnym paskiem- -Right front - minusowy prawy przód
Siwy- +Right front - plusowy prawy przód
Fioletowy z czarnym paskiem- -Right rear - minusowy prawy tył
Fioletowy- +Right rear - plusowy prawy tył

Ja będę miał dwa głośniki i obojętnie jak je podłącze do tych kabli z kostki?

Ps; przepraszam za to "kopiuj", "wklej" ale chciałem żebyście mieli wszystko na jednej stronie

#70 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 23:39

Jak podłączyć radio.... Sprawy zasilania już złapałeś. Czyli żółty i czerwony pod +12V, czarny do minusa.

Głośniki. Jak już wiesz i napisałeś masz 4 pary kabli. Głośniki podłączasz do pary przewodów. Czyli jeden głośnik do jednej pary przewodu. Ważna jest polaryzacja. O ile dobrze pamiętam to przewód z paskiem to "-", a bez paska "+". Jeden głośnik do jednego koloru ! Jak masz dwa głośniki to używasz jedynie dwóch par przewodów. A pozostałe dwie izolujesz i pozostawiasz niepodpięte.

Edytowany przez karola44, 26 lipiec 2011 - 23:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 13:22

Jak podłączyć radio.... To jak to jest w końcu z tymi kablami od głośników bo ja jednej stronie piszą że siwy to "+" a siwy z czarnym paskiem to "-" a na drugiej że siwy to "-" a siwy z czarnym paskiem "+"? Bo nie chcę spalić głosników

#72 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 19:04

Jak podłączyć radio.... Nic nie spalisz. Oczywiście wszystko solidnie zaizolowane i bez zwać. Na samym kabelku nic więcej nie pisze? Na ogół dodatkowo powinno być napisane czy to + czy -.

#73 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 20:06

Jak podłączyć radio.... Właśnie na kabelku nic nie pisze, ale mam nowy problem w kabinie są wyprowadzone kable czerwony i czarny ale one nie mają napięcia po podłączyłem radio i się nie włącza myślałem że zepsute więć zwiąłem podpiołem pod akumulator od skuterka i się włączyło i właśnie się zastanawiam czy przeciągnąć kable od akumulatora czy może wpiąć się pod kable od halogenów. Wiec którą wyprać opcję?

#74 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, mechanika, rolnictwo, itp. itd.

Napisany 27 lipiec 2011 - 20:22

Jak podłączyć radio.... Wpnij się w jakiś kabel do byle czego aby był prąd i będzie gites, bo po co prowadzić kable od akumulatorów, a radio dużo prądu nie potrzebuje.

10% za bezsensowny post. Tak to możesz u siebie robić, a nie radzić innym.

Edytowany przez Elektrotechnik, 28 lipiec 2011 - 07:43.

#75 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 08:06

Jak podłączyć radio.... Wpiąłem się w kable od halogenów ale radio dopiero działa jak włączę reflektory. Więc gdzie najlepiej się podpiąć? Czy może jednak przeciągnąć kable od akumulatora?

#76 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 12:49

Jak podłączyć radio.... Te kable czerwony i czarny co ci gdzieś tam wychodzą to są jakieś przypadkowe, czy może są od fabrycznej instalacji, np właśnie pod radio?. Może wystarczy włożyć bezpiecznik w skrzynce i na tych kablach pojawi się prąd. Sprawdzałeś czy po włączeniu zapłonu prąd tam się nie pojawia?.

Po twoim wpisie : "Wpiąłem się w kable od halogenów ale radio dopiero działa jak włączę reflektory. Więc gdzie najlepiej się podpiąć?" zaczynam się poważnie bać o to radio i przede wszystkim o zagrożenie PPOŻ dla twojego ciągnika.

#77 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 18:47

Jak podłączyć radio.... Już są skutki postu @Kameleont25. Zleć podłączenie radia fachowcowi, bo może z tego nic dobrego nie wyjść.

#78 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 19:54

Jak podłączyć radio.... Ja u siebie w 7211 rzucilem nowe druty do radia z puszki z bezpiecznikami. Ponadto nie złączyłem razem 12V permanent (zasilanie glowne radia, podtrzymanie pamieci) i 12V acc (po kluczyku) tylko zrobilem to tak jak jest w samochodach - po wlaczeniu kluczyka zostaje podane napiecie na linie acc radia (czerwony kabel). Do tego na tej linii zalozylem przelaznik NC (normalnie zwarty). Po co przekaznik? Przy uruchamianiu rozrusznika jest on uruchamiany co powoduje odciecie napiecia na linii acc, a wiec wylaczenie radia na moment rozruchu. Zrobilem tak bo mam zle wspomnienia z radiem wlaczonym przy rozruchu.
I wsio gra, radio ma podtrzymanie ciągle (no, chyba ze uzyje hebla rozlaczajacego mase), odpala sie dopiero po wlaczeniu stacyjki, dzieki czemu jak gralo przed zgaszeniem to grac bedzie po ponownym odpaleniu oraz gasnie na moment rozruchu silnika co chroni je przed ewentualnym uszkodzeniem przez zbyt duzy spadek napiecia.
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

#79 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, mechanika, rolnictwo, itp. itd.

Napisany 28 lipiec 2011 - 20:22

Jak podłączyć radio.... Jak byście trochę rozumowali to by było dobrze a tak po za tym to ja napisałem aby się wpiąć tam gdzie jest prąd a nie gdzie po włączeniu czegoś jest prąd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 20:37

Jak podłączyć radio.... Tak, to jest moze i dobre podejscie, ale na krotka mete. O ile do radia jakos sie sprawdzi, bo przy rozsadnym uzytkowaniu jak i niezbyt duzej mocy nie pobiera jakiegos wielkiego pradu, o tyle juz np. z kogutem czy dodatkowym halogenem sprawa wyglada inaczej. A ktos moglby sobie powiedziec ze to tak samo sie podlacza.
Poza tym takie wpinanie sie to tylko na wlasne ryzyko.
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk