Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak podłączyć radio....

98 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomek01234

tomek01234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 17:57

Jak podłączyć radio.... a masz może jakiś schemat instalacji nagrzewania ale jak nie masz to się nie rzucam????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak podłączyć radio.... Dzisiaj, 23:35
  •  

#22 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 16 listopad 2008 - 19:03

Jak podłączyć radio....

po chamsku ale zdrowo. Czlowieku okresl sie co ty chcesz? piszesz najpierw o radiu zeby podlaczyc niewiadomo jakie i co i gdzie. A po drugie jak niemasz glowy do takich rzeczy to sie niezabiera za to. a nadmuchiwacze to moze od grzebania przestaly dzialac, moze kabelki pomieszales albo bzpiecznik spalil sie.

No @banan575 nieźle pojechałaś po koledze @tomek01234. Przecież widać, że jest nowy na forum i jeszcze musi się wszystkiego nauczyć, dajmy mu trochę czasu. A jeżeli się nie wyrobi to zastosujemy metodę, którą ja stosowałem w wojsku, mianowicie je**ć, karać, nie wyróżniać, w wolnych chwilach szkolić. :D :) ;) A co do schematu to takowego nie posiadam ale to nie problem znaleźć przewody idące do wentylatorów. Aha po to jest to forum żeby się pytać więc się nie narzucasz. I nie mieszaj dwóch tematów. Jeżeli założyłeś temat o nagrzewnicy to tam czekaj na odpowiedzi.

#23 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 11:17

Jak podłączyć radio.... Ja osobiscie zawsze robie wszystko, zeby jak najwiecej opisac moje problemy. Jak to nie pomaga to robie fotke lub jakies rysunki pogladowe. Zawsze ktos znajdzie sie taki, ze potrafi mi pomoc. Sam tez staram sie zawsze pomoc. Ale kolega ma najpierw problem z radiem, a potem z nadmuchem. Rozumie to. Kazdy sie czegos uczy. Ale pytania kolegi sa jakby zywcem wyjete z podrecznika cwiczen z fizyki. Czyli lodka plynie z pradem z punktu A do B w czasie X. Z B do A pod prad w czasie Y. Pytanie : Czy kapitan ma zielone spodnie??

To ze kolega jest nowy nie usprawiedliwia go!! Sam jestem uzytkownikiem kilku forow. Nie jeden raz dostale zjebke tylko za to ze zadalem pytanie , a nie sprawdzilem kilku tematow gdzie odpowiedzi byly zawarte.
Tutaj klania sie podstawowa znajomosc zasad uzytkowania forum.
To ja zadam pytanie i mam nadzieje ze moderatorzy mnie nie zjada ze ich wyreczam.
Czy kolega tomek01234 zakladajac konto na agrofoto.pl zapoznal sie z regulaminem??.

Tomek opisz swoje problemy dokladniej, zrozumiale. Nie pisz w jezyku gimnazjalistow, tylko pisz po naszemu ;) . Sam osobiscie sluze pomoca oczywiscie na tyle ile bede umial.

Swoja droga mysle ze wlasnie na tym forum wspolczynniki tolernacji i cierpliwosci sa stosunkowo najwieksze w porownaniu do innych portali.

#24 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 11:39

Jak podłączyć radio.... Właśnie dlatego napisałem, że trzeba dać mu trochę czasu. No i oczywiście niech zapozna się z regulaminem jeśli tego nie zrobił. No a jeśli nadal tak będzie się zachowywał to pozostaje "je**ć, karać, nie wyróżniać, w wolnych chwilach szkolić". ;) :D :)

#25 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 11:41

Jak podłączyć radio....

No @banan575 nieźle pojechałaś po koledze @tomek01234. Przecież widać, że jest nowy na forum i jeszcze musi się wszystkiego nauczyć, dajmy mu trochę czasu. A jeżeli się nie wyrobi to zastosujemy metodę, którą ja stosowałem w wojsku, mianowicie je**ć, karać, nie wyróżniać, w wolnych chwilach szkolić. ;) :D :) A co do schematu to takowego nie posiadam ale to nie problem znaleźć przewody idące do wentylatorów. Aha po to jest to forum żeby się pytać więc się nie narzucasz. I nie mieszaj dwóch tematów. Jeżeli założyłeś temat o nagrzewnicy to tam czekaj na odpowiedzi.

a kto powiedzial ze on nowy?? moze juz siedzial tu wczesniej tylko teraz sie zarejestrowal. ja dostalam tu zjebki nawet jeden mi w prezencie BANAna dal. trzeba ràbac rowno. to niech kolega @tomek1234 napisze jaki ma problem a nie pisze ze najpierw chce podlaczyc radio potem 4kabelki.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#26 Share rolnik95

rolnik95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 14:08

Jak podłączyć radio.... Czy ktoś może wie jak podłączyć radio w forteze 8641 ??
Po w wtyczce są 3 kable szary,niebieski i dwa czerwone złączone do jednego
Przypuszczałem ze niebieski to minus a czerwony to plus wiec jak włączyłem radio to zapalał się zapłon może ktoś wie jak to zrobić dokładnie ??
Pozdrowienia dla użytkowników.

#27 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 16:33

Jak podłączyć radio.... Chodzi ci o wtyczkę w radiu czy w ciągniku? Czerwony to prawie na pewno "plus" (ale "prawie" robi wielką różnicę). Masa powinna być raczej czarna lub brązowa ale nie jest to regułą. Podaj więcej informacji wtedy będziemy mogli ci pomóc.

PS
Dlaczego piszesz posta w dwóch różnych tematach?

#28 Share rolnik95

rolnik95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 19:03

Jak podłączyć radio....

Chodzi ci o wtyczkę w radiu czy w ciągniku? Czerwony to prawie na pewno "plus" (ale "prawie" robi wielką różnicę). Masa powinna być raczej czarna lub brązowa ale nie jest to regułą. Podaj więcej informacji wtedy będziemy mogli ci pomóc.

PS
Dlaczego piszesz posta w dwóch różnych tematach?

Sory ze napisałem w dwóch ale się pomyliłem jestem początkujący :)

Chodzi mi o wtyczkę w traktorze. Zakładałem ze czerwony to plus a niebieski to minus zostal jeszcze szary. Niebieskiego podłączyłem jako minusa i jak włączyłem radio to się świeciło ale włączał się jednocześnie zapłon Tak ma być??
A gdy zamieniłem je miejscami tzn. czerwony minus a niebieski plus wywalało bezpiecznik. A próbowałem złączyć niebieski z szarym to się iskrzyło jak by to był plus i minus ale radio wtedy nie działało. :angry:

#29 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 19:14

Jak podłączyć radio.... a mam pytanie.... Co byście powiedzieli na takie radio w zetorze 7211??? http://www.allegro.p...M...0&country=1

#30 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 22:21

Jak podłączyć radio.... radio jak radio, posiada tylko wejście na karty pamięci i radio do ciągnika w sam raz bo nigdy się nie zatnie

co do podpięcia radia to weź czerwony kabelek podepnij pod akumulator(zastosuj bezpiecznik na przewodzie) tam gdzie jest "+" a niebieski do minusa na akumulatorze jest zaznaczone i powinno działać, wyjście pod głośnik też jest pewnie oznaczone gdzie plus a gdzie minus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share rolnik95

rolnik95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 23:32

Jak podłączyć radio....

radio jak radio, posiada tylko wejście na karty pamięci i radio do ciągnika w sam raz bo nigdy się nie zatnie

co do podpięcia radia to weź czerwony kabelek podepnij pod akumulator(zastosuj bezpiecznik na przewodzie) tam gdzie jest "+" a niebieski do minusa na akumulatorze jest zaznaczone i powinno działać, wyjście pod głośnik też jest pewnie oznaczone gdzie plus a gdzie minus

ok spróbuje tylko te kable wychodzą w ciągniku :) spróbuje podpiąć je bezpośrednio do akumulatora i zobaczę czy działa :)

#32 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 02:16

Jak podłączyć radio....

Sory ze napisałem w dwóch ale się pomyliłem jestem początkujący :)

Chodzi mi o wtyczkę w traktorze. Zakładałem ze czerwony to plus a niebieski to minus zostal jeszcze szary. Niebieskiego podłączyłem jako minusa i jak włączyłem radio to się świeciło ale włączał się jednocześnie zapłon Tak ma być??
A gdy zamieniłem je miejscami tzn. czerwony minus a niebieski plus wywalało bezpiecznik. A próbowałem złączyć niebieski z szarym to się iskrzyło jak by to był plus i minus ale radio wtedy nie działało. :angry:

:) :) :) Nie wiem jak to powiedzieć albo jestes odważny albo głupi skorotak zamieniasz te przewody. Sory jesli uraziłem ale twoje postepowanie jest dla mnie zadziwiajace.

Weś sobie żarówkę 2 albo 4W i sprawdz jak sie świeci pomiedzy poszczególnymi przewodami i czy nie dzieje sie cos innego dziwnego.
Sprawdz czy napiecie na przewodach jest także przy wyłaczonym zapłonie.
Najlepiej wes jeden styk żarówki podłacz do masy ciągnika i według togo sprawdzaj przewody, gdzie bedzie sie świecić żarówka. Mase do radia wogóle możesz wziąć z masy ciągnika i juz masz pewność co do jednego przewodu.
To co opisujesz to jest złe podłaczenie i nie powinno byc takich anomalji jak z wyłaczajacym sie zapłonem.
Najprawdopodobniej ten czerwony to +, minusa wes z ramy ciagnika i bedzie działać.
Teraz pytanie jakie dokładnie to radio, czy ma podtrzymanie pamięci? Sprawdz czy ginie napięcie na tym czerwonym po wyłaczeniu zapłonu.

#33 Share rolnik95

rolnik95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 14:57

Jak podłączyć radio....

:) :) :) Nie wiem jak to powiedzieć albo jestes odważny albo głupi skorotak zamieniasz te przewody. Sory jesli uraziłem ale twoje postepowanie jest dla mnie zadziwiajace.

Weś sobie żarówkę 2 albo 4W i sprawdz jak sie świeci pomiedzy poszczególnymi przewodami i czy nie dzieje sie cos innego dziwnego.
Sprawdz czy napiecie na przewodach jest także przy wyłaczonym zapłonie.
Najlepiej wes jeden styk żarówki podłacz do masy ciągnika i według togo sprawdzaj przewody, gdzie bedzie sie świecić żarówka. Mase do radia wogóle możesz wziąć z masy ciągnika i juz masz pewność co do jednego przewodu.
To co opisujesz to jest złe podłaczenie i nie powinno byc takich anomalji jak z wyłaczajacym sie zapłonem.
Najprawdopodobniej ten czerwony to +, minusa wes z ramy ciagnika i bedzie działać.
Teraz pytanie jakie dokładnie to radio, czy ma podtrzymanie pamięci? Sprawdz czy ginie napięcie na tym czerwonym po wyłaczeniu zapłonu.

ok dzięki za pomoc, a radio jest stare tata miał kiedyś w maluchu wiec nie wiem czy ma potrzymanie pamięci

#34 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 17:52

Jak podłączyć radio.... Jesli radio jest na głake czyli ustawienie czestotliwosci stacji radiowych wykonuje sie recznie pokrętłem to radio na pewno nie ma podtrzymania.
Pytanie tylko czy zasilanie bedzie cały czas bez wzgledu na kluczyk w stacyjce. Czyli czy bedziesz mógł słuchac radia bez kluczyka na zgaszonym ciagniku.

#35 Share rolnik95

rolnik95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 18:24

Jak podłączyć radio....

Jesli radio jest na głake czyli ustawienie czestotliwosci stacji radiowych wykonuje sie recznie pokrętłem to radio na pewno nie ma podtrzymania.
Pytanie tylko czy zasilanie bedzie cały czas bez wzgledu na kluczyk w stacyjce. Czyli czy bedziesz mógł słuchac radia bez kluczyka na zgaszonym ciagniku.

radio ma gałkę do ustawiania głośności a ustawianie częstotliwości jest na dwóch szalkach i wyświetla się na cyfrowym wyświetlaczu. :)
Tez się nad tym zasilaniem zastanawiałem :)

#36 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 01 grudzień 2008 - 18:47

Jak podłączyć radio.... podaj model radia.... jesli ma przyciski do ustawiania czestotliwości to raczej ma podtrzymanie..a masz klawiszenp od 1 do 6???

#37 Share rolnik95

rolnik95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 18:57

Jak podłączyć radio....

podaj model radia.... jesli ma przyciski do ustawiania czestotliwości to raczej ma podtrzymanie..a masz klawiszenp od 1 do 6???

Tak klawisze są a fotkę postaram się zrobić w tym tygodniu :) bo radia nie mam w domu a modelu nie znam :)

Nie ma ktoś schematu elektryki w zetorze fortera 8641 ???

#38 Share rolnik95

rolnik95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 14:08

Jak podłączyć radio.... koledzy dzięki za pomoc ale już sobie poradziłem

#39 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 07 grudzień 2008 - 22:56

Jak podłączyć radio.... ok zamykamy ten dłlugiiiii temat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 13:04

Jak podłączyć radio.... Mam taki problem ze wylacza mi sie rdio samo z siebie i wlacza. Tak jakby cos przerywalo prad. Kable ok. W sumie to po odlaczeniu masy radio nadal gralo z podlaczonym tylko plusem. Chyba sciaga z ovudowy czy cos. Dzialalo mi 2 lata bez zarzutu a tu teraz taki psikus mi robi. Gdzie szukac przyczyny?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html