Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 12:46

Fendt Mam pytanie zastanawiam sie nad zmianą ciagnika i padło na fenda jaki model kupić interesuje mnie moc 120-140km z lat 94-99. może ktoś zna czy to awaryjne ciągniki ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt Dzisiaj, 23:49
  •  

#2 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 12:54

Fendt ponoć drogie części

#3 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 13:08

Fendt wiem ale moze są mało awaryjne mam MF i chce zmienić na nowszy ale myślałem o Fendzie lub Doutz -fahr

#4 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 18:01

Fendt jezeli fendt to tylko modele z serii 51x np. 512 lub 514. super maszynki. jak ja bym mial kupowac uzywanego fendta to tylko takiego. jakos najbardziej mi sie podobaja. a tak po za tym to 512 ma 125 koni a 514 ma 140 a jak co to sa jeszcze 515 i maja 150 koni. jakos te ciagniki z wygladu sa najbardziej udane ze stajni fendta. no i seria 3xx z 90 lat tez jest fajna.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#5 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 14 listopad 2008 - 19:14

Fendt czy części drogie?? jeśli tak to w polsce od korbanków
znajomy w fendzie 108 jak chciał kupić tarcze hamulcowe i takie póksiężyce od włanczania przedniego napędu, to u korbanków zaśpiewali za to około 1300-1400zł, zadzwonił do znajomego co pracuje w niemczech i ten przywiózł mu te części i nawet 800zł nie zapłacił, niewiarygodne ale prawdziwe
a sprzęt to "mercedes" wśród traktorów, miał wcześniej ursusa 914 i ten fendt, którego póżniej kupił, szedł lepiej od ursusa w tych samych maszynach, mimo, że tabelowo miał mniej koni

oczywiście wszystko zależy od tego w jakim stanie to kupisz, bo nie ma traktora nie do zajechania

#6 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 19:20

Fendt Seria 500 to bardzo udane i bezawaryjne ciągniki ale niestety drogie. Też miałem zamiar kupić 514 ale ostatecznie wybór padł na Agrotrona 135 ze względu na niższą cenę i lepsze wyposażenie nawet niedostępne w 514 (pneumatyczne zawieszenie kabiny, rewers bez użycia sprzęgła), i jestem bardzo zadowolony. Dodatkowo w 5setkach nie podoba mi się sposób przełączania półbiegów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 22:55

Fendt Ja tam ci powiem że mam starego fenda z 1992r i niejeden nowy ciągnik nim jestem w stanie pogonić na polu, fakt że niema tego komfortu co np: w nowym Deutz-u ale robotę robi.

#8 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 11:01

Fendt Ja posiadam MF o mocy 127KM wiedz szukam podobnej mocy ale młodszego troszke a z tego co slyszałem to FERGUSONY nowszej generacji bywaja awaryjne, dlatego mysle o FENDZIE po głowie chodzi mi jeszcze Valtra ale na używana nie idzie trafić . Może ktoś zna dobry ciagnik z pneumatyką godny polecenia podobnej mocy w roczniku 94-99

#9 Share mateusz1575m1

mateusz1575m1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 11:20

Fendt Ja na twoim miejscu wziął bym JELENIA

#10 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 11:24

Fendt

Ja na twoim miejscu wziął bym JELENIA

odpada z tego co słyszę to pali jak smok nie ma róznicy czy na pusto czy na pełno a spalanie takie samo. a może masz i jestes innego zdania, jestem otwarty ma propozycje .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 13:16

Fendt @mateusz mowisz ze jelen bo pewnie myslisz ze jest to najlepszy ciagnik. jak bym mial wybierac pomiedzy uzywanym jeleniem, deutzem a fendtem to z mety odpad by jelen bo nie podobaja mi sie te z lat 90. a to co mowi @wlkpmder to chyba prawda ze tyle pala. taki model np. 6900 napewno wiecej ci wciagnie paliwa co fendt 514 albo agrotron 135. JD nie polecam. taki 6920 albo 6930 to juz zupelnie co innego. te juz mi sie podopaja no ale cena tez juz inna. a co do valtry to chyba nie dostaniesz takiego nowszego za tyle samo pieniedzy co deutz lub fendt no chyba ze valmet.

ale i tak radze brac fendta 514.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Dodaj odpowiedź