Zaloguj się, aby obserwować  
ekwadorek

Siłowniki wspomagające

Polecane posty

ekwadorek    0

Witam!!Mam Zetora 8045. Wszystko jest z nim w porządku, ale brakuje mu siłowników wspomagających. Wiem gdzie je zamontować tylko że jest to ciągnik z Irlandii i ma jeszcze stary typ zaworu tego za siedzeniem (taki wkręcany), a do tego tylko dwa wyjścia hydrauliki. Czy ktoś z Agrofotowiczów może mi pomóc w rozwiązaniu problemu: gdzie podłączyć siłowniki żeby reagowały na ruchy dźwignia rozdzielacza??Na tym zaworze za siedzeniem jest z jednej strony wkręcona śruba KN - czy mogę tam podpiąć siłowniki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

jesli jest to tak samo jak w c385 a myśle że tak to od tego zaworu idzie kawałek rurki i jest śrubą przykręcona do pokrywy(jest to wyjscie oleju z rozdzielacza do tłoka) to w tym miejscu sie możesz wpiąć i powinno działac.

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grid    0

Ja mam w 1224 i 1634 po jednym siłowniku pomocniczym zakładasz 1 wąż zasilanie z rozdzielacza na tłok 2 powrót z tłoka wkręcasz w plecak musisz mieć ramie bolcem na nakrętkę a na dole kostka z bolcem ptrzykrecona a na dwa siłowniki na powrocie zakładasz trójnik a Niewinem jak jest z zasilaniem ten zetor niczym sie nie różni od ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja mam 8111 i nie było siłowników i stary typ zaworu,chyba jakiś kombinowany ten mój zetor.ale w tym zaworze jest korek wykręc go tam podłączysz wąż na klucz 22 póżniej trójnik dwa węże do siłowników ja tak mam zrobione i hula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

no u mnie był z boku.jak co to sam musisz rozkręcic i zobaczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

jak mocno stary ten ciągnik to może mieć stary typ rozdzielacza który nie był przystosowany do siłowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

Witam przyłączam się do tego tematu ponieważ też chce założyć do swojego Zetorka 8045 jedne siłownik wspomagający. Z tego co widze u siebie to ten ciągnik już miał kiedyś założony taki siłownik bo jest nawet odcięty kawałek wężyka tego co ma wejście nad zaczepem górnym (to jest chyba powrót oleju z siłownika). Prosiłbym o wysłanie jakiegoś schematu lub zdjęcia jak to jest podłączone do rozdzielacza. Pytałem się w sklepie z częściami to sprzedawca mi mówił, że nie wie czy mogę go podłączyć bo powinna być jeszcze jakaś mikropompka do tego czy coś w tym stylu. Jest to mój pierwszy zetorek więc jestem jeszcze laikiem w tych sprawach. Proszę o jakiś schemat lub zdjęcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja p....... co za tępak w tym sklepie pracuje, przeczytaj temat od początku to sie dowiesz jak to podłączyć,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekwadorek    0

Tak sobie myślałem nad tym, gdzie podłączyć te siłowniki wspomagające i doszedłem do wniosku, że trzeba je podłączyć do A, bo wydaje mi się że przez ten przewód idzie olej na cylinder podnośnika. Ale mogę się mylić, więc proszę o poprawki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2
Napisano (edytowany)

Koledzy a jak dopasować taki siłownik do U912 bo chodzi chyba o wysokość podnoszenia cylindra wymiary na gwintach jak to określić?

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

czyli jeśli dobrze widze, to można równie dobrze podłączyć się pod śrubę B?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam,mam pytanie czy da rade założyć na tył do Zetora 8045 przednie koła od bizona,chodzi mi o to czy pasuje rozstaw szpilek?
    • Przez BARTOLA
      Witam niedawno nabyłem zetora 8145 i mam pytanie odnośnie hałasów z tyłu kabiny czy to jest normalne że na najwyższym biegu tylny most zaczyna wydawać jakieś hasłasy ? , hałas jest wręcz identyczny jak tylnego mostu w c360 ,      Czy w tym modelu zawsze słychać tylny most czy powinno być cicho?  , zlokalizowałem ze najwiecej hałasu przedostaje się przez dźwignie sterowania podnośnikiem , 
      dodam jeszcze ze dźwięk jest najbardziej słyszalny na prostej gdy zjeżdżam z górki to cichnie 
    • Przez adamuss666
      Kupię konsole nowy typ do zetora 8045
    • Przez tymtus
      Witam. Mam problem, z zetorkiem, wom 6 tarczkowy, tarczki i przekładki nowe. Dzisiaj podczas prasowania wom się uślizgnął, prasa się zatrzymała, dodałem gazu, prasa ruszyła, ale wom nie chce się rozłączyć, rodzielacz podaje olej prawidłowo, raz płynie jednym przewodem, raz drugim. Co się mogło stać? 
    • Przez backspace
      Witam.
      Czy przy wyjęciu wałka ataku tylnego mostu w zetorze 12145 konieczny będzie demontaż zwolnic?
      Z góry dziękuję, pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj