Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy macie jakieś problemy z New Hollandami?

90 odpowiedzi na ten temat

#21 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 19:01

Czy macie jakieś problemy z New Hollandami? u mnie do tej pory wszystko bylo jak najbardziej OK niedawno okazalo sie za padl synchronizator od rewersu wstecznego biegu w TD80D z 2005r. ale musi naprawa poczekac do zimy nie ma na to czasu trzeba sie przemordowac jakos. rozbieral juz ktos skrzynie wtym modelu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy macie jakieś problemy z New Hollandami? Dzisiaj, 12:23
  •  

#22 Share olsze

olsze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 24 wrzesień 2009 - 18:10

Czy macie jakieś problemy z New Hollandami? Ja mam TD80D też z 2005r. i od około dwóch lat jak chce ruszyć z obciążeniem i puszcze za szybko sprzęgło to jest tylko przerazliwy zgrzyt. Byłem w serwisie próbowali podciągnąć linkę sprzęgła ale to nic nie daje, chcieli mi go rozbierać żeby sprawdzić czy to sprzęgło czy może synchronizator ale sobie darowałem bo póki jezdzi to dobrze gorzej jak padnie :) dodam że mam zrobione 1400mtg. Jeśli ktoś spotkał się z podobnym problemem proszę o odpowiedź.
Deutz Agrotron K610 czeka na odbiór u dilera :)
NH TD80D
C330 + tur
C360

#23 Share farmerNH

farmerNH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 24 wrzesień 2009 - 21:06

Czy macie jakieś problemy z New Hollandami? U mnie tez miesiac temu pojawil sie taki problem. Mam TD60D z 2004r. ok. 2100.
- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

#24 Share olsze

olsze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 25 wrzesień 2009 - 12:18

Czy macie jakieś problemy z New Hollandami? FarmerNH a przy jakim obciążeniu ci się to dzieje bo u mnie to najgorzej jest np. przy orce, ale już się nauczyłem że nie mogę opuścić pługu i dopiero wtedy ruszać tylko muszę opuszczać jak już się ciągnik zaczyna toczyć. Nie jest to przyjemne ale jakoś trzeba sobie radzić a jeśli ciągnę załadowaną przyczepe czy rozrzutnik i jak się zatrzymam na grząskim np. na polu to po prostu przed ruszeniem cofam 20 cm i już idzie bo przyczepa ma wygniecione ślady. Jak byś to naprawiał albo dowiedział co to dokładnie jest to proszę o odpowiedź będę bardzo wdzięczny.
NH TD80D
C330 + tur
C360

#25 Share farmerNH

farmerNH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 25 wrzesień 2009 - 18:50

Czy macie jakieś problemy z New Hollandami? U mnie najpierw tak jak by sie rewers blokowal tzn. Jak jechalem do przodu i bez zatrzymywania sie przelaczylem na wsteczny puszczajac sprzeglo za szybko i cofnelem ile potrzeba i przelonczylem do przodu i nie moglem ruszyc poniewarz bieg wsteczny byl na wszystkich pozycjach rewersu i dzwignia rewersu nie wskakiwala do konca na wsteczny.
A teraz jak chce przelanczyc na wsteczny bez zatrzymania sie to zgrzyta jak przy 60-ce. I dlatego musze sie zatrzymac zeby przelanczyc na wsteczny.
Ja narazie tego nie bede robil, moze dowiem sie czegos na agroshow to napisze.

#26 Share olsze

olsze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 25 wrzesień 2009 - 21:39

Czy macie jakieś problemy z New Hollandami? Nie to u mnie z rewersem jest wszystko okey nic nie trzeszczy tylko jak ruszam i włączę 2 na 3 przekładni (mowię o pustym ciągniku bez maszyn) puszcze sprzęgło szybciej i od razu zgrzyt tak jakby się tarcza sprzęgła ślizgała ale pedał sprzęgła mam dobrze podciągnięty nie mam pojęcia co to może być, jakbyś się czegoś dowiedział to proszę daj mi znać.
NH TD80D
C330 + tur
C360

#27 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 26 wrzesień 2009 - 18:35

Czy macie jakieś problemy z New Hollandami? farmerNH u mnie jest to samo gadalem z jenym mechanikiem mowil mi ze "konczy" sie rewers i po robocie bedzie pownie rozbieranie a ze sprzeglem jak na razie nic sie nie dzieje dziala poprawnie

#28 Share farmerNH

farmerNH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 29 październik 2009 - 18:11

U mnie najpierw tak jak by sie rewers blokowal tzn. Jak jechalem do przodu i bez zatrzymywania sie przelaczylem na wsteczny puszczajac sprzeglo za szybko i cofnelem ile potrzeba i przelonczylem do przodu i nie moglem ruszyc poniewarz bieg wsteczny byl na wszystkich pozycjach rewersu i dzwignia rewersu nie wskakiwala do konca na wsteczny.
A teraz jak chce przelanczyc na wsteczny bez zatrzymania sie to zgrzyta jak przy 60-ce. I dlatego musze sie zatrzymac zeby przelanczyc na wsteczny.
Ja narazie tego nie bede robil, moze dowiem sie czegos na agroshow to napisze.

Dzisiaj rewers sie zablokowal na pozycji do przodu, i nie idzie przelanczyc na luz ani wsteczny. Teraz musze jechac do przodu, bo nie idzie cofac. I jak tu robic??
W najbliszym czasie jestem zmuszony rozbierac skszynie, bo ciagnik potrzebny do neptuna.
I mam pytanie: Czy jak bede go rozbieral, to musze wyciagnac zbiornik, czy dojdzie sie z kabiny??

#29 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 29 październik 2009 - 21:40

Czy macie jakieś problemy z New Hollandami? Witam koledzy!
Więc poczytałem Wasze posty z problemami i potwierdza się to co mi mówił mechanik z doświadczeniem z NH. TDD ma słabą skrzynię biegów konstrukcja dosyć wiekowa a problemy z synchronizatorami rewersu to standard w tych modelach. Jest przy tym trochę roboty ale trudne w naprawie nie jest, jest tam skrzynia pośrednia która dosyć łatwo się demontuje. Wystarczy z głową mechanik i katalog części ale zmartwię Was jedną sprawą wiążą się z tym duże koszty kwestia co i jak jest uszkodzone ale z tego co pamiętam to ktoś mi mówił o koszcie rzędu 3000,-zł lub więcej za kompletny synchronizator ale mam nadzieję że się mylę.Powodzenia

#30 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 00:38

Czy macie jakieś problemy z New Hollandami? Pojawił się może komuś błąd 2334 dotyczący przekładni? Ciągnik to T7050. Czasami się pojawia. Ponowny rozruch eliminuje błąd. Ma ktoś jakiś pomysł co dokładnie może go powodować?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 09:50

Czy macie jakieś problemy z New Hollandami? Cześć!
Mój pomysł to czujnik lub faktyczne uszkodzenie ale co się będę wymądrzał przy tym nowym ciągniku serwis i tylko serwis kolego Cię ratuje.

#32 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 18:35

Czy macie jakieś problemy z New Hollandami? walniety czujnik ,mialem taki sam problem w t6070

#33 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 22:15

Czy macie jakieś problemy z New Hollandami? @Strzechu, a możesz podpowiedzieć, który to był czujnik?

#34 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 21:41

Czy macie jakieś problemy z New Hollandami? Kolejne pytanie:
Miał ktos może tak, że jak się da ciśnienie na którekolwiek z wyjść hydraulicznch, to po puszczeniu rączki w położenie neutralne dalej słychac "wycie" pompy? Przestaje jak się troche pomiesza wajchami od hydrauliki lub zacznie się podnosić tylny podnosnik. Był serwis i:
1. Stwierdzili, żę ciśnienie na linii ciągnikowej(????) jest za wysokie i przestawili (z 35 na 18 Atm) - nie pomogło.
2. Sprawdzili jakiś tłoczek w pompie jest raczej OK. - nie pomogło.
Teraz proponują wziąć ciągnik na serwis i zdemontować pompę - a to już poważna operacja.
Czy ktoś miał podobne przygody?

#35 Share farmerNH

farmerNH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 18:35

Witam koledzy!
Więc poczytałem Wasze posty z problemami i potwierdza się to co mi mówił mechanik z doświadczeniem z NH. TDD ma słabą skrzynię biegów konstrukcja dosyć wiekowa a problemy z synchronizatorami rewersu to standard w tych modelach. Jest przy tym trochę roboty ale trudne w naprawie nie jest, jest tam skrzynia pośrednia która dosyć łatwo się demontuje. Wystarczy z głową mechanik i katalog części ale zmartwię Was jedną sprawą wiążą się z tym duże koszty kwestia co i jak jest uszkodzone ale z tego co pamiętam to ktoś mi mówił o koszcie rzędu 3000,-zł lub więcej za kompletny synchronizator ale mam nadzieję że się mylę.Powodzenia

A czy do rozpolowienia ciagnika, trzeba zdjac/podniesc kabine, czy dojdzie sie bez problemu?

#36 Share Lechu

Lechu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 16:49

Czy macie jakieś problemy z New Hollandami? WITAM.W TL100A przestało mi działać oświetlenie deski rozdzielczej nie działają wszystkie górne światła robocze i zapalniczka .Bezpietrzniki są OK.
Co to morze być.

#37 Share mateusz731

mateusz731

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 18:07

Czy macie jakieś problemy z New Hollandami? Mam NH T5050 2009r 400mth i chciałby zapytać czy to normalne że on czuje każdą górkę jadąc najwyższym biegiem. Ciagnąc przyczepę obornika pod górkę na najwyzszym biegu spada z obrotów i prosi się o redukcję. Czy tak powinno być czy jest coś nie tak?

#38 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 18:14

Czy macie jakieś problemy z New Hollandami? podejrzewam, że na najwyższym biegu jest to normalne (autopsja z MF)

#39 Share artur2442 artur2442

artur2442
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 październik 2010 - 21:53

Czy macie jakieś problemy z New Hollandami? to zalezy od wielkosci tej przyczepki :blink: u mnie t5060 to tez czuje na pusto ale jakas duza gore, przy normalniej spadnie najwyzej tak 200 rmp
a co do usterk to padl mi czujnik od mierzenia obrotow silnika i Wom mi rozlaczalo, naprawa 300 zeta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 19:38

Czy macie jakieś problemy z New Hollandami? Witam. Przeczytałem i widze że TD mają troche bolączek. Jak jest z serią T5000 ,bo mnie to najbardziej interesuje.