no1NEWHOLLANDno1

Czy macie jakieś problemy z New Hollandami?

Polecane posty

MrJCBx7m    12

New Holland dobry Ciągnik jak się nie psuje .... u mnie było trochę awarii instalacja poszła z dymem , chłodnica cały czas pęka ,sprzęgło to normalka przy turze , synchronizator ,mechanizm różnicowy ,pompa hydrauliczna ,oj było tochę było ale mają już po kilka lat ...


Fendt Favorit 514C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eti1997    0

Jak na razie nie narzekam na swojego TN75SA Jedynie raz zabrakło mu hamulcy ale to buła wina serwisanta bo czegoś nie dokręcił a tak chodzi jak marzenie odpala na dotyk przy -20 po podgrzaniu świec :)


Sprzedam Duński Siewnik Stegsted zdjęcia na moim profilu w "O Mnie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

U mnie w TL100A z 2005 roku (2500 moto) padła pompa hydrauliki i napęd od niej, okazało się że smarowania w napędzie pompy nie było. Trzeba było rozpołowić i przy okazji amortyzator drgań do wymiany. Ostatnio także non stop palił mi się bezpiecznik od skrzyni, przyczyna okazała się głupia bo jeden kabelek był delikatnie przetarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś użytkuje NH T7000 w bardzo ciężkiej pracy? Tzn dba, serwisuje, ale jednocześnie w polu wykonuje bardzo ciężką pracę? Orka, gruber, brona wirnikowa - na ciężkich ziemiach? Daje radę? Nie psuje się?

 

To jeden z najmniej awaryjnych ciągników - z moich i szwagra obserwacji - wygodna i cicha kabina, wytrzymały silnik obliczony na kilkanaście tys. godzin, daje rade nawet w ciezkich warunkach - robi za holownik dla swoich lżejszych i mniej zaawansowanych braci, pije mało paliwa, ma mocną stabilność dzięki oponom i szerokiemu rozstawowi osi (najszerszy na rynku - 3,45 m) no i jesli to ma dla kogoś szczegolne znaczenie, jest produkowany w Basildon (UK), więc nie w Azji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

3000h. Z grubszych rzeczy tylna zwolnica kompletna, wał pędny, bebechy przedniego mostu kompletne. Dobre ciągniki, ale nie do eksploatacji na maksymalnym obciążeniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

witam mam problem z new holland td 80d plus ponieważ ciężko wchodzi rewers, może wiecie co mogło się stać (jak jadę nic podejrzanego nie słyszę) i nie wyłącza się przedni napęd, z góry dzięki za odpowiedź i podpowiedz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek26    1

witam mam problem z new holland td 80d plus ponieważ ciężko wchodzi rewers, może wiecie co mogło się stać (jak jadę nic podejrzanego nie słyszę) i nie wyłącza się przedni napęd, z góry dzięki za odpowiedź i podpowiedz

Witam, odnośnie p. Napędu w TD80D plus, sprawdź ciśnienie w kołach i czujniki na pompkach hamulcowych. Pasują od 60-tki.

Odnośnie rewersu, sprawdź synchronizator i widełki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

 

To jeden z najmniej awaryjnych ciągników - z moich i szwagra obserwacji - wygodna i cicha kabina, wytrzymały silnik obliczony na kilkanaście tys. godzin, daje rade nawet w ciezkich warunkach - robi za holownik dla swoich lżejszych i mniej zaawansowanych braci, pije mało paliwa, ma mocną stabilność dzięki oponom i szerokiemu rozstawowi osi (najszerszy na rynku - 3,45 m) no i jesli to ma dla kogoś szczegolne znaczenie, jest produkowany w Basildon (UK), więc nie w Azji.

Mówisz że to taki dobry sprzęt? Może w takim razie będę szukał go zamiast TMa ?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Orientuje się ktoś jak wywalić automatyczne odbijanie wajchy od sterowania zaworami hydrauliki? Praca z silnikami hydraulicznymi wiąże się z konicznością trzymania cały czas rączki. Możny przywiązać drutem, ale chyba nie o to chodzi. Wszelkie regulacje przepływu na dają efektu. Zawory nie są "konfigurowalne".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

U mnie nie ma z tym problemu. Dźwignie trzymają się same. Nie masz czasami regulowanego dławika na wężu zasilania od silnika hydraulicznego (w takim przypadku dźwignia może odskakiwać, ale można to obejść)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

W wypozyczonym UPR jest regulator przepływu, ale to musi być do regulacji obrotów. Używam też polskiego RNW i tutaj tez jest problem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja mam rnw, ale ma przerobioną hydraulikę i już nie wybija, a poza tym jest regulacja obrotu tarcz na potencjometrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Orientuje się ktoś jak wywalić automatyczne odbijanie wajchy od sterowania zaworami hydrauliki? Praca z silnikami hydraulicznymi wiąże się z konicznością trzymania cały czas rączki. Możny przywiązać drutem, ale chyba nie o to chodzi. Wszelkie regulacje przepływu na dają efektu. Zawory nie są "konfigurowalne".

 

Jeżeli rozdzielacza nie idzie skonfigurować to trzeba dorobić jakieś zabezpieczenie na dźwigni aby nie trzymać ręką.

 

Fajnym rozwiązaniem jest konfiguracja rozdzielacza jest 5 typów do ustawienia.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emlo    0

Witam. Znajomy w swoim T5040, który jest po stopieniu samej instalacji, ma taki problem że wymienił wszystkie stopione wiązki i traktor nie chce ruszyć. Silnik pracuje, hydraulika pracuje wszystko działa oprócz zegarów i to że nie chce jechać. Czy ktoś może coś podpowiedzieć i pomóc rozwiązać ten problem. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emlo    0

Witam. Znajomy w swoim T5040, który jest po stopieniu samej instalacji, ma taki problem że wymienił wszystkie stopione wiązki i traktor nie chce ruszyć. Silnik pracuje, hydraulika pracuje wszystko działa oprócz zegarów i to że nie chce jechać. Czy ktoś może coś podpowiedzieć i pomóc rozwiązać ten problem. Z góry dziękuje.

 

Problem rozwiązany. Za obudową komputera schowany jest bezpiecznik, który się spalił. Traktor już w pełni sprawny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Jeżeli rozdzielacza nie idzie skonfigurować to trzeba dorobić jakieś zabezpieczenie na dźwigni aby nie trzymać ręką.

 

Fajnym rozwiązaniem jest konfiguracja rozdzielacza jest 5 typów do ustawienia.

 

Czy do zwykłego zaworu mechanicznego można dołożyć konfigurację, czy trzeba wymienić cały zawór?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Brak danych, trzeba by się podpytać gdzieś w serwisie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chleb0    0
Dnia 3.03.2014 o 16:33, cezarykkaminski napisał:

 

To jeden z najmniej awaryjnych ciągników - z moich i szwagra obserwacji - wygodna i cicha kabina, wytrzymały silnik obliczony na kilkanaście tys. godzin, daje rade nawet w ciezkich warunkach - robi za holownik dla swoich lżejszych i mniej zaawansowanych braci, pije mało paliwa, ma mocną stabilność dzięki oponom i szerokiemu rozstawowi osi (najszerszy na rynku - 3,45 m) no i jesli to ma dla kogoś szczegolne znaczenie, jest produkowany w Basildon (UK), więc nie w Azji.

Kupiłem TS135 A z przebiegiem 13 tysięcy godzin, w poniedziałek dojedzie, zaczynam się bać i czuję powoil zgrozę, zamiast radości z zakupu, czytając o tych motogodzinach....

Edytowano przez Chleb0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chleb0    0

Rozumiem, że to forum to forum zombie ? i nikt już tego nie czyta, albo nikt nie raczy nawet odpisać ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

I ja już mogę wyrazić swoją opinię na temat tej marki- niezbyt pozytywną na fakt ile czasu on pracował :(. Wczoraj wyjechałem z placu i po 4km bach na desce rozdzielczej żółty wykrzyknik (ciągnik 7h pracy na blacie). Dzwonię i pytam czy mogę jechać dalej mówią że mogę. Dojechałem do domu postał chwile i zginęło. Dzisiaj robię sobie przejażdżkę  i znowu bach żółty wykrzyknik z symbolem błędu (wcześniej może nie zauważyłem bo wyświetla się tylko chwilkę) ale postał chwilę i mu przeszło.

Wg instrukcji symbol oznacza "łącznik próżniowy zablokowany, *tylko przekładnia CVT"- a najlepsze jest dalej że trzeba "zatrzymać maszynę, zbadać przyczynę i usunąć usterkę" i tyle nie piszą gdzie tego szukać, czy z lewej czy z prawej itd. no normalnie k... instrukcja że ch... . 

Instrukcja to też temat rzeka. 2 tomy z czego połowę stron można wyrwać bo nie wnoszą nic do pracy, reszta części to bełkot bez ładu i składu (chociaż by dali jakieś przykłady), najbardziej zrozumiałe są tylko czynności obsługowe przed pracą -_-

Oczywiście serwis już jedzie ale kiedy przyjedzie to też nie zadeklarowali kiedy. A ja jestem ciekaw co ten błąd oznacza. Może ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysio22    936

W T 5060 wykrzyknik żółty jest chyba od oleju :D Lub że jest niski poziom jakiegoś płynu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Tylko wygląda to tak że na środkowym ekraniku wyświetla się na chwilę symbol image.png.d7085f47b1cc7f6fd971436492f2942a.png plus obok migający żółty wykrzyknik , po chwili zostaje tylko żółty wykrzyknik ale świeci na stałę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawelkx
      Witam, w New Hollandzie 7740 zaczęła mi się zapalać kontrolka i nie wiem od czego jest. Zapala się jak przy wysokich obrotach. Np. przy 1600 się zaświeci to gdy odpuszczę gaz a obroty się zmniejszają lampka gaśnie.
       

    • Przez mario989
      Mam problem z wyświetlaczem w New Holandzie tvt 155. Nie wyświetlają się żadne kontrolki w liczniku, oprócz tej od ładownia. Ciągnik normalnie odpala 
    • Przez adam1968z
      Witam pacjent to nh 8260. Wymienione przewody paliwowe ,nowy wskaznik poziomu paliwa ,płukany zbiornik a nadal się zapowietrza dzieje się tak podczas cięższych prac np orka, talerzowanie. co może dolegać.
    • Przez LubelskiRolnik
      Witam wczoraj wyskoczył mi taki o to błąd co to oznacza?
      20210418_183517.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj