Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 3070

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gasnica

gasnica

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 18:23

MF 3070 problem polega na tym ze ciągnik następnego dnia, czasem sie zapowietrza tzn odpala na kilka sekund normalnie po czym gaśnie. Dodam że filtr paliwa został wymieniony. Miał ktoś taki problem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 3070 Dzisiaj, 09:15
  •  

#2 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 18:58

MF 3070 nie wiem czy to pomoże, mogę coś pokręcić bo nie pamiętam dobrze, ale kumpel w zetorze 5211 miał podobny problem, pompka mu nie trzymała i zaciągnięte w górę paliwo po jakimś czasie wracało całe do baku z przewodów, powymieniał jakieś uszczelki, oringi czy coś tam takiego i już wszystko wróciło do zdrowotności
może u Ciebie jest podobnie

#3 Share gasnica

gasnica

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 19:05

MF 3070

nie wiem czy to pomoże, mogę coś pokręcić bo nie pamiętam dobrze, ale kumpel w zetorze 5211 miał podobny problem, pompka mu nie trzymała i zaciągnięte w górę paliwo po jakimś czasie wracało całe do baku z przewodów, powymieniał jakieś uszczelki, oringi czy coś tam takiego i już wszystko wróciło do zdrowotności

tzn pompke też wymieniłem na nową bo leciał z niej olej od silnika.a na tej starej też tak samo sie zapowietrzał wieć to raczej nie jest wina pompki

#4 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 21:16

MF 3070 A zapowietrzanie pojawiło sie po jakims dłubaniu - naprawie?? Przed czy juz po wymianie filtra paliwa??

A w czasie pracy czuc spadek mocy, czy pracuje normalnie??

#5 Share goolman19

goolman19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, rolnictwo

Napisany 12 listopad 2008 - 22:22

MF 3070 Jedna dobra rada :D Przedmuchaj kompresorem cały układ paliwowy ;) Ja tak miałem w U 1212 :) pzdr

#6 Share gasnica

gasnica

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 13 listopad 2008 - 14:09

MF 3070 zapowietrzanie pojawiło sie odkąd go kupiłem czyli od poł roku. wymiana filtra nic nie pomogła. Nic nie robiłem przy nim

#7 Share 3060mm

3060mm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 13 listopad 2008 - 20:34

MF 3070 Kolego jak wymieniłeś filtr to rozkręć pompkę paliwową - kopułka tam jest filterek siatkowy - wyczyścić.
Jak to zrobisz to rozkręć przy pompie wirowej rurkę, która idzie od filtra paliwo do pompy.
Wykręć rurke i taką wikększą nakrędkę (redukcję) będziesz tam miał w środku sprężynę, wyciagnij ją.
W tym otworze jest kolejny filtr siatkowy, umieszczony jest pionowo. Najczęściej tam jest także dużo brudu.

U nie to pomogło.

Ale pompkę musiałem i tak wymienić

#8 Share gasnica

gasnica

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 17:05

MF 3070 Dobra przeczyściłem ten filterek i zobaczymy teraz. ale dodam tylko że trzeba włożyć wszystko dokładnie tak jak było poniewaz ja miałem z tym problem i ciagnik nie chciał wejść na obroty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Loko1988

Loko1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 11:34

MF 3070

nie wiem czy to pomoże, mogę coś pokręcić bo nie pamiętam dobrze, ale kumpel w zetorze 5211 miał podobny problem, pompka mu nie trzymała i zaciągnięte w górę paliwo po jakimś czasie wracało całe do baku z przewodów, powymieniał jakieś uszczelki, oringi czy coś tam takiego i już wszystko wróciło do zdrowotności

W zetorze dzieje sie tak, ponieważ zbiornik paliwa jest niżej, niż pompka, a w MF tak ne jest, wiec to nie ta przyczyna.;/

a te rurki od wtrysków nie popuściły się?
W Bełchatowie gra ma GIEKSA Kochana-dałem Serce swe UKOCHANEJ Drużynie! Ja Kocham TYLKO JĄ I ZAWSZE BEDE Z NIĄ NAWET W CHWILI ZŁEJ NIGDY NIE OPUSZCZE JEJ!!

#10 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 23:01

MF 3070 a według Ciebie gdzie jest zbiornik paliwa w MF 3070?

#11 Share Loko1988

Loko1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 13:40

MF 3070 Z tyłu i nie jest on tak nisko, zeby opuszczał paliwo... zreszta mozna to sprawdzic podpompywujac kilka dni, a pozniej przestac i zobaczyc, czy jest roznica
W Bełchatowie gra ma GIEKSA Kochana-dałem Serce swe UKOCHANEJ Drużynie! Ja Kocham TYLKO JĄ I ZAWSZE BEDE Z NIĄ NAWET W CHWILI ZŁEJ NIGDY NIE OPUSZCZE JEJ!!

#12 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 15:48

MF 3070

problem polega na tym ze ciągnik następnego dnia, czasem sie zapowietrza tzn odpala na kilka sekund normalnie po czym gaśnie. Dodam że filtr paliwa został wymieniony. Miał ktoś taki problem?

Miałem kiedyś problem z zapalaniem MF . Polegalo to na tym ze zawsze rano nie chciał zapalic jak by był zapowietrzony cghciałem wymieniać pąpke paliwowa a okazało sie ze to banalne. paliwo ze zbiornika poprowadzone jest metalowym przewodem potem kawałek poprowadzony jest przenodem gumowym i tu byl problem za slabo byla dociągnieta opaska i dostawało sie fałszywe powietrze a jak stał to przez noc sie zapowietrzył teraz juz jest OK. tak było w moim przypadku może masz podobnie ?

#13 Share aron

aron

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 18:04

MF 3070 Ja rowniez mam taki problem. Ciagnik zapala na 5 sekund a nastepnie gasnie. I jak "gasnica" udalo Ci sie rozwiazac problem? Napisz co zrobiles.

#14 Share gasnica

gasnica

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 09:59

MF 3070 Zrobiłem tak jak pisał kolega "3060mm" czyli przeczyściłem ten filterek przy pompie. Tylko musisz zwrócić szczególna uwage żebyś złożyl go tak samo jak rozkręcałeś bo tam są takie małe sprężynki itp. Ja żle złożyłem i nie mógł wejśc na obroty. Jak narazie odpala i wszystko jest ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Bogdan675

Bogdan675

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 13:43

MF 3070 jak to powinno być złożone bo mi z tym filterkiem wyszło wszystko i się posypało