aldanio

Zetor 7745 problem z hydraulika

Polecane posty

Kamil1998    92
Napisano (edytowany)

Zwracam się z prośbą do posiadaczy 7745 z turem. Czy możecie opisać jak macie podłączoną hydraulikę ładowacza. Otóż założyliśmy tura, ale panowie którzy to zrobili podłączyli go jakoś tak trochę nieudolnie, :D że trzeba trzymać dźwignię od kiprowania w kierunku do przodu :) i blokować ją żeby pompa cały czas podawała olej na rozdzielacz ładowacza. Chciałbym się dowiedzieć jak Wy macie podłączone ładowacze, tak żeby ich obsługa nie wymagała trzech rąk :) Za wszelkie podpowiedzi z góry bardzo dziękuję.

 

Pozdrawiam wszystkich Marcin

 

 

U mnie w zetorze 7745, tur jest podłączony pod te tylne gniazda. Były dodatkowe (chyba) gniazda auro, więc podłączony jest pod zwykłe(te stare). Trzeba pociągnąć dźwignię od hydrauliki do tyłu, zablokować i chodzi :)

 

Szczerze, to mi to bardzo nie przeszkadza, że jest podłączony pod te zawory. Przynajmniej można sobie wyłączyć i pompa ma lżej :)

Edytowano przez Kamil1998

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74
Napisano (edytowany)

Szanowni koledzy, my mamy podłączonego TURa, ale wszystkie gniazda z tyłu mamy wolne cool.gif Otóż jak kupiliśmy ten ciągnik, to miał on fabrycznie zamontowany przedni TUZ+WOM i do tegoż TUZa był zamontowany w kabinie na prawym błotniku dodatkowy rozdzielacz. Jak wiadomo musiał mieć zasilanie z pompy hydraulicznej tylnego TUZa. Jak zakładaliśmy TURa to zdemontowaliśmy przedni TUZ bo by przeszkadzał turowi i po zdemontowaniu również rozdzielacza, wykorzystaliśmy te zasilanie które do niego dochodziło. Skąd ono jest poprowadzone to nie mam pojęcia, węże wychodza spod kabiny i za bardzo nie można tego dokładnie zobaczyć, ale być może w tym sezonie będziemy remontować skrzynie i będziemy zdejmować kabinę, to zobaczymy co tam Pepiczki zmajstrowały no i oczywiście cyknę parę fotek.

 

Edytowano przez Marcelix

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

A oto mój problem jakiś czas temu wymieniłem pompę i tur oraz podnośnik chodził gites po jakimś czasie coś się stało i już nie było tak fajnie więc założyłem nowy zawór i nic,wiec moje pytanie co może być przyczyną??? dodam że podnośnik nie opada tylko wolno podnosi i siłowniki wspomagające pocą się trochę ale to już widziałem wcześniej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Rozumiem ,że filtry czyste i nie zapchane?, a może z pompą coś jednak nie tak i nie daje ciśnienia jak powinna(wiem że wymieniałeś),dobrze by było zmierzyć ciśnienie na wyjsciu hydraulicznym.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

filtry ok,a ciśnienie sprawdzone i kich no ale co pompa wymienia i już padła wierzyć mi się nie chce!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Dlatego pytam jakie ma ciśnienie na wyjściu jak jest powyżej 150atm to pompa ok. Opisz dokładniej jak wygląda usterka jak podnosi tur i podnośnik teraz?


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Ciśnienie nie pamiętam jakie było ale mechanik mówił że za słabe(i nic więcej nie pisnął :) ), a tur chodzi ale np pełen krokodyl już sprawia mu problemy i trzeba obroty trzymać to samo z tuz-pług (3 obrót)na początku podnosi dobrze ale jak się olej rozgrzeje to a wolnych obrotach nie ma szans o obracaniu nie wspomne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Trzeba odkręcić dekiel z pompą i sprawdzić zawór przy pompie (koszt nowego 50zł) jak zawór jest ok to pompa siadła, tanie zamienniki szybko siadają i nie warto ich kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

To jedyną opcja chyba zostaje tylko uszkodzony oring na łączeniu obudowy podnośnika z korpusem tylnego mostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

A czym się dowiem bo nie rozumiem o co tobie chodzi,po prostu nie wiem gdzie ten oring? szukałem w katalogu i nic nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jak czegoś nie rozumiesz to po co używasz wykrzyknika a raczej trzech wykrzykników?

 

Katalog strona 292, element nr. 69. Ale bardziej stawiałbym na problem z pompą, zaworem przy pompie lub filterkiem przy pompie, może jest zapchany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Tak dodałem ale nie miałem nic złego na myśli,mój błąd sory.

 

No tak ale znowu 4-stówy wydać żeby się przekonać czy to rzeczywiście pompa? zobaczymy trzeba to przemyśleć i dzięki wielkie za pomoc.

Edytowano przez karolci13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

u mnie wymienilem mn. te 2 oringi i na razie pomoglo, a teraz nie sprawdze w orce wiec nie wiem co bedzie jak sie olej nagrzeje.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

A ja w końcu rozebrałem podnośnik i co się okazało że po tych oringach na rurce nie ma śladu przy okazji nowy zestaw na siłownik i oringi w rozdzielaczu, teraz chodzi że aż miło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Panowie może ktoś podrzucić schemat konstrukcji rozdzielacza, jakieś foto lub w pdf. byłbym bardzo wdzięczny. Mamy katalog, ale jakiś niedorobiony.

Mój mail: marcin8-1976@o2.pl oczywiście chodzi o rozdzielacz Zetora 7745

Edytowano przez Marcelix

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateuszpac42
      Mam problem w Ares 610RX na początku padło wspomaganie i z podnośnikiem problem później kręciłem paszowoz i ciągnik zgasł i nie wgl ciśnienia . Co to może być z góry dzięki za odp 
    • Przez Tomek1772
      Witam
      posiadam zetora 5211 i mam problem z wywrotem przyczepy. jak podłączam przewód hydrauliczny pod gniazdo przyczepa podnosi die i opuszcza a po chwili zatrzymuje się i nie działa w żadna stronę, słychać ze pompa nie da rady popchnąć oleju.
      tak samo dzieje die jak podłączam na krótko dwoma przewodami siłownik dwustronnego działania chodzi luźno inpo chwili stop. Dopiero jak odkręcę krocce i spuszczę ciśnienie działa 
      wymienilem gniazdami wtyczki na nowe i nie pomaga 
      podnosnik działa bez zastrzeżeń 
    • Przez SebastianP
      W zetorze 7011 mam podpięty tur pod przerobiony dekiel od pompy. W wakacje została wymieniona pompa hydrauliki na nową i od tego momentu co miesiąc pęka mi napęd od pompy (na tym sprzegielku kołowym.) Już nie wiem co mam robić....
    • Przez xxYoungDudekxx
      Dzień dobry, posiadamy Zetora 7045 4 dni temu woziliśmy nim kiszonkę baloty i obornik spychaliśmy dzisiaj go odpliliśmy tur podnósł ale opuściliśmy go na chwilę na dół i nie chce podnosić już wcale, pompa jest nowa tego lata zakładana w ogóle jak się trzyma dźwignię od wywrotu to nie słychać żeby pompa się odzywała. Był mróz czy mógł się zamrozić olej? Dodam jeszcze że z przystawki tylnego mostu od napędu cieknie strasznie wolno olej, dolewaliśmy olej i nic. Czy miał ktoś taki problem? Czekam na odpowiedzi
    • Przez tombien
      Podnośnik w moim Zetorze od jakiegoś czasu zachowuje się dziwnie. Gdy zaczepię coś cięższego to po rozgrzaniu na podniesionych ramionach opuszcza trochę i podnosi z powrotem do góry. Po prostu "faluje" maszyną na podnośniku. Po opuszczeniu ramion słychać w środku obudowy podnośnika specyficzne brzęczenie-syczenie. Po wyłączeniu pompy dźwięk ustaje. Gdy zostawię podniesione ramiona w górze i zgaszę silnik to powoli się opuszczają. Szukałem informacji na ten temat ale zdania się różne: rodzielacz lub oringi w nim, zespół tłoka z cylindrem lub zawór przeciążeniowowy lub filtr oleju. Czy ktoś zna 100% procentową przyczynę tego zachowania?
       
      Drugie pytanie: Żeby dotrzeć do rozdzielacza trzeba kabinę ściągać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj