Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7745 problem z hydraulika

68 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 19:22

Ja też mam podobnie podłączony ładowacz, zresztą w tych Zetorach inaczej nie podłączysz :rolleyes:, tyle że mam tam przy dźwigni od hydrauliki skręcany ogranicznik, którym można zablokować dźwignię hydrauliki w pozycji kiprowania, także nie muszę jej wtedy przytrzymywać :)

Szanowni koledzy, ja też mam tą skręcaną blokadę i używam jej tak samo jak Wy. Często zdarza się sytuacja, że muszę szybko skorzystać z pomocy ładowacza i muszę się babrać z tą śrubą albo przytrzymywać dźwignię ręką :)

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7745 problem z hydraulika Dzisiaj, 01:15
  •  

#42 Share Piotrz98

Piotrz98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 02 wrzesień 2010 - 10:08

Zetor 7745 problem z hydraulika Witam zakupilem do mojego zetora 7245 pług kvernelanda z silownikiem który odpowiedzialny jest za regulacje szerokosci roboczej. I pytanie brzemi nastepujasco: Jak podłaczyć te dwa przewody hydrauliczne od tego silownika do hydrauliki ciągnika. W zetorze mam 4 wyjscia(gniazda) dwa obok siebie na gorze, jedno nizej troche z lewej strony i jedno jeszcze nizej bardziej z lewej. Kombinowalem z tymi przewodami i bez rezultatu. Moze ktos mial podobny problem? Dodam ze zetor odkad go kupilem kilka lat temu nie pracowal z hydrauliką jeszcze. Bo pracę silownika reguluje tą dzwignia przod-tył obok dzwigni pompy prawda?? Czekam na pomoc Z góry dzieki wielkie;)

#43 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 02 wrzesień 2010 - 14:35

Zetor 7745 problem z hydraulika Jak masz 3 gniazda to pług podepnij pod te dwa które są pionowo, to po prawo u góry to swobodny spływ oleju.

#44 Share Piotrz98

Piotrz98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 02 wrzesień 2010 - 18:04

Zetor 7745 problem z hydraulika od tego rozdzielacza odchodza dwa wyjscia ułozone poziomo a nad nimi jedno wlasnie wychodzace z gory tego rozdzielacza, a jeszcze jeden mam nizej troche z boku taki wychodzacy przewodem. Kombinowalem z tymi wyjsciami tam. Gdy probuje pracowac dzwignia to chodzi ten z dolu po lewej bo qidac jak sie podnosi az od cisnienia oleju. To nie wiem czy tamte sa poprostu zepsute czy jak, ten rozdzielacz moze na diabla jest. Jak podepne i odepne przwewody to olej wycieknie delikatnie z nich tak wiec jakies tam zatkane czy cos nie sa. nie wiem co to moze byc

#45 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 02 wrzesień 2010 - 18:16

np jak kipowalem przyczepe pelna buraków do tylo to sobie radzil na srednich obrotach i nawet nawet szlo a wycieki sa spod ramienia lewego tam do ktorego jest przymocowany silownik pomocniczy

Co do wycieku to zdejmij to ramię i pod nim powinna być uszczelka typu oring, wymień ją albo załóż 2 na siebie. Powinno załatwić sprawę wycieku.

#46 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 21:04

Zetor 7745 problem z hydraulika Witam.
Szanowni koledzy forumowicze i rolnicy, mam taki problem - otóż wymieniliśmy w zetorze 7745T pompę hydrauliczną na nową oryginalną z Kalisza. Wszystko było cacy przez około dwa miesiące, i nagle coś się stało podczas pracy w polu, zaczął wolniutko podnosić tzn. na wolnych obrotach to wcale nic nie dyga, a wcześniej podnosił aż miło. Teraz żeby podnieść cokolwiek, nawet pustą łyżkę przy turze, to trzeba przegazować z 2500 RPM i tu moje pytanie: co mogło nawalić? Osobiście myślę, że wina może leżeć po stronie zaworu przy pompie, ale wszelkie Wasze sugestie i uwagi mile widziane.

Pozdrawiam Marcelix

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#47 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 16 kwiecień 2011 - 07:37

Zetor 7745 problem z hydraulika Mógł oring puścić przy pompie. Wyjmij pompe i obadaj dokładnie lub pod rozdzielaczem też mógł puścić.

#48 Share tomek1777

tomek1777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 21:20

Zetor 7745 problem z hydraulika Sprawdz filter przy pompie może zabity u mnie kiedyś tak było bo do oleju dostały sie opiłki i wolno podnosić zaczoł.Musiałem wtedy pompe wymienić.

#49 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 09:36

Zetor 7745 problem z hydraulika odkręć filtr obok pompy, oleju nie musisz spuszczać ale podstw coś bo bedzie leciał lekko, miałem to samo jakieś kilkanaście dni temu. Odkreciłem, przeciściłem magnes bo był zasrany jakimiś opiłkami i teraz elegancko jest ;)

#50 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 21:17

Zetor 7745 problem z hydraulika Problem z pompą rozwiązany :D tak jak sam podejrzewałem zaciął się zawór przeciążeniowy przy pompie. Rozebrane przeczyszczone i przy okazji zmienione oringi i filtr. Wszystko śmiga jak powinno :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 15 maj 2011 - 21:06

Zwracam się z prośbą do posiadaczy 7745 z turem. Czy możecie opisać jak macie podłączoną hydraulikę ładowacza. Otóż założyliśmy tura, ale panowie którzy to zrobili podłączyli go jakoś tak trochę nieudolnie, :D że trzeba trzymać dźwignię od kiprowania w kierunku do przodu :) i blokować ją żeby pompa cały czas podawała olej na rozdzielacz ładowacza. Chciałbym się dowiedzieć jak Wy macie podłączone ładowacze, tak żeby ich obsługa nie wymagała trzech rąk :) Za wszelkie podpowiedzi z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam wszystkich Marcin

U mnie w zetorze 7745, tur jest podłączony pod te tylne gniazda. Były dodatkowe (chyba) gniazda auro, więc podłączony jest pod zwykłe(te stare). Trzeba pociągnąć dźwignię od hydrauliki do tyłu, zablokować i chodzi :)

Szczerze, to mi to bardzo nie przeszkadza, że jest podłączony pod te zawory. Przynajmniej można sobie wyłączyć i pompa ma lżej :)

Edytowany przez Kamil1998, 15 maj 2011 - 21:07.

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#52 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 15 maj 2011 - 22:28

Szanowni koledzy, my mamy podłączonego TURa, ale wszystkie gniazda z tyłu mamy wolne cool.gif Otóż jak kupiliśmy ten ciągnik, to miał on fabrycznie zamontowany przedni TUZ+WOM i do tegoż TUZa był zamontowany w kabinie na prawym błotniku dodatkowy rozdzielacz. Jak wiadomo musiał mieć zasilanie z pompy hydraulicznej tylnego TUZa. Jak zakładaliśmy TURa to zdemontowaliśmy przedni TUZ bo by przeszkadzał turowi i po zdemontowaniu również rozdzielacza, wykorzystaliśmy te zasilanie które do niego dochodziło. Skąd ono jest poprowadzone to nie mam pojęcia, węże wychodza spod kabiny i za bardzo nie można tego dokładnie zobaczyć, ale być może w tym sezonie będziemy remontować skrzynie i będziemy zdejmować kabinę, to zobaczymy co tam Pepiczki zmajstrowały no i oczywiście cyknę parę fotek.

Edytowany przez Marcelix, 11 październik 2014 - 18:14.

#53 Share karolci13

karolci13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 21:59

Zetor 7745 problem z hydraulika A oto mój problem jakiś czas temu wymieniłem pompę i tur oraz podnośnik chodził gites po jakimś czasie coś się stało i już nie było tak fajnie więc założyłem nowy zawór i nic,wiec moje pytanie co może być przyczyną??? dodam że podnośnik nie opada tylko wolno podnosi i siłowniki wspomagające pocą się trochę ale to już widziałem wcześniej!!!

#54 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 00:43

Zetor 7745 problem z hydraulika Rozumiem ,że filtry czyste i nie zapchane?, a może z pompą coś jednak nie tak i nie daje ciśnienia jak powinna(wiem że wymieniałeś),dobrze by było zmierzyć ciśnienie na wyjsciu hydraulicznym.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#55 Share karolci13

karolci13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 08:34

Zetor 7745 problem z hydraulika filtry ok,a ciśnienie sprawdzone i kich no ale co pompa wymienia i już padła wierzyć mi się nie chce!!!

#56 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 18:33

Zetor 7745 problem z hydraulika Dlatego pytam jakie ma ciśnienie na wyjściu jak jest powyżej 150atm to pompa ok. Opisz dokładniej jak wygląda usterka jak podnosi tur i podnośnik teraz?
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#57 Share karolci13

karolci13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 12:43

Zetor 7745 problem z hydraulika Ciśnienie nie pamiętam jakie było ale mechanik mówił że za słabe(i nic więcej nie pisnął :) ), a tur chodzi ale np pełen krokodyl już sprawia mu problemy i trzeba obroty trzymać to samo z tuz-pług (3 obrót)na początku podnosi dobrze ale jak się olej rozgrzeje to a wolnych obrotach nie ma szans o obracaniu nie wspomne!!!

#58 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 13:38

Zetor 7745 problem z hydraulika Trzeba odkręcić dekiel z pompą i sprawdzić zawór przy pompie (koszt nowego 50zł) jak zawór jest ok to pompa siadła, tanie zamienniki szybko siadają i nie warto ich kupować.

#59 Share karolci13

karolci13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 14:53

Zetor 7745 problem z hydraulika zawór tak jak i pompa były wymieniane na oryginały!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 15:03

Zetor 7745 problem z hydraulika To jedyną opcja chyba zostaje tylko uszkodzony oring na łączeniu obudowy podnośnika z korpusem tylnego mostu.