Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7745 problem z hydraulika

68 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Danex89

Danex89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 30 maj 2009 - 21:19

Zetor 7745 problem z hydraulika No był założony cały komplet uszczelniaczy. Właśnie dobrze by było psrawdzić ale nie ma czym niestety. Co do opadania to wyczytałem w instrukcj napraw że wolne opadanie może być spowodowane właśnie złym stanem uszczelnień, ale szybkie opadanie to już wina wyrobionego suwaka w rozdzielaczu (czy jakoś tak), przez który cofa sie olej, a którego niestety nie da sie wymienić czy naprawić i tu jest już konieczna wymiana całego rozdzielacza. Co o tym myślicie? Chcemy to zrobić w tym tygodniu bo będzie potrzebna spora siła na podnośniku, bo mamy wozić przy budowie palety z porotherem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7745 problem z hydraulika Dzisiaj, 07:23
  •  

#22 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 30 maj 2009 - 21:26

Zetor 7745 problem z hydraulika a niemasz gdzie podłączyć się np kombajn albo do 330 też można bo ma na wierzchu

#23 Share Danex89

Danex89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 30 maj 2009 - 22:02

Zetor 7745 problem z hydraulika 330 nie mam. Kombajn jest ale narazie zagarażowany. Trzeba jakoś tak sobie radzić. Poprzednim razem jak to było rozebrane to sprawdzaliśmy szczelność sprężonym powietrzem i niby wszystko wyglądało ok.

#24 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 30 maj 2009 - 22:13

Zetor 7745 problem z hydraulika wymienić uszcelniacze w siłowniku pomocniczym komplet kosztuje pare złotych być może puszczaja i jesli jest połączony z głównym to efekt jest taki ze opada podnośnik siłownik pomocniczy jest jednostronnego działania a nie jak ktoś napisał wyzej dwustronnego

#25 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 31 maj 2009 - 07:55

Zetor 7745 problem z hydraulika A czym te palety będziecie wozić jakimś masztem od widlaka ?

#26 Share Danex89

Danex89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 31 maj 2009 - 09:16

Zetor 7745 problem z hydraulika No ale przez uszczelki by tak szybko olej przechodził? Jak juz wspomniałem 500 kilogramowa talerzówka opada w ciągu okolo 25 sekund przy zgaszonym silniku :P Kurde niechce mi sie w to wierzyć. No ale jak tak mówicie to trzeba to sprawdzić :P A i sorki panowie zapomniałem napisać przy podłączaniu tego siłownika został on odnowiony bo nie był w najlepszym stanie i również założony był komplet nowych szczelek. Tego nie wiedziałem bo nie było mnie przy tym jak tata to robił. Właśnie teraz sie dowiedziałem :P
@sebe1033 kuzyn załatwił sobie nowe widły do palet, które miały iść do jakiegoś magazynu ale były o 3 mm za wąskie, przez co jakiś norm nie spełniają i przeznaczone są do zezłomowania. Ma tylko zrobić sobie do nich rame na trzypunktowy układ zawieszenia.

#27 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 31 maj 2009 - 22:05

Zetor 7745 problem z hydraulika wymieniles olej i filtr jak go kupiles.rozdzielacz moze bys zasyfiony bo wyglada na to ze gdzies nie zamyka zaworow i olej ucieka.silownik pomocniczy to raczej nie ma nic do tego bo przecierz pozostaje glowny.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#28 Share Danex89

Danex89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 09:08

Zetor 7745 problem z hydraulika Fakt, olej wymieniony nie był :/ Filtr był wczyszczony tylko. Da sie taki rozdzielacz jakoś wczyścić jak coś?

#29 Share aldanio

aldanio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 20:01

Zetor 7745 problem z hydraulika witam! ja po rozebraniu znalazlem przyczyne slabego podnoszenia i opuszczania a wina tego bylo brak uszczelki miedzy pompom a rozdzielaczem i teraz podnosi jak marzenie i trzyma

#30 Share Piotrek77455

Piotrek77455

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 09:42

Zetor 7745 problem z hydraulika na 100% pieścienie na tłoku i pompa miałem identyczny problem pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Danex89

Danex89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 12 czerwiec 2009 - 18:10

Zetor 7745 problem z hydraulika Właśnie skończyliśmy składanie zetorka. Jak się okazało główną przyczyną szybkiego opadania podnośnika była pęknięta śruba, którą przykręca się rurkę od siłownika do rozdzielacza, w tym miejscu układ był mocno rozczelniony i tam uciekał olej. Nie wiem wogóle jak ona się jeszcze tam trzymała bo urwała się praktycznie po dotknięciu jej kluczem. Po usłyszeniu ceny nowego rozdzielacza - 1850 zł :P - narazie odpuściliśmy jego zakup. Wywaliśmy jeszcze zawór przy tłoku bo wyglądał podejrzanie i narazie w próbach wyszło nawet ok. Tylko narazie na zimnym oleju bo nie było gdzie rozgrzać. Reszta wyjdzie przy najbliższej robocie.

Pozdrawiam

#32 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 12 czerwiec 2009 - 21:13

Zetor 7745 problem z hydraulika ten zawór bezpieczeństwa na tłoku całkowicie odjąłeś ?

#33 Share Danex89

Danex89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 12 czerwiec 2009 - 21:23

Zetor 7745 problem z hydraulika Tata stwierdził, że jeden przy pompie wystarczy :P , a że widać, że było w nim coś kombinowane to wywalił go. Mam nadzieję, że nie będzie żadnych skutków ubocznych.

#34 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 07:57

Zetor 7745 problem z hydraulika ten zawór jest to chyba tz szokowy działa jeśli jest chwilowe przeciążenie jeśli podskoczy ci na podnośniku ciężkie narzędzie to może być kiszka nie wiadomo co puści ten zawór przy pompie nie zabezpiecza cylindra tylko pompe

#35 Share masfer5455

masfer5455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Landwirtschaft

Napisany 08 lipiec 2009 - 21:06

Zetor 7745 problem z hydraulika regeneracja rozdzielaczy w gnieznie 0614268408
sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

#36 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 08:36

Zetor 7745 problem z hydraulika Zwracam się z prośbą do posiadaczy 7745 z turem. Czy możecie opisać jak macie podłączoną hydraulikę ładowacza. Otóż założyliśmy tura, ale panowie którzy to zrobili podłączyli go jakoś tak trochę nieudolnie, :D że trzeba trzymać dźwignię od kiprowania w kierunku do przodu :) i blokować ją żeby pompa cały czas podawała olej na rozdzielacz ładowacza. Chciałbym się dowiedzieć jak Wy macie podłączone ładowacze, tak żeby ich obsługa nie wymagała trzech rąk :) Za wszelkie podpowiedzi z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam wszystkich Marcin

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#37 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 11:54

Zetor 7745 problem z hydraulika Musisz zrobić sobie blokadę tej dźwigni bo inaczej się ładowacza nie podłącza.

#38 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 11:55

Zetor 7745 problem z hydraulika Ja też mam podobnie podłączony ładowacz, zresztą w tych Zetorach inaczej nie podłączysz :D, tyle że mam tam przy dźwigni od hydrauliki skręcany ogranicznik, którym można zablokować dźwignię hydrauliki w pozycji kiprowania, także nie muszę jej wtedy przytrzymywać :)

#39 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 16:20

Zetor 7745 problem z hydraulika Z tego co wiem to można inaczej podłączyć hydr. od TUR-a, a mianowicie w deklu do którego przykręcana jest pompa masz od przodu ciągnika śrubę M 16 X 1,5 i w tym miejscu możesz podpiąć zasilanie a powrót zmostkować z gniazdem nr 0 obwodu zewn..
Z tym że w ten obwód musi być wstawony zwór kulowy który go zamknie, bo na te układ który jest w standardzie nie pójdzie olej.
Mam nadzieje że kumasz o co chodzi?
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share masfer5455

masfer5455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Landwirtschaft

Napisany 27 kwiecień 2010 - 15:46

Zetor 7745 problem z hydraulika podaj maila do siebie to wyślę ci jak j mam zrobione oddzielne zasilanie do tura z przodu silnika z wału korbowego tylko troche roboty z tym jest ale dobre efekty
sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak