Skocz do zawartości

Zdjęcie

URSUS C 360 reaktywacja

179 odpowiedzi na ten temat

#41 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 listopad 2008 - 20:44

URSUS C 360 reaktywacja kurde zaczynam podejrzewać że masz coś wspólnego z moim starym.poważnie masz identyczne zdanie.i ten realizm to bardziej pesymizm.realizm to bym określił jak byś powiedział że będzie trudno.a jak od razu mówisz że będzie niepowodzenie to pesymizm.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
URSUS C 360 reaktywacja Dzisiaj, 19:06
  •  

#42 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 16 listopad 2008 - 21:01

URSUS C 360 reaktywacja Panowie a czy ursus 3502 nie jest niejako następcą C-360? Ten sam tylny most, ten sam podnośnik te same koła. I kosztuje 65000 netto. Jeżeli nowa C-360 miałaby się sprzedawać to z wyposarzeniem opisanym we wcześniejszych postach musiałaby kosztować połowę tej sumy. A to jest co najmniej trudne żeby nie powiedzieć nie możliwe.

#43 Share kluch369

kluch369

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 21:13

URSUS C 360 reaktywacja Połowę? No jak tu piszą, że 4x4, turbo, klima, dobra kabina, to na pewno będzie to warte więcej niż połowa 3502. No chyba że ten produkt by był takiej jakości jak foton, czy inny cudak.

#44 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 21:17

URSUS C 360 reaktywacja chyba chodzi ci o ursusa 3512.to jest następca 60 wg ursusa.tylko jak na niego patrzę to mi wygląda na masseya 255.na wygląd identyczny.a w budowie jest bliski 360-3p.
Zapraszam na swój profil

#45 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 21:23

URSUS C 360 reaktywacja tez sie z tym zgodze 3512 jest nastepca mf255 a usrsus 360 niemial nastepcy
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#46 Share kluch369

kluch369

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 21:39

URSUS C 360 reaktywacja Wystarczyło wspomnieć o 3502, a temat już całkiem inny się zaczyna robić...
3512 to to samo co mf 255 tyle że parę szczegółów zostało zmienionych.
3512 z 360 3p łączy silnik, a reszta to inne budowy (oczywiście nie licząc takich rzeczy jak przednie koła z błotnikami).
A co do tematu, to cena by przekraczała te 60 tys zł, skoro wszystkie części (silnik, skrzynia, oś itd.) miałyby być nowe. Nawet na allegro jest zmontowany z nowych części mf255 i stoi za cenę 49 tys, a nie posiada wspomagania, napędu i na pewno klimy (no chyba że dorzucimy trochę kasy za takie opcje) to już wyjdzie całkiem niemała cena.

#47 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 22:50

URSUS C 360 reaktywacja

tez sie z tym zgodze 3512 jest nastepca mf255 a usrsus 360 niemial nastepcy

Zgodzę się, że C-360 nie miał następcy. Chodzi mi o to, że 3502 jest taką "nowszą wersją C-360 3P" jeśli chodzi o parametry i osiągi.

#48 Share t-tas

t-tas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 23:10

URSUS C 360 reaktywacja MF 235 i 255 to tylko część umowy licencyjnej na chyba 6 modeli ciągników, umowy która miała dać nam nowe technologie, modele te miały zastąpić obecnie( w tamtych czasach) produkowane ciągniki- mf 235 miał zastąpić c 330, a mf 255 miał zastąpić c 360, miały być też następne modele, fabryka miała być czy to rozbudowana czy też zmodernizowana(trochę tego i tamtego) by spełniała wymagania konieczne do budowy tych ciągników, jednak zawieruchy tamtych lat sprawiły, ze nigdy nie dokończono budowy fabryki do stanu jaki miał być- zgodnie z umową licencyjną
i tak MF zamiast zastąpić produkowane ówcześnie modele, były produkowane równocześnie z nimi, brak dewiz na różne części sprowadzane od MF(nie wszystko od razu produkowano w ursusie) spowodował, ze podjęto próby mixowania konstrukcji- C330 3p, C360 4p i wdrożona do produkcji C360 3p, pozostałe modele z umowy licencyjnej weszły do produkcji już jako modele URSUS, a nie MF-te wszystkie 4512 itd, wprowadzając jednocześnie modyfikacje do modeli z umowy, tak też powstały U 2812, U 3512 itp
gdzieś po drodze zakończono produkcję C360 i C330 które także modernizowano w czasie produkcji MF- C335 czy C362(który wg mnie był chyba próbą dogonienia zetora, niestety powstało go bardzo mało i głównie pojechał w świat)
co do tych MF z allegro- one nie są składane z nowych części, ale produkowane gdzieś tam w świecie i to w taki sposób aby naprawy wykonywać używając części od MF-URSUS
co do samej myśli reaktywacji C360, to jak już ktoś powiedział najłatwiej by było z C362- kabina z podłogą, ogrzewanie(takie prawdziwe, na wodę, a nie dmuchanie powietrzem z chłodnicy), biegi w podłodze, wspomaganie na orbitrolu
gdzieś widziałem i to chyba na tym forum C362 lub C360 z chyba 80-cio konnym silnikiem Andorii, ktoś już powiedział o wyciszeniu układu przeniesienia napędu używając przekładni głównej od Zetora lub własną konstrukcją na jej wzór i podobieństwo
układ zaczepowy także jest już przestarzały- a raczej był już dawno- najłatwiej by było zaadaptować układ zetora, nawet z początku lat 90-tych+ zaczep automatyczny, podobnie jeśli chodzi o wieszaki, ramiona czy dodatkowy siłownik TUZ, widziałem też gdzieś tu układ sterowania TUZ zaadoptowany chyba z JD
dorzućmy jeszcze przedni napęd- jest nawet temat o napędzie w C360 z przykładami takich egzemplarzy, czyli jest to realne
teraz mamy już ciągnik będący czymś co można nazwać godnym następcom C360, spełniającym(tak mniej więcej) dzisiejsze wymagania rynku, dającym jakiś komfort pracy, będący mixem skrzyni biegów z C360 z częściami zetora, JD, robura i jeszcze nie wiadomo czego
a tak właściwie to nie mamy ciągnika, a dopiero jakiś pomysł na niego, teraz by trzeba jeszcze złożyć jakiś egzemplarz prototypowy czy testowy i przeprowadzić badania homologacyjne bo to już jednak nie jest ten sam C360(362) który już takie badania przeszedł, po drodze jeszcze należało by wprowadzić modyfikacje dotyczące wymagań ekologii, bezpieczeństwa i ergonomii, a to wszystko kosztuje
wątpię by ktoś wywalił kupę siana na taki ciągnik(mimo iż jest to wg mnie ciekawa koncepcja rozwoju C360) gdy mamy na rynku bardzo szeroką ofertę ciągników- czym innym jest stopniowa modernizacja modelu w trakcie jego produkcji gdyż koszta rozkładają się w czasie- no chyba, ze modyfikujemy cały ciągnik wprowadzając nowy model czy generację danego modelu, także budowa nowego modelu jest łatwiejsza(np w przypadku pronara nowe serie P)- do budowy nowych modeli wykorzystuje się podzespoły już gotowe renomowanych producentów, poza tym jest kasa na to z obecnej produkcji
oj się strasznie rozpisałem, nie wiem czy nie przegiąłem, ale tak wyszło

#49 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 23:15

URSUS C 360 reaktywacja

MF 235 i 255 to tylko część umowy licencyjnej na chyba 6 modeli ciągników, umowy która miała dać nam nowe technologie, modele te miały zastąpić obecnie( w tamtych czasach) produkowane ciągniki- mf 235 miał zastąpić c 330, a mf 255 miał zastąpić c 360, miały być też następne modele, fabryka miała być czy to rozbudowana czy też zmodernizowana(trochę tego i tamtego) by spełniała wymagania konieczne do budowy tych ciągników, jednak zawieruchy tamtych lat sprawiły, ze nigdy nie dokończono budowy fabryki do stanu jaki miał być- zgodnie z umową licencyjną
i tak MF zamiast zastąpić produkowane ówcześnie modele, były produkowane równocześnie z nimi, brak dewiz na różne części sprowadzane od MF(nie wszystko od razu produkowano w ursusie) spowodował, ze podjęto próby mixowania konstrukcji- C330 3p, C360 4p i wdrożona do produkcji C360 3p, pozostałe modele z umowy licencyjnej weszły do produkcji już jako modele URSUS, a nie MF-te wszystkie 4512 itd, wprowadzając jednocześnie modyfikacje do modeli z umowy, tak też powstały U 2812, U 3512 itp
gdzieś po drodze zakończono produkcję C360 i C330 które także modernizowano w czasie produkcji MF- C335 czy C362(który wg mnie był chyba próbą dogonienia zetora, niestety powstało go bardzo mało i głównie pojechał w świat)
co do tych MF z allegro- one nie są składane z nowych części, ale produkowane gdzieś tam w świecie i to w taki sposób aby naprawy wykonywać używając części od MF-URSUS
co do samej myśli reaktywacji C360, to jak już ktoś powiedział najłatwiej by było z C362- kabina z podłogą, ogrzewanie(takie prawdziwe, na wodę, a nie dmuchanie powietrzem z chłodnicy), biegi w podłodze, wspomaganie na orbitrolu
gdzieś widziałem i to chyba na tym forum C362 lub C360 z chyba 80-cio konnym silnikiem Andorii, ktoś już powiedział o wyciszeniu układu przeniesienia napędu używając przekładni głównej od Zetora lub własną konstrukcją na jej wzór i podobieństwo
układ zaczepowy także jest już przestarzały- a raczej był już dawno- najłatwiej by było zaadaptować układ zetora, nawet z początku lat 90-tych+ zaczep automatyczny, podobnie jeśli chodzi o wieszaki, ramiona czy dodatkowy siłownik TUZ, widziałem też gdzieś tu układ sterowania TUZ zaadoptowany chyba z JD
dorzućmy jeszcze przedni napęd- jest nawet temat o napędzie w C360 z przykładami takich egzemplarzy, czyli jest to realne
teraz mamy już ciągnik będący czymś co można nazwać godnym następcom C360, spełniającym(tak mniej więcej) dzisiejsze wymagania rynku, dającym jakiś komfort pracy, będący mixem skrzyni biegów z C360 z częściami zetora, JD, robura i jeszcze nie wiadomo czego
a tak właściwie to nie mamy ciągnika, a dopiero jakiś pomysł na niego, teraz by trzeba jeszcze złożyć jakiś egzemplarz prototypowy czy testowy i przeprowadzić badania homologacyjne bo to już jednak nie jest ten sam C360(362) który już takie badania przeszedł, po drodze jeszcze należało by wprowadzić modyfikacje dotyczące wymagań ekologii, bezpieczeństwa i ergonomii, a to wszystko kosztuje
wątpię by ktoś wywalił kupę siana na taki ciągnik(mimo iż jest to wg mnie ciekawa koncepcja rozwoju C360) gdy mamy na rynku bardzo szeroką ofertę ciągników- czym innym jest stopniowa modernizacja modelu w trakcie jego produkcji gdyż koszta rozkładają się w czasie- no chyba, ze modyfikujemy cały ciągnik wprowadzając nowy model czy generację danego modelu, także budowa nowego modelu jest łatwiejsza(np w przypadku pronara nowe serie P)- do budowy nowych modeli wykorzystuje się podzespoły już gotowe renomowanych producentów, poza tym jest kasa na to z obecnej produkcji
oj się strasznie rozpisałem, nie wiem czy nie przegiąłem, ale tak wyszło

hehe ales blysnol kazdy umie w goglach poszukac i to przekazac. powiedz cos od siebie.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#50 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 23:33

URSUS C 360 reaktywacja Widzę, że dyskusja rozgorzała na dobre. Może kilku inżynierów- projektantów z ursusa zaoferuje pomoc w skonstruowaniu ciągnika oczywiście nieodpłatnie. :D :) Następnie zrobimy zrzutę wśród agrofotowiczów (każdy da po 100 zł) i zbudujemy prototyp. Przeprowadzimy niezbędne badania i testy uzyskamy homologacje (silnik będzie spełniał normę EURO 5 żeby nie trzeba go było modernizować po 2014 roku). ;) A stąd najkrótsza droga prowadzi do produkcji seryjnej. :) :) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 23:44

URSUS C 360 reaktywacja

Widzę, że dyskusja rozgorzała na dobre. Może kilku inżynierów- projektantów z ursusa zaoferuje pomoc w skonstruowaniu ciągnika oczywiście nieodpłatnie. :D :) Następnie zrobimy zrzutę wśród agrofotowiczów (każdy da po 100 zł) i zbudujemy prototyp. Przeprowadzimy niezbędne badania i testy uzyskamy homologacje (silnik będzie spełniał normę EURO 5 żeby nie trzeba go było modernizować po 2014 roku). ;) A stąd najkrótsza droga prowadzi do produkcji seryjnej. :) :) :)

na tylu co nas jest tu na AF to by wystarczalo po 10zl
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#52 Share t-tas

t-tas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 23:45

URSUS C 360 reaktywacja jak bym miał w googlach szukać to bym sobie darował- napisałem to co napisałem na podstawie własnych przemyśleń, tego czego dowiedziałem się bywając na tym forum, przeglądając neta, tego czego dowiedziałem się od kadry naukowej na zajęciach podczas studiów i tego co przeczytałem by napisać rys historyczny rozwoju ciągników rolniczych, co musiałem zrobić by powstał taki rozdział w mojej pracy magisterskiej- a są tam przedmioty związane z konstrukcją i budową pojazdów i maszyn rolniczych i kadra, która prowadziła różne działania mające na celu usprawnić, zmodyfikować, nadać kierunek rozwoju tego co się u nas produkowało- jednak ich praca często szła na marne gdyż nie było potrzeby czegoś poprawiać- PGR czy nieliczni szczęśliwcy brali wszystko co się pojawiło na placu przyfabrycznym
napisałem co napisałem, bo temat i poruszone tu kwestie mnie zainteresowały, przeczytałem temat od dechy do dechy i stwierdziłem, ze mogę się wypowiedzieć, bo taki jest sens istnienia wszelkiego rodzaju forów- wymiana wiedzy, poglądów, rozmowa
wierz lub nie, ale jestem zbyt leniwy aby przeczytać temat i siedzieć na googlach aby zabłysnąć przed forumowiczami- a nie wiem czy wiesz, ale siedzenie na necie i szukanie konkretnych informacji jest dość czasochłonne- ja się o tym przekonałem szukając informacji które mnie ciekawiły, czy były mi potrzebne do nauki
pozdrawiam serdecznie

#53 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 23:49

URSUS C 360 reaktywacja Pomazyć kazdy może
Ale to nie jest do końca tak strasznie głupi pomysł?????

Opus meum est

#54 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 23:55

URSUS C 360 reaktywacja

Aha zapomniałem napisać, że każdy z userów AF miałby udział w zyskach ze sprzedaży ciągnika i te włożone 100 zł zwróciło by się bardzo szybko. I jeszcze na masce umiesciło by sie znaczek AF. ;)

#55 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 09:17

URSUS C 360 reaktywacja hahaha i napis URSUS AF-360
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#56 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 14:13

URSUS C 360 reaktywacja Dokładnie haha. ;)

#57 Share kluch369

kluch369

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 15:02

URSUS C 360 reaktywacja

hehe ales blysnol kazdy umie w goglach poszukac i to przekazac. powiedz cos od siebie.

Dziewczyno, no Ty raczej tymi wypowiedziami to nie błysnęłaś. Widać, że @t-tas ma pojęcie o tym co napisał, a jakby miał szukać w googlach to byśmy sobie jeszcze trochę poczekali na taki post.
Aż chciałbym przeczytać ten rozdział z tej pracy magisterskiej i się więcej dowiedzieć co kadra naukowa mówiła o produkcji traktorów z tamtych lat. Mam nadzieję, że użytkownik @t-tas napisze do mnie na PW, bądź w którymś temacie o tym.
@Davidastra, sądzę że to jednak głupi pomysł, bo co człowiek bez większego kapitału może zdziałać w branży traktorów rolniczych.

#58 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 19:39

URSUS C 360 reaktywacja dla ciebie może i głupi.powiedziałeś że głupi i koniec więc nie powtarzaj co chwile swojego zdania jak każdy wie jakie masz.w Polsce jest wolność słowa i każdy może sobie myśleć i gadać co chce.ja jestem za tym pomysłem i co mnie cieszy nie jestem sam.krytykować jest łatwo ale samemu coś zrobić to już gorzej.
Zapraszam na swój profil

#59 Share kluch369

kluch369

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 20:38

URSUS C 360 reaktywacja Tyle, że krytykowany powinien przyjąć krytykę na klatę i wywnioskować jakich błędów nie popełniać w przyszłości. Jaki jest sens samego chwalenia czegoś jeśli to naprawdę jest do kitu. No fakt trochę dużo piszę że to beznadziejny pomysł, no ale co zrobić skoro faktycznie taki jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 21:15

URSUS C 360 reaktywacja no to jeżeli tak uważasz to dziękujemy.i zamiast tak tu reklamować farmtrcka to przenieś się do odpowiedniego forum.bo te forum jak nazwa wskazuje jest o nowej wersji 360 a nie że jest podobny typ ciągnika.
Zapraszam na swój profil