Skocz do zawartości

Zdjęcie

URSUS C 360 reaktywacja

179 odpowiedzi na ten temat

#1 Share POLKOP

POLKOP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 21:24

URSUS C 360 reaktywacja Mam taki pomysł. Reaktywował bym ursusa c 360 prawie to samo ,ale dodałbym wspomaganie, przedni tuz i wom, klime, nowoczesna stylistyka poprawiłbym by fabryke. Do pomocy bym zatrudnił inżyniera i zaczołbym sprzedawać te ciągniki na polskie świat udzielając 2 3 letniej gwarancji. Idąc dolej może bym sprubował produkować prototypy ursusa. Boje sie norm unijnych (normy spalin) , ale przy pomocy inz. może sie da. Co wy na to!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
URSUS C 360 reaktywacja Dzisiaj, 03:01
  •  

#2 Share Mesershmit

Mesershmit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 16:31

URSUS C 360 reaktywacja Ja do tej listy dorzuciłbym turbinę i przedni napęd :lol:

#3 Share markpp

markpp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Lubię grzebać w garażu i coś naprawiać(psuć), lecz moim powołaniem jest elektronika i te dziedziny.

Napisany 12 listopad 2008 - 16:42

URSUS C 360 reaktywacja ale jak zamontujemy turbinę w tym silniku to on się rozpadnie
dlatego jak byś chciał reaktywować to jak już jakiegoś zetora bo to wytrzymalsze
ale uważam że ich nie trzeba ulepszać bo są bardzo dobre i ładnie wyglądają
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

#4 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 16:43

URSUS C 360 reaktywacja Dla chcącego nic trudnego. Ale nie w tym przypadku. to raczej nie realne.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#5 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 16:57

URSUS C 360 reaktywacja Wspomaganie do najmniejszy problem, bardzo dużo ludzi ma w 60 a szczególnie Ci którzy maja założone ładowacze ^_^

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 listopad 2008 - 16:59

URSUS C 360 reaktywacja Jak byś to wszystko pozmieniał to wyszłaby z tego Proxima :lol: . Pomysł na starcie stracony, 360 to ciągnik którego korzenie sięgają lat 40, kto to teraz kupi? Z tego silnika nie da się nic więcej wyciągnąć, nawet inżynier nie pomoże.
Farmtrack też pogrzebał trochę w ciapku ale jakoś rewolucji nie było, epoka tych ciągników minęła.

#7 Share jasiu12512

jasiu12512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 18:32

URSUS C 360 reaktywacja pomysł dobry ale potrzebne by było dużo siana
ursusyc-360x2
mf 255
mtz 82

#8 Share mlody12

mlody12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 18:49

URSUS C 360 reaktywacja Moim zdaniem powinienes zrobic nowy cignik pod nazwa ursus c360 napewno ina skrzynia bo ta chuczy i wyje koszmar wersja z napedem 4x4 tez mogła by byc szybka skrzynia udzwik podnosnika kosmiczny bo nie ktorzy by i tak muwili ze mało ;/ kabina komfortowa mogła by byc wersja z silnbikiem turbo takim koło 60 km i zeby cena nie byla wygurowana na poczatku trzeba było renome wyrobic a puzniej kase zbijac takie jest moje zdanie najgorszy był by zbyt na poczatku
A tak po za tym fajnie było by sie przesiasc ze starej 60 na takom nowa z 4x4 kabina komfort fotelik wygodny klima szybka skrzynia

#9 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 12 listopad 2008 - 19:43

URSUS C 360 reaktywacja ja myślę że fajnie by było pojeździć najnowszej generacji 60.tylko jest kilka problemów.1 to ursus wydał następce 60 ursusa 3512(jak dla mnie to nowsza wersja MF 255).no i potrzeba potężnej kasy na takie posunięcie.a jeżeli ci się uda to priorytetem jest wspomaganie kierownicy.napęd 4x4 przydałby się ale raczej silnik poczciwej 60 na dłuższą metę tego nie wytrzyma a jak mocniejszy silnik to lepsza skrzynia więc koszty ogromne.jestem pełen podziwu dla ciebie no i mam nadzieje że za parę lat będę jeździł nową 60 ;)
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#10 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 20:20

URSUS C 360 reaktywacja ale pierwsze to trzeba bylo by obnizyc spalanie a potem zlikwidowac te wyjace zwolnice.
a najwazniejsza to kasa.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 20:53

URSUS C 360 reaktywacja spalanie to raczej ograniczyć się go nie da.5l/godz to wiele nie jest.no i każdy chciałbym 60 w napędzie to wtedy to już na pewno spalanie będzie większe.a z tymi zwolnicami to się zgodzę.
Zapraszam na swój profil

#12 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 20:55

URSUS C 360 reaktywacja szczerze mówiąc to nie możliwe bo pomyślcie ile czasu inżynier robił by rysunek techniczny!
ale fajnie by było zobaczyć nową 60
AF - to Jest To:)

#13 Share POLKOP

POLKOP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 21:04

URSUS C 360 reaktywacja Przy waszej pomocy bendę wiedział co poprawić to mnie cieszy.

#14 Share piotrz

piotrz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 21:20

URSUS C 360 reaktywacja Zwolnic nie trzeba ruszać - one nie wyją, no może delikatnie. Trzeba by się zabrać raczej za modernizację przekładni głównej - źródła niemożliwych do zniesienia dźwięków. Recepta - tryby od zetora (atak i koło talerzowe), lub zrobić tryby własnej produkcji z zakrzywionymi zębami. Możliwe jest także ustawienie oryginalnych trybów (jeżeli nie trafił nam się egzemplarz z źle odlaną obudową dyfra), wymaga to jednak troszkę pracy. W c-360, szczególnie pod koniec produkcji nie zadbano o prawidłowy dobór podkładek dystansowych pod wałek ataku bo fabryka wiedziała że rolnik i tak ten ciągnik z miłą chęcią kupi. Owe podkładki o grubości np. 0,3 mm przesądzają o prawidłowej współpracy przekładni. Zresztą kto na to zwracał uwagę. Ważne że sześćdziesiątka ciągła pług. Przydała by się także cichsza skrzynia, bądź chociaż kabina zawieszona nad skrzynią, jak choćby w oryginalnym t-25 z kabiną. Oczywiście wspomaganie nieodzownie. Silnik powinien być mocniejszy, coś w stylu zetora 7211, żeby na trzecim biegu można śmigać po świeżej orce np. z agregatem 2,8m bez problemu. Przedni napęd w opcji. Jak się ktoś zastanowi to właśnie zetor 7211 spełnia wszystkie wymagania, jednak widzieć podobny ciągnik pod nazwą c-360 to by było coś. POZDRAWIAM.

#15 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 21:24

URSUS C 360 reaktywacja ale wyglad bys zostawil ten sam????
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#16 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 21:30

URSUS C 360 reaktywacja wygląd zostaw praktycznie ten sam.bo jak 60 będzie wyglądać inaczej to już nie ten sam ciągnik.trochę podobnie jak new holland wznowił produkcje bizonów i te bizony prawie w ogóle starych nie przypominają.wygląd optymalny to czerwony kolorek i kabina Koji.silnik tak myślałem z 65 km ulepszona skrzynia 4x4 do wyboru i będzie git ciągnik.
Zapraszam na swój profil

#17 Share rabin

rabin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 21:41

URSUS C 360 reaktywacja Przydałyby się zmiany w blokadzie napędu, bo aktualne nie zdają egzaminu.

#18 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 21:48

URSUS C 360 reaktywacja i oczywiscie ryk perkinsa
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#19 Share piotrz

piotrz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 22:01

URSUS C 360 reaktywacja W blokadzie sprzęgło jest ze stożkowymi zębami, trzeba by je tylko 'wykantować' szlifierką i skrócić nieco sprężynę lub założyć troszkę słabszą. W ten sposób pedał blokady nie byłby stale 'wypychany' i łatwiej by się wciskał. Jak będę kiedyś zdejmował prawą zwolnicę to zastosuje takie ulepszenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 12 listopad 2008 - 22:20

URSUS C 360 reaktywacja Albo po prostu sprzęgło hydrauliczne zastosować ;) jak ma być komfort to komfort :D
:D