Skocz do zawartości

Zdjęcie

Unia Grudziadz Quick 4m

62 odpowiedzi na ten temat

#41 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 15 październik 2008 - 11:27

Unia Grudziadz Quick 4m mnie musi przekonac zebym zaczał, po tym jak mnie wydymali z pługiem to juz stracili resztki zainteresowania z mojej strony

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Unia Grudziadz Quick 4m Dzisiaj, 21:17
  •  

#42 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 15 październik 2008 - 11:46

Unia Grudziadz Quick 4m a ja się dziwie gdzie sie podziali obrońcy maszyn UG, bo za każdym razem gdy ktoś ich krytykuje to inny ktoś :o jeszcze głośniej krzyczy, że są super...

@yacenty dlaczego jesteś taki anty do UG, jak kupowałeś pług to nie byłeś :o

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#43 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 15 październik 2008 - 13:18

Unia Grudziadz Quick 4m Może boja się wymiany zdań z szefostwem AF :o ?

Jeśli chodzi o maszyny z UG to nie będę zagorzale bronił tej marki. Z Aresa jestem zadowolony :o . Ale za to pługi to już porażka :/

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 15 październik 2008 - 13:33

Unia Grudziadz Quick 4m z tego wniosek że proste maszyny jeszcze mają jakąś wartość a te bardziej złożone to porażka totalny brak precyzji!
a kto kupił maszyne z Uni należycie przesmarowaną

#45 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 15 październik 2008 - 14:16

Unia Grudziadz Quick 4m W agregat na dzień dobry 1,5 tawotnicy weszło a w pług prawie 2 z czego większość w obrotnicę :o .

#46 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 15 październik 2008 - 15:11

Unia Grudziadz Quick 4m a przesmarowanie rych sworzni od resorów to trzeba było mieć krzepę nawet musiałem je postykać bo smar niechciał wchodzić

#47 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 15 październik 2008 - 21:22

Unia Grudziadz Quick 4m

@yacenty dlaczego jesteś taki anty do UG, jak kupowałeś pług to nie byłeś ;)

do ibisa nie bylem jakos szczegolnie nastawiony in plus,
wybraliśmy go dlatego ze byl mlody i szeroki a na takim plugu nam zalezało i wszyscy w kolo mowili ze czesci tanie i dostepne.
Pozniej UG wydymało mnie z ramieniem do wału - ten temat opisywałem w kilku miejscach, odbiłem się o ich dyrektora handlowego - człowiek sie zachował co najmniej smiesznie, od tego momentu stwierdziłem ze nie ma nawet sensu zastanawiac sie nad ichnymi maszynami skoro oni maja mnie w d*pie to ja ich tez, takie mamy prawo i oni i ja :o

co do smarowania to miałem od nich Kombi z 2005r, to on jeszcze jak cie moge był zrobiony, po jakich 150-180ha jedno łożysko padło

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#48 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 16 październik 2008 - 11:46

Unia Grudziadz Quick 4m przyłączam sie do krtycznych ocen maszyn unii g, to juz nie są te maszymy co dawniej, w 1989 kupilismy od nich agregat i kultywator, chodzą do teraz, nic się z nimi nie działo poza normalnym zużyciem eksploatacyjnym
w 2004 r. zmienialiśmy maszyny, kupilismy aresa 3m na zębach, akurat na niego nie mogę narzekać poza tym że ma za delikatny sprzęg do siewnika i łóżyska już były wymienione
w 2006 kupiliśmy od nich siewnik polonez, totalne dziadostwo, ramę całą w nim wymienili bo się urywały redlice ! , znaczniki się gną , w ogóle niektóre rozwiązania konstrukcyje w tym siewniku to porażka np. spróbuj ruszyc docisk redlic, umiejscowienie znaczników, itd.

nie tylko u mnie się psuje ug, wczoraj byłem u znajomego mechanika to naprawiał ramę w aresie talerzowym z 2006r bo tylny wał croskill wyjechał z jednej strony i rama się pogięła !

stanowczo odradzam komukolwiek zestawy uprawowo-siewne z unii grudziądz, warto dołożyc kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt tysięcy żeby kupić coś zachodniego które jest 100 razy lepiej wykonane

ze swojego doświadczenia polecał bym równiez coś nabudowanego zamiast sprzęgu jak w ug

takie kongskilde czy kuhn moim zdanie warte jęst tych pieniędzy bo sobie można zaoszczędzic dużo nerwów

uff

#49 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 16 październik 2008 - 13:57

Unia Grudziadz Quick 4m dziś oglądałem kverlanda z tym że dają wybór brona aktywna lub kultiwator dokońca mnie to nie sadysfakcjonuje bo jeśli ograniczę orkę to taki zestaw się nie sprawdzi a cena w wersji kultywator+accord+komputer 38000zł za zespół redlice talerzoew+kóleczka kopiująco dobniatające 10000zł netto to w takiej wersji Unia max opcja na kultiwatorze 38400zł jesli bym się zdecydował na taką kombinacje to nie bedę 10kawałków załował!!! natomiast sam siewnik Accord w pełnym wyposarzeniu 52000zł wie może ktoś ile kosztuje Ares talerze 46cm +wał pacer ewentualnie gumowy?

#50 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 16 październik 2008 - 18:22

Unia Grudziadz Quick 4m My z hydropakiem i wałem rurowym płaciliśmy 16,5tyś. Myślę że z innym wałem może wyjść trochę ponad 20 tyś.
Jeśli chodzi o Aresa to polecam ten temat:

http://www.agrofoto....nik-t13085.html

A z zachodnich maszyn nie ma czegoś podobnego do aresa z hydropakiem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 16 październik 2008 - 21:22

Unia Grudziadz Quick 4m jak masz konkretnego konia to bierz nabuduwke ;)

#52 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 17 październik 2008 - 09:07

Unia Grudziadz Quick 4m ptaktycznie tylko unia takiecoś oferuje byłem zobaczyć sulky u korbanków na bronie aktywnej pneumatyczny siewnik komputer 100tyś netto jeszcze pogadam zgościem od pottingera

#53 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 17 październik 2008 - 16:03

Unia Grudziadz Quick 4m a chcesz koniecznie pneumatyka?
przed zakupem swojego zestawu przygladalem sie zestawowi brodnica + fiona, wygladalo to dosc zacnie i kosztowało jakies rozsadne pieniazki, moze takie cos?

#54 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 17 październik 2008 - 16:23

Unia Grudziadz Quick 4m patrzyłem na ten zestaw podobają mi się siewniki Fiony ale jeszcze sprawa potingera prawdopodobnie brona z wałem pacer i siewnik mechaniczny nabudowany redlice stopkowe ale kółeczkami kopiującymi 16000euroa to jest ciekawa propozycja zobaczymy.A propo ciekawe co jest wart ich siewnik Cami wprawdzie to nowość i jeszcze go nigdzie nie widziałem

#55 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 17 październik 2008 - 20:54

Unia Grudziadz Quick 4m jak ktoś ma długie pola i mocny ciągnik to bym polecał chorsha pronto ,to na prawde porządny siewnik.i nadaje sie do uproszczonej uprawy jak i tradycyjnej

#56 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 17 październik 2008 - 21:18

Unia Grudziadz Quick 4m ale nie kosztuje 60 czy 70tys PLN ale cos kolo 60tys E a to chyba inna bajka co nie? szczegolnie jak sie ma dziesiat hektarów a nie set ;)

#57 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 17 październik 2008 - 21:24

Unia Grudziadz Quick 4m No za Horscha Pronto 3 DC trzeba dac ok 170 tys. (albo 160 tys nie pamietam) ;).
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#58 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 18 październik 2008 - 09:21

Unia Grudziadz Quick 4m pronto odpada chociaż teraz mam 92 ha to powierzchni pól wacha się od 25- 1,2 ha i tylko nie liczne są prostokontne o gotówce nie wspomne to jest praktycznie 3x więcej niż mogę wydać i mój ciągnik też chyba do takiego zestawu co pełny waże około7 ton mógłby się okazać za słaby mam dużo czasu przyjdzie zima możę będzie zastój porobią promocje (albo nie bo rolnicy zaczynają realizować PROW) zobaczymy na wiosne zosyało mi tylko 6 ha

#59 Share boruch

boruch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 13:25

Unia Grudziadz Quick 4m Witam. Odkurzam temat :)
Czy do Aresa TL idzie założyć siewnik nabudowany?? Czy jedyną opcją zamontowania siewnika jest hydropack???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 15:03

Unia Grudziadz Quick 4m @boruch to zależy co tam chcesz założyć,bo pewnie po małych przeróbkach dobrałby jakiś używany siewnik nabudowany.

Ares TL w Focus'ie ma zupełnie inną ramę, niż ta w Quick'u, czy standardowym Aresie.

Dodaj odpowiedź