Skocz do zawartości

Zdjęcie

Unia Grudziadz Quick 4m

62 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 13 październik 2008 - 10:53

Unia Grudziadz Quick 4m ho wlaśnie mam mętlik w czasce bo by zawsze było taniej a z drugiej strony interesyje mnie ten system wysiewu tj. ponowne zagęszczenie gleby posiewie sprawdz sie na moich w przeważających lekkich glebach jak mówię to szczęście że mam dużo czasu. Nie myślę o takiej nowej zachodniej maszynie ze wzgledu na pieniądze które bym musiał wydać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Unia Grudziadz Quick 4m Dzisiaj, 19:15
  •  

#22 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 13 październik 2008 - 12:45

Unia Grudziadz Quick 4m ale za 50-60 mozesz kupic cos fajnego tak 5-7 letniego :o
moj 9 letni kuhn a nowy poznaniak to niebo a ziemia :o

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#23 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 13 październik 2008 - 13:10

Unia Grudziadz Quick 4m tu masz racje :o nasi konstrukorzy (kopiarze) ciągle coś małpują od czołowych producentów ale jakość wykonania i często materiał użyty to losówka teraz jak jestem unieruchomiony :o to troche poszperam w necie a później odwiedzę paru handlarzy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 13 październik 2008 - 13:33

Unia Grudziadz Quick 4m a co ci sie stało ze unieruchomiony? poszperaj, poszperaj bo warto :o

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#25 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 13 październik 2008 - 14:47

Unia Grudziadz Quick 4m a no dysk mi wyskoczył i jestechwilowo nienadający się do roboty

#26 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 13 październik 2008 - 16:18

Unia Grudziadz Quick 4m kurcze, jak nie urok to ...
wracaj szybko do zdrowia, ale patrz za innymi maszynami niz te z UG

#27 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 13 październik 2008 - 16:20

Unia Grudziadz Quick 4m dzięki myślę i szukam

#28 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 13 październik 2008 - 21:16

Unia Grudziadz Quick 4m Moj znajomy kupił sobie dwa lata temu własnie taki siewnik to miał z nim wiecej kłopotow niz ze stary.Na gwarnacji chciał go oddac ale mu odmówili.Zapychał mu sie za wałem,naprawde non stop.W pierwszym roku zeby posiac swoje pola to pracownika posadził na siewniku i kijami mu odpychał nabita ziemie.Ale tylko na zaoranym bo do bezposredniego siewu to az miło patrzec jak pola ubywa.Cos chciał kombinowac z wałem ale doszedł jak pola doprawiac.Musi byc twarda ubita ziemia,bo w miekkiej sie zapycha.Orze 3 tyg przed siewem,najlepiej jak popada tak solidnie po tym i dopiero sieje prosto w orke bez zadnych uprawek.
Osobiscie nie podoba mi sie ten agregat bo starsznie ciezko ciagnik ma,on go ciaga JD 6920S i musi miec z przodu odwaznik 1000 kg bo go przewaza na pełno.

#29 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 14 październik 2008 - 08:37

Unia Grudziadz Quick 4m nie rozumiem jak się zapychał za wałem tzn sekcje wysiewające??? może w siewie po orce miał zabardzo dociążone??? piszcie wszystko o tym siewniku chociaż Jacek coraz skuteczniej mi go z głowu wybija :o a nie mogę znależć czegoś podobnego (sposób wysiewy) z zachodnich używanych taki Amazone ile by kosztował; też spowrotem myślę o bronie rotacyjnej niby nie nadaje się na lekkie gleby ale jak zmniejszę obrotu rotorów tomniej rozpyli ziemię niż brona talerzowa podczas szybkiej jazdy mam racje ???

#30 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 14 październik 2008 - 11:19

Unia Grudziadz Quick 4m Sekcje mu sie nie zapychały tylko wał mu sie zapychał.Talerze sa za blisko wału i ziemie podrzucaja co powoduje zapychanie.Aha i on ma 3m agregat a ciaga go tym duzym JD.Za te pieniadze lepiej kupic aktywna brone z nadbudowanym siewnikiem dobrej firmy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 14 październik 2008 - 12:20

Unia Grudziadz Quick 4m też myslę nad maszyną nabudowaną a za te pieniądze to nic zachodniego nie kupię (nowego) a jki ma wał bo ja myślę o blaszanym pacer taki chyba yniwersalny i na piach i glinę podoba mi się gumowy ale tem właśnie może się nie obrasać na lekkich ziemiach

#32 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 14 październik 2008 - 13:35

Unia Grudziadz Quick 4m Kiedys widziałem promocje w Top agrar na agregat z siewnikiem Amazone,aktywny 3m z nadbudowanym siewnikiem za 59tys netto.Cena jak za taki sprzet wypas.Teraz mysle gdzies w okolicach 68 netto na pewno bedzie ale moim zdaniem warto dolozyc i kupic porządny sprzet.

#33 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 14 październik 2008 - 13:51

Unia Grudziadz Quick 4m a ja powiem znow -> KUHN panie KUHN :o

#34 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 14 październik 2008 - 15:22

Unia Grudziadz Quick 4m miałem okazję zasiać 20 ha takim agregatem http://www.kuhn.com....mp;p=11.2.5.1.1 i nadaje sie on jedynie i dosłownie na piach wykonanie tego agregatu wyklucza jego zastosowanie na ciężejszej a nawet srednij ziemi po prostu zęby nie wytrzymują a włóka musi być podniesiona bo się połamie a efekty opłakane. Dlatego zrezygnowałem z kupna takiego agregatu. Może jest to dobra maszyna ale w przypadku jednolitych i lekkich gleb. Teraz mam amazone KG301, który współpracuje z siewnikiem z rolmaszu i taki zestaw w przypadku mojej ziemi jest idealny wschodu równiutkie że mozna linijką rośliny mierzć i porównywać, a i na piachu wschody wydają sie byc lepsze nież w przypadku uprawy zwykłym agregatem. Dlatego ja polecam agregaty aktywne a amzone jest jak najbardziej odpowiednim producentem.

#35 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 14 październik 2008 - 16:26

Unia Grudziadz Quick 4m a przyjżalem się ofercie poettingera to też solidna maszyna mam dość blisko dilera muszę z nim pogadać raczej będzie to za drogi sprzęt ale wiedzy nigdy zawiele :o

#36 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 14 październik 2008 - 17:14

Unia Grudziadz Quick 4m czy ja wiem, zachodnie maszyny na pewno sa drozsze od UG ale jakosc to jak dzien do nocy

#37 Share Lordzicho111

Lordzicho111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 październik 2008 - 23:19

Unia Grudziadz Quick 4m

też myslę nad maszyną nabudowaną a za te pieniądze to nic zachodniego nie kupię (nowego) a jki ma wał bo ja myślę o blaszanym pacer taki chyba yniwersalny i na piach i glinę podoba mi się gumowy ale tem właśnie może się nie obrasać na lekkich ziemiach

Gumowy na pewno będzie lepszy. To packer może się nie obracać na piachu gdyż ma mniejszy przekrój. Poza tym gumowy się tak nie zaklej i lepiej zagęszcza glebę, co się z tym wiąże - lepsze wschody itp.
W agregatach Amazone każdy pierścień na wale ma przyporządkowaną jedną redlicę (redlica wysiewa w rowku wytoczonym przez pierścień, jednakowa głębokość wysiewu). Polecam wał gumowy.

#38 Share Lordzicho111

Lordzicho111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 październik 2008 - 23:26

Unia Grudziadz Quick 4m

te wszystkie maszyny kupowałem w 2006r i w pługu każdu korpus był ustawiony inaczej ale choć to zajeło troche czasu to dalo się je równo ustawic. Gożej było gdy drugi korpus ciągle wyskakiwał z ziemi musiałem dzwonić do producemta zeby mi podaki z jaką siłą się reguluje no i gdzies pożyczyć klucz dynanometryczny. Ale szczytem olewatorstwa to się okazał zderzak od koła kopiującego nie umiałem dojść czemu w prawo orka jest wykonywana głębiej cięgna równo ciśnienie tez ok... okazało się że kostka była przesynięta o1,5 cm(spawacz chyba miał holernego kaca albo przymiar zgubił) na poczatku chciałem ją zeszlifować ale to by było za dużo musiałem oidciąć i przyspawać od nowa przyznam się, że tez mi to nie wyszło idealnie ale korekta była minimalna. Nie uzywam oryginalnych nakładek na lemiesze bosa słabej jakości i pług cięzko się zagłębia lepiej się sprawuje kawałek resora. Na początku bałem się o wytrzymałość lemieszy ale mimo tego zabiegu na jednym komplecie zaorałem ponad 200ha. Poza tym pług orze bardzo ładnie.
Tego się obawiam co do Quick'a w tej wersii co mmnie interesuje cena katalogowa to 61000netto a to już nie mało gdybym kożystał z funduszy unijnych to by było lżej ale muszę to sfinalizować z własnych pieniędzy pocieszające jest to ze mam rok czasy gdyż całe siewy wykonałem tej jesieni.

Wielkie dzięki za ten post. Mam ten sam problem. Muszę to jutro sprawdzić w moim pługu, czy nie popełnili tego samego błędu z zderzakiem. A tak w ogóle to odradzam wszystkim maszyny z UG. Mam pług i bronę talerzową 4m, obie te maszyny to porażka, szkoda słów. Bronę trzy razy zgubiłem (dwa razy rama pękła na drodze podczas transportu, a raz zaczep).

#39 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 15 październik 2008 - 07:04

Unia Grudziadz Quick 4m ta firma chyba przestanie nas lubieć :o
ale niestety prawda jest brutalna, o ile te modele z poczatku lat 2000 były jeszcze ok, bo im zalezało to później już poszli na masówe i jest jak jest.
Jak komus zalezy na porzadnej niezawodnej maszynie to musi zapomniec o UG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 15 październik 2008 - 10:54

Unia Grudziadz Quick 4m

Gumowy na pewno będzie lepszy. To packer może się nie obracać na piachu gdyż ma mniejszy przekrój. Poza tym gumowy się tak nie zaklej i lepiej zagęszcza glebę, co się z tym wiąże - lepsze wschody itp.
W agregatach Amazone każdy pierścień na wale ma przyporządkowaną jedną redlicę (redlica wysiewa w rowku wytoczonym przez pierścień, jednakowa głębokość wysiewu). Polecam wał gumowy.

a mi mówił gostek z uni że wał gumowy może się zapychać przez to że jest gładki oczywiści nie podlega dyskusji że lepiej przygotuje podłoże pod siew
@Yacenty
To ta firma musi się postarać zebyśmy nie przestali jej lubić!

Dodaj odpowiedź