Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem

87 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 07:34

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem Witam!

Mamy z ojcem dylemat.... Jak wiecie mam zetorka 7211 i c330... ale kupiliśmy prasę JD 550 i niestety zetor nie daje za bardzo rady.... Mamy w tym momencie odłożone ok 20 tyś zł na koncie... I mamy dwa wyjścia dokładać kupić jakiś ciągnik ok. 100KM albo sprzedać zarówno 7211 jak i c330 i kupić dajmy to renault 103.54 i zetora 5211 + do niego tura...Co byście radzili??? Mi się wydaje że trzy ciągniki na taki areał ziemi to trochę za dużo chociaż u nas na wiosze mają 7ha i mają po trzy ciągniki i to zawsze jeden 100KM ... Co byście radzili

<--- 300 post :lol:

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem Dzisiaj, 06:43
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 07:44

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem he tyle zamieszania z podowu prasy, nie lepiej sprzedać tąjd 550 a kupić jakąś inną belarkę o mniejszym zapotrzebowaniu mocy?
bo wymieniać wszystkie ciagniki kupować coś innego to bardzo ryzykowne, bo wiesz co masz pewnei w bardzo dobrym stanie więc chyba niewarto teraz pchać się w coś innego, chyba że sprzedaj wszystkie ciągniki dołuż te 20 patyków weź nawozówkę i weź coś nowego z 80-90km duzo nei dołożysz a bedziesz miał ciągnik oszczedny do lżejszych prac i mocny do prasy :lol:

#3 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 11 listopad 2008 - 08:44

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem ferdek ma racje po co zaraz sprzedawać wszystkie ciągniki ze wzgledu na prase a nie wiesz na jakie cudo trafisz co do nowego ciagnika to nie jest zły pomysł nowy to zawsze nowy ale z jeden ciągnik byś musiał zostawić bo jednym nie da się wszystkiego obrobić, albo rzeczywiście zmień prase na mniejsze zapotrzebowanie mocy

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 08:48

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem a dlaczego jednym sie nie obrobi? sam mógłbym wszystko jednym obrobić, zwłąszcza na 15 ha myśle że nie będzie z tym problemu, a stary ciągnik tzn c 330 używam tylko do siania nowozów i do lasu, gdyby nie las to wogóle nei potrzebował bym innych ciągników :lol:

#5 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 09:01

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem ciągnik to sprzedaj jeden ,zawsze to masz pewność co do drugiego ,a który to sam musisz zdecydować bo jak zetora sprzedaż to jego obowiązki przejmie większy-nowy ,ale musisz wtedy mu kupić tura =koło 10 tyś lub jeśli kupisz ciągnik podobnej szerokośći to ten co masz będzie dobry po przerobieniu mocowań A jak sprzedasz 330 to zetor da rady w jej robocie (chodzi mnie o gabaryty np.rządki ziemniaków no ale są jeszcze cieńsze koła ,a zamienić 7211 na 5211 kiedyś możesz e są jeszcze cieńsze koła ,a zamienić 7211 na 5211 kiedyś możesz .A może 3 ciągnik ale bez przodka są o wiele tańsze tylko czy nie za dużo gratów na podwórku

#6 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 09:08

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem Ferdek nowego nie chcę nie opłaci mi się na taki areał a po co się zadłużać jak niewiadomo ile polska gospodarka jeszcze wytrzyma... Prasy też nie będę sprzedawał bo jest w super stanie i beleczki są miodzio :lol: nie to co z classów i krone.... druga sprawa też mam las.... dużym nie pojadę.... A może dokupić jeszcze jakiegoś zetorka 8011??? Tani i do prasy chyba wystarczy....

#7 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 09:12

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem jednym nie załadujesz obornika cyklopem no chyba że masz tura ale co chwile przepinac to bez sensu, sianokosy, żniwa, cięcie kukurydzy zawsze jest lepiej jak są dwa ciagniki a niezeli 1 tylko podstawa to to żeby miał nimi kto jeździć bo znam przypadki co koleś jest sam a ma ze 4 ciągniki faktem jest to że zatrudnia traktorzystów

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 09:18

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem w sumie jeśli nie potrzebujesz 4x4 to taki 912 lub odpowiednik zetora byłby spoko, albo jakiś mtz,
ps. no ale jakbys dobrze orzenił zetorka i dołożył te 20 tyś to byłby może belarus :lol: - zawsze to nowe i 4x4

#9 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 09:23

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem NOWYM MÓWIĘ STANOWCZE NIE!!!! Wolałbym już to reanult.... Tylko tak... od razu by był kłopot z koszeniem łąk.... c330 nie pojadę a ten za duży.... di koszenia najlepszy z 50KM i bez przodka.... i co tu robić.... Jeden z przodkiem przydałby się ale nie wiem czy warto aż tak inwestować w to gospodarstwo....

#10 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 09:24

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem wydaje sie warto za 70 tys. z turem fakt że stożkowy ale mam zetora 7211 i wiem co to jest ciągnik z turem bez napędu
http://www.allegro.p...elarus_820.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 10:07

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem koledzy nie chcę nowego i tyle!!!! Tym bardziej belarusa!!! Co do tura i 7211 jeżeli używam go do wożenia balotow to przedni napęd jest zbyteczny.... Teraz skojarzyłem jeszcze jeden fakt.... mianowicie przy robieniu kiszonki z kuku przydaje się trzeci ciągnik... bo jeden wozi, jeden kosi a jeden ubija... ale czy warto zagracać podwórko jeszcze jednym ciągnikiem???

#12 Share pOngO88

pOngO88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 10:24

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem Mam taki sam sprzet jak ty tylko ze u mnie belarka nie potrzebna... wiem jedno ze Zetor to Zetor a Ciapek to Ciapek i raczej bym tego
nie sprzedał... Bo nigdy nie wiesz na co trafisz a zawsze to sprawdzony sprzet na podworku... jezeli nie chcesz zmieniac belarki to do tych 20k PLN dolóz jeszcze 15k PLN i poszukaj jakiegos Ursusa 901 badz Zetora o mocy 80-100km ... bo zas Renault kupywac... fakt ladne sa masywne ale z mojej strony przekonania brak do tego sprzetu... wrazie problemu kto to naprawi a jezeli chodzi o to co zaproponowalem to sa sprawdzone maszyny i nikt nie powie ze one zawodza jak o nie dbasz ... sam mam podobny delemat bo tez chcial bym cos z przodkiem ale zamierzam zainwestowac moze w Zetora 7745 troszke mocniejszy i z przodkiem... :lol:

#13 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 10:31

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem Ja się nie boję renauly mój najlepszy kolega kupił sobie z 3 lata temu 155.54 i nic przy nim nie robił.... no wymienił jedynie jakiś simering za 30zł od przedniego napędu.... i obrabia nią 100ha.... Powiedział że nigdy na podworku nie chce znać ursusa i zetora.... Znajomy robił w renault skrzynie biegów i okazało się że łatwiej ją zrobić niż w trzydziestce... a wszystkie trybiki można dotoczyć u dobrego ślusarza... Każdy pisze zetor, ursus.... trochę ryzyka nie zaszkodzi.... :lol: Ja też powiedziałem że zetora nie chcę.... słabe są i tyle.... 7tyś mth i generalka silnika gdzie zachodiaki wytrzymują po 20 tyś mth

#14 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 10:34

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem a niemyslales nad jakims case np 856xl ?Ja posiadam 956xl i jestem bardzo zadowolony ponad 10tys mtg i chodzi super :lol:
i mysle ze na twoim miejscu sprzedalbym 7211 i zakupil 856xl z turem :D

http://www.otomoto.p...=show&id=B46873
a tu bez tura
http://www.otomoto.p...=show&id=B71207
i troche nowszy
http://www.allegro.p...y_case_856.html
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#15 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 10:43

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem case nie chcę bo im się elektryka sypie.... wiem bo inny kolega miał i się pozbyl szybko.... Z zachodnich tylko:
- DF
- Renault
- Fendt
- JD

Inne mogą nie istnieć dla mnie... No i zastanawiam się jeszcze nad Zetorem 8211/8111/8011 i Ursusem C385 lub 902/912

#16 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 listopad 2008 - 10:47

a niemyslales nad jakims case np 856xl ?Ja posiadam 956xl i jestem bardzo zadowolony ponad 10tys mtg i chodzi super :lol:
i mysle ze na twoim miejscu sprzedalbym 7211 i zakupil 856xl z turem :D

http://www.otomoto.p...=show&id=B46873
a tu bez tura
http://www.otomoto.p...=show&id=B71207
i troche nowszy
http://www.allegro.p...y_case_856.html

ja kiedyś mialem takiego case'a, ale z mich doswiadczeń to nie polecam (tak wogóle to dobre ciagniki), bo po 3 miesiącach musiałem go sprzedac (dobrze, ze ktoś go kupił), pponieważ wszysto zaczeło sie psuć, a jak mi mechanik wystawił rachunek to myślałem, że zawału dostane, ale go odpicowałem i sprzedałem (zysku na nim to tylko 2 tyś miałem) :angry:

#17 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 12:05

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem Luke16 jaki ma twój tur udźwig ile kg mniej wiecej sory że wyjchałem z tematu ale mój tur ma 500 kg udźwigu i przy wilgotnych belach staje i nie podnosi trzeba mu pomagać i zastanawiam sie czy nie zmienić siłowniki na wiekszy udźwig

#18 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 12:10

case nie chcę bo im się elektryka sypie.... wiem bo inny kolega miał i się pozbyl szybko.... Z zachodnich tylko:
- DF
- Renault
- Fendt
- JD

Inne mogą nie istnieć dla mnie... No i zastanawiam się jeszcze nad Zetorem 8211/8111/8011 i Ursusem C385 lub 902/912

Elektryka? Ale co, światła? :D Zauważ że seria o której pisał @Chota to prosty mechaniczny ciągnik, jedynie w ostatnich modelach włączanie przedniego napędu jest elektro-hydrauliczne, reszta jest nawet prostsza jak w Ursusie bo ma zwykłe półbiegi a nie wzmacniacz :D

Człowiekiem wielkiej wiary jestes jeśli myslisz że wymienione przez Ciebie ciągniki sie nie będą sypać :lol: Nie jeden już kupił niezniszczalnego Fendta czy JD, którym niemiecki rolnik jezdził tylko w niedziele do kościoła, i mógł posmakować ile kosztuje remont silnika, łożyska i satelity do zwolnicy czy regeneracja pompy hydraulicznej... No ale wiara w marke czyni cuda :D

#19 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 12:26

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem drzewis ja na tym turze podnosiłem 1300kg podniósł ale kierownicą nie dało się skręcić bo drążek się pokrzywił.... ale z belkami zero kłopotów.... no i belki z pasówki czyli niektóre 700kg a nawet i ponad.... mirasek nie mówię że case są niedobre a wyżej wymienione marki są super bo trzeba mieć farta by kupić dobry ciągnik... który się zaraz nie sypnie.... Dla mnie Case i same są to podobne marki... i tak jak fiat albo jeździ albo stoi.... Chociaż odpukać jeżdżę właśnie fiatem bravo i jak na razie zero awarii... Zależy jaki egzemplarz się kupi i tyle.... Dlaczego ursusy i zetory są w cenie?? Bo naprawisz ten ciągnik dwoma kluczami, młotkiem i przecinakiem... z zachodniakami już tak łatwo nie będzie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share czajus

czajus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 13:15

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem ja ci polecam sprzedaj zetora i dolóz kasy i kup cos porzadnego

Dodaj odpowiedź