Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem

87 odpowiedzi na ten temat

#41 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 14 listopad 2008 - 20:44

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem ale @FERDEK07 nawet jak sie da we dwie osoby podnieść taka rolkę , to więcej męki jak przy zwykłej kostce - nie sądzisz?

A co do ciagnika to taki z renault-ów
http://www.allegro.p...ika_massey.html

wydaje sie idealny na twoje potrzeby hę?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ciągnik sadowniczy (kompaktowy) New Holland BOOMER 40

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki New Holland
  • 61364.00 PLN
  • 19 mar 2017
Ciągnik sadowniczy (kompaktowy) New Holland BOOMER 20

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki New Holland
  • 39815.00 PLN
  • 18 mar 2017
Ciągnik rolniczy Case 5150 Maxtrack ( SUPER STAN !!! )

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Case IH
  • 63000.00 PLN
  • 21 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem Dzisiaj, 17:13
  •  

#42 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 21:54

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem Co masz na mysli pisząc da sie w dwie osoby poodniesc taka rolke watpie aby ktos podniusł rolke
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#43 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 22:30

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem Sprzedaj tego Zetorka i kup sobie coś takiego

oczywiście to są tylko przykłady

Reanault
http://www.allegro.p...lt_tx_9514.html
http://www.allegro.p...m_czolowym.html
http://www.allegro.p...x_rok_1992.html ten już chyba już za drogi ale na twoje ha spokojnie by styknął :D

może Deutz-Fahr ?
http://www.allegro.p...m_krokodyl.html

Tym ostatnim Reno i na łąke byś pojechał ;)

Ale ogólnie to ciężki wybór przed tobą ja tylko napisałem jakie jest moje zdanie

Pozdro
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#44 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 07:10

ale @FERDEK07 nawet jak sie da we dwie osoby podnieść taka rolkę , to więcej męki jak przy zwykłej kostce - nie sądzisz?

A co do ciagnika to taki z renault-ów
http://www.allegro.p...ika_massey.html

wydaje sie idealny na twoje potrzeby hę?

nie nie nie chodzi mi tylko o to czy taka z pasówki 80-100cm wysoka jest dużo lżejsza od zwykłej 120x120 po sipmie clasik, bo chciałbym takie normalnie wrzucać kolcem do góry do stodoły a potem we 2 osoby przetaczać w rogi stodoły po zapolach, bo z długim kolcem nie wyrobie się w stodole, a tak jak oglądałem bele 180 to chyba są ciężejsze od sianokiszonek 120 ;) a tak wogóle to taką belkę po pasówce to lekko jest roztoczyć ręcznie? (sory za oftopic)

#45 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 2004 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 08:36

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem założyłbym się że taka belka 80-100cm z pasówki będzie cięższa niż 120 na 120 po sipmie ;) to spokojnie ojciec sam je przetaczał jak ja wrzucałem je turem..... tylko oczywiście polecam owijać siatką :D Chyba najlżej się roztacza właśnie z pasowek bo tworzy się taki jakby dywanik jak roziwjasz i zero szarpania... Co do ciągnika to zawsze myślałem o czymś takim http://www.allegro.p...lass_ursus.html tylko że już ten bysiek za duży na taką łąkę.... i czym bym kosił te łąki trzydziestka za słaba i znów przydałby się jakiś jeszcze jeden ciągnk z 50KM tylko że od razu bym musiał maszyny pozmieniać do takie renault....

#46 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 2171 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 11:19

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem "nie nie nie chodzi mi tylko o to czy taka z pasówki 80-100cm wysoka jest dużo lżejsza od zwykłej 120x120 po sipmie clasik, bo chciałbym takie normalnie wrzucać kolcem do góry do stodoły a potem we 2 osoby przetaczać w rogi stodoły po zapolach,"

W takim razie zwracam honor...

#47 Share amorki

amorki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 11:25

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem Luke mam takie pytanko-a ten ciągnik miałby być 4x4 czy 4x2 ? bo fakt ten co podałeś to troche duży i niewygodnie takim byskiem 4x4 np kosić łaki itp na sianokosy ,żniwa ,do przyczep ,prasy , owijarki ,kosiarki I jeszcze innych najlepszy jest właśnie taki ciągnik 4x2 w przedziale 50-70km ;)

#48 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 2004 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 11:52

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem Ciągnik raczej jak już to 4x4... 70KM nie da rady w pełni wykorzystać tą prasę.... zastanawiam się jeszcze nad jednym... sprzedać 550 i kupić 545 ale gdzie ja drugą taką prasę kupię w takim super stanie z szerokim podbierakiem i siatką...

#49 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 12:07

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem Luke16 trzeba być konsekwentnym, a dlaczego nie kupić by jeszcze jakiejś dyskówki do reni? :D jak dobrze poszukasz znajdziesz coś napewno przyzwoitego a o dobroczynnym wpływie takiej kosiarki z 4x4 na miększe łąki nie muszę chyba wspominać ;)

#50 Share amorki

amorki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 13:32

Luke mam takie pytanko-a ten ciągnik miałby być 4x4 czy 4x2 ? bo fakt ten co podałeś to troche duży i niewygodnie takim byskiem 4x4 np kosić łaki itp na sianokosy ,żniwa ,do przyczep ,prasy , owijarki ,kosiarki I jeszcze innych najlepszy jest właśnie taki ciągnik 4x2 w przedziale 50-70km ;)

Luke chodziło mi o to że lepiej jak byś nie sprzedawał 7211 i go zostawił sobie do takich właśnie prac jak napisałem no poza wyjątkiem tej prasy która potrzebuje wiekszego zapotrzebowania mocy i kupił do niej ten większy ciągnik służyl by ci równierz do uprawy orka, siew,agregat uprawowy itp :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share arivek6991

arivek6991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 17:27

Z tym że za różnice ceny można zrobić remont nawet najgorszego padła i jeszcze zostanie, a trzeba przyznać że technicznie nowe ciągniki grupy "budget" nie dorastają do pięt kilkunastoletniemu JD czy MF... jaki Farmtrack czy Belarus ma 32 biegi w każdą strone, 4 biegi pod obciążeniem, klime, EHR, 77 dB w kabinie, itp.? ;)

To jest kwestia indywidualnych preferencji i nastawienia kupującego. Wiadomo że każdy 20-letni ciągnik mogą nękać awarie mniejsze lub większe i nie każdemu to "ryzyko" pasuje. Tak czy inaczej na używke nie wydaje sie "ostatnich" pieniędzy :D

Dzień dobry! Przyszedłeś tu wnieść coś do dyskusji czy oceniać innych? Czuje że nie zabawisz tu długo...

nie wiedzialem ze masz moda chota o tobie duzo gada w szkole!!

#52 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 17:57

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem I co to wnosi do tematu? :angry:

#53 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 22:19

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem @arivek
Nie wiem kim jesteś, nie wiem co Chota gada o minie w szkole bo tą szkołe skończyłem 7 lat temu, ale radze trzymać sie tematu bo będą problemy. Chcesz pogadać ze mną - zapraszam na PW

EOT

#54 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 2004 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 16:17

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem Chyba jednak będziemy zbierać dalej kasę i kupimy trzeci ciągnik... Sam nie wiem po co na tyle ha ale myślę że się troszkę przyda....

#55 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 16:44

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem może moja propozycja wniesie cos do tematu. proponował bym sprzedaż zetorka i kupić zetora 9111. moc ma zwinny też jest i prase też by pociągnoł.

#56 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 2171 postów

Napisany 23 listopad 2008 - 13:41

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem Ja sądzę , że wtedy byłaby "za duża dziura miedzy 9111 a ciapkiem" ,ale to juz raczej tak na marginesie , bo @Luke16 już chyba zdecydował ... ;)

#57 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 2004 postów

Napisany 23 listopad 2008 - 17:19

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem zetor 7211 i c330 zostaje najprawdopodobniej zakupię albo 8111 albo 9111 chociaż 4x4 by się przydał.... no ale niestety.... koszta są już znaczne wówczas

#58 Share amorki

amorki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 25 listopad 2008 - 17:09

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem Luke to ja proponował bym takiego ZTS 8211 ładny zadbany Fajny traktorek i komfortowy ;)
http://www.allegro.p...zetor_8211.html

#59 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 2004 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 17:25

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem Stwierdziłem że nie ma co inwestować w tą gospodarkę i kupuję zetora 8011 albo 8111 i musi wystarczyć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 19:42

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem Ale rozważ kupno 4x4. A jak zetora to może 8245 lub 9245. Ciągniki tych serii maja o wiele bardziej komfortową kabinę niż np. 8011.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

Dodaj odpowiedź