Gość Luke16

Co zrobić by wyjść najlepiej na 15ha??? Dylemat z ciągnikiem

Polecane posty

nom sam nie wiem ile by była warta moja trzydziestka na pewno malowanie ją nie minie.... Kurcze zetor trochę za dużo chla ... ale jeżeli sprzedać by trzydziestkę i dołożyć kaskę to też by był nie głupi pomysł.... ciągnik planuję już zostawić sobie....

 

No to jak chcesz sobie zostawić na razie to kupuj coś zachodniego, jak sprzedasz 330. to wtedy jak byś areał powiększył to na pewno byś nie miał problemów z obrobieniem.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
Człowiekiem wielkiej wiary jestes jeśli myslisz że wymienione przez Ciebie ciągniki sie nie będą sypać :D

niewiem czy zauwazyliscie ale ciagnikami sprowadzonymi z niemiec zazwyczaj robil dzadek niepalacy ktory pielil nim ogrodek i w dodatku przeglady serwisowe co tydzien czyli wniosek jeden w niemczech tylko dziadki maja traktory. :D

ALe do rzeczy ciagniki sprowadzone ktore maja ponad 10 tys mtg choc cofniete sa do 5 tys i odpicowane i jesli niedaj boze za granica byly dobijane (tzn robily 100% normy) i przy takim ciagniku czasem stary steyr jest lepszy od najbardziej odpicowanego JD a dlaczego bo stayer robil w dosc malym gospo i dbano o niego a JD tylko zmienial kierowcow i stawal na tankowanie a w polsce licznik cofneli do 3,500 mtg i na allegro ze jaka to okazja

 

moral z tego taki ze przy kupnie ciagnika z zagranicy niepowinnismy sie kierowac jego marka ani wygladem bo kupujac taki traktor strzelamy moze bedzie dobry a moze nie :lol: bo do srodka ciagnika sie niezajrzy


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a ja wyciagam tylko taki z tego wniosek ze szrotowi z zachodu mówie stanowcze nie i niech ktoś się rozpisuje jak to kilkunastoletni mf czy jd jest o nieboi lepszy od nowego belarusa czy nowego farmera czy farmtracka czy zetora to tylko do takich ludzi mozna sie życzliwie uśmiechnąć bo tak samo jak z samochodami tak samo z ciągnikami na zachodzie rozchwytywana jest dacia logan a u nas opluwana i każdy chce mieć 20 letnie audi tak samo z ciągnikami na zachodzie dorosło społeczeństwo do tego że to co nowe jest dobre a nei szrot który zrobił ze 30 tys mtg i został odmalowany to jest dopiero cudo bo ma znaczek jd, a naiwne chłopstwo kupuje te szmelce bo akurat komuś popadł sie w dobrym stanie

 

autor tego tematu narzekał na jakość zetora a niby czym się różni zetor od zachodnich ciągnikó to że zetor zrobił 7 tyś mtg do remontu to czy zachoidni tej samej mocy w tych samych warunkach zrobił by dużo wiecej mtg abrdzo w to wątpie.

Jeden woli płacić raty za nowy ciągnik a inny robicciągłe remonty i pchać kase w części który co roku wiecej kasy wydaje ? ja myśle że ten co stary szrot remontuje :lol:

takei jest moje zdanie i się nie czepiajcie ok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

Kiedy jak kiedy ale teraz Ferdka popieram :lol:

Fakt Faktem ze czasem trafi sie dobry zachodni (mi sie trafil dobry) ale i trafi sie dowalony zreszta otym pisalem w poprzednim poscie

a props nowych,nowy to nowy nawet jak nienajlepiej wychwalanej marki nowy jest na gwarancji i mamy pewnosc ze nam troche posluzy a jak nie to serwis przyjezdza i nawet jak gwarancja sie zkonczyla to w naprawie belarusa zaplacimy mniej niz w zachodnim dziadku


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@Luke 16

A ja mam inną koncepcję dal Ciebie niż moi przedpiszący :lol: .

 

Napisz mi jednak czy ten ciągnik ma być zmieniany tylko ze wzgl. na brak mocy zetora do belarki ?

Bo jeżeli tylko z tego wzgledu, to ja bym to zrobił inaczej. A i napisz przy jakich obrotach silnika przy zetorze pracujesz tą 550-tką.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arivek6991    0

oj chota ty cwaniaku myslisz ze jak sie naczytales juz na jakichs forach o ciagnikach to juz se kozaczysz zacytowal i zadowolony... :lol: :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

dobrze kombinujesz sprzedac swoje 2ciągniki i kupić 2 inne, tylko co jak trawisz na 2 graty i dwa będzie trzeba naprawiać?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

właśnie zamienił stryjek siekierkę na kijek, a prawdpopodbieństwio że trafisz na trefny nowy ciągnik niż na terfny używany jest jak 1:100 także ja albo zmienił bym prase albo pomyslał o jakimś belarusku, albo tak jak pisałeś na wstępie jakas 80tkę na 3ciaka kupić

ps. napisz coś o tej prasie jakiej wielkości balotry robi jak sie sprawuej jak z częściami i ile za nią dałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

TO ja może zaproponuję trochę irracjonalną koncepcję :lol:

załóz TURBO do zetka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
a ja wyciagam tylko taki z tego wniosek ze szrotowi z zachodu mówie stanowcze nie i niech ktoś się rozpisuje jak to kilkunastoletni mf czy jd jest o nieboi lepszy od nowego belarusa czy nowego farmera czy farmtracka czy zetora to tylko do takich ludzi mozna sie życzliwie uśmiechnąć

Z tym że za różnice ceny można zrobić remont nawet najgorszego padła i jeszcze zostanie, a trzeba przyznać że technicznie nowe ciągniki grupy "budget" nie dorastają do pięt kilkunastoletniemu JD czy MF... jaki Farmtrack czy Belarus ma 32 biegi w każdą strone, 4 biegi pod obciążeniem, klime, EHR, 77 dB w kabinie, itp.? :lol:

 

To jest kwestia indywidualnych preferencji i nastawienia kupującego. Wiadomo że każdy 20-letni ciągnik mogą nękać awarie mniejsze lub większe i nie każdemu to "ryzyko" pasuje. Tak czy inaczej na używke nie wydaje sie "ostatnich" pieniędzy :D

 

oj chota ty cwaniaku myslisz ze jak sie naczytales juz na jakichs forach o ciagnikach to juz se kozaczysz zacytowal i zadowolony... :D:D

Dzień dobry! Przyszedłeś tu wnieść coś do dyskusji czy oceniać innych? Czuje że nie zabawisz tu długo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał sprzedać 7211 a kupic ciągniczek taki z 80 - 90 KM napęd 4x4 i tur do tego. I dobry do pracy w pole na tym areale i do prasy i ogólnie do wszystkego. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Napiszę tak nigdy nic nowego nie kupiłem i nie zamierzam.... Jeżeli ktoś tutaj pisze że woli nową dacię logan dajmy to za 30 tyś niż jakieś audi za tyle samo to nic ale wyśmiać... Auto ciągnik maszyna zawsze kupuje używane... dlaczego??? Bo nie stać mnie na nowe a zadłużać się na takie gospodarstwo jak moje przy niestabilnej cenie mleka to ja dziękuje... A za 3 lata przyjdzie komornik i co mam mu oddać ciągnik czy ziemię ;) ... Dlatego wolę kombinować.... i tyle... Kumpel od kąd pamiętam jedzie na używanych zachodniakach i powiedział że mtz, ursusa czy zetora nigdy nie chce już widzieć na podwórku i jak przejechałem się jego renault 155.54 to oko mi zbielało jaki oferuje ona komfort i wogólę ursus czy zetor chowają się od razu.... :D Dlatego chcę kupić jakiś zachodni ciągnik.... Zetor niestety jest za słaby do tej prasy... wali chmurę aż miło... po prostu przy 540 obrotach na wałku i przy tym zbiciu ma baaardzo ciężko.... Turbo odpada....

 

Do Ferdka... Jednak ideały się trafiają.... Moja JD 550 jest w takim stanie jak by z fabryki wyjechała... wszystkie książki... listwy itp... razem dostałem.. co prawda mało nie dałem ale się opłacało - 25 tyś zł... Sprawuje się wyśmienicie baloty mogę kręcić od 80cm do 1,8m ale kręcę najczęściej słomę 100cm a kiszonkę 120 na 120 cm... Z częściami nie ma żadnych kłopotów... a zresztą nic do niej nie dokładałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A moze zrobic do prasy przekładnię redukcyjną na WOM. Przełożenie gdzieś 5 do 4. Tzn jak na WOM ciagnika miałbyś 500 obr to na wałku prasy miałbyś 400 obr. Czyli zmniejszenie zapotrzebowania na moc o jakieś 20%. A że belki będa się ciut dłużej kręcić to przy twoich ha to nie jest chyba straszna strata czasu ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Deer to raczej nic nie da jak chce zmieniać ciągnik to niech zmienia

of topic / co do daci logan znajomy wterynarz robi 70 tyś km rocznie z tego połowa po wsiach i różnych drogach i kupił dacie logan 1,5dci i się teraz tylko śmieje ze wszystkich posiadaczy starych audic czy nowych zabawkowatych yarisów perzocików itp. a zmienia samochód średnio co 4 lata zrobił już 80 tyś i odchwalić daćki nie może ;), no ale jemu samochód służy do pracy a nie do jeżdzenia do kościoła i ogólnei do szpanowania.

 

Luke16 jak miałeś fart co do prasy to jak poszukasz to i ciagnik moze niezły wymacasz, a co do prasy to mam pytanko jak kręcisz te mniejsze belki to nei ma wtedy lżej? widziałem takie po 180cm to siano takei waży z 600kg a ile może ważyćtaka belka z 80-90cm? czy we dwie osoby dało by się taką nieść? bo ogólnie to super sprawa różnej welkości belki te małe powrzucał bym wysoko do stodoły gdzie kolcem nie sięgne ale czy te małe są tez tak dobrze zbite?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja sam na razie na 10ha jak bede kupował ciągnik to chyba kupie MF 3070(93km) za ta cene to chyba najwięcej oferuje.

Radziłbym Ci sprzedać 7211 bo jak kupisz cos ok 90km to spokojnie może zastąpic 7211 a spalanie w lekkiej pracy bedzie takie samo lub nawet minimalnie mniejsze.

A kupno nówki na taki areał to głupota, jak się kupuje z głową to i używkę można ładną i zadbaną kupić (mi z samochodem się udało kupic z oryginalnym przebiegiegiem 180tys km a ma 10 latek Dacia może pomazyc o takim komforcie i wyposarzeniu trwałości pewnie tez.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Co masz na mysli pisząc da sie w dwie osoby poodniesc taka rolke watpie aby ktos podniusł rolke


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Sprzedaj tego Zetorka i kup sobie coś takiego

 

oczywiście to są tylko przykłady

 

Reanault

http://www.allegro.pl/item475300795_renualt_tx_9514.html

http://www.allegro.pl/item481385555_renaul...m_czolowym.html

http://www.allegro.pl/item479025182_renaul...x_rok_1992.html ten już chyba już za drogi ale na twoje ha spokojnie by styknął :D

 

może Deutz-Fahr ?

http://www.allegro.pl/item474747204_ciagni...m_krokodyl.html

 

 

Tym ostatnim Reno i na łąke byś pojechał ;)

 

Ale ogólnie to ciężki wybór przed tobą ja tylko napisałem jakie jest moje zdanie

 

Pozdro


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
ale @FERDEK07 nawet jak sie da we dwie osoby podnieść taka rolkę , to więcej męki jak przy zwykłej kostce - nie sądzisz?

 

A co do ciagnika to taki z renault-ów

http://www.allegro.pl/item482072106_renaul...ika_massey.html

 

wydaje sie idealny na twoje potrzeby hę?

nie nie nie chodzi mi tylko o to czy taka z pasówki 80-100cm wysoka jest dużo lżejsza od zwykłej 120x120 po sipmie clasik, bo chciałbym takie normalnie wrzucać kolcem do góry do stodoły a potem we 2 osoby przetaczać w rogi stodoły po zapolach, bo z długim kolcem nie wyrobie się w stodole, a tak jak oglądałem bele 180 to chyba są ciężejsze od sianokiszonek 120 ;) a tak wogóle to taką belkę po pasówce to lekko jest roztoczyć ręcznie? (sory za oftopic)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

założyłbym się że taka belka 80-100cm z pasówki będzie cięższa niż 120 na 120 po sipmie ;) to spokojnie ojciec sam je przetaczał jak ja wrzucałem je turem..... tylko oczywiście polecam owijać siatką :D Chyba najlżej się roztacza właśnie z pasowek bo tworzy się taki jakby dywanik jak roziwjasz i zero szarpania... Co do ciągnika to zawsze myślałem o czymś takim http://www.allegro.pl/item480310036_renaul...lass_ursus.html tylko że już ten bysiek za duży na taką łąkę.... i czym bym kosił te łąki trzydziestka za słaba i znów przydałby się jakiś jeszcze jeden ciągnk z 50KM tylko że od razu bym musiał maszyny pozmieniać do takie renault....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

"nie nie nie chodzi mi tylko o to czy taka z pasówki 80-100cm wysoka jest dużo lżejsza od zwykłej 120x120 po sipmie clasik, bo chciałbym takie normalnie wrzucać kolcem do góry do stodoły a potem we 2 osoby przetaczać w rogi stodoły po zapolach,"

 

W takim razie zwracam honor...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amorki    1

Luke mam takie pytanko-a ten ciągnik miałby być 4x4 czy 4x2 ? bo fakt ten co podałeś to troche duży i niewygodnie takim byskiem 4x4 np kosić łaki itp na sianokosy ,żniwa ,do przyczep ,prasy , owijarki ,kosiarki I jeszcze innych najlepszy jest właśnie taki ciągnik 4x2 w przedziale 50-70km ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ciągnik raczej jak już to 4x4... 70KM nie da rady w pełni wykorzystać tą prasę.... zastanawiam się jeszcze nad jednym... sprzedać 550 i kupić 545 ale gdzie ja drugą taką prasę kupię w takim super stanie z szerokim podbierakiem i siatką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Luke16 trzeba być konsekwentnym, a dlaczego nie kupić by jeszcze jakiejś dyskówki do reni? :D jak dobrze poszukasz znajdziesz coś napewno przyzwoitego a o dobroczynnym wpływie takiej kosiarki z 4x4 na miększe łąki nie muszę chyba wspominać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amorki    1
Luke mam takie pytanko-a ten ciągnik miałby być 4x4 czy 4x2 ? bo fakt ten co podałeś to troche duży i niewygodnie takim byskiem 4x4 np kosić łaki itp na sianokosy ,żniwa ,do przyczep ,prasy , owijarki ,kosiarki I jeszcze innych najlepszy jest właśnie taki ciągnik 4x2 w przedziale 50-70km ;)

Luke chodziło mi o to że lepiej jak byś nie sprzedawał 7211 i go zostawił sobie do takich właśnie prac jak napisałem no poza wyjątkiem tej prasy która potrzebuje wiekszego zapotrzebowania mocy i kupił do niej ten większy ciągnik służyl by ci równierz do uprawy orka, siew,agregat uprawowy itp :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj