Zaloguj się, aby obserwować  
przemek7652

DEUTZ FAHR AGROPLUS 70 (1996-2004)-Awaryjność i opinie

Polecane posty

przemek7652    1

mam okazje kupic ciagnik DEUTZ FAHR AGROPLUS 70 z 1997 wraz z turem 3 sekcyjnym samopoziomujacym r 5700mtg . pracował w oborze przy wypychaniu obornika . wygląda ładnie ma 4 nowe opony a TUZ wygląda na nieużywany .Ciągnik wraz z turem miałby kosztować 50 000zl. prosze o opinie na temat ciągnika z tej serii (chodzi o apetyt na paliwo i awaryjność) ten ciągnik miałby u mnie robić wszystko (agregat 3 metry , plug 4 skiby i prasa john deer 550 no i praca z turem )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

skąd przemku jesteś dokładniej???

 

 

poczytaj opinie ciągników same Roller i brata Lampo :lol:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek7652    1

żnin -kujawko pomorskie.

 

dzieki za podpowiedz ... w tej klasie ciegnikow jestem zielony bo do tej pory pracowalem na 360 i 360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

agroplus 70 doskonale zastąpi c 360 i sprawdzi się napewno z maszynami od c 360 zrobisz szybciej wygodniej a paliwa napewno wiecej nie spalisz :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

no wlasnie te spalanie... :lol:

znajomy ma agroplusa troche wiekszego i nazeka na spalanie nawet w lzejszych robotach

a co do zakupu to mysle ze warto bylo by rozwazyc inne marki ciagnikow,wkoncu zakup ciagnika to nie skarpetek :D


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jakiego agroplusa?> tylko agroplus 100 dużo pali no ale ma ponad 100km i 6 garów a wszystkie 4ro garowe i mniejsze są oszczędne :lol:

Zajrzyjcie do galerii @Halun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja tam za 50 tysi to bym sie nie zastanawial bo to bardzo dobre ciagniki jesli jest w odpowiednim stanie to bedzie ci sluzyl jeszcze wiele lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek7652    1

to jest to ze za 50 tysi to nie ma za dużego wybory wśród ciągnikow z 97 roku i z turem . z zewnatrz wyglad ladnie i w sroku tez nic nie jest zniszczone ale co drzemie w silniku i skrzyni tego to juz nie wiem . obawiam sie jeszcze czytajac wypowiedzi co nie ktorych ze bedzie mial ciezko z presa john deere 550 choc ja ten sezon presowalem c 360 i dawala sobie rade choc miala ciezko a zrobilem 45 ha slomy z pszenzyta i 20 ha sianokiszonki (wiekszosc usluga)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
jakiego agroplusa?> tylko agroplus 100 dużo pali no ale ma ponad 100km i 6 garów a wszystkie 4ro garowe i mniejsze są oszczędne :D

no on ma tą 100,ale 4 gary traca na zywotnosci :lol:

ale tak pozatym spalaniem to zadowolony :D i nawet kupil drugiego DF troche mniejszego i nie nowego :D


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

kto powiedzial ze 70 konny 4 garowy ciagnik bedzie mniej zywotny od 100 konnego 6 garowego???

chyba ze bedziesz ciagal nim te same maszyny, ale przy normalnej eksploatacji nie bedzie zadnego problemu.

poza tym widac ze to tak troche jak w pingu-pongu, ty o spalaniu, ktos to zdementuje to ciach o zywotnosci :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ha ha ha Chota Twój jak i mój kolega gadają te same durnoty które zasłyszeli do dielera, zgoda że 6cio garowy lambo r 4 105 który ma 102 km i nie ma turbo przy 6ciu litrach będzie żywtny ale nie df agroplus 100 który ma 4,7l 6 małych garnuszków i turbinke, nie wiem jak twój ale mój znajomy twierdzi że mtz niewele ustępuje temu df a spalanie ma od 6-15l/mtg dużo wyższe jak w mtz, 4ka przy 4l poj wcale nei musi być mniej żywotna jak 6tka.

 

ps a ten agroplus 70 z tematu to 3 cyl czy 4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

he jak wszystko jest ok to ja bym się nie zastanawiał i kupował :lol: pozatym 50 kafli z turem to abrdzo dobra cena daj namiary jak nie ty to ja kupie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
ale 4 gary traca na zywotnosci :lol:

A w szóstce dwie dziury więcej do remontu :D

 

Tak z ciekawości, silnik w tym Agroplusie to jest na pompkach i chłodzony powietrzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja tam mam same rollera i chodzi ladnie a za 50 tysi dostaniesz jeszcze tura to bym sie zbtnio nie zastanawial pozatym bedzie to i tak przeskok technologiczny jesli przesiadziesz sie z c 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

tylko ta cena jest podejrzanie niska, a praca z ładowaczem lekka nie jest...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek7652    1

mam już ugadanych mechaników, którzy na co dzień zajmują się takimi ciągnikami. Silnik wydaje mi się ok. najbardziej boje się o skrzynię, a poza tym nie ma z tyłu żadnego zaczepu....ale na to też już mam pomysł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cywil    0

zostałem posiadaczem df agroplus 85 i szukam instrukcji obsługi do niego bo mam problem z olejem w tylnim moście ponieważ nie ma stanu oleju i nie wiem czy moge dolac jakiegoś oleju PROSZE o pomoc

Jeśli ktoś ma instrukcje prosze dzwonić 514 387 819

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Czy to prawda w tych ciagnikach sporo mocy ucieka na napedzanie spreżarki która cały czas chodzi dwuch alternatórów itd ?? ktos mi coś takiego mówł ale nie chciało mi się wiezyć aż tak bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampek67    0

co do poziomu oleju w tylnym moście jeślinie ma miarki a chyba nie ma to na pewno jest okienko tak jak w moim Lamborghini 70w więc musisz poszukać z tyłu w okolicy WOM co do oleju nie radzę w każdym razie ja bym nie kombinował i stosował się do zaleceń producenta a mianowicie Akros Multi( luzem taniej w serwisie)ja wymieniam olej w skrzyni biegów co 1200 mth przy zqalewaniu zwróć uwagę aby przykręcać zalane filtry to tyle co ja o tym myślę aha nie podpinaj jaki :ś starych przyczep itp aby nie zasyfić sobie filtrów bo szkoda skrzyni

 

Czy to prawda w tych ciagnikach sporo mocy ucieka na napedzanie spreżarki która cały czas chodzi dwuch alternatórów itd ?? ktos mi coś takiego mówł ale nie chciało mi się wiezyć aż tak bardzo

 

Co do tych opinii o napędzie sprężarek wentylatorów itp to moim zdaniem prawda jest przy Zetorku Forterrze 11441 jak się załączy wentylator wiskotyczny czy jak go tam nazywająto odczuwam spadek mocy a silnik ma mieć podobno 110 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7
mam okazje kupic ciagnik DEUTZ FAHR AGROPLUS 70 z 1997 wraz z turem 3 sekcyjnym samopoziomujacym r 5700mtg . pracował w oborze przy wypychaniu obornika . wygląda ładnie ma 4 nowe opony a TUZ wygląda na nieużywany .Ciągnik wraz z turem miałby kosztować 50 000zl. prosze o opinie na temat ciągnika z tej serii (chodzi o apetyt na paliwo i awaryjność) ten ciągnik miałby u mnie robić wszystko (agregat 3 metry , plug 4 skiby i prasa john deer 550 no i praca z turem )

 

 

Pług 4 skiby to chyba troche za dużo jak na ten ciągnik. Chyba, że zagonowy albo obrotówka na piaskach, ale obrotowy nie może być za ciężki bo ciągnik jest raczej z tych lżejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Moim zdaniem jak będziesz go dokładniej oglądał to rusz ładowaczem czy nie jest powybijany na sworzniach bo po tylu latach pracy w ładowaczu może by nie ciekawie!


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik01    0

no 50 tysięcy z turem to niezła cena ;) radził bym dokładne obejżenie tego ciągnika


Same Roller 60
Ursus 3512 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
    • Przez Kacpeer123
      Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem ciągnika deutz fahr agrotron 6.05 i chciałbym wiedzieć jakie są opinie na jego temat,  co psuje się najczęściej i jak jest z częściami. Z góry dziękuję za odpowiedź. 
       
    • Przez Michał6180
      Witam zastawiam się na zakupem kosiarki dyskowej deutz fahr na centralnym zawieszeniu powyżej 2010 roku mam już jedną na oku i chciałbym się zapytać czym się różnią dyski tnące na 3 nozyki od tych na 2 wady i zalety za wszelkie odp bardzo szokuje 
    • Przez DamianDF
      Witam. Może ktoś spotkał się z podobno sytuacja i jest w stanie coś podpowiedzieć.
      Mianowicie, posiadam deutza fahra 5110G z adblue, którego zabrakło kilometr od domu. Po uzupełnieniu adblue w domu cały czas świeci się trójkąt (żółte ostrzeżenie z wykrzyknikiem) i dioda od adblue, w żaden sposób nie mogę tego wyłączyć, nie kasuje się to też kiedy odlacze prąd. Ktoś coś jest w stanie podpowiedzieć? Czy wgl można z tym jeździć, czy można jeździć bez adblue. Pozdrawiam 
    • Przez sebo92
      Witam. Chciałem się dowiedzieć opinii użytkowników na temat tego ciągnika. Konkretnie interesuje mnie roczniki 1990-1993 ze skrzynią 18x6 z jednym polbiegiem. O silniku wiem, najbardziej interesuje mnie skrzynia i hydraulika. Naprawiał ktoś taką skrzynie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj