Skocz do zawartości

Zdjęcie

prasy z metalfachu(sokolki)

76 odpowiedzi na ten temat

#41 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 12 czerwiec 2007 - 07:11

prasy z metalfachu(sokolki) wczoraj byłem u kolegi załadować kilka bel bo właśnie przywieźli mu prase z metal -fachu. serwisant troszkę się namęczył z jej uruchomieniem bo w kolegi fotonie zgubił sie prąd w zapalniczce :D a prasa wymaga zasilania. w sumie udało nam się zrobić 15 bel z czego 10 z siana. bardzo ładnie powychodziły. na te z sianokiszonki ustawiliśmy stopień zgniotu na maxa i muszę przyznać że bardzo dobrze ta prasa dobija. jak brałem te bele chwytakiem nawet się o centymetr nie ugieły.
foliarkę też ma z metalfachu ale z nią mieliśmy trochę kłopotu.
1 żeby założyć rolkę foli musiał odpinać swoją c330.
2 c 330 nie chciała jej podnieść ani ruszyć ale to pewnie wina pompy.
3 ten mechanizm do napinaniawstępnego folii cały czas samoczynnie próbował się napiąć na maxa więc musiałem przytrzymywać tę nakrętkę ręką. a może ktoś wie jak zrobić żeby ta nakrętka się sama nie zakręcała?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
prasy z metalfachu(sokolki) Dzisiaj, 03:03
  •  

#42 Share dzich

dzich

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 12 czerwiec 2007 - 08:43

prasy z metalfachu(sokolki) 3 sezony w sumie to niewiele ponad 1000

#43 Share DTZ90

DTZ90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 10 lipiec 2007 - 10:50

prasy z metalfachu(sokolki) to ja tez moze cos powiem:) moj wujo rok temu kupil prase z metal fachu i w tym roku przy zrobionych 1500 belach urwal sie walek :( co wiecej jego sasiad ktory bral prase tego samego dnia mila ten sam problem tez przy mniej wiecej takeij saej ilosci rrobionych beli.... przyczyna jest to ze zaciera sie lozysko na ktoryms z walkow zwinajacych bele... lozysko kosztuje 11 zl a walek 650!

#44 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 20 lipiec 2007 - 18:44

prasy z metalfachu(sokolki) ja mam prasę z metalfachu już 5 lat i zrobione kilka tyś. bel - jedyną awarią była krzywka na podbieraczu(na początku rolki prowadzące nie były smarowane),zbija bele super , a jeśli u kogoś nie robi tego dobrze proponuję poczytać instrukcję lub poszukać przyczyny w zbyt luźnej lince napinającej wskażnik dobicia beli

#45 Share kamil18fmr

kamil18fmr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 20 lipiec 2007 - 21:58

prasy z metalfachu(sokolki) Mam prase, chwytak i owijarke z metal- fachu od 4 lat--> ogolnie caly zestaw do sianokiszonki

1 prasa w sianokiszonce sprawuje sie super. Bele jak z kamienia. Co innego sloma :P. po kombajnie prasa idzie porzadnie dopiero wtedy gdy jest lekka rosa i nie ma ostrego slonca :/ Czesto bele slomy zatrzymuja sie w komorze ...wtedy to mnie k.... wica bierze
2 Owijarlka sokol--> Wszystko cacy oprocz licznika bej. To gówno raz chodzi a raz nie, zalezy jaki ma humor.
3 Chwytak chart ---> ZA SLABY MATERIAL>> popekalo mi kilka elementow, a szuna po ktorej jezdzi wózek wugiela się :/

#46 Share karol86

karol86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 16:39

prasy z metalfachu(sokolki) masz szczescie ze nie kupiles mascara to najgorsza prasa z ktorych znam spalila mi sie w tamtym tygodniu i wczoraj poszla znajomemu jest wadliwa fabrycznie jeszcze jeden kolega ma to polewa woda bo robi sie goracy tylni wałek ....

#47 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 18:44

prasy z metalfachu(sokolki) a jaki masz(miałes) model mascara????co z nim teraz zrobisz??

co do metalfacha to znajomy sobie kupił w tym roku .jak mu siałem kukurydze to juz był po sianokisznce i mówił ze C-360 to jej wogóle nie czuje...teraz jak prasował słomę to poszedłem zobaczyć.sznurkiem nawet łądnie owinięte ale w rdzeń beli włozyłem rekę za łokieć... :) ciekawe co za kiszonka mu wyszła...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#48 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 19:19

prasy z metalfachu(sokolki) C-360 nie czuje-dobre sobie :)-u mnie zrobiła całe 3 (słownie trzy )bele słomy w całej swojej karierze ,dostała gorączki :) i musiałem Zetorka podczepić

#49 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 08:11

prasy z metalfachu(sokolki) Już sprawdziłem. Ze słomą nie jest aż tak źle. A właściwie jest dobrze jeśli umie się prasować tym sprzętem. Ja na początku nie umiałem i parę belek mi stanęło. Teraz trochę nabrałem wprawy i prasuje sie bosko :)
A co do c360 to w słomie dałaby sobie rade gdyby prasę ustawić na najmniejszy ścisk. Tylko że wtedy wyjdą flaki a nie bele :)
Prasowałem ursusem 4514. Co prawda nie miał aż tak strasznie ciężko nawet na najwyższym stopniu zgniotu, ale przy pod koniec ubijania beli to jednak czuło się obciążenie na WOMie

#50 Share kamil18fmr

kamil18fmr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 09:15

Już sprawdziłem. Ze słomą nie jest aż tak źle. A właściwie jest dobrze jeśli umie się prasować tym sprzętem. Ja na początku nie umiałem i parę belek mi stanęło. Teraz trochę nabrałem wprawy i prasuje sie bosko :)
A co do c360 to w słomie dałaby sobie rade gdyby prasę ustawić na najmniejszy ścisk. Tylko że wtedy wyjdą flaki a nie bele :)
Prasowałem ursusem 4514. Co prawda nie miał aż tak strasznie ciężko nawet na najwyższym stopniu zgniotu, ale przy pod koniec ubijania beli to jednak czuło się obciążenie na WOMie

No to zdradz nam metode na zatrzymujace sie bele?
W tym roku nie bylo az tak suchej slomy wiec szlo w miare ok. Ale sprobuj wjechac w samo poludnie w wysuszona jeczmianke....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 10:57

prasy z metalfachu(sokolki) Jęczmionki (w czystej postaci) nie miałem okazji prasować, ale prasowałem pszenną słomę w południe. Słoma ta wcześniej leżała jakiś tydzien na polu a w międzyczasie padał deszcz. Żadna bela nie stanęła, ale były duże straty bo słoma łatwo się kruszyła i uciekała między wałkami. Od razu powiem, że nie prasowałem na największym stopniu zgniotu. A żeby bela nie stanęła to ważne jest jak się kombajnuje, bo jak się często staje kombajnem to słoma leży nierównaomiernie na polu i gdy pod koniec formowania beli trafi się na taką "stertę" słomy to na 95% bela stanie . Idealnie byłoby też żeby pole było długie ale niestety nie zawsze tak jest :)
A tak na marginesie, Zawsze można prasować rano, kiedy jest jeszcze rosa :) Wtedy nie ma problemu ze stającą belką.

#52 Share kamil18fmr

kamil18fmr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 11:30

prasy z metalfachu(sokolki) No to o czym my wogole mowimy. Spróbuj ze swiezutka jeczmainka w poludnie przy 30 stopniowym upale....

#53 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 11:36

prasy z metalfachu(sokolki) U mnie gościu jak prasował jęczmianke tak o 10rano to jako tak sie prasowało, ale jak pojechał do siebie to nie mógł rdzenia zbić bo słoma była za sucha i nie dawało rady, a było dość ciepło.

#54 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 11:37

prasy z metalfachu(sokolki) Sprawdzałem w tamtym roku-idzie i to nie najgorzej-ja się zastanawiam nad jednym-z racji tego ,że JD ma zaczep znacznie wyżej niż Zetor podbieracz idzie bardziej w dół a więc gardziel prasy ma większy przekrój-zgadza się ?-tzn. tak na zdrowy rozum-może to ma znaczenie ?-wiem tylko,że Metalfach + JD i 540 E to zupełnie inny zestaw niż Metalfach+Zetor 7211.

#55 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 11:58

No to o czym my wogole mowimy. Spróbuj ze swiezutka jeczmainka w poludnie przy 30 stopniowym upale....

Ale chyba słomę która leżała na deszczu gorzej sprasować niż bezpośrednio po kombajnowaniu :) Kiedy prasowałem zaraz za kombajnem słomę z pszenicy jarej i mieszanki (jęczmień+owies+pszenica, ale z przewagą jęczmienia i pszenicy), to ustawiłem prasę na najwyższy ścisk i bele kręciły się jak należy. Zaznaczam, że zaczynałem prasować ok 14.00 i słońce też nieźle dawało.
@jaro-czy to coś pomoże na stające bele to nie wiem, ale na pewno można by szybciej jeździć bez obawy, że się w podbieraczu coś zapchnie.

#56 Share kamil18fmr

kamil18fmr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 14:16

prasy z metalfachu(sokolki) W tym roku opracowalem patent na zatrzymujace sie bele w prasie.
Jak belka stanie komorze to wiezdzam w pokos tak zeby zlpala troche slomy i zatrzymuje sie. Wtedy ten "podrzutnik" na podbieraczu wpycha na sile slome pood stojaca bele. Troche sie pogazuje i belka rusza. Fakt ze potem cudownie nie wyglada ale lepsze to niz ja wywalac.
Isnieje tylko ryzyko urwania lancucha napedowecho w prasie :)

#57 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 19:16

prasy z metalfachu(sokolki) Jak mi stawały bele to wypuszczałem je komory, rozkręcałem i prasowałem od nowa.
A jeszcze mam takie małe zapytanko: czy zdarzało się wam, żeby komora otworzyła się samoczynnie? bo ja miałem kilka takich przypadków (co prawda kilka z mojej winy, bo po wypuszczeniu beli nie sprawdziłem czy komora jest domknięta , ale kilka razy otworzyło się bez mojego udziału).

#58 Share kamil18fmr

kamil18fmr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 21:21

prasy z metalfachu(sokolki) Mnie tez sie to zdazylo. Ale to nic groznego. To poprostu starta sloma gromadzi sie na tych rurkach na ktore zachodza haki. Wtedy nie trzymaja tak jak powinny i zmykaja sie B)

#59 Share M4RC1N

M4RC1N

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 16:17

Jak mi stawały bele to wypuszczałem je komory, rozkręcałem i prasowałem od nowa.
A jeszcze mam takie małe zapytanko: czy zdarzało się wam, żeby komora otworzyła się samoczynnie? bo ja miałem kilka takich przypadków (co prawda kilka z mojej winy, bo po wypuszczeniu beli nie sprawdziłem czy komora jest domknięta , ale kilka razy otworzyło się bez mojego udziału).

z boku prasy masz regulacje, w jakim momęcie prasa ma się otwierać, ożliwe że się przestawiło. Spotkał się może ktoś z nastepujacym problemem w sokółce: podczas prasowania, trawa nawija się na podbierak na brzegowych palcach. Wygląda to tak jakby podbierak nie podawał dalej trawy tylko zawijał ja na sobie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 17:07

prasy z metalfachu(sokolki) mi się tylko raz bela zatrzymała
Sprawdż czy łańcuch masz napięty ten od podbieraka ja miałem lużno i słabo podawał
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!