Skocz do zawartości

Zdjęcie

prasy z metalfachu(sokolki)

76 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piciacz

piciacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 23 luty 2007 - 20:18

prasy z metalfachu(sokolki) wiecie cos moze o prasie zwijajacej z metalfachu? na polagrze zachwalali ja, a jakie jest wasze zdanie, a wiecie cos moze o prasach mascar?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
prasy z metalfachu(sokolki) Dzisiaj, 21:18
  •  

#2 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 15:41

prasy z metalfachu(sokolki) widziałem je na plagrze. Zeczywiscie je zachwalali. :rolleyes: Mi sie tez wydaje ze sa dobre. a ta łancuchowo walcowa to jakas nowosc jest. facen na polagrze mówił ze kosztuje 39tys z groszami brutto. ale dopiero jednątakawyprodukowali i czekają na opinie i jakie będzia niazainteresowanie.

#3 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 17:49

prasy z metalfachu(sokolki) Mój kumpel ma sezon, mówił, że c-360 jest troche zasłaby. Dwa razy na gwarancji komputer im się spalił. Na polagrze poszliśmy do stoiska "Metalfach" i zapytał gościa dlaczego się pali, odpowiedział: "To najprawdopodobniej wina podłączenia", stał długo i myślał. Kumpel podsumował: "Bo ten komputer jest do d.." (powiedział to w drodze do domu)

#4 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 03 marzec 2007 - 21:02

prasy z metalfachu(sokolki) ja swoją robię już 5 sezonów (nr seryjny coś koło 50 - rocznie ponad 1000 bel)i polecam ją każdemu ,kto szuka prasy .Świetny zgniot sianokiszonki,są małe problemy ze słomą mocno wysuszoną

#5 Share kamil18fmr

kamil18fmr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 13 marzec 2007 - 19:16

prasy z metalfachu(sokolki) Do sianokiszonki żyleta, a do słomy muł --->moje skromne zdanie
Mykam z taka Zetorem 7211... nie powiem, czassami ma z nia co robić :rolleyes:

#6 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 marzec 2007 - 19:19

prasy z metalfachu(sokolki) Ona potrzebuje trochę mocniejszego ciągnika niż 7211-i znikają problemy w słomie

#7 Share kamil18fmr

kamil18fmr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 13 marzec 2007 - 21:13

prasy z metalfachu(sokolki) A co ma wielkość ciągnika do rzeczy? przecież prędkość wom jest ta sama ...

#8 Share tomas

tomas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 18 marzec 2007 - 22:44

prasy z metalfachu(sokolki) Witam. Prasę z sokółki jak najbardziej polecam do sianokiszonki. Ze słomą jest natomiast problem. Sucha słoma nie idzie po prostu. Balot przestaje się kręcić w środku prasy. Właśnie myślę nad jakimś ulepszeniem. Żeby coś dospawać na te wałki np. myślałem o drucie żebrowanym. No i łańcuchy są słabe. Myślałem też nad jakimś centralnym smarowaniem ale nie mam na razie pomysłu jak go zrobić. Może ktoś się wypowie z jakimś pomysłem. Pozdrawiam

#9 Share kamil18fmr

kamil18fmr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 21 marzec 2007 - 09:47

prasy z metalfachu(sokolki) Mam dokładnie takie samo zdanie jak przedmowca ;)
Jeśli chodzi o centralne smarowanie to widziałem że teraz dają je w standardzie
Jak zerknąłem to smar byl doprowadzany chyba pancerzami od linek hamulcowych od rowerów ;)

#10 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 marzec 2007 - 18:38

A co ma wielkość ciągnika do rzeczy? przecież prędkość wom jest ta sama ...

To podczep ją do C-330-prędkość WOM-u jest przecież taka sama...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 21 marzec 2007 - 19:28

prasy z metalfachu(sokolki) No ja mam sipme od 1996 prz 3p i tyle nastukał... , ale nie ma jak prostota i wytrzmałość, bo sokołka święci ceną i komputerkiem, a wydajniejsz nie jest.

#12 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 marzec 2007 - 20:00

prasy z metalfachu(sokolki) A kto mówi ,że wydajniejsza-a moim skromnym zdaniem prostsza od Sipmy-przynajmniej moja (bez komputerka-ba nawet bez licznika bel !)

#13 Share kamil18fmr

kamil18fmr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 22 marzec 2007 - 16:11

To podczep ją do C-330-prędkość WOM-u jest przecież taka sama...

330 w niej nawet nie drgnie. Zetor 7211 moim zdaniem jest w sam raz, a mimo to sa cholerne problemy w słomie. Taka prasa poprostu, ciagnik nie ma nic tu do gadania. Wiadomo , że walcówki gorzej ida w słomie, ale w sianokiszonce są the best

#14 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 22 marzec 2007 - 17:41

prasy z metalfachu(sokolki) mam zwykla prase z224 do tej pory robilismy nia 3p, w tym roku tak wyszlo ze latała z zetorem 100km - zupelnie inna robota, a wydawac by sie moglo ze 3p jest w sam raz

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#15 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 22 marzec 2007 - 18:04

prasy z metalfachu(sokolki) No robota napewno lepsza, ale dużo szybciej jeździć chyba nie można bo podbieracz nie nadaża. A ten zetor napewno więcej "wciągnie". U mnie jeden prasą rolującą jeździ z JD 160 km i szybko mu to idzie, no ale stóg na wiosne mu się zapada.

#16 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 marzec 2007 - 19:08

330 w niej nawet nie drgnie. Zetor 7211 moim zdaniem jest w sam raz, a mimo to sa cholerne problemy w słomie. Taka prasa poprostu, ciagnik nie ma nic tu do gadania. Wiadomo , że walcówki gorzej ida w słomie, ale w sianokiszonce są the best

Kamil-ja tak trochę to ironicznie napisałem (z tą c-330)-owszem ciągnik ma tu do gadania ;)-w tamtym roku podczepiłem ją do JD 5720, obroty 540 E i się inny zestaw zrobił (przedtem chodziła z Zetorem 7211 )-i do Hvb 3000-właśnie podbieracz zaczął nadążać !-aha i sianokiszonka wyszła rewelacja

#17 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 23 marzec 2007 - 15:21

prasy z metalfachu(sokolki) @jaro , no obroty 540E to coś pomiędzy 540 a 1000, ale gdy producent zaznaczy że maszyna ma być na 540, a maszyna jest np. nowa i na gwarancji, to może odstąpić od naprawy tłumacząc się złą eksploatacją ?

#18 Share Broja

Broja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 23 marzec 2007 - 15:51

Mam dokładnie takie samo zdanie jak przedmowca ;)
Jeśli chodzi o centralne smarowanie to widziałem że teraz dają je w standardzie
Jak zerknąłem to smar byl doprowadzany chyba pancerzami od linek hamulcowych od rowerów ;)

Ten pancerz to pewnie przewod centralnego smarowania taki jak w ciężarówkach, taki plastykowy coś jak tekalan tylko grubsze ścianki.

#19 Share kamil18fmr

kamil18fmr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 24 marzec 2007 - 08:39

mam zwykla prase z224 do tej pory robilismy nia 3p, w tym roku tak wyszlo ze latała z zetorem 100km - zupelnie inna robota, a wydawac by sie moglo ze 3p jest w sam raz

Zetor 10145? Ja swojego 1014 bałbym sie zapiąć do prasy. Te ciągniki mają wom załączany hydraulicznie przez to np trzeba czekać 30s po przesunięciu dźwigni aby coś się ruszyło. To samo jest z zatrzmywaniem. Załóżmy ze coś się zepsuje czy urwie w prasie. szybko łapiesz za dźwignie a to wszystko chodzi bo szanowny ciągnik pompuje olej. W takiej sytuacji mozna spodziewać się jeszcze większego remontu :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 marzec 2007 - 19:17

Zetor 10145? Ja swojego 1014 bałbym sie zapiąć do prasy. Te ciągniki mają wom załączany hydraulicznie przez to np trzeba czekać 30s po przesunięciu dźwigni aby coś się ruszyło. To samo jest z zatrzmywaniem. Załóżmy ze coś się zepsuje czy urwie w prasie. szybko łapiesz za dźwignie a to wszystko chodzi bo szanowny ciągnik pompuje olej. W takiej sytuacji mozna spodziewać się jeszcze większego remontu :/

To ten WOM w Ursusach startuje z takim opóźnieniem i tak wolno się zatrzymuje ?Poważnie ?