Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrzutnik obornika

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 14:50

Rozrzutnik obornika ja akurat mam stary po remoncie ale wszyscy co urzytkują rozrzutniki z Brzegu od nowości to mówią że to naprawdę dobry sprzęt od czasu do czasu napiąć łańcuch i dbać żeby umyć po pracy i przynajmniej olejem przepalonym łańcuchy przesmarować więc powiem także moi znajomi polecają tę markę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrzutnik obornika Dzisiaj, 18:25
  •  

#22 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 13 styczeń 2009 - 23:57

Rozrzutnik obornika Ja mam Tytana 10 (8t) z hydraulicznym posuwem już 2 lata i jak na razie nic w nim nie robiłem i się też nie zapowiada żaden remont. Chodził z nim rok MTZ 82 i spokojnie dawał radę, teraz ciągam go McCormickiem cx75 (74km) i także śmiga z nim jak głupi :). Rocznie wywożę nim około 100-150 rozrzutników obornika i chodzi jak ta lala. Naprawdę Ci go polecam :)
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#23 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 08:27

Rozrzutnik obornika http://www.intercast...y-rolnicze.html
nie znajdziesz lepszego w tej cenie o takiej ładowności, sprawdzona konstrukcja, w zestawie komplet nadstawek, dostępna wersja ocynkowana.
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#24 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 14 styczeń 2009 - 10:07

Rozrzutnik obornika Wiem że nowe to nowe ale strasznie drogę nie lepiej kupić używany rozrzutnik wyremontować go ???
Ja nigdy w życiu nie dał bym 50tys za coś co mogę mieć za 25tys
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

#25 Share SZYMON178

SZYMON178

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 10:15

Rozrzutnik obornika Ale jak weźmie go na fundusze unijne to też będzie miał za 25tys i nowy !!! :) :) :) :)
Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

#26 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 styczeń 2009 - 11:55

Rozrzutnik obornika zastanawiamy się nad kupnem rozrzutnika o ładowności 5 lub 7 ton do Farmtraca (74 KM) w gre wchodzą rozrzutniki używane bo nowe to za drogie, mamy przy mały 3,5 tonowy rozrzutniki na który zawsze za dużo naładuje obornika i łańcuch nonstop się rozciąga ojciec na mnie krzyczy ale jak by troche powoził to też by stracił cierpliwość i moje pytanie kieruje do was: Czy warto kupywać rozrzutnik francuski bo nie jedno krotnie byliśmy u handlarzy gdzie stały i były godne uwagi ponieważ jakość wykonania lepsza no i przede wszystkim widać żę mało używane bądź rozsądnie eksploatowane, zazwyczaj trafiają sie 6-7 tonowe na jednej osi za niewygórowaną cene, czy kupić polski rozrzutnik 6 tonowy na tandemie do remontu, wiadomo ze do polskiego bedzie łatwiej z częściami(łożyska pozostawiają wiele do życzenia) chodzi mi o wasze opinie. Sorki że wtrąciłem swój wątek ale chyba nie ma sensu zakładać nowego tematu pozdr.

#27 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 12:18

Rozrzutnik obornika używam tytan z 2002 roku bardzo dobry sprzęt posów hydrauliczny jak wezniesz na max to zasówa jak głupi, siejemy nim też wapno bo mamy przystawkę talerzową do niego i na 18 m sieje spokojnie , pracuje z nim mx 135 albo JCB 2140, 200-300 rozrzutnikow idzie na rok nim i tylko przekładnie do wałków zrobione i łożysko w kole a tak to chodzi bardzo dobrze , polecam
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share SZYMON178

SZYMON178

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 12:39

Rozrzutnik obornika

zastanawiamy się nad kupnem rozrzutnika o ładowności 5 lub 7 ton do Farmtraca (74 KM) w gre wchodzą rozrzutniki używane bo nowe to za drogie, mamy przy mały 3,5 tonowy rozrzutniki na który zawsze za dużo naładuje obornika i łańcuch nonstop się rozciąga ojciec na mnie krzyczy ale jak by troche powoził to też by stracił cierpliwość i moje pytanie kieruje do was: Czy warto kupywać rozrzutnik francuski bo nie jedno krotnie byliśmy u handlarzy gdzie stały i były godne uwagi ponieważ jakość wykonania lepsza no i przede wszystkim widać żę mało używane bądź rozsądnie eksploatowane, zazwyczaj trafiają sie 6-7 tonowe na jednej osi za niewygórowaną cene, czy kupić polski rozrzutnik 6 tonowy na tandemie do remontu, wiadomo ze do polskiego bedzie łatwiej z częściami(łożyska pozostawiają wiele do życzenia) chodzi mi o wasze opinie. Sorki że wtrąciłem swój wątek ale chyba nie ma sensu zakładać nowego tematu pozdr.

Kolego myślę że bez wania może brać ten francuski rozrzutnik mają bardzo dużą i wytrzymałą rame oraz burty kuzyn ma francuska przyczepę i bardzo sobie chwali
Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

#29 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 17:28

Rozrzutnik obornika Chyba sie zdecyduje na tytana na tandemie tylko jeszcze mam jeden problem, myslałem że z 4 pionowymi wałkami będzie chodził lzej a tu mi jeden gość mówi że ma dwa pionowe i taleze na dole i ten chodzi lżej ma tam jeszcze jakies noże czy coś. Co o tym myslicie?

#30 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 20:48

Rozrzutnik obornika tak szymon ma rację. Rozrzutnik to prosta maszyna łańcychy są takie same belki sobie dorobisz, jakość blach znakomita, łożyska kupisz w każdym większym sklepie uszczelnienia też choć wątpię w problemy z nimi, a przekładnia to nie kosiarka aby była jakoś strasznie skatowana. Takie jednoosiowe na jednej dużej osi prowadzi się cudownie.
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#31 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 styczeń 2009 - 20:55

Rozrzutnik obornika też to własnie słyszałem że dobrze się prowadzi, mozna naprawde nabyć w dobrej cenie i raczej kupimy francuski a nie polski rozrzutnik dzieki za posty

#32 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 01:05

Rozrzutnik obornika korsarz, tak są na tych pionowych wałkach takie niby noże,u nas jest chyba 4 takie pionowe wałki i bez talerzy robię gnój hmm czy lżej idzie na 2 czy jak ciężko powiedzieć Case mx 135 bez najmniejszych problemów sobie radzi nawet jak jest mokro ,dodam że rozrzutnik jest na tandemie
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 22:47

Rozrzutnik obornika Hejka.A czy ktoś ma może roztrząsaczach obornika firmy Joskin?? Też zastanawiam się nad kupnem takiego sprzętu i będę wybierał miedzy Joskinem a Tytanem 10, bo ma to chodzić z Arionem 105 KM. O Roztrząsaczach obornika firmy Joskin bardzo mało słychać, podobno robią świetne beczkowozy więc i może rozrzutniki obornika??