Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF czy Ursus

203 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Dzielnicowy

Dzielnicowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 22:27

MF czy Ursus Pablo21@ zapraszam do galerji stary ursus tez podniesie 4 obrotową i ją bez problemu obróci !

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF czy Ursus Dzisiaj, 22:20
  •  

#162 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 styczeń 2009 - 22:34

MF czy Ursus a moze by taki landini jak ma finek bedzie młodszy od mf a za ta sama kase co do de lux to wracaja teraz do kraju handlarze odmaluja odpicuja licznika nie cofna bo stoi od dawna :P ale zalezy kto ma jakie szczescie bodzio kupił mf i był grat mój sasiad kupił zetora i tez sie sypie mój wujek ma fendta 412 i po miesiacu sie zawory przestawiły. ogulnie co nie kupisz to sie zepsuje najlepiej kup sobie konia przynajmniej tani w eksploatacji ;)

#163 Share fdt309ci

fdt309ci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 22:43

MF czy Ursus

Trzy lata temu dali za niego 35tyś, jest z 84roku, sprowadzony z holandii. Mają go trzy lata i niemieli żadnych awarii. @fdt309ci może potwierdzić bo też go zna.
@pablo21 oni mają dodatkowe obciążniki i waży 5t.
@tomasek też uważam że miałem grata i sie nim nie chwale w sensie pozytywnym tylko negatywnym jakbyś nie zauważył :P
Teraz to możecie wierzyć lub nie ale naprawde pisze prawde. A ten 904deluxe to naprawde unikat, niema drugiego takiego u nas w okolicy

Potwierdzam,znam tego gościa i rozmawiałem z nim na temat tego ciągnika to mówi że jest super :) .Ale swoją drogą troche go przytyrali przez te 3 latka ;) .

#164 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 02 styczeń 2009 - 22:52

MF czy Ursus Zaznacze że ten delux mojego kumpla jest nie malowany. A w silniku były tylko tłoki wymieniane i jeszcze coś, bo przed sprowadzeniem stał nieużywany dwa lata. A tak to wszystko w orginale, ma 5tyś mth i jako dowód jest książka serwisowa z wpisami do sprowadzenia, bo po tym przestoju silnik był tam robiony. Serwis sie nazywa "BeBoMa" jest duża okrągła tabliczka sprzodu maski z tym napisem i w książce serwisowej widnieje ten sam napis :P Pracował tam na gospodarstwie o powierzchni 30ha, warzywka, także niemiał co robić. Więc niech nikt sie nienaśmiewa z tego i niemówi że pisze głupoty bo to prawda. Widziałem ten ciągnik dużo razy w akcji. A o tym przebiegu i serwisie to gadałem z nim we wrześniu jak jechaliśmy na AgroShow. @fdt309ci może potwierdzić bo też był z nami i też brał udział w rozmowie ;)
Aha i niech niebędzie żadnych tekstów typu "jak na AgroShow to napewno % i sam niewiedział co mówił, a ty źle usłyszałeś bo też byłeś pijany" Tamten człowiek nie pije alkocholu wcale bo nie może, @fdt309ci też nie bo za młody, tylko ja byłem po paru piwach ale pamiętam wszystko, a poza tym @fdt309ci może potwierdzić :)
ps. Sorki że znowu zboczyłem z tematu, ale to taki wyjaśnienie do wątku który jest w temacie, także prosze moderatorów o wyrozumiałość :)
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#165 Share fdt309ci

fdt309ci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 23:05

MF czy Ursus Hmmmmmmmm no dobra tylko ja i właściciel U 904 de luxe byliśmy trzeźwi ;) .Ale trochę nam o tym ciągniku opowiedział że mógłby niezłą książkę napisać :P .I jak najbardziej potwierdzam bodzia bo to nie są żadne bajki tylko szczera prawda :)

Edytowany przez wsk125ccm, 02 styczeń 2009 - 23:08.
cytowanie poprzedniego posta

#166 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 23:10

MF czy Ursus Tak dla scisłości jak wymienia się tłoki to i tuleje(więc remont silnika poprostu) o na mechanice zbytnio się nie znam ale z tego co wiem tak jest.

Może i to 904DL chodzi dobrze ale jednak wyposarzeniem i komfortem nie dorównuje MF-owi a cena taka sama.
Jeśli ktos chce giełdac ciągnik jak stara C-360 bez wymiany olejów itp. to zgadzam się ze ursus dłuzej pochodzi od MF-a ale tylko w tym przypadku.

#167 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 02 styczeń 2009 - 23:16

MF czy Ursus Nie byłem pewny i dlatego napisałem tłoki i coś jeszcze ;) A napewno jak by przyszło wymienić tłoki i tuleje w MFie to by chyba drożej wyszło;)
Od samego początku mi o to chodzi, a przyznaj że w polsce jest więcej takich rolników "aby do przodu" -mówie o użytkowaniu ciągników :P

Edytowany przez wsk125ccm, 02 styczeń 2009 - 23:21.
cytowanie poprzedniego posta

Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#168 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 23:18

MF czy Ursus Nie zaczynaj znowy silnik w MF-ie powinien bez remontu przechodzić spokojnie 15ty mth. Trwałośc silników Perkinsa napewno jest duzo wieksza niz tych w Ursusach bo w Ursusie nie ma takich materiałów jak w Perkinsie. I co do tego nie ma zadnych watpliwosci.

#169 Share fdt309ci

fdt309ci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 23:18

MF czy Ursus Ok komfort może miejszy ale jak ci się coś zepsuje to nie dzwonisz po serwis tylko wszystko możesz sobie sam naprawić ;) całkiem nie dawno patrzyłem u wuja katalog z jakiegoś sklepu i są fotele Gramerra do ursusów i innych marek :P

#170 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 styczeń 2009 - 23:19

MF czy Ursus no silnik mf napewno dłuzej wytrzyma ale jak siadzie to bodzio ci moze cene juz podac ile naprawa bedzie kosztowac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 23:21

MF czy Ursus

Ok komfort może miejszy ale jak ci się coś zepsuje to nie dzwonisz po serwis tylko wszystko możesz sobie sam naprawić ;) całkiem nie dawno patrzyłem u wuja katalog z jakiegoś sklepu i są fotele Gramerra do ursusów i innych marek :P

Komfort mniejszy ty nie wiesz nawet chyba co mówisz w Ursusie nie ma prawie takiego czegos jak komfort. W MF 3060 jest gdzies ok 76db a w nowej proximie chyba 78db w starym ursusie pewnie ponad 90db i to mała róznica.
Co z tego ze można samemu naprawić jak bedzie się dośc często psuło nawet mała rzecz ale to denerwuje. A w ursusie tez wszystkiego sam nie naprawisz chyba ze mechanikiem jestes.

A moim zdaniem nic wiekszego by sie nie stało temu MF-owi jakby stał nieużywany gdzieś w suchym miejscu pod dachem. ale kto zostawia ciągnik na 2 lata i nawet nie zapala co? Bo ja tak nie robie(chyba że ty) i nie mam takich problemów. Jak się kupuje to też raczej ciągnik jest na chodzie a nie z zatartym silnikiem.

#172 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 23:22

MF czy Ursus

boze a ten dalej swoje!!! on nigdy nic niewie w 100% a pisze.

Bardzo dużo wniosłeś tym do tematu ;)
@pablo21 Jak by taki MF dwa lata stał nie używany jak te DL to wątpie żeby nietrzeba było go robić :P
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#173 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 styczeń 2009 - 23:29

MF czy Ursus za granica to wszystko stoi jest nie uzywane a jak ktos uzywa to dziadek 80 letni watpie ze gdyby ciagnik stał dwa lata nie odpalany to by wszystko z nim było w porzadku

#174 Share fdt309ci

fdt309ci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 23:30

MF czy Ursus

Komfort mniejszy ty nie wiesz nawet chyba co mówisz w Ursusie nie ma prawie takiego czegos jak komfort. W MF 3060 jest gdzies ok 76db a w nowej proximie chyba 78db w starym ursusie pewnie ponad 90db i to mała róznica.
Co z tego ze można samemu naprawić jak bedzie się dośc często psuło nawet mała rzecz ale to denerwuje. A w ursusie tez wszystkiego sam nie naprawisz chyba ze mechanikiem jestes.

U nas każdy na własną ręke remontuje ciągniki bez żadnych mechaników i wcale się tak często nie psują ;) A mój wujo choć nie jest mechanikiem zrobił ostatnio kapitalke w C-360 :P

#175 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 23:34

MF czy Ursus

za granica to wszystko stoi jest nie uzywane a jak ktos uzywa to dziadek 80 letni watpie ze gdyby ciagnik stał dwa lata nie odpalany to by wszystko z nim było w porzadku

A kto powiedzial ze z tym DL bylo wszystko w porzadku? Chyba ze chodzi ci o cos innego to przepraszam ;)
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#176 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 23:39

MF czy Ursus @Bodzio dobra polecasz Ursusa O.K

Ale widze ze chcesz na siłe udowodnic ze Ursus to lepsza marka technika i jakośc od MF-a ale Ci się to nie udaje więc po co dalej to ciągniesz. Mówisz ze do MF-a takie drogie czesci itp a nawet nie znasz ich cen tylko wymyslasz jakies bajeczki. Po co ?alby udowodnic wyzszośc Ursusa chyba nie ma sensu. Mf jest 20 lat technicznie przed Ursusem i ma także lepsza jakośc za taką sama cene wiec co się zastanawiac. jedyna wada to to ze w MF-ie trzeba dbac o oleje i filtry.
Zobacz jak prosperuje MF dzisiaj a jak Ursus to chyba mówi samo za siebie nie?

#177 Share fdt309ci

fdt309ci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 23:52

MF czy Ursus Słuchaj @pablo21 ty masz swoje poglądy na dany temat a ktoś inny ma swoje poglądy na dany temat i powiedz szczerze czy części do MF są tańsze od części do ursusa ;)

#178 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 23:53

MF czy Ursus

@Bodzio dobra polecasz Ursusa O.K

Ale widze ze chcesz na siłe udowodnic ze Ursus to lepsza marka technika i jakośc od MF-a ale Ci się to nie udaje więc po co dalej to ciągniesz. Mówisz ze do MF-a takie drogie czesci itp a nawet nie znasz ich cen tylko wymyslasz jakies bajeczki. Po co ?alby udowodnic wyzszośc Ursusa chyba nie ma sensu. Mf jest 20 lat technicznie przed Ursusem i ma także lepsza jakośc za taką sama cene wiec co się zastanawiac. jedyna wada to to ze w MF-ie trzeba dbac o oleje i filtry.
Zobacz jak prosperuje MF dzisiaj a jak Ursus to chyba mówi samo za siebie nie?

Od samego poczatku polecam Ursusa. W pierwszym poscie tak napisalem, ale zaraz wszyscy na mnie ze glupoty gadam bo mf jest lepszy. Dobra oki niech bedzie ze lepszy, ale to wy zaczeliscie na mnie ze gadam glupoty. Poprostu napisalem swoje zdanie
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#179 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 23:56

MF czy Ursus A czy ja powiedziałem ze tańsze. Sa jednymi z najtańszych z zachodnich jak ktos chce sie tłuc Ursusami bez dobrego ogrzewania i wyciszenia to ja mu nie bronie ale zapamiętajcie ze Zdrowie jest najważniejsze a słuch tez na stare lata jest potrzebny. ;) (nikogo nie chce obrazic uzytkowników Ursusów takze poprostu to taka przestroga)

Ale kiedys usłysałem takie cos co z tego ze częsc droga jak się ja wymienia raz na pare/parenascie lat to wcale nie jest droga tylko tania a jesli tanie czesci wymienia się dosc czesto to dopiero sa drogie czesci.

Dobra @Bodzio skończmy te kłótnie raz na zawsze i spokój O.K?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 00:08

MF czy Ursus Dobrze, koniec klotni. Ale nastepnym razem jak napisze swoje zdanie w jakims temacie to nie zaczynajcie znowu mnie uswiadamiac, bo ja swoje wiem i mam prawo miec swoje zdanie.
tomasek jak na drugi raz bedziesz chcial mnie straszyc policja to lepiej zrob to na forum, oki?
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

Dodaj odpowiedź