Polecane posty

pablo21    29

@Bodzio dobra polecasz Ursusa O.K

 

Ale widze ze chcesz na siłe udowodnic ze Ursus to lepsza marka technika i jakośc od MF-a ale Ci się to nie udaje więc po co dalej to ciągniesz. Mówisz ze do MF-a takie drogie czesci itp a nawet nie znasz ich cen tylko wymyslasz jakies bajeczki. Po co ?alby udowodnic wyzszośc Ursusa chyba nie ma sensu. Mf jest 20 lat technicznie przed Ursusem i ma także lepsza jakośc za taką sama cene wiec co się zastanawiac. jedyna wada to to ze w MF-ie trzeba dbac o oleje i filtry.

Zobacz jak prosperuje MF dzisiaj a jak Ursus to chyba mówi samo za siebie nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1

Słuchaj @pablo21 ty masz swoje poglądy na dany temat a ktoś inny ma swoje poglądy na dany temat i powiedz szczerze czy części do MF są tańsze od części do ursusa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
@Bodzio dobra polecasz Ursusa O.K

 

Ale widze ze chcesz na siłe udowodnic ze Ursus to lepsza marka technika i jakośc od MF-a ale Ci się to nie udaje więc po co dalej to ciągniesz. Mówisz ze do MF-a takie drogie czesci itp a nawet nie znasz ich cen tylko wymyslasz jakies bajeczki. Po co ?alby udowodnic wyzszośc Ursusa chyba nie ma sensu. Mf jest 20 lat technicznie przed Ursusem i ma także lepsza jakośc za taką sama cene wiec co się zastanawiac. jedyna wada to to ze w MF-ie trzeba dbac o oleje i filtry.

Zobacz jak prosperuje MF dzisiaj a jak Ursus to chyba mówi samo za siebie nie?

Od samego poczatku polecam Ursusa. W pierwszym poscie tak napisalem, ale zaraz wszyscy na mnie ze glupoty gadam bo mf jest lepszy. Dobra oki niech bedzie ze lepszy, ale to wy zaczeliscie na mnie ze gadam glupoty. Poprostu napisalem swoje zdanie


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

A czy ja powiedziałem ze tańsze. Sa jednymi z najtańszych z zachodnich jak ktos chce sie tłuc Ursusami bez dobrego ogrzewania i wyciszenia to ja mu nie bronie ale zapamiętajcie ze Zdrowie jest najważniejsze a słuch tez na stare lata jest potrzebny. ;) (nikogo nie chce obrazic uzytkowników Ursusów takze poprostu to taka przestroga)

 

Ale kiedys usłysałem takie cos co z tego ze częsc droga jak się ja wymienia raz na pare/parenascie lat to wcale nie jest droga tylko tania a jesli tanie czesci wymienia się dosc czesto to dopiero sa drogie czesci.

 

Dobra @Bodzio skończmy te kłótnie raz na zawsze i spokój O.K?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Dobrze, koniec klotni. Ale nastepnym razem jak napisze swoje zdanie w jakims temacie to nie zaczynajcie znowu mnie uswiadamiac, bo ja swoje wiem i mam prawo miec swoje zdanie.

tomasek jak na drugi raz bedziesz chcial mnie straszyc policja to lepiej zrob to na forum, oki?


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

robie to na forum człowieku bez jakiego kolwiek pojecia zniszcze cie i twoje układy z policja cwaniaczku ;)

 

 

kolejne ostrzeżenie

Edytowano przez wsk125ccm
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Tak tak juz sie boje ;) Wiesz co lepiej zajmi sie swoja psychika anie pisz takich glupot :)

A co jesli znowu klamalem z ta policja? :P

Sorry za odejscie od tematu, ale ten czlowiek najpierw tu potem na pw i teraz znowu tu dziala mi na nerwy

 

Kolejne ostrzeżenie za OT


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

może MOD (czy kto się tym zajmuje) wziołby usunął te 10 stron bo tu są same kłutnie nie związane z tematem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zaczynaj znowy silnik w MF-ie powinien bez remontu przechodzić spokojnie 15ty mth. Trwałośc silników Perkinsa na pewno jest duzo wieksza niz tych w Ursusach bo w Ursusie nie ma takich materiałów jak w Perkinsie. I co do tego nie ma zadnych watpliwosci.

Zgodzę się z "Pablo" pytałem się mechanika i mówił że silniki Perkins w seriach 30XX 61XX wytrzymują 15tyś wątpię czy 920 Ursus wytrzyma tyle mtg druga sprawa koszty remontu pytałem się ile wyniósł by kapitalny remont mojego silnika razem z turbiną to zaśpiewał mi 5,5tyś uważam że to wcale nie dużo jak na taki silnik 15tyś ma wychodzić bez problemów.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Jak mi ktoś pokaże że jego MF wytrzymał tyle na podbnych terenach jak moje to stawiam litre porządnej wódki. Czyli żyłowanie po górach-myślę że wielu z was by się zdziwiło ;)

 

A to że 15tys mth ma chodzić bez problemów to jest tylko w teori, w praktyce jeden wytrzyma 5 tys a drugi rzeczywscie 15. Oj cięzka z wami gadka, przekonać się nie dajecie tylko uważacie ze perkinsy to już są najlepsze silniki. Ja bym mechanikowi nie wierzył bo teraz to oni są tacy że nawet dobrze ciapka zrobić nie potrafią.

 

Przypominam tylko ze perkins po pierwszym remoncie to juz całkiem inny silnik jak orginał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ile tak naprawdę wytrzyma Zetor do pierwszego remontu? 7 tyś i będzie koniec, a większość sprowadzonych MF ma ponad 10 tyś. Tez mam duże góry i dla mnie Zetor czy Ursus(seria ciężkich oczywiście) za swoimi 6 biegami odpadają.

Perkins nie jest najlepszym silnikiem, Martin tym bardziej(dlaczego MF czy Claas nie wstawia silników Martina?).

Mam nadzieje, że cały czas mówimy o serii ciężkich-100 KM czyli np Zetor 10245-tak jak w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Może nie o dużych Zetorach ale...-mój 7211 z pewnością ma powyżej 10000 mth i jakoś o żaden remont nie prosi-ba nawet od wymiany do wymiany oleju nie muszę dolewać-ewenement ?-wątpię-znam sporo tych Zetorków z większym niż u mnie przebiegiem i też bez remontu-więc raczej reguła.Może zamiast dyskutować o wyższości Świąt Bożego etc. załóżmy że Zetor (przynajmniej ten sprzed iluś tam lat)robił całkiem solidne,wytrzymałe,niepaliwożerne ( http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/zetor-5340.pdf)-żeby nie było ;) nie ustępujące (w owym czasie i w swojej klasie oczywiście) zachodniej konkurencji-zresztą chyba każdy widzi że te ciągniki jeżdżą a o ich jakości świadczy też cena używanych sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15
starych MF nie ma co sie czepiać.problem z częsciami i naprawą...lepiej kupić coś nowszego,bedzie mniej problemu ;)

 

czesci jest dużo i są niedrogie. POza tym dużo części pasuje od nowych Ursusów

 

 

Nie byłem pewny i dlatego napisałem tłoki i coś jeszcze :P A napewno jak by przyszło wymienić tłoki i tuleje w MFie to by chyba drożej wyszło;)

Od samego początku mi o to chodzi, a przyznaj że w polsce jest więcej takich rolników "aby do przodu" -mówie o użytkowaniu ciągników :)

 

 

Sąsiad robił kapitalkę w 698T. Za kompllet części dał 4,5 tysiąca (w tym wał 2000). to nie jest drogo.

 

Poza tym na przykład tarcza sprzęgłowa oryginał MF-a 360 zl ale pasuje Ursusowska - niecałe 100 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Nikt nie powiedział ze silniki Prerkinsa sa najepsze ale nie sa złe chyba jesli w tylu maszynach na całym swiacie się je montuje i napewno sa wytrzymalsze od silników Ursusa. Z tego co wiem to tylko jeden użytkownik robiłe remont silnika w 3060 na AF a jakoś reszta chodzi.

 

Jesli ma się dużo biegów to nawet po górach silnik nie musi być strasznie żyłowany i przeciązany.

 

Nie mówcie ile wytrzymal 7211 bo on nie ma 100km a Cięzka seria ursusów to juz całkiem co innego nie ma co porównywac.

 

Zaden silnik czy to perkinsa czy zetora czy deutza po remoncie nie bedzie taki jak w oryginale i tu nie ma co się spierac.

 

A i sobie przypomniałem coś: Dziwne ze ten 904dl po 2 latach nieodpalania wymagał remontu jak Władek którego mam teraz tez stał 2 czy 3 lat nieodpalany i teraz normalnie pracuje bez zadnych napraw silnika.(tak na marginesie kłótni nie chce rozpoczynac znowu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
A ile tak naprawdę wytrzyma Zetor do pierwszego remontu? 7 tyś i będzie koniec, a większość sprowadzonych MF ma ponad 10 tyś. Tez mam duże góry i dla mnie Zetor czy Ursus(seria ciężkich oczywiście) za swoimi 6 biegami odpadają.

Perkins nie jest najlepszym silnikiem, Martin tym bardziej(dlaczego MF czy Claas nie wstawia silników Martina?).

Mam nadzieje, że cały czas mówimy o serii ciężkich-100 KM czyli np Zetor 10245-tak jak w temacie.

Z reguły skrzynia w zetorach jest mocniejsza od silnikow ale u mnie posypała się skrzynia a silnik póki co (odpukać) nie ruszany. Jak był u mechanika to dawali mu ponad 10tys i jedyne co ma do roboty to pompe paliwową ale to jeszcze nie konieczne. Bardzo mechanikom wierzyć mi się nie chce ale coś w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Doszedłem do siódmej strony i zwątpiłem :P

 

ja swoje wiem i mam prawo miec swoje zdanie.

Każdy swoje wie, ale nie każdy ma elastyczne poglądy i względnie obiektywne spojżenie :)

 

Co do trwałości, jakie przebiegi mają ciągniki z zachodu wie każdy, bywa że trafiają sie całkiem dobre egzemplarze, tak samo z samochodami (poprzeglądaj ogłoszenia np. na mobile.de a potem porównaj przebiegi aut z tymi "typowymi" w Polsce ;)). Ciągle wałkuje sie temat skrzyni w MF, no a Zetory i Ursusy to sie chyba nie psują wcale :) Znajomy z sąsiedniej wsi miał Ursusa 914 którego kupił z byłego PGR, oby tylko skrzynie w nim naprawiał... robiony był każdy podzespół, kapitalka silnika, skrzynia, wom, pompa, wzmacniacz, przedni napęd, etc., ciągnik już sprzedany ale znajomy "osiemdziesiątke" ma w jednym palcu :)

 

Użytkuje od nowości MF i ciężkiego Ursusa/Zetora, różnica w przebiegu to ok. 1000 mth więcej w Ursusie, a jeśli przeliczyć przez mnożnik motogodzin (MF wolniej nalicza) to różnica jest jeszcze mniejsza. W MF nie naprawiałem jeszcze nic, w Ursusie nie licze już mniejszych napraw, większe opisywałem na forum, wystarczy poszukać. Według mojego skromnego doświadczenia opowieści że silnik Zetora chleje jak smok to mit, choć pewne ziarno prawdy w tym jest ale ciężka seria z założenia miała być wołem roboczym do tyrania w polu i tam sprawdza sie najlepiej - pod obciążeniem na wysokich obrotach ten silnik okazuje sie całkiem wydajny przy odpowiednio dobranym sprzęcie. Dochodzi jeszcze kwestia stanu technicznego. Perkins 1004.4T w MF to zupełnie inna bajka. Praca z gazem w podłodze powoduje tornado w baku i na dobrą sprawde jest bezsensowna, silnik najlepiej sie czuje w okolicach 1800rpm, osiąga wtedy niemal pełną moc, pod pełnym obciążeniem z wydechu widać jedynie gorące bezbarwne spaliny a obroty trzyma stabilne jak skała - tego Ursus nie potrafi.

 

Bodziu, jak tak nie lubisz MF to załóż sobie temat w HP i pluj tam do woli na tą marke a nie histeryzujesz w każdym temacie bo trafił Ci sie używany bubel i pojeździłeś nim kilka miesięcy a teraz kontrastujesz to z nowym Zetorem :) chcesz to porównaj swojego Zetora do mojego MF, bardzo chętnie podyskutuje na rzeczowe argumenty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze może teraz jakieś konkrety.Wybrałem Ursus 914 i MF 3065 ponieważ to o nich była głównie mowa w tym temacie oraz to one mają zbliżone parametry techniczne. Dane brane z konedata. Więc tak:

spalenie: Ursus z racji iż ma większą pojemność skokową(4562ccm) ma większe spalanie niż MF(3860ccm). Spalanie jest na korzyść MF ponieważ MF ma nowszą konstrukcję pomp paliwowych.

waga: Ursus waży 4380kg zaś MF 4240kg (bez obciążników na kolach z tyłu których można założyć 150 kg na jedno koło). Wniosek MF będzie miał większy uciąg.

kabina i wyposażenie: Ursus (nawiew i to bardzo słaby w najlepszym przypadku radio i obita wewnątrz tapicerką, brak regulacji kierownicy, możliwa jest instalacja siedzenia pneumatycznego, brak blokady mostów(jest co prawda na tył ale w przodzie nie ma, wszystko dokonuje się za pomocą różnych mechanicznych wajch jest to bardzo uciążliwe, słaba widoczność). MF (klimatyzacja, radio w standardzie, obita tapicerką, siedzenie pneumatyczne, regulacja kierownicy w dwóch płaszczyznach, podnośnik EHR co ułatwia sterowanie narzędziami na tylnym TUZ-ie, napęd załączany przyciskiem, blokada mostów załączana przyciskiem). Wniosek MF ma bardziej bogate wyposażenie w porównaniu do URSUSA.

silnik: Ursus 82 KM przy 2200 obr/min i 268Nm przy 1450 obr/min. MF 85 KM przy 2200 obr/min i 320Nm przy 1400 obr/min. Wnioski MF ma mocniejszy, a zarazem większy moment obrotowy co skutkuje szybkim przyrostem mocy podczas dodawania gazu oraz trudniej go zadusić.

hydraulika: URSUS dysponuje pompą hydrauliczną o wydajności 40 l/min, zaś MF pompą o wydajności 50 l/ min.

skrzynia biegów: Ursus mechaniczna z jednym wzmacniaczem momentu, biegi 16 w przód 8 w tył zakres prędkości od 1,8km/h do 25,5 km/h, brak rewersu, brak większej ilości biegów. MF skrzynia biegów w dwóch rodzajach z biegami 32 do przodu i 32 do tyłu z czterema półbiegami lub 16 do przodu i 16 do tyłu z dwoma półbiegami. Prędkości skrzyń w zależności albo od 2,5 km/h do 37,6 km/h albo od 2,5km/h do 30km/h. Wniosek MF posiada większą liczbę przełożeń, a co za tym idzie lepsze dostosowanie prędkości do obciążenia.Wygodniejsze przełączanie biegów w MF.

Zwrotność: Ursus najmniejsza średnica zatoczonego koła przy największym skręcie wynosi 10,5m. MF najmniejsza średnica zatoczonego koła przy największym skręcie wynosi 8,4m. Wniosek MF jest bardziej zwrotny, co pomaga na małym polu lub w wąskich pomieszczeniach.

Podnośnik: Ursus sterowany mechanicznie o udźwigu 3050kg. MF sterowany elektro hydraulicznie o udźwigu 4055kg.

Wałek przekaźnika mocy: URSUS ma tylko dwie prędkości 540 oraz 1000 obr/min. MF ma cztery prędkości WOM-u 540, 540ECO, 1000, 1000ECO. Wniosek MF posiada więcej prędkości WOM-u co za tym idzie można bardziej dostosować obciążenie do mocy i prędkości.

 

Myślę że to tylko najważniejsze z porównanych zalet i wad tych ciągników. Na pewno jeden jak i drugi ciągnik jest dobry ale moim zdaniem MF jest lepszy od Ursusa a świadczą o tym powyższe zdania. Zarówno URSUS jak też MF się psują gdyż są to ciągniki które posiadają przebieg więc to jest zjawisko występujące przy każdym ciągniku. Nie ma ideału. To jest zadanie moje i nie mówię tego dlatego iż ja posiadam MF, poza tym nie chce tu nikogo urazić. Jeśli ktoś ma inne zdani to juz jego problem ja tylko mówię jak wygląda sprawa ze strony technicznej. Pozdrawiam wszystkich z AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja mysle ze nic dodac nic ując oprócz skrzyni bo w 3065 jest skrzynia 32x32 z 1 półbiegiem i 16x16 też z jednym półbiegiem. W większych jest dopiero dyna 4 z 4 półbiegami.

 

Wszystko ładnie wyjaśniłes i mysle ze to jest bardzo dobre zakończenie sporów bo teraz kazdy to sobie przeczyta i sam oceni co woli wybrac a reszta jest napisana wczesniej moze troche w kłótliwy sposób ale jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pablo21 dzięki że mnie poprawiłeś z tą skrzynią (niestety nie wiedziałem o tym) ale na szczęście już wiem. Teraz wszyscy użytkownicy AF będą wiedzieli jak sprawa wygląda. Przynajmniej próbowałem dokonać analizy tych ciągników, na pewno wszystkich wad i zalet nie wymieniłem, ale zawsze jest od tego forum aby wyjaśnić i dopowiedzieć to czego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dante    8
@Dante: Co rozumiesz przez słowo wypasiona jakie ona mniała wyposarzenie EHR półbiegi klime 76db w kabinie Tak jak MF? ;)

 

 

NO lepsze wyposażenie : maska ta nowsza , pełne robocze oświetlenie , dodatkowy zbiornik paliwa , komplet zaczepów obciążników , belka , szersze ogumienie z przodu , podgrzewacz oleju i płynu chłodniczego .


Moje pierwsze filmiki .
http://www.youtube.com/user/904Turbo?feature=mhsn#p/a/u/2/-My80dBQcp4


Sprzedam Prasę John Deere 550, zdjęcia w galerii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

Dobrze może teraz jakieś konkrety.Wybrałem Ursus 914 i MF 3065 ponieważ to o nich była głównie mowa w tym temacie oraz to one mają zbliżone parametry techniczne. Dane brane z konedata. Więc tak:

spalenie: Ursus z racji iż ma większą pojemność skokową(4562ccm) ma większe spalanie niż MF(3860ccm). Spalanie jest na korzyść MF ponieważ MF ma nowszą konstrukcję pomp paliwowych.

waga: Ursus waży 4380kg zaś MF 4240kg (bez obciążników na kolach z tyłu których można założyć 150 kg na jedno koło). Wniosek MF będzie miał większy uciąg.

kabina i wyposażenie: Ursus (nawiew i to bardzo słaby w najlepszym przypadku radio i obita wewnątrz tapicerką, brak regulacji kierownicy, możliwa jest instalacja siedzenia pneumatycznego, brak blokady mostów(jest co prawda na tył ale w przodzie nie ma, wszystko dokonuje się za pomocą różnych mechanicznych wajch jest to bardzo uciążliwe, słaba widoczność). MF (klimatyzacja, radio w standardzie, obita tapicerką, siedzenie pneumatyczne, regulacja kierownicy w dwóch płaszczyznach, podnośnik EHR co ułatwia sterowanie narzędziami na tylnym TUZ-ie, napęd załączany przyciskiem, blokada mostów załączana przyciskiem). Wniosek MF ma bardziej bogate wyposażenie w porównaniu do URSUSA.

silnik: Ursus 82 KM przy 2200 obr/min i 268Nm przy 1450 obr/min. MF 85 KM przy 2200 obr/min i 320Nm przy 1400 obr/min. Wnioski MF ma mocniejszy, a zarazem większy moment obrotowy co skutkuje szybkim przyrostem mocy podczas dodawania gazu oraz trudniej go zadusić.

hydraulika: URSUS dysponuje pompą hydrauliczną o wydajności 40 l/min, zaś MF pompą o wydajności 50 l/ min.

skrzynia biegów: Ursus mechaniczna z jednym wzmacniaczem momentu, biegi 16 w przód 8 w tył zakres prędkości od 1,8km/h do 25,5 km/h, brak rewersu, brak większej ilości biegów. MF skrzynia biegów w dwóch rodzajach z biegami 32 do przodu i 32 do tyłu z czterema półbiegami lub 16 do przodu i 16 do tyłu z dwoma półbiegami. Prędkości skrzyń w zależności albo od 2,5 km/h do 37,6 km/h albo od 2,5km/h do 30km/h. Wniosek MF posiada większą liczbę przełożeń, a co za tym idzie lepsze dostosowanie prędkości do obciążenia.Wygodniejsze przełączanie biegów w MF.

Zwrotność: Ursus najmniejsza średnica zatoczonego koła przy największym skręcie wynosi 10,5m. MF najmniejsza średnica zatoczonego koła przy największym skręcie wynosi 8,4m. Wniosek MF jest bardziej zwrotny, co pomaga na małym polu lub w wąskich pomieszczeniach.

Podnośnik: Ursus sterowany mechanicznie o udźwigu 3050kg. MF sterowany elektro hydraulicznie o udźwigu 4055kg.

Wałek przekaźnika mocy: URSUS ma tylko dwie prędkości 540 oraz 1000 obr/min. MF ma cztery prędkości WOM-u 540, 540ECO, 1000, 1000ECO. Wniosek MF posiada więcej prędkości WOM-u co za tym idzie można bardziej dostosować obciążenie do mocy i prędkości.

 

Myślę że to tylko najważniejsze z porównanych zalet i wad tych ciągników. Na pewno jeden jak i drugi ciągnik jest dobry ale moim zdaniem MF jest lepszy od Ursusa a świadczą o tym powyższe zdania. Zarówno URSUS jak też MF się psują gdyż są to ciągniki które posiadają przebieg więc to jest zjawisko występujące przy każdym ciągniku. Nie ma ideału. To jest zadanie moje i nie mówię tego dlatego iż ja posiadam MF, poza tym nie chce tu nikogo urazić. Jeśli ktoś ma inne zdani to juz jego problem ja tylko mówię jak wygląda sprawa ze strony technicznej. Pozdrawiam wszystkich z AF

 

 

ursus 914

 

Masa ciągnika gotowego do pracy w wykonaniu standardowym bez dodatkowych mas obciążających, kg: 4520 z obciążnikami 5050kg.

-max udźwig podnośnika: 4125 kg

-wydatek układu hydrauliki zewnętrznej - dm³/min: 41 (55)

 

mf 3065

 

waga-3840kg

Zastanów się co wypisujesz, po prostu wprowadzasz innych w błąd.

Nie masz pojęcia o czym piszesz, więc jak ma być to porównanie wiarygodne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

To Ty pojęcia nie masz. Z kąd ten ursus ma 5 ton :lol: :lol: Fortschritt podobnie waży a Ty temu ursuskowi dajesz 5 ton o wow


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A ile niby 914 ma ważyć? To nie MTZ że waży jak piórko na swoja moc. Tyle że 5t to trochę za duża masa na niego. Po części może i przez to ten muł :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Dokładnie, one tyle ważą, bo wiem jak słomę woziliśmy to na wagę wjeżdżaliśmy. I to go na pewno muli sporo, bo na 80 koni to zdecydowanie za duzo. Mf 3085 waży mniej a to 6 cyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj