Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lambogrand    52

to musieli tylko mu dolac pare litrow oleju bo olej do skrzyni dla zachodnich marek ciagnikow to koszt ok 20 zl za litr a ile mu wejdzie do skrzyni? 50 l conajmniej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Co to za servis co dolewa oleju do skrzyni w takim ciagniku? Co sie dziwic ze sie posypało cos.

 

A i bez urazy oczywiście nie chciałem Cie obrazic poprostu stwierdzam fakty.

 

Olej do MF-a do skrzyni to coś ok 13zł/l wchodzi nie wiem dokładnie ile ok 55-65l. @Mirasek powinien wiedziec dokładnie ile wchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znalazłem ojej BP Terrac,20 zł za litr jakiś drogi za 20zł za litr ja jeszcze nie spotkałem tutaj wychodzi po 11zł z hakiem ceny oleju Fush nie znalazłem ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek
No to sąsiad miał pecha jak po tak krótkim czasie użytkowania już jakaś awaria ;)

no co zrobic zetory to graty i tyle nie bodzio??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2
We wrześniu 2006 kosztował 50tyś, rocznik 94, mth na liczniku było coś ok. 5tyś, niebyło widać żeby był zaniedbany czy coś ;)

Teraz ma go gościu z okolic Wrocławia :P

 

No to cena w porządku może był to kiepski egzemplarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Panowie mf to są delikatne ciągniki i jak poprzedni właściciel go nie oszczędzał to niestety ale chodzić nie będzie.a czy to będzie handlarz czy od polskiego rolnika to myślę że też większego znaczenia nie ma.sąsiad kupił od handlarza i po roku pracy komputer siadł a jak kompa wymienił to skrzynia się posypała.ale z ego co wiem to cena tego mf była bardzo niska i nie ma się co dziwić.dokładniejszych danych nie znam.a znajomy kupił od polskiego rolnika MTZ82 trochę zaniedbany był ale 3 lata bez oszczędzania chodzi bez awarii.tylko fakt MTZ to dużo twardsze ciągniki od mf.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

No piszecie że będą się dobrze sprawować jak odpowiednie oleje i wymiana itp ale i tak będzie bardziej podatny na awarie i złe traktowanie. Ja wiem że mało kto dba o ursusy a jakoś chodzą.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1
no co zrobic zetory to graty i tyle nie bodzio??

 

 

Jeżli chcesz tak sądzić to dobra,wporządku :) ale moim zdaniem ten co nie miał doczynienia z zetorem niech się nie wypowiada na ten temat ;) ja mieszkam niedaleko @bodzio1108 i jeszcze nie wiedziałem żeby chociaż raz stał na podwórku i coś w nim naprawiali :P No ale cóż każdy ma swoje poglądy na dany temat :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mesershmit    0

Ja nie wiem co tu porównywać MF z ursusem śmiech to tak jak ktoś porównywał pronara z NH -to tylko nabijanie głupich postów i tyle. To różne klasy ciągników , koledzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Zgadzam sie z toba w 100% ale co poradzic jak dla niektórych MF-y to graty i sa gorsze od Ursusa. :lol:A tak nie jest ;)

(Ale ceny sa zblizone wiec wiele osób nie wie co wybrac i temat nawet nawet.)

 

Czy naprawde nikt sie nie liczy z komfortem i wygoda i nikomu nie zalerzy na zdrowiu.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z "Mesershmit" porównywać jak najbardziej trzeba każdy z tych ciągników ma jakieś wady i zalety i są warte podobne pieniądze ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mesershmit    0

MF to bardzo dobre ciągniki firma z wieloletnią tradycją a ursus to przestarzała bankrutująca firma o wąskich horyzontach rozwoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek
Jeżli chcesz tak sądzić to dobra,wporządku :) ale moim zdaniem ten co nie miał doczynienia z zetorem niech się nie wypowiada na ten temat :) ja mieszkam niedaleko @bodzio1108 i jeszcze nie wiedziałem żeby chociaż raz stał na podwórku i coś w nim naprawiali ;) No ale cóż każdy ma swoje poglądy na dany temat :P .

z kad wiesz ze nie miałem?? jeżdziłem 8441, 9540, 5211, i jakims 120konnym i powiem ci ze im nowszym tym gorszy, komfort troszke lepszy od ursusa, a pozatym kupa złomstwa. bodzio pisze ze mf to graty a ja uwazam ze zetory to graty. porównujac mtz820 nowego i zetora8441 moge ci smiało powiedziec ze wziołbym mtz bo jest tanszy komfort ten sam i jedno i drugie sie bedzie sypac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF to bardzo dobre ciągniki firma z wieloletnią tradycją a ursus to przestarzała bankrutująca firma o wąskich horyzontach rozwoju

Zgodzę się z tobą ale jest temat "MF czy Ursus" więc wypowiadajmy się za za MF-em czy Ursusem albo innym ciągnikiem

pozdrawiam ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzielnicowy    0

Jak chodzi o ten olej to naprawde nie wiem po ile i ile tego oleju kupił,tylko pisze że dał 300zł nic więcej napisać nie moge.

A jak chodzi o samo porównanie Ursus czy MF to bardziej skłaniał bym sie w stronę MF ponieważ naprawdę komfort jest bardzo odczuwalny w zględem ursusa/zetora.Osobiście sam posiadam staruszka zetora 8111 73R! (odpowiednik C-385) i posiadamy go 4 lata jest głównym koniem pociągowym na 70 ha.Dostaje naprawdę niezle w palik odkąd go mamy juz ma nakręcone około 4 ty motogodziń a ostatni remont był robiony w 93r(patrząc na ksiązkę serwisową)

Nie moge powiedzieć że przez ten czasz chodził w ogóle bezawaryjnie,to co w nim wymieniliśmy tarcza sprzęgła,x3 regeneracja pompy paliwowej,x2 wymienienie tarczek na wzmacniaczu momentu żołw/królik, jeszcze będzie zrobic remont kapitalny silnika :-)

Ursusy/zetory naprawde nie są takie złe ! Jeżeli będziesz o nie dbał i nie naprawiał wszystko na "druty" to będzie wiernie służył przez wiele lat !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
no co zrobic zetory to graty i tyle nie bodzio??

graty to może są te którymi ty jeździłeś, a nie potrafisz jeździć nawet rowerem i popsułeś! daj przykład jakiejś awarii w Zetorze która by wyniosła 7tyś? tylko niech to bedzie ciągnik twój albo taki którym jeździłeś, a nie wujo, siostry, sąsiada, ciotki , stryjecznego szwagra Ci mówił ;)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

No to widzisz Ty widocznie tez nie miałes pojecia o uzytkowaniu MF-a ze ci sie rozpadac zaczał. :P

 

Powiedz dokładnie co w tej skrzyni sie popsuło za 7 tyz zł a jeśli nie wiesz to nie rozpowiadaj na lewo i prawo ile to kosztowała naprawa nie wiesz nawet czego. ;)

 

Powtarzam po raz N-ty jak możesz porówywac ciagnik nowy do uzywanego co? To jest smieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie bo z tej gadki się zaraz jakieś ostrzeżenia posypią,czy ktoś się orientuje ile kosztują części do Zetora na pewno są tańsze niż do MF ale przecież i Zetor posiada popularne podzespoły np:Mosty Carraro zależy co się zepsuje.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

zetor 9540 do roboty silnik, skrzynia i przodek za 3 tys euro moge ci przyprowadzic. a tak wogule dzieciaku sam rowerem nie umiesz jezdzic ;) a rowerem to od 2 lat nie jezdze;p chwalisz sie twoim zetorem jakby niewiadomo coto było a nawet nim nie jezdzisz czasem moze ojciec da ci sie po podwórzu przejechac, piszesz tez ze mf to grat, no sory jak sie nieznasz przy kupnie to pozniej jezdzisz gratem i nazekasz na marke a powinienes na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek
No to widzisz Ty widocznie tez nie miałes pojecia o uzytkowaniu MF-a ze ci sie rozpadac zaczał. ;)

 

Powiedz dokładnie co w tej skrzyni sie popsuło za 7 tyz zł a jeśli nie wiesz to nie rozpowiadaj na lewo i prawo ile to kosztowała naprawa nie wiesz nawet czego. :P

 

Powtarzam po raz N-ty jak możesz porówywac ciagnik nowy do uzywanego co? To jest smieszne.

popieram kolege

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzielnicowy    0

Pablo21 zaczynasz być arogancki wobec Mej osoby,przystopuj.

I czytaj ze zrozumieniem to nie był mój mf tylko znajomego,Ja nigdy nie posiadałem MF-a dlatego w ogóle nie chce zaczynać z Tobą rozmowy na ten temat !

Wracając do nieszczęsnej skrzyni wiem tyle ze trzeba było wymienić synchronizatory na poszczególnych biegach bo sie posypały i do tego trochę też było trzeba wymienić rozdzielacz tylnego TUZ-a ponieważ coś było w nim nie tak ! (nie wiem dokładnie bo nie miałem okazji dzisiaj rozmawiać z byłym właścicielem i nie jestem w stanie napisać dokładniejszych szczegółów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

z tego co czytam to pablo zarzuca bodziowi gadanie głupot bez oparcia o dokładne dane ;) a nie tobie dzielnicowy a tak wogule to bym kupił mf a nie ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Przy MFie jakiś głupi trybik czy czujnik poleci i za naprawe płaci się krocie, czy nawet coś sie przestawi w komputerze i serwis za sam przyjazd weźmie pare tysięcy :) A Zetora lub Ursusa za parę tysięcy to można kapitalny remont zrobić :P

@tomasek Jak byś chciał wiedzieć to policja już mnie raz zatrzymała jak jechałem samochodem, a raz jak jechałem ciągnikiem, a na podwórku nie łapią :) A rowerem od dwóch lat nie jeździsz pewnie dla tego bo ci mamusia nie pozwala żebyś sobie krzywdy nie zrobił ;)

ps. Ja niewychwalam Zetora tylko mówie jakie są fakty i moje spostrzeżenia :)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ale tak z drugiej strony na ursusa tez tak nie narzekajcie.fakt głośno chodzą,słaby komfort i sporo palą ale jeżeli ktoś jest dla ciągników katem to wątpię czy mf wytrzyma więcej od ursusa.ursusy do serii 12 to są maszyny nie do zamordowania.a większe modele to już mają coraz więcej wad.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość ciągników sprowadzonych ma już obrócone liczniki jak ma 6tys to ma 16tyś

ja wątpię żeby ursus wytrzymał tyle ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj