Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF czy Ursus

203 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:37

MF czy Ursus Czy gdzies pisało że to do ciebie bo to miało byc raczej ogólnie.

Jak kupiłes złoma to teraz nie rozpowiadaj ze wszystkie MF-y to graty. Widziały gały co brały ;)
A z tym zapowietrzaniem i paleniem to może było cos zwalone z pompa paliwowa lub układem i trzeba było to poprostu zrobic bo to był ciągnik używany a nie nowy.
Nie wiem jak możesz teraz pównywac nowego Zetorka do używanego MF-a przciez nowy to nowy a w używanym trzeba sie liczyć z jakimis usterkami ale większośc z nich(powaznych jak zuzyta skrzynia) można przed kupnem sprawdzic.
A po kupnie ciągnika używanego to nie wiesz ze oleje w skrzyni sie zmienia a w MF-ie najlepiej jeszcze spóscić cały olej z osprzentu chydraulicznego i zalac wszystko nowym.

Pompe @nasil90 6 sekcyjną zrobił czy wymienił za 1100zł chyba czy aż tak dużo?

Ale jesli niektórzy nie wiedzą co to zmiana olejów to sory nie moja wina ani tym bardziej ciągnika ze sie psuje.(nikogo nie chce obrazić) B)

Jak sie chce Uzytkowac MF-a tak jak Ursusa no to nic dziwnego ze coś siądzie kiedys i trzeba będzie robic.(to tak dla wszystkich)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus c-360    Zadbany, Pierwszy Właściciel

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 16500.00 PLN
  • 20 lut 2017
Ciągnik rolniczy John Deere 7710 Power Quad ( SUPER !! )

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki John Deere
  • 129000.00 PLN
  • 21 mar 2017
Massey-Ferguson 255

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Massey Ferguson
  • 21500.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF czy Ursus Dzisiaj, 23:12
  •  

#22 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:38

MF czy Ursus a to tego Ci juz nie powiem bo jak wspominalem osobiscie nie posiadam MF-a no ale jak ciagnik ma stac to lepiej kupic ta pompe a o ceny to mysle ze niech sie wypowiedza

masseyferguson6140 i pablo21

bo widze ze sie na tym znaja ;)

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#23 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1433 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:42

MF czy Ursus Pompa hydrauliczna.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#24 Share Finek

Finek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:42

MF czy Ursus Moim zdaniem idealnym ciągnikiem na 40 ha będzie massey ferguson 3080 ponieważ ciągnik zwrotny, oszczędny, komfort na wysokim poziomie. Tylko poszukaj, nie napalaj sie na pierwszego lepszego i nie kupuj od handlarza, bo oni tylko aby sprzedać, najlepiej kupić od rolnika który go sprawdził.

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:45

MF czy Ursus @pablo21
Wymiana oleju nie jest receptą na wszystkie awarie. Zanieczyszczony olej może doprowadzić do awarii, ale przyczyny mogą być inne. Ważne jest to jak ciągnik był traktowany przez pierwsze 5 czy 15 tyś mth, jeśli skrzynia będzie zużyta to wymiana oleju nie pomoże ;) .

#26 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:45

MF czy Ursus masz racje,ciągniki z tych serii będą najlepsze na 40 ha...zależy jeszcze kto ile KM potrzebuje więc wybierze spośród poszczególnych modeli ;)

#27 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:46

MF czy Ursus Oj nie nie kupno MF-a od rolnika Polskiego to pierwszy krok do napraw w wiekszosci.
Ja wiem jak w polsce dba się o oleje i taki ciągnik jak MF sprzedaje się po to bo się sypie przez złe oleje i Hipol w skrzyni.
Najlepiej kupic MF swierzo sprowadzonego własnie od handlarza. Na zachodzie chociaz olej wymieniaja.

@Mariusz X ale moim zdaniem jesli już skrzynia jest zgiełdana i nadaje się do naprawy to bedzie można to poczuc przy oglądaniu ciągnika przed kupnem w wiekszosci.

#28 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1433 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:46

MF czy Ursus Myślę "Finek" że nie koniecznie od polskiego rolnika kto wie dlaczego go sprzedaje widocznie mu się nie sprawdził chyba lepiej kupić coś świeżo sprowadzonego chociaż nie ma reguły jak pisałem wcześniej wujek kupił MF z serii 30XX od polskiego rolnika i spisuje mu się bezawaryjnie.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#29 Share Finek

Finek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:48

MF czy Ursus No właśnie ja posiadam też landiniego to samo co MF 690 i chodzi bezawaryjnie i na niego nie narzekam jak narazie

#30 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:49

MF czy Ursus

bodzio1108
Hm a jaki to był model? Ciężko mi znaleźć na DLG MFa który miałby większe spalanie jednostkowe od Forterry.

A kto mówił o Forterrach???
Miałem MFa 3065 (85KM), teraz mam Zetora 9541 Proxima plus(90KM) i pali mi mniej od MFa w takiej samej robocie. ;)
Niby MFy takie oszczędne, a Zetory takie pijaki, a jednak....
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Finek

Finek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:50

MF czy Ursus No właśnie ja posiadam też landiniego to samo co MF 690 i chodzi bezawaryjnie i na niego nie narzekam jak narazie. Kupiłem go od rolnika sprawdziłem go w orce, mechanik go przejrzał i go kupiliśmy ciągnika, szukaliśmy ponad pół roku.

2 posty mi sie zrobiły a chciałem tylko edytować.

#32 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:52

MF czy Ursus kupując taki ciągnik chyba mniejwięcej widzimy w jakim jest stanie,nikt nie kupuje kota w worku,a jak już wychodzicie z założenia że sie popsuje to albo kupcie nowego z gwarancją,albo wogóle nie kupujcie nic ;)

#33 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:52

MF czy Ursus Niby w MF-ach sie psują skrzynie same z siebie a jadnak... wiekszosc osób na nie nie narzeka. ;)

Jak miałes cos zwalone z układem paliwowym to nic dziwnego ze duzo palił na AF słyszałem od uzytkownika że 3065 spala ok 5l/mth wiec niedużo.(spalanie ponoc w orce gdzieś to jest w temacie o MF a inny ze 7l/mth w orce tez.

http://www.agrofoto....3065-t5016.html

A 3070 ok 5-6l/mth w lekkiej pracy.

Poprawiłem.

#34 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:54

MF czy Ursus od rolnika czy handlarza to nie ma roznicy jak sie odbrze trafi to sie bedzie jezdzic a i sprowadzone ciagniki moga byc wygieldane czasem jak jest dobry uzytkownik to dba o swoj ciagnik a sprzedaje np bo potrzebuje cos wiekszego a ciagniczek igla od tego nie zalezy trzeba przed kupnem wszystko posprawdzac i wtedy mozna kupowac i jak sie wymieni te oleje przy dobrej skrzyni to nawet przy ostrym uzytkowaniu powinnien pochodzic pare lat tak z dnia na dzien sie nie popsuje ;)

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)

#35 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:56

MF czy Ursus bardzo dokładnie podane "5l/mth" ;) w czym na postoju czy w orce "po kolano"?? B)
jak już coś piszemy to piszmy zrozumiale,bez żadnych nieporozumień B)

#36 Share Rafal7

Rafal7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:56

MF czy Ursus @bodzio1108 kupiłeś massey-a i Ci nawalił.A teraz przekonujesz wszystkich ze massey-e to zlom.Pomyśl co piszesz trafiłeś na szmelca.Zraziłeś się ale nikomu nie pleć głupstw,że wszystkie massey to złomy ;)

#37 Share Finek

Finek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:58

MF czy Ursus Pynczor trzeba dbać o skrzynie a nie ostro użytkować bo później z kieszeni kasy pójdzie ;).

#38 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 22:00

MF czy Ursus Finku ja wiem ale napisalem tak zeby nikt nie pomyslal ze jak dwa razy mu zgrzytnie skrzynia to tryby do wymiany B) (no chyba ze o czyms nie wiem ) ;)

#39 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 01 styczeń 2009 - 22:02

MF czy Ursus

@bodzio1108 kupiłeś massey-a i Ci nawalił.A teraz przekonujesz wszystkich ze massey-e to zlom.Pomyśl co piszesz trafiłeś na szmelca.Zraziłeś się ale nikomu nie pleć głupstw,że wszystkie massey to złomy ;)

No akurat w naszej okolicy wtedy przybyły trzy MFy i we wszystkich trzech sie skrzynie posypały B) czysty przypadek no B) Jeden był z 99roku
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 styczeń 2009 - 22:03

MF czy Ursus

A kto mówił o Forterrach???
Miałem MFa 3065 (85KM), teraz mam Zetora 9541 Proxima plus(90KM) i pali mi mniej od MFa w takiej samej robocie. ;)
Niby MFy takie oszczędne, a Zetory takie pijaki, a jednak....

Forterra 9641 ma ten sam silnik co twoja Proxima (silnik 1004).Porównaj sobie spalania obu ciągników na DLG.

Dodaj odpowiedź