Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF czy Ursus

203 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maxifarmer

maxifarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 11:51

MF czy Ursus zastanawiam się nad kupnem używanego ciągnika mniej więcej z 1992-1996 rok o mocy ok 100KM i nie wiem który ciągnik będzie lepszy na ok 40ha zastanawiam się nad MF albo Ursusem piszcie który będzie lepszy

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF czy Ursus Dzisiaj, 23:47
  •  

#2 Share markpp

markpp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Lubię grzebać w garażu i coś naprawiać(psuć), lecz moim powołaniem jest elektronika i te dziedziny.

Napisany 09 listopad 2008 - 12:05

MF czy Ursus Witam!! Ja bym Ci radził wybrać jakiegoś Maseyka bo to są traktory bardziej ekonomiczniejsze od naszych Ursusów i chyba mniej zawodne.
Sam posiadam dwa ursusy i wolałbym jakiś inny traktor bardziej niezawodny. Może i części droższe ale za to mniej awaryjny traktor. Tak ja sądzę.
Pozdrawiam. Zanim kupisz dobrze się zastanów.
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

#3 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 14:12

MF czy Ursus a do ilu ma byc ten ciągnik?
AF - to Jest To:)

#4 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 09 listopad 2008 - 14:26

MF czy Ursus właśnie zależy za ile ma byc ten ciagnik i do czego bedziesz go używał ,ponieważ każdy model ma swoje wady i zalety ,a co do maseya to są ekonomiczne ale ta skrzynia :angry: sam się zastanawiam nad maseyem ale jeszcze nie wiem
pozdrawiam

#5 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 listopad 2008 - 17:03

MF czy Ursus polskie ursusy to dobre ciągniki tylko te nowsze to wszystko praktycznie to silniki zetora to sporo paliwa będzie ci brał.a massey bardziej ekonomiczny.a + ursusa to że nie będziesz miał dużego problemu z częściami no i ursus chyba tańszy będzie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#6 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 20:43

MF czy Ursus MF jakiej serii cie interesuje? 3000 czy już 6100 ?? W cięzkije robocie całkiem możliwe ze Ursus wcale nie spali więcej od MF

Ursus jest prosty jak 'drut', nie potrzebuje wielkich umiejetnosci przy naprawie no i czesci sa tanie i łatwo dostepne. Znam goscia co na troche więcej niz 40ha najpierw miał Ursusa a teraz przesiadł sie na MF :lol: A nie zastanawiałes sie nad jakmis prostym modelem Case, bedziesz mial zachodnią jakośc i prostote budowy, mam 956XL z 91roku i polecam bardzo! Nie ma to jak 6 cylindrów :D
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 listopad 2008 - 21:06

MF czy Ursus W cięzkije robocie całkiem możliwe ze Ursus wcale nie spali więcej od MF
Ursus
MF
MF ma silnik słabszy od Ursusa o 7 kW, ma za to większy moment i przyrost momentu, moc na kołach też ma większą.
W próbie na kołach MF spala 260 a Ursus 280 g/kWh, w 6 punktach MF spala mniej o 1 litr/h. Tyle odnośnie spalania.
Nie są to wprawdzie modele w przedziale o jakim mówił autor, ale daje to do myślenia. Można porównać np modele 3095 i Ursusa 1134(dane są na dlg), różnice są jeszcze większe na korzyść MFa.
Za MF przemawia jeszcze lepsza kabina, ilość biegów, hydraulika, zwrotność. Wada to jedynie ceny części.

#8 Share fdt309ci

fdt309ci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 20:08

MF czy Ursus Radziłbym MF-a, masz lepszy komfort pracy ;)

#9 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 01 styczeń 2009 - 20:18

MF czy Ursus

Radziłbym MF-a, masz lepszy komfort pracy ;)

Lepszy komfort i to wszystko??? galanty argument! B)
Polecałbym Ursusa ponieważ jest bardziej niezawodny, masywniejszy co daje lepszy uciąg. Pozatym części są o wiele tańsze i dostępne prawie wszędzie i samemu da sie zrobić.
@markpp "Ja bym Ci radził wybrać jakiegoś Maseyka bo to są traktory bardziej ekonomiczniejsze od naszych Ursusów i chyba mniej zawodne" -ten tekst mnie rozwalił B) Plus dla kolegi za poczucie humoru B)
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#10 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 20:27

MF czy Ursus Znowu bedziesz zaczynał z tym ze MF to gó***?

Jesli tobie trafił sie felerny egzeplarz to szkoda. Ciekawe jakby chodził twój Zetrek po tylu godzinach pracy która zrobił tamten MF. ;)

Ja jestem za MF-em lepszy komort bo w Urusie nie ma wogóle takiego czegoś, duzo lepsza skrzynia która dobrze uzytkowana(wymiana olejów i filtrów oczywiście odpowiednich co 1000mth.)bedzie sprawowac się O.K mocny podnośnik rewers i EHR w niektórych klima,
Częsci tez nie sa az takie straszne w porównaniu z innymi zachodnimi markami. Wiadomo ze droższe niz do Ursusa ale za to mniej sie psuje niż Ursus i moża kupic oryginalne bardzo dobre jakościowo częsci a do Ursusa to bardzo trudno
Niskie spalanie w lekkich pracach. Szybka skrzynia.

A do jakiej kwoty ma byc ten ciągnik?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 01 styczeń 2009 - 20:41

MF czy Ursus pablo21 widze ze za kadym razem gdy pojawi sie cos o skrzyni to Ty odrazu ja bronisz B) Ja rowniez uwazam ze jak sie dba o MF to nie bedzie na co nazekac osobiscie nie mam MF ale jak juz wiecie zamierzam kupic i juz wiele wiele osob mowilo ze skrzynia jest dobra tylko uzytkownicy do bani i mysle ze maja racje i gdy czytalem ten temat mialem napisac ze to zadkosc zeby sie skrzynia psula gdy sie dba o ciagnik ale zostawilem to Tobie B) no a za chwile pewnie zapytacie z kad tyle tematow na temat skrzyni a to jest dlatego ze jest to bardzo delikatna skrzynia i nie mozna ja traktowac jak skrzynie np w mtz'cie no a jak rolnik jej nie szanuje leje oleje typu hipol to pozniej sie psuje i oczywiscie cala wina idzie na ciagnik bo przeciez uzytkownik nalal oleju i tak to jest i ja na Twoim miejscu wziolbym MF chyba ze jestes harpagan to wez ursusa
pozdrawiam ;)

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#12 Share Rafal7

Rafal7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 20:44

MF czy Ursus Ursus jest masywniejszy co wpływa na uciąg, dobre B) Co do części napewno są tańsze tylko ursus popsuje się 10 razy a ferguson ani razu kto więcej zapłaci?? ;) Czytając forum dochodzę po opiniach samych użytkowników ,że te sprzęty są bardzo dobre tylko trzeba je użytkować z głową to nie jest zwykły ciapek czy 60-tka. Stawiam na massey-a bo to dobre ciągniki mające wysoki komfort dobrą hydraulikę może skrzynia nie należy do cudów świata ale jak się dba tak się ma B)

#13 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:02

MF czy Ursus "Co do części napewno są tańsze tylko ursus popsuje się 10 razy a ferguson ani razu kto więcej zapłaci??" - bardzo dobry żart B) chyba najlepszy jakie słyszałem ;) Na forum jest więcej tematów i postów nt awaryjności MFów niż Ursusów, a Ursusów jest chyba więcej nie??? W MFie popsuje się jakiś głupi trybik w skrzyni czy jakiś czujnik i naprawa wonosi baaardzo dużo, a za taką kase to Ursusowi zrobisz kapitalny remont skrzyni i jeszcze sporo zostanie B)
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#14 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:09

MF czy Ursus Wiedzialem ze ktos sie przyczepi do tematow o awaryjnosci MF
a ja mysle ze jest malo tematow o ursusach i ich awaryjnosci bo ursus nie jest tak skomplikowany jak MF i tematy sa zbedne bo kazdy kto sie lepiej zna na ciagnikach sobie poradzi

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)

#15 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:09

MF czy Ursus Tak oczywiście kupic ursusa bo w MF-ie psuje sie skrzynia sama z siebie i remont bedzie wynosił krocie a to że sie leje do niej hipol czy miesza oleje w skrzyni prze wspólne sprzęty to nikt nie widzi. ;)

Jak ktoś chce to niech dalej sie tłucze przestarzałymi Ursusami bez ogrzewania i żadnego komfortu nie moje zdrowie ucierpi.

Tak na forum jest więcej tematów o awariach(wszystkich) w MF-ach niż w Ursusach dobry żart B)
Z @pynczor tez sie zgadzam bo po co pytać jak naprawic cos jesli sie wie ze co trzeba zrobic.

#16 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:12

MF czy Ursus Ja bym wybrał MF
-bardzo dobry komfort
-ciągnik zwrotny.
-duży dobór biegów jak z dynashiftem to bajka.
-myślę że MF będzie oszczędniejszy od Ursusa
Minus to w razie awarii drogie części,ciągnik wymaga dużej dbałości w czas wymienione oleje na odpowiedni np:Skrzynia,wspólna hydraulika z olejem z przekładni gdzie zakazane jest mieszanie,myślę że nie zjeżdżony Ursus pochodzi ładne lata wszystko można szybko i tanio naprawić jak chcesz mieć ciągnik z wyższej półki to MF.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#17 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:28

MF czy Ursus "Tak oczywiście kupic ursusa bo w MF-ie psuje sie skrzynia sama z siebie i remont bedzie wynosił krocie a to że sie leje do niej hipol czy miesza oleje w skrzyni prze wspólne sprzęty to nikt nie widzi." -jeżeli to sie tyczy do mnie i do tego złomu którego byłem bardzo "szczęśliwym" posiadaczem to powiem Ci tak: od......l sie ode mnie bo jak byś chciał wiedzieć to w moim żaden olej niebył dolewany, ani nic niebyło podłanczane pod hydraulike bo nic nie zdążyłem bo się popsuł(taki był dobry),a do tura była tylko multiłopata podłanczana która była w "standardzie". I nie mówie tylko o skrzyni bo też sie zapowietrzał po kilka razy na dzień i bardzo duuuuużo palił ;) (oczywiście jak na tak zachwalanego perkinsa)
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#18 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:31

MF czy Ursus jak sie zapowietrzal to moze cos z pompa bylo wystarczylo wymienic i spokuj (jak to to ) no a kupiles nowego MF jesli nie to moze poprzednik lal jakies cuda no a jesli nowego kupiles to zwracam honor ;)

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:36

MF czy Ursus bodzio1108
Hm a jaki to był model? Ciężko mi znaleźć na DLG MFa który miałby większe spalanie jednostkowe od Forterry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:36

MF czy Ursus

jak sie zapowietrzal to moze cos z pompa bylo wystarczylo wymienic i spokuj (jak to to ) no a kupiles nowego MF jesli nie to moze poprzednik lal jakies cuda no a jesli nowego kupiles to zwracam honor ;)

No to powiec mi ile taka pompa kosztuje??? W ursusie nawet w takim samym użytkowaniu i laniu takiego samego paliwa by pompa siadła to kupienie nowej by chyba tak nie bolało jak kupienie pompy do MFa.
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

Dodaj odpowiedź