kris14

Podnośnik w 4512/4514

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grzegorz508    3

Zastosowanie zaworu regulacji ciśnieniowej i rozdzielacza siebie nie wyklucza.

 

Nie wiem @miles4514 jak to jest u Ciebie, ale u mnie w MF 255 po prostu ustawia się tak: tą dźwignię od błotnika do tyłu (ona jest od regulacji siłowej- trzeba w położenie płycej) i sterować tylko drugą dźwignią. To juz było wcześniej powiedziane, po za tym, jak chcesz to napisz do mnie na GG to wpadnę do Ciebie w sobotę albo w niedziele jak bede wracał z Ciechanowa i może coś sie da poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverik22    1

W ciągu roku wywaliło mi 3 razy uszczelkę pod rozdzielaczem. Po zakupie zrobionę było na sam sylikon, wywaliło. Założyłem uszczelkę z silikonem, wywaliło. Zrobiłem na klej do metalu, wywaliło. Zastanawiam sie czy nie chodzi o ciśnienie na pompie, ponieważ po zakupie wymieniłem rozdzielacz ponieważ ćiągnik licho unosił i może sprzedający podkręcił go na pompie żeby lepiej unosił. Wie ktoś czy trzeba wyjmować pompę aby zmniejszyć ciśnienie?? Drugi powód to może złe urzytkowanie podnośnika. Wajha od regulacji ciśnienia była na stałym wydatku a słyszałem że powinna być na transport. Czy to też może być przyczyną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek4514    0

sprawdź kolego jak ustawione jest przedewszystkim ciśnienie na zaworze w rozdzielaczu bo to chyba raczej tu jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasy117    0

Niewiem juz jak to dzwignie ustawic tak jak bylo tak jest zrubcie mi jakiegos screena jak ma byc ta wajha ok ??/

 

 

 

 

Jesli siedziesz na siedzeniu kierpwcy pod siedzeniem masz taka wajche wejscie 1 wejcie 2 to ona musi byc na srodku a wajcha od regulacji podnosnika za sroskiem a jezeli np.masz plug obrotowy i go chcesz obracac bez zmiany dzwigni pod siedzeniem to wlaczasz pompe zewnetrzna hydrauliki ktora znajduje sie od strony komina po lewej od sprezarki. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverik22    1

Posiadam URSUS 4512 i zawsze używałm odwrotnie tych dwóch wajh od podnośnika. Pierwsza od strony siedzenia jest ustawiona na "transport" a ta od strony błotnika góra dół w zależności co che robić. U mnie jest możliwość podnieść na określoną wysokość chodz jest to trudne bo małe przesunięcie wajchy powoduje duże zmiany a czasami duże przesunięcie wajhy nie powoduje zmian. Wie ktoś jak jest w instrukcji obsługi tego ciągnika?? jak powinno się się prawidłowo urzydkować te wajhy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Tą pierwszą od siedzenia z kwadratową gałką używasz na co dzień. Zaczepiasz maszyny, podnosisz, trzymasz podnośnik na stałej wysokości itp i ona do tego służy. Jest to regulacja pozycyjna.

Druga, ta okrągła służy głównie do orki, nią ustawiasz orientacyjnie głębokość pracy a jeżeli pług zagłębi się za mocno [wzrosną opory pracy] to podnośnik sam automatycznie się podniesie żeby ciągnik miał lżej i potem opuści do założonej głębokości i tak w kółko. To jest regulacja siłowa.

 

Jeżeli używamy tylko regulacji pozycyjnej, gałka okrągła [regulacja siłowa] musi być cofnięta maksymalnie do tyłu.

W czasie używania regulacji siłowej, gałka kwadratowa powinna być ustawiona na wysokość którą chcemy podnieść maszynę np na uwrocie.

 

Ale z doświadczenia ja regulacji siłowej nie używam, w 99% używam regulacji pozycyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles4514    11

Mi te ustawienie żądanej wysokości nie chce działać :( Zróbcie jakiegoś screena i pokażcie jak to macie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s17    15

Witam. Posiadam ciągnik 4514 i także problem z podnośnikiem. Narzędzia podnosi bardzo dobrze, tylko, że jak wyłączę ciągnik to narzędzia dość szybko opadają. Co może być tego przyczyną?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Albo nieszczelności w układzie tłok-cylinder albo nieszczelności w zaworze rozdzielczym [tym pod siedzeniem]. Najczęściej to drugie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Podnieś maszynę i pod siedzeniem przełóż na kiper. W prawą stronę. Jak opuści to uszczelnienie na tłoku do wymiany, a jak nie to rozdzielacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles4514    11

Problem z ustawieniem żądanej wysokości został rozwiązany. (Urwane cięgno)

No juz go wrzuciłem

Edytowano przez miles4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Witam. Podczas pracy z prasą rolującą ursus ładnie podnosi klapę, ale bardzo powoli ją opuszcza. Podejrzewam że to może byc wina rozdzielacza (nawet pozalewał się olejem jak nigdy). Wie ktoś na forum gdzie znajduje się ten zawór(jeśli to jego wina) i jak rozwiązac ten problem?


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Masz rozdzielacz hydrauliki z opcją do siłownika jednostronnego działania siłownika dwusekcyjnego.

Aby wszystko było w porządku musisz pokrętło od wybranej dźwigni ustawić na działanie dwustronne (chyba wkręcone do oporu) a następnie wtyczki od prasy podłączyć do odpowiednich wyjść w ciągniku. Na lewej szybie masz schemat hydrauliki i tym musisz się kierować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Dzięki wielkie. Już wszystko działa. Pół obrotu zabrakło do poprawnego działania.

ps. nie mam tego schematu


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Witam

Muszę trochę ponarzekać na mojego Ursusa 4514 bo zbyt dobrze się sprawował :D

 

Problem jest taki- podczas używania podnośnika trzęsą się ramiona, przez co trzęsie się maszyna zawieszona z tyłu i cały ciągnik, jest to dosyć intensywne, przy wyższych obrotach zwiększa się tylko częstotliwość wstrząsów.

Masa maszyny nie ma znaczenia- czy lekkie czy ciężkie, czy krótkie czy długie nie ma różnicy.

Na dodatek problem ten występuje przy używaniu hydrauliki zewnętrznej- podczas podnoszenia [akurat sprawdzałem na pustej] skrzyni przyczepy ona też się trzęsie.

Po prostu olej nie jest pompowany jednostajnie tylko pulsacyjne i chyba stąd ten problem.

 

Pompa hydrauliczna była wymieniana 5 lat temu.

 

Przyczyny szukać w pompie, w filtrze czy może w zaworze bezpieczeństwa?

 

Uratujcie mnie przed chorobą wibracyjną :lol:

 

Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

a może oleju mało


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ok, sprawdzałem, jest troszkę za mało, więc doleję w poniedziałek i będziemy rozmawiać dalej.

Ogólnie olej wymieniany jakieś 500mtg temu i za ciekawie nie wygląda, Muszę sprawdzić z MF moim, bo mam wrażenie że się mocno grzeje olej w 4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Tylko swoje maszyny podpinam, wszędzie zalany Agrol-U

Porównywałem olej z MF 255 który pracuje codziennie w ładowaczu, olej w nim jest już 3 lata i wygląda jak nowy a w 4514 można powiedzieć że czarny, spalony po 2 sezonach.

Jeszcze tylko będę musiał MF wziąć do jakieś dłuższej roboty żeby sprawdzić czy też się olej tak nagrzewa [korpus skrzyni i tylnego mostu].

Nie mam ochoty znowu rozbierać tej hydrauliki nieszczęsnej

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ciekawski123
      Mam taki problem z EHR w Agrotron. Podnośnik nie może domknąć zaworu na podnoszeniu, zawsze brakuje ok 5 cm w każdym położeniu ustawienia wysokości. Problem pojawił się po naprawie rozdzielacza ale, było to sprawdzone i firma twierdzi że jest ok. Mam wrażenie że cewka dostaje za mały prąd pod koniec  unoszenia i nie może uzyskać żądanej wysokości. Zastanawiające jest też to że nie działa przycisk unoszenia na błotniku. Wymiana przycisku nic nie dała. Czujnik wysokości zmieniony i też żadnej poprawy.  Co może być powodem takiej awarii? 
    • Przez Kondzio342
      Panowie jak zrobic zeby podnosnik jak i hydraulika chodzila razem w 3512. Bo gdzies kiedys widzialem ze mozna przerobic inny rozdzielacz boczny węże i da sie to ogarnac. Czy ktos takiego cos robił???
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam was podniosłem pokrywę  hydrauliczna bo przekładaliśmy pierścienie na tłoku a nie zaznaczyliśmy wcale jak jest położona ta długa dźwignia pionowa co styka się z dźwignia zaworu na pompie hydraulicznej. Jest do was pytanie JAKIE POWINNY BYĆ PARAMETRY USTAWIENIA TEJ DZWIGNI PIONOWEJ????? 
       
       
      Za odpowiedź serdecznie wam dziękuję 😊
    • Przez Rad_ek11
      Witam
      Posiadam Ursusa 5314 z 96r. Zamontowałem do niego tura 3 sekcyjnego podłączyłem do tylnych wyjść hydraulicznych (mam 4 wyjścia) nr 3 i 4 i mam pewien problem i pytanie. Czy tur będzie działał bez włączonej dodatkowej pompy przy silniku bo taka jest na wyposażeniu? . Bez włączonej pompy dodatkowej nie działa nie ma żadnej reakcji oczywiście rozdzielacz pod siedzeniem przestawiony na wyjście 2.
      Druga kwestia taka że tur podczas pracy silnika delikatnie opada. Gdy zgaszę silnik lub wyłączę hydraulikę zewnętrzna z rozdzielacza przy błotniku tur nie opada. Co może być tego przyczyną? 
      Pompa główna jest nowa podnośnik działa szybko i bez problemów. Zawór pod siedzeniem też został wymieniony na nowy. 
    • Przez Przemek1338
      Witam mam pytanie czy aby wymienic pompę podnośnika Ursus 3512 trzeba rozpoławiac traktor?
      dostalem się już do wnętrza ale nie mogę zdjąć walka który napędza pompę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj