Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnośnik w 4512/4514

329 odpowiedzi na ten temat

#321 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2233 postów

Napisany 23 maj 2016 - 13:15

Podnośnik w 4512/4514

A może najzwyczajniej w świecie podłączyć tura szeregowo między pompę a ten rozdzielacz o którym mowa?

A pokrętła wkręcasz jak chcesz i kiedy chcesz z tym że w jednym czasie ich nie użyjesz. Musiałbym sprawdzić ale żeby działała sekcja 2 to sekcja 1 musi być w spoczynku.... Podłącz tura pod gniazda 3-4 a gdy użyjesz 1-2 to z automatu tura odetnie

Edytowany przez lukbold, 24 maj 2016 - 08:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnośnik w 4512/4514 Dzisiaj, 18:56
  •  

#322 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 23 maj 2016 - 21:29

Podnośnik w 4512/4514

W 90% procentach przypadków tura montują standardowo pod hydraulikę zewnętrzną. Tylko do szeregowego połączenia musi mieć odpowiedni rozdzielacz.

Co do pokręteł to u mnie coś musieli zmienić z rozdzielaczem bo ich nie ma. Normalnie mogę korzystać raz z jednej czy drugiej pary wyjść z siłownikami dwustronnymi.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#323 Share Maikerus

Maikerus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, IT, Rolnictwo, sport- siatkówka, mma, zwierzątka- psy- niufy :P

Napisany 27 maj 2016 - 10:30

Podnośnik w 4512/4514

Dziękuję za informacje. Ursus był po prostu wzięty od sprzedającego razem z turem, który podłączony był tak jak opisałem i nic nie było ruszane. Pytałem o te pokrętła bo jeśli mogą być obydwa jednocześnie wkręcone i to nie spowoduje przeciążenia pompy czy innych problemów to  fajnie, bo w razie potrzeby korzystania z drugiej pary wyjść nie będę musiał jednego wkręcać, drugiego wykręcać itd. Zastanawiam się jeszcze nad jedną kwestią. Niby jest tak, że jak przestawi się dźwignię rozdzielacza pod siedzeniem na drugą parę wyjść to ta pierwsza jest odcięta. W instrukcji jednak znalazłem taką informację: "W rozdzielaczach dwusekcyjnych przy operowaniu dźwignią jednej sekcji, dźwignia drugiej sekcji musi być ustawiona w położeniu "0" (neutralnym)"- czyli to by oznaczało że jeśli chcę korzystać z drugiej pary wyjść, to muszę zdejmować tą chałupnicza blokadę dźwigni która daje stały wydatek oleju na tura, tak?

Romek- być może u Ciebie zamontowany jest ten drugi typ rodzielacza, RBS- tam z tego co widziałem nie ma pokręteł. U mnie jest prawdopodobnie ten KONTAK, z pokrętłami.

#324 Share Hannibal

Hannibal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 21:20

Podnośnik w 4512/4514 Witam, w moim Ursusie 4512 opada podnośnik po wyłączeniu silnika, wygląda na sporą nieszczelność w układzie hydrauliki, mam pytanie w jaki sposób olej jest doprowadzany z rozdzielacza do cylindra podniśnika? Bo jeżeli mam rację to nieszczelność musi być gdzieś na odcinku rozdzielacz - cylinder.

#325 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2233 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 21:27

Podnośnik w 4512/4514 pompa z rozdzielaczem, rurka do zaworu pod siedzenie, cylinder podnośnika.. podnieś maszynę, przestaw zawór pod siedzeniem i wyciągnij wnioski...
Obstawiam rozdzielacz przy pompie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#326 Share Hannibal

Hannibal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 22:10

Podnośnik w 4512/4514 Witam, w moim Ursusie 4512 opada podnośnik po wyłączeniu silnika, wygląda na sporą nieszczelność w układzie hydrauliki, mam pytanie w jaki sposób olej jest doprowadzany z rozdzielacza do cylindra podniśnika? Bo jeżeli mam rację to nieszczelność musi być gdzieś na odcinku rozdzielacz - cylinder.

pompa z rozdzielaczem, rurka do zaworu pod siedzenie, cylinder podnośnika.. podnieś maszynę, przestaw zawór pod siedzeniem i wyciągnij wnioski...
Obstawiam rozdzielacz przy pompie

Podnoszę maszynę, przestawiam rozdzielacz pod siedzeniem gaszę silnik i dalej opada, nawet słychać jak olej gdzieś cieknie, opada nawetbjak nic nie jest podpięte do podnośnika.

#327 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2233 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 22:16

Podnośnik w 4512/4514

no to cylinder bo przestawiając rozdzielacz pod siedzeniem odcinasz go od reszty hydrauliki... Nie rozbierałem tego a nie chce mi się szukać katalogu żeby sprawdzić jak cylinder połączony jest z tym rozdz pod siedzeniem... czy może pod cylindrem jest jakiś oring albo jakoś to tam rurką jest podłączone.. tak czy siak musisz tylko plecak zdjąć i sprawdzić uszczelnienia na tłoku... zazdroszczę Ci ;) ja mam nieszczelność na pompie ;/

Edytowany przez lukbold, 02 sierpień 2016 - 22:17.

#328 Share Hannibal

Hannibal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 03 sierpień 2016 - 06:09

Podnośnik w 4512/4514 Myślę, że to nie cylinder za szybko opada nieobciążony, nie wyobrażam sobie aż takiej nieszczelności, stawiam raczej na połączenie rozdzielacza z cylindrem. Co do pompy, jest troche roboty trzeba trochę rozjeczać ciągnik.

#329 Share Maikerus

Maikerus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, IT, Rolnictwo, sport- siatkówka, mma, zwierzątka- psy- niufy :P

Napisany 29 sierpień 2016 - 09:56

Podnośnik w 4512/4514

Witam ponownie. Sezon żniw i sianokosów przebiegł w moim przypadku prawie bez poważniejszych komplikacji jeśli chodzi o tą nieszczęsną hydraulikę w ursusie. Prawie- bo gdy szykowałem ostatnio prasę do belowania siana na sianokiszonkę i przełączyłem rozdzielacz pod siedzeniem z tura na prasę ta nie reagowała, tak jakby w ogóle nie było ciśnienia i olej nie szedł na prasę. Po przełączeniu z powrotem na tura- to samo. O dziwo środkowe położenie wajchy rozdzielacza czyli na podnośnik działało. Pokombinowałem, poprzełączałem parokrotnie raz w tą, raz w tamtą i prasa zaskoczyła. Ale potem jak przyszło do owijania sianokiszonki znów z 15 minut grzebałem się żeby tur zadziałał. Teraz prasowania w najbliższym czasie nie będzie i póki co jest przełączone na tura i działa, ale pewności ile to potrwa nie ma żadnej.

Pytanie- czy to rzeczywiście rozdzielacz, a jeśli tak, to co- demontować, oglądać, naprawiać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#330 Share Sokol

Sokol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 październik 2016 - 19:57

Podnośnik w 4512/4514

Panowie, mam problem z podnośnikiem, cały czas drga, nawet gdy jest podnoszony sam, bez obciążenia. Po przekręceniu dźwigni rozdzielacza na hydr. zewnętrzną drgania ustępują, a ramiona nie opadają, na zimnym oleju lekkie narzędzia wiszą do góry przez kilka godzin. Taki mój wniosek, z cylindrem jest dobrze. Po wyłączeniu silnika ramiona obojętnie czy z obciążeniem, czy bez szybko opadają i wyraźnie słychać uciekający pod ciśnieniem olej. Poza tym olej bardzo szybko się nagrzewa w trakcie pracy. Myślicie, że może to być uszczelniacz na przewodzie pionowym wychodzącym z pompy, czy może sama pompa jest walnięta? Dodam tylko, że pompa była stosunkowo niedawno regenerowana.