Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnośnik w 4512/4514

379 odpowiedzi na ten temat

#321 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2972 postów

Napisany 23 maj 2016 - 13:15

Podnośnik w 4512/4514

A może najzwyczajniej w świecie podłączyć tura szeregowo między pompę a ten rozdzielacz o którym mowa?

A pokrętła wkręcasz jak chcesz i kiedy chcesz z tym że w jednym czasie ich nie użyjesz. Musiałbym sprawdzić ale żeby działała sekcja 2 to sekcja 1 musi być w spoczynku.... Podłącz tura pod gniazda 3-4 a gdy użyjesz 1-2 to z automatu tura odetnie

Edytowany przez lukbold, 24 maj 2016 - 08:58.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus 914 DL FINN Turbo

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 42000.00 PLN
  • 26 paź 2017
Sprzedam ursus C-360

• 10000.00 PLN
  • 29 wrz 2017
Ursus C-330

• 20000.00 PLN
  • 25 wrz 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnośnik w 4512/4514 Dzisiaj, 06:53
  •  

#322 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2655 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 23 maj 2016 - 21:29

Podnośnik w 4512/4514

W 90% procentach przypadków tura montują standardowo pod hydraulikę zewnętrzną. Tylko do szeregowego połączenia musi mieć odpowiedni rozdzielacz.

Co do pokręteł to u mnie coś musieli zmienić z rozdzielaczem bo ich nie ma. Normalnie mogę korzystać raz z jednej czy drugiej pary wyjść z siłownikami dwustronnymi.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#323 Share Maikerus

Maikerus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, IT, Rolnictwo, sport- siatkówka, mma, zwierzęta- psy

Napisany 27 maj 2016 - 10:30

Podnośnik w 4512/4514

Dziękuję za informacje. Ursus był po prostu wzięty od sprzedającego razem z turem, który podłączony był tak jak opisałem i nic nie było ruszane. Pytałem o te pokrętła bo jeśli mogą być obydwa jednocześnie wkręcone i to nie spowoduje przeciążenia pompy czy innych problemów to  fajnie, bo w razie potrzeby korzystania z drugiej pary wyjść nie będę musiał jednego wkręcać, drugiego wykręcać itd. Zastanawiam się jeszcze nad jedną kwestią. Niby jest tak, że jak przestawi się dźwignię rozdzielacza pod siedzeniem na drugą parę wyjść to ta pierwsza jest odcięta. W instrukcji jednak znalazłem taką informację: "W rozdzielaczach dwusekcyjnych przy operowaniu dźwignią jednej sekcji, dźwignia drugiej sekcji musi być ustawiona w położeniu "0" (neutralnym)"- czyli to by oznaczało że jeśli chcę korzystać z drugiej pary wyjść, to muszę zdejmować tą chałupnicza blokadę dźwigni która daje stały wydatek oleju na tura, tak?

Romek- być może u Ciebie zamontowany jest ten drugi typ rodzielacza, RBS- tam z tego co widziałem nie ma pokręteł. U mnie jest prawdopodobnie ten KONTAK, z pokrętłami.

#324 Share Hannibal

Hannibal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 21:20

Podnośnik w 4512/4514 Witam, w moim Ursusie 4512 opada podnośnik po wyłączeniu silnika, wygląda na sporą nieszczelność w układzie hydrauliki, mam pytanie w jaki sposób olej jest doprowadzany z rozdzielacza do cylindra podniśnika? Bo jeżeli mam rację to nieszczelność musi być gdzieś na odcinku rozdzielacz - cylinder.

#325 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2972 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 21:27

Podnośnik w 4512/4514 pompa z rozdzielaczem, rurka do zaworu pod siedzenie, cylinder podnośnika.. podnieś maszynę, przestaw zawór pod siedzeniem i wyciągnij wnioski...
Obstawiam rozdzielacz przy pompie

#326 Share Hannibal

Hannibal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 22:10

Podnośnik w 4512/4514 Witam, w moim Ursusie 4512 opada podnośnik po wyłączeniu silnika, wygląda na sporą nieszczelność w układzie hydrauliki, mam pytanie w jaki sposób olej jest doprowadzany z rozdzielacza do cylindra podniśnika? Bo jeżeli mam rację to nieszczelność musi być gdzieś na odcinku rozdzielacz - cylinder.

pompa z rozdzielaczem, rurka do zaworu pod siedzenie, cylinder podnośnika.. podnieś maszynę, przestaw zawór pod siedzeniem i wyciągnij wnioski...
Obstawiam rozdzielacz przy pompie

Podnoszę maszynę, przestawiam rozdzielacz pod siedzeniem gaszę silnik i dalej opada, nawet słychać jak olej gdzieś cieknie, opada nawetbjak nic nie jest podpięte do podnośnika.

#327 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2972 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 22:16

Podnośnik w 4512/4514

no to cylinder bo przestawiając rozdzielacz pod siedzeniem odcinasz go od reszty hydrauliki... Nie rozbierałem tego a nie chce mi się szukać katalogu żeby sprawdzić jak cylinder połączony jest z tym rozdz pod siedzeniem... czy może pod cylindrem jest jakiś oring albo jakoś to tam rurką jest podłączone.. tak czy siak musisz tylko plecak zdjąć i sprawdzić uszczelnienia na tłoku... zazdroszczę Ci ;) ja mam nieszczelność na pompie ;/

Edytowany przez lukbold, 02 sierpień 2016 - 22:17.

#328 Share Hannibal

Hannibal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 03 sierpień 2016 - 06:09

Podnośnik w 4512/4514 Myślę, że to nie cylinder za szybko opada nieobciążony, nie wyobrażam sobie aż takiej nieszczelności, stawiam raczej na połączenie rozdzielacza z cylindrem. Co do pompy, jest troche roboty trzeba trochę rozjeczać ciągnik.

#329 Share Maikerus

Maikerus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, IT, Rolnictwo, sport- siatkówka, mma, zwierzęta- psy

Napisany 29 sierpień 2016 - 09:56

Podnośnik w 4512/4514

Witam ponownie. Sezon żniw i sianokosów przebiegł w moim przypadku prawie bez poważniejszych komplikacji jeśli chodzi o tą nieszczęsną hydraulikę w ursusie. Prawie- bo gdy szykowałem ostatnio prasę do belowania siana na sianokiszonkę i przełączyłem rozdzielacz pod siedzeniem z tura na prasę ta nie reagowała, tak jakby w ogóle nie było ciśnienia i olej nie szedł na prasę. Po przełączeniu z powrotem na tura- to samo. O dziwo środkowe położenie wajchy rozdzielacza czyli na podnośnik działało. Pokombinowałem, poprzełączałem parokrotnie raz w tą, raz w tamtą i prasa zaskoczyła. Ale potem jak przyszło do owijania sianokiszonki znów z 15 minut grzebałem się żeby tur zadziałał. Teraz prasowania w najbliższym czasie nie będzie i póki co jest przełączone na tura i działa, ale pewności ile to potrwa nie ma żadnej.

Pytanie- czy to rzeczywiście rozdzielacz, a jeśli tak, to co- demontować, oglądać, naprawiać?

#330 Share Sokol

Sokol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 październik 2016 - 19:57

Podnośnik w 4512/4514

Panowie, mam problem z podnośnikiem, cały czas drga, nawet gdy jest podnoszony sam, bez obciążenia. Po przekręceniu dźwigni rozdzielacza na hydr. zewnętrzną drgania ustępują, a ramiona nie opadają, na zimnym oleju lekkie narzędzia wiszą do góry przez kilka godzin. Taki mój wniosek, z cylindrem jest dobrze. Po wyłączeniu silnika ramiona obojętnie czy z obciążeniem, czy bez szybko opadają i wyraźnie słychać uciekający pod ciśnieniem olej. Poza tym olej bardzo szybko się nagrzewa w trakcie pracy. Myślicie, że może to być uszczelniacz na przewodzie pionowym wychodzącym z pompy, czy może sama pompa jest walnięta? Dodam tylko, że pompa była stosunkowo niedawno regenerowana. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share KrzysztofKleczaj

KrzysztofKleczaj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 marzec 2017 - 21:01

Podnośnik w 4512/4514

Witam zakupiłem Ursusa 4512 podnośnik przestał mi działać tzn. nie opada gdy dżwignia jest cofnięta do tyłu, po zgaszeniu silnika po jakimś czasie sam opadnie bez ciężaru , a gdy odpalę silnik podnośnik sam idzie do góry i nie mogę go opuścić proszę o pomoc.

#332 Share Hannibal

Hannibal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 03 marzec 2017 - 22:49

Podnośnik w 4512/4514

Witam zakupiłem Ursusa 4512 podnośnik przestał mi działać tzn. nie opada gdy dżwignia jest cofnięta do tyłu, po zgaszeniu silnika po jakimś czasie sam opadnie bez ciężaru , a gdy odpalę silnik podnośnik sam idzie do góry i nie mogę go opuścić proszę o pomoc.

Oscylator się zaciął.

#333 Share KrzysztofKleczaj

KrzysztofKleczaj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 marzec 2017 - 14:27

Podnośnik w 4512/4514

Witam,dzięki za odpowiedź, jeżeli to oscylator ( znajdujący się w pompie hydraulicznej ) co muszę zrobić aby zaczął działać, proszę o podpowiedź.

Edytowany przez KrzysztofKleczaj, 05 marzec 2017 - 15:14.

#334 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2972 postów

Napisany 05 marzec 2017 - 14:55

Podnośnik w 4512/4514 No to wezwij mechanika bo i tak nie dasz rady wyjąć pompy a co dopiero wymienić oscylator
Zobacz sobie moja galerie i sam dojdziesz do wniosku że dalsze drążenie tematu nie ma sensu
ewentualnie można spróbować zdjąć pokrywke od szybkości reakcji i tam spróbować dosięgnąć dźwigni sterującej oscylatora... może go ruszy... a potem wymień olej

#335 Share Dominik_1211

Dominik_1211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 kwiecień 2017 - 20:31

Podnośnik w 4512/4514

Witam

Jakiś czas temu zakupiłem ursusa 4512 i mam kilka niewiadomych. Otóż czy to normalne, że podczas podnoszenia podnośnik drży,szarpie?

Kolejne pytanie dotyczy regulacji wysokości podnośnika otóż słyszałem kilka wersji  , że 4512 tak mają itp itd, że nie da sie precyzyjnie wyregulowac wysokosci maszyny z tylu. Aby wyregulować wysokość podnośnika dźwignie od błotnika sądze iż jest to pozycyjna ponieważ są tam jeszcze napisy głębiej itp dajemy do końca do tyłu, a od siedzenia jest ciśnieniowa stały wydatek, max ciśnienie regulujemy wysokość narzędzia czyli do tyłu opuszczone do przodu w górę. Z drugiej strony ostatni mi czasy mechanik mi powiedział, że ciśnieniowa powinna być na stały wydatek a od błotnika powinno się regulować wysokość tylko że tą od błotnika nawet drobne przesunięcie powoduje podniesienie maszyny do samej góry albo zbyt niskie opuszczenie , rozmawiając o tym z mechanikiem powiedział mi, że ten typ tak ma. Mam jeszcze pytanie odnośnie pracy hudrauliki zewnetrznej i podnosnika, ciągnik jest 1998 r i ma pod siedzenie dzwignie od wyjsc i podnosnika, ciągnik zakupilem z mysla o tym ze bedzie pracował w opryskiwaczu z nadmuchem gdzie wszystko steruje sie hydraulika , jak sie okazalo w ciagniku opadaja ramiona podnosnika (podobno w tych ursusach to normalne) i jezeli wypoziomuje opryskiwacz to czy jezeli przelacze na wyjscia to ramiona bede opadaly,a hydraulika bedzie działać? Dodam iz jest to spory opryskiwacz 1500l ciągany. Te drzenia podczas podnoszenia i opadanie moze byc spowodowane brudnym filtrem?

Pozdrawiam

Edytowany przez Dominik_1211, 06 kwiecień 2017 - 17:10.

#336 Share PRIMO

PRIMO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Zainteresowania:Nowinki techniczne związane z rolnictwem

Napisany 04 kwiecień 2017 - 20:38

Podnośnik w 4512/4514

Drżenie podczas podnoszenia to że jest zasyfiony filtr lub co gorsza pompa tłoczkowa kończy swój żywot 

#337 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1341 postów

Napisany 04 kwiecień 2017 - 21:05

Podnośnik w 4512/4514

W tych ciągnikach jest pompa tłoczkowa i ona generuje drgania. Możliwe, że jest coś nie tak, ale jeśli drżenie nie jest problematyczne, to nie trzeba nic ruszać.

Dźwignia od błotnika jest do regulacji siłowej. Ta druga steruje ciśnieniowo (w przednim zakresie podziałki) i pozycyjnie (w tylnym zakresie).

Żeby pracować z regulacją pozycyjną, należy ustawić dźwignię regulacji siłowej (od błotnika) maksymalnie do tyłu i operować dźwignią regulacji pozycyjnej w tylnym zakresie podziałki.

Hydraulika w 4512 tak ma, że 1 pompa zasila albo podnośnik, albo gniazda hydrauliki. opcją jest zakupienie pompy tandem lub wstawienie pompy do tylnego mostu.

#338 Share Dominik_1211

Dominik_1211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 kwiecień 2017 - 18:36

Podnośnik w 4512/4514 A kiedy uzywa sie sterowania cisnieniowego i w jaki sposob?
Wracajac do podnosnika to czy aby hydraulika dzialala belki musza byc opuszczone?
Ostatnio zauwazylem ze podczas wcisnietego sprzegla ciagnik mimo wszystko szarpie i jedzie do przodu badz do tylu... pomocy

#339 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1341 postów

Napisany 05 kwiecień 2017 - 19:43

Podnośnik w 4512/4514

W normalnym użytkowaniu raczej nie stosuje się regulacji ciśnieniowej. Służy ona do dociążania tylnych kół, ale wymagany jest "odpowiedni sprzęg".

Hydraulika zewnętrzna będzie działać niezależnie od położenia ramion TUZ. Jednak jeśli będzie za mało oleju w moście, to na podniesionych ramionach może już oleju brakować dla hydrauliki. Inną rzeczą jest sam podnośnik. W tych ciągnikach tak jest, że ramiona TUZ opadają, gdy się je odetnie od zasilania. Opcją jest podwieszenie ramion łańcuchami (o ile nie trzeba regulować wysokości).

Sprzęgło reguluje się od dołu (pod sprzęgłem jest odkręcana blacha). Jeśli ciągnie, mimo rozłączenia, należy wydłużyć/wykręcić śruby na dźwigienkach docisku. Ewentualnie dźwignia poruszyła się na wałku widełek sprzęgła (dźwignia jest na wałku po lewej stronie bloku skrzyni biegów).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share Dominik_1211

Dominik_1211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 kwiecień 2017 - 06:08

Podnośnik w 4512/4514 A czy w ciagniku mozna zmienic olej na hipol?