pasio

Nawożenie ziemniaków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tobago    348

Kalisop albo PatentKali ale tanio nie będzie. 
Swoją drogą ten chlor to kwestia dyskusyjna i raczej w niewielkim stopniu wpływająca na parametry poza skrobią. 
 

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

W zeszłym roku pełna dawka Arcade i potem poprawka Titusem. 
 

Czasy skutecznej doglebówki juz minęły. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

Arcade niepełna dawka + adiuwant i o dziwo w  bardzo suchych warunkach dało radę. Potem miejscowo kosmetyczne poprawki na chwastnice rimel

  • Thanks 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak pogodzić doglebówke i redlenie? Zawsze często redliłem co zwiększało plon bo na glinie jednak ta skorupa była ruszana. W tamtym roku mało redliłem poszła doglebowka i zadziałała średnio bo sucho było. Jak dam doglebowke to już nie mogę redlić. Znowu jak ziemniaki wyjdą to już nie mogę doglebowki... No chyba że macie środek który można po wyjściu ziemniaka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Na przedwschodowych świat się nie kończy, zależy jaka odmiana ale powschodowo możesz dac metrybuzyne + rimsulfuron


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Już od dawna nie redle.Tuz przed wschodem formowanie oprysk koniec roboty.Juz nie te czasy na uprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348
25 minut temu, przemol87 napisał:

Na przedwschodowych świat się nie kończy, zależy jaka odmiana ale powschodowo możesz dac metrybuzyne + rimsulfuron

No chyba ze masz Vinete albo inną wrażliwą na metrybuzyne. 
U mnie nawet przed wschodami po metrybuzynie Vineta robiła się biała wychodząc na wierzch. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136
10 godzin temu, Samsung123321 napisał:

A jak pogodzić doglebówke i redlenie? Zawsze często redliłem co zwiększało plon bo na glinie jednak ta skorupa była ruszana. W tamtym roku mało redliłem poszła doglebowka i zadziałała średnio bo sucho było. Jak dam doglebowke to już nie mogę redlić. Znowu jak ziemniaki wyjdą to już nie mogę doglebowki... No chyba że macie środek który można po wyjściu ziemniaka? 

Po sadzeniu tydzień brona i leżą sobie, jak już kiełki pod wierzchem to redlenie i doglebowka. Spróbuj na części dwóch metod i zobaczysz, że nie będzie różnicy w plonie. 

Powschodowo sencor liquid dałem na 0,2ha bo arcade brakło, skiby zielone od siewek komosy, a zdechło wszystko po nim.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję tylko jedna komplikacja dochodzi. Mianowicie deszcz i robi się coś takiego że jak zastosuje doglebówke to jest ok. Nie redle potem ale w końcu wszystko robi sie oklapnięte i odsłaniają się ziemniaki przez co zielenieją... Ale ten patent zastosuje choć by nawet testowo.  W ostateczności jak już ziemniaki wyjdą to ten sencor i myśle że załatwię sprawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekstremalny    7

A jaki oprysk polecacie na ziemniaki ale żeby też zwalczył perz ? W tamtym roku opryskałem Arcade ale pojawił się perz, w tym roku to samo miejsce więc chciałbym dać coś na perz również. Areał nieduży bo ledwie 25 ar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

Teoretycznie rimel na jednoliścienne powschodowo. Ale czy perz zniszczy to nie wiem bo u mnie nie było.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

A ile dajecie azotu łącznie? Nie licząc tego glebowego. 
 

U mnie z wieloskladnikow wyjdzie ok 30kgN do tego przed sadzeniem ok 70kgN w Saletrzaku i potem przed redleniem 40kgN. Łącznie to około 140kgN bez glebowego. 

Vineta. Katalog Europlantu mówi 160kgN uwzględniając glebowy. 

Ziemniaki po życie wiec azotu w glebie tam za wiele nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

170-200


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Tak, N ⁰‐⁶⁰ 30-70kg


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszbyk    59
Napisano (edytowany)

@19seba Najlepiej na glebach uprawia sie glebogryzarka albo brona aktywna wtedy ziemia rozbita jest ładnie pod sadzenie

Ja stosuje po formowaniu doglebówke arcade 5l i command 0,2l i w zeszłym roku było sucho miałem obawy i przepusciło tylko oset

Teraz ja mam pytanie, zasadziłem na nowej dzialce ziemniaki i mino że perz był opryskany na jesien glifosatem to znow odbił. Jaki srodek działa nalistnie lepiej na perz w ziemniaku Agil czy Titus?

 

Edytowano przez Tomaszbyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbolix88    0

Panowie ile cm przysypujecie ziemniaka po obsypniku? Chodzi o pozny zbior gleba lekka piaszczysta lub na glebie bardziej zwiezlej ile staracie sie obsypac tego ziemniaka? Mam obsypnik bomet 2 rzędowy i tak sie zastanawiam ze jak wychodzi 12 cm. czasem 15cm. to nie jest zbyt głęboko ten sadzeniak. Przeczytalem to forum juz 2 razy i nie znalazlem o tym informacji. Dzieki i pozdrawiam wszystkich jest tu mnostwo przydatnej wiedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Różne odmiany różnie się rozpychają w redlinie. Są tez takie które trzeba posadzić głębiej niż reszte, np. Queen Anne. 
Ale 12-15cm to raczej optymalnie. 
 

Po tym Bomecie redliny wyglądają w miarę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianmatys
      Kupie nie dużą ilość sadzeniaka Owacji lub ewentualnie jadalny.
    • Przez ozzy321
      Panowie zawsze robię kopiec na cześć ziemniakow tak jak robił to mój dziadek i tata rozkładając słomę i przysypując ziemią. Chodzi mi po głowie ażeby na uformowany kopiec zamiast rozkładać luźna słomę i przysypywac ziemia poukładać kostki z prasy i przykryć to plandeka. Praktykował ktoś takie rozwiązanie?
    • Przez kamil456748
      Witam, poszukuje opinii o wagoworkownicy półautomatycznej do warzyw firmy MAVARK. Jest tutaj może użytkownik tej maszyny? Cena ok. 15k jest dość atrakcyjna a pracę na pewno ułatwiła by taka maszyna.
    • Przez shiftman
      Witam. Czy sadził ktoś z was ziemniaki po kukurydzy pryskanej mezotrionem? W etykiecie tego nie zalecają. W umnie w samym listopadzie już prawie 80l a poprzednie miesiące też dosyć duże opady. Stosowana będzie głęboka orka na zimę końcem miesiąca. Może wystąpić jakieś fito
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj