pasio

Nawożenie ziemniaków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

zależy coś Ty tam też posadził , jak coś wyplenionego to zawsze kiepsko wschodzi i żebyś robił co tylko się niczego nie zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey87    3

Starą irge, świeżą irge i świeże rikardinio. Wszystko tak samo nie wschodzi. Tak jakby puściło mnóstwo drobnych kiełków takich milimetrowych i tak siedzi nic się nie dzieje. Zastanawiam się czy zostawić i czekać czy przesiać kukurydzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na uprawie ziemniaka. 1 rok sądzę i nawoże. Dać im mocznika czy lepiej coś innego? Jak będzie pogoda zrobię oprysk na zarazę. Dodam do tego dr Green ziemniaki i czy np. Siarczan magnezu można dać czy nie warto? Zależy mi żeby bujneły bo tak średnio je oceniam. WIlgoć jest.

Druga sprawa to stonka. Zauważyłem pierwsze skupiska jaj. Czy istnieje oprysk który trzyma długo? Tzn pryskam, stonka pada i cały czas ten środek znajduje się na roslinie i ta stonka pada przez cały ten okres.  Chodzi o to żeby nie zmyl go deszcz i przez 3 4 tygodnie był aktywny na roślinie tak że stonka nie żeruje. Istnieje coś takiego czy jedynie jednorazowe?

20200611_201002.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xkar    0

Witam tak mi skręca młode listki. Pryskane 9 dni  temu Cabrio duo +ekolist+mocznik  rok temu tak samo się działo ziemniaki przemysłowe  czy to choroba?

20200623_171603.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Nie pozostałości chebicydow z przedplonu, sprawdź w zapisach czym robiłeś opryski na chwasty, przy suchym roku nawet mimo braku zapisu o roślinie następczej mogą być takie efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xkar    0

Przedplonem było pszenżyto pryskane mustangiem  oraz duża ilość obornika z słomy pryskane tymże środkiem. Byc może faktycznie jest tak jak mówisz, ale u nas nie ma suszy ciągle pada.

Obstawialem też za dużo azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acodin    13
2 godziny temu, Xkar napisał:

Przedplonem było pszenżyto pryskane mustangiem  oraz duża ilość obornika z słomy pryskane tymże środkiem. Byc może faktycznie jest tak jak mówisz, ale u nas nie ma suszy ciągle pada.

Obstawialem też za dużo azotu

Liściozwój po aminopyralidzie zawartym w mustangu forte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xkar    0
26 minut temu, Acodin napisał:

Liściozwój po aminopyralidzie zawartym w mustangu forte

Ale to bym mustang 303se  to florasulam  też może to powodować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

cyperkill zwalczy dobrze stonke czy kupić jakiś inny środek?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejs67    0
Dnia 2.07.2020 o 09:46, Axd529 napisał:

cyperkill zwalczy dobrze stonke czy kupić jakiś inny środek?

u mnie po około 2 tyg pojawiła się znowu po cyperkillu.

Lepiej jest prysnąć osobno stonke i zaraze? w jakim odstepie czasowym,czy nie robi to różnicy w działaniu środków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

nie powiem ci dlaczego powiem ci tylko tyle że u mnie gala szybko przekwita i nie ma dużo kwiatu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek1999    7

Panowie u was też pogryzione są ziemniaki?U mnie co druga sztuka jest pogryziona i nie jest to efekt drutowca.Jak sobie z tym radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

I mogę to potwierdzić. Wszystko w tym artykule się zgadza. U mnie w tym roku 70 km taśmy rozłożone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Pryskał ktoś przedwschodowo odmianę Arrow metrybuzyną? Na liście podobno wrażliwa a doglebowo? W tym roku chcę posadzić trochę tej odmiany i nie wiem jak się zachowa po metrybuzynie ma ktoś jakieś doświadczenie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

Witam czy polimag s przed sadzeniem to dobre rozwiązanie ? obornik był na jesień dawany ewentualnie coś co się nadaje przed samym sadzeniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 30.09.2020 o 05:49, saszeta napisał:

I mogę to potwierdzić. Wszystko w tym artykule się zgadza. U mnie w tym roku 70 km taśmy rozłożone

 no ale chyba nie w ziemniaku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką odmiane polecacie do jedzenia? Z wymagań domowników to to że mają być smaczne ( wiadomo), żółte, duże najlepiej a nie korale? 

Ziemia gliniasta. Rędzina. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ozzy321
      Panowie zawsze robię kopiec na cześć ziemniakow tak jak robił to mój dziadek i tata rozkładając słomę i przysypując ziemią. Chodzi mi po głowie ażeby na uformowany kopiec zamiast rozkładać luźna słomę i przysypywac ziemia poukładać kostki z prasy i przykryć to plandeka. Praktykował ktoś takie rozwiązanie?
    • Przez damianmatys
      Kupie nie dużą ilość sadzeniaka Owacji lub ewentualnie jadalny.
    • Przez kamil456748
      Witam, poszukuje opinii o wagoworkownicy półautomatycznej do warzyw firmy MAVARK. Jest tutaj może użytkownik tej maszyny? Cena ok. 15k jest dość atrakcyjna a pracę na pewno ułatwiła by taka maszyna.
    • Przez shiftman
      Witam. Czy sadził ktoś z was ziemniaki po kukurydzy pryskanej mezotrionem? W etykiecie tego nie zalecają. W umnie w samym listopadzie już prawie 80l a poprzednie miesiące też dosyć duże opady. Stosowana będzie głęboka orka na zimę końcem miesiąca. Może wystąpić jakieś fito
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj