Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie ziemniaków

1422 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share pala92

pala92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 11 maj 2014 - 19:31

Nawożenie ziemniaków

Znam tę firme,mam podpisaną umowe

Nie wiem kto ci wcisna taką bajke, że w tym roku będą drozsze...przeczytaj jeszcze raz umowe. Biorąc pod uwage fakt iz byli "zawaleni" nowymi producentami obstawiam cene na ten sezon ok 27gr netto przy wolnorynkowej 40gr

Ile masz dopłaty do tony oraz ile masz km do zakładu

W umowie mam 300 za tone + wolnorynkowa. dopłaty mam 28zł do tony a do zakładu mam ok 100km. W tajfunie przeważnie mam skrobie ok 16.5-17.5% to i dopłata za skrobie tez duża. z tego co wiem to przerobowość zakładu w tym roku wzrasta i potrzebują więcej towaru.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie ziemniaków Dzisiaj, 04:30
  •  

#1042 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 11 maj 2014 - 20:33

Nawożenie ziemniaków Doczytaj umowe bo cena podstawowa jest wyliczana w nastepujący sposób:
50%=275zł/t netto
50%=cena wolnorynkowa pomniejszona o 50zł/t
czyli jesli na giełdach bedzie ziemniak PODAWANY (nie wołany) po 40gr to [(400-50)+275]/2= 312,5netto+premia+dodatek za skrobie+10%ceny podstawowej za płatność ratalną

Mi dorzucaja 25,5zl/t (+ - 90km)
Kto do ciebie przyjezdza na lustracje?

Edytowany przez przemol87, 11 maj 2014 - 20:40.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1043 Share pala92

pala92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 12 maj 2014 - 12:12

Nawożenie ziemniaków

Doczytaj umowe bo cena podstawowa jest wyliczana w nastepujący sposób:
50%=275zł/t netto
50%=cena wolnorynkowa pomniejszona o 50zł/t
czyli jesli na giełdach bedzie ziemniak PODAWANY (nie wołany) po 40gr to [(400-50)+275]/2= 312,5netto+premia+dodatek za skrobie+10%ceny podstawowej za płatność ratalną

Mi dorzucaja 25,5zl/t (+ - 90km)
Kto do ciebie przyjezdza na lustracje?

A w tamtym roku jak wychodziły?? W zeszłym roku nikt nie przyjechał na lustracje. a do Ciebie kto przyjeżdza?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1044 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 12 maj 2014 - 14:50

Nawożenie ziemniaków Z tego co pamietam to podstawa wynosia 43gr netto
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1045 Share chemik112

chemik112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 18 maj 2014 - 18:14

Nawożenie ziemniaków witam,
w tym roku zaczolem uprawiac ziemniaki i od jednego goscia slyszalem ze on nieobsypuje ziemniakow jak zasadzi tak ich wogule nierusza opsypnikiem i tez tak chce zrobic. dalem na 60 arow 500kg polifoski 6 i 250 saletrzaku z borem (bez obornika) i ziemniaki juz powschodzily i teraz moje pytanie jest kiedy dac kolejna dawke azotu i czy saletra czy macznikiem(tylko niewiem czy mozna go zostawic bez okrywania)?

#1046 Share bools

bools

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 18 maj 2014 - 20:08

Nawożenie ziemniaków kolego jesli nie obsypiesz ich bedzie bardzo dużo zielonych , takie moje zdanie niech sie wypowiedzą inni :)

#1047 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 19 maj 2014 - 21:03

Nawożenie ziemniaków

Łubin jako poplon jak najbardziej
Ciężka 3-4 klasa nie wróży dobrego plonu. Ziemniak woli gleby lekkie.

odnośnie do łubinu to zastosowany jako nawóz zielony przyczynia się do większego porażenia czarną nóżką, natomiast na glebach ciężkich należy zastosować inną technologię (aktywne narzędzia) w okolicach Torunia jest gospodarstwo, które produkuje ziemniaki na II klasie i plony osiągają dosyć dobre (w niektórych typach do 80t/ha), w dolnośląskim również nie brakuje ciężkich stanowisk w trudnym terenie, a ziemniaki się udają, także sądzę iż wszystko zależy od doboru agrotechniki

#1048 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 19 maj 2014 - 21:07

Nawożenie ziemniaków To zależy o jakim typie gleby mówimy. Glina nie wróży dobrego plonu. Agrotechnika to jedno a pogoda drugie. Jeśli teren jest ze spadem i można deszczować to jedynie wielki nadmiar wody zagraża plonom.

#1049 Share Andrzejonowski

Andrzejonowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 maj 2014 - 14:36

Nawożenie ziemniaków

odnośnie do łubinu to zastosowany jako nawóz zielony przyczynia się do większego porażenia czarną nóżką, natomiast na glebach ciężkich należy zastosować inną technologię (aktywne narzędzia) w okolicach Torunia jest gospodarstwo, które produkuje ziemniaki na II klasie i plony osiągają dosyć dobre (w niektórych typach do 80t/ha), w dolnośląskim również nie brakuje ciężkich stanowisk w trudnym terenie, a ziemniaki się udają, także sądzę iż wszystko zależy od doboru agrotechniki

80t z ha to rekord świata!

#1050 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 26 maj 2014 - 14:49

Nawożenie ziemniaków Żaden rekord, widziałem plantacje Asterixa a Holandii z taką wydajnością. Fakt że deszczownia musi prawie na okrągło chodzić i nawożenie też musi być nie małe. Od razu uprzedzę wszystkich którzy będą się rozwodzić nad smakiem takiego napompowanego ziemniaka - to nie jest do bezpośredniej konsumpcji tylko do przetwórstwa i nie ma być smaczne tylko spełniać parametry jakich żąda kupujący.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1051 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 09:12

Nawożenie ziemniaków Stosowal ktos z was yara vita ziemniak w dawce 10l albo mniejszej

#1052 Share Wokos

Wokos

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 10:27

Nawożenie ziemniaków przemol87 ja właśnie tez myślałem żeby ten oprysk dolistnie zastosować :) Ale stosowałem Yara Bela 27 can .

#1053 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 11:41

Nawożenie ziemniaków Ja też stosowałem w swojej Vinecie saletrę z Yary. A dolistnie dopiero coś zastosuję, gdyż narazie pogoda nie pozwala pryskać.

#1054 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 07:20

Nawożenie ziemniaków Witam Czy ktoś stosuje z was RSM w ziemniakach. Zastanawiam sie nad rozlaniem RSMu tylko już prawie sa zakryte rzedy. I pytanie - rozlać końcówkami czy wężami?

#1055 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 08:27

Nawożenie ziemniaków RSM to nawóz doglebowy. Jak nalejesz w międzyrzędzia to myślisz że ziemniak to wciągnie? Pewną część tak ale większość to straty. Co innego gdybyś np rozlał RSM po rozbronowaniu i obredlił.

#1056 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 11:26

Nawożenie ziemniaków Zamierzam redlić tylko pytałem pod kontem czy rozlewając bez węzy nie popali ziemniaków tak jak to sie dzieje z kukurydzą.

#1057 Share tropt

tropt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 12:15

Nawożenie ziemniaków koledzy co myślicie o nawozie pod ziemniaka suprofos 26 (3-12-26) ? z siarką i mikroelementami ? stosował już go ktoś ?

#1058 Share rafalus8

rafalus8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 12:22

Nawożenie ziemniaków jaka cena?
bo skład podobny do polifoski 4

#1059 Share tropt

tropt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 12:28

Nawożenie ziemniaków 1300 zł za tone do tego 9% so3 zawiera również mikroelementy (cynk, miedź, mangan, bor i molibden) jednak producent nie podaje w jakich ilościach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share rafalus8

rafalus8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 12:33

Nawożenie ziemniaków zapewne w śladowych
nie wiem jak cena polifoski ale wystarczy porównać skład i cene będzie wszystko jasne

POLIFOSKA® 4 zawiera 4% azotu (N) w formie amonowej, 12% fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w obojętnym cytrynianie amonu i wodzie, czyli przyswajalnego w formie fosforanu jedno i dwuamonowego, w tym 10% rozpuszczalnego w wodzie. Nawóz zawiera 32% potasu (K2O) rozpuszczalnego w wodzie, w formie chlorku potasu, czyli soli potasowej, 2% magnezu (MgO) całkowitego, w formie węglanu i 9% trójtlenku siarki (SO3) rozpuszczalnej w wodzie, w formie siarczanu.

Edytowany przez rafalus8, 09 lipiec 2014 - 12:34.