Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie ziemniaków

1422 odpowiedzi na ten temat

#961 Share tropt

tropt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 21:54

Nawożenie ziemniaków tzn że dobrze czy nie ? :) dlaczego już tak nie sypiesz ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie ziemniaków Dzisiaj, 21:56
  •  

#962 Share hubert1984

hubert1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 22:13

Nawożenie ziemniaków Nie sypie bo za długo idzie sadzenie. Lepiej wszystko wcześniej wysiać na pole i potem heja z sadzeniem.
No i trzeba pilnować czy rurki podające się nie zatykają.

#963 Share tropt

tropt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 07:24

Nawożenie ziemniaków to prawda trochę jest to uciążliwe ale liczę na lepsze efekty, w Twoim przypadku była jakaś różnica na + przy takim rozsypywaniu ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#964 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 08:02

Nawożenie ziemniaków Przy sadzarce z dozownikiem można obiżyć nawożenie o 20%, a to już jakiś argument bo jeżeli sadzi się kilka ha to w kieszeni zostaje nie mała suma.
Chociaż ja nie praktykuję tej metody :)

#965 Share tropt

tropt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 09:59

Nawożenie ziemniaków Obniżać nie zamierzam bo inni i tak więcej sypią <_< ale mam nadzieje że urośnie chociaż trochę więcej :) a przy 10 ha może rezultaty będą, jak się to spisze to dorobię dozownik do sadzarki z podkiełkowanymi

Edytowany przez tropt, 29 marzec 2014 - 10:00.

#966 Share hubert1984

hubert1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 20:45

Nawożenie ziemniaków

to prawda trochę jest to uciążliwe ale liczę na lepsze efekty, w Twoim przypadku była jakaś różnica na + przy takim rozsypywaniu ?

Nawet już nie pamiętam, bo to było więcej jak 5 lat wstecz.
Jak już masz dozownik to wypróbuj go. Pół pola rozsiej dozownikiem, a resztę rozsiewaczem i obserwuj jak będzie rosło.

#967 Share Massey38

Massey38

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 10:17

Nawożenie ziemniaków Jakby Komuś Zostało Troche Sadzeniaków Irgi to proszę na priv !!!! W miare szybko !!!!

#968 Share BartekSzulc

BartekSzulc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 20:35

Nawożenie ziemniaków Czym wymieszać nawozy kultywatorem, czy wystarczy broną 15cm?

#969 Share rafalus8

rafalus8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 21:56

Nawożenie ziemniaków wystarczy broną
jakie nawozy dawałeś i ile?

#970 Share Piterek91

Piterek91

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo,Sport,Motoryzacja,Rolnictwo I Dobra Muzykaa.:)

Napisany 01 kwiecień 2014 - 22:45

Nawożenie ziemniaków witam dałem 100kg polidapu i 100kg soli uprawiłem to agregatem i przed sadzeniem tzn za ok.2tyg. wysieje jeszcze 100kg polidapu i 200kg saletrzaku,na jesien był obornik 25t/h.ziemia 4 klasa.jak uważacie to ,,W,,miare optymalna dawka czy czegos ewidetnie brakuje.?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#971 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 04:52

Nawożenie ziemniaków Za malo potasu
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#972 Share frydek29

frydek29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 09:23

Nawożenie ziemniaków ja sypnąłem na ha po 360 kg polifoski6, 260kg saletrzaku z borem i 180kg siarczanu amonu.na jesieni siane było wapno magnezowe(3-4t/ha),oczywiście dolistnie planuje ok2 zabiegów roztworem mocznika no i odżywki (jakiś mikrokompleks, insole itp).myslicie że taka dawka nawozu będzie ok?czy czegoś brakuje?

#973 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 02 kwiecień 2014 - 13:55

Nawożenie ziemniaków Przeglądam ofertę Agravity z nawozami dolistnymi http://www.caldena.com/pl/produkty i zastanawiam się co najlepiej wybrać. Są gotowe mieszanki pod ziemniaki ale poza azotem, magnezem i siarką który mogę dać tanim kosztem w moczniku i siarczanie magnezu mikroelementów ma tam śladowe ilości. Może lepiej jest mieszać z poszczególnych pierwiastków? Bor mam z rzepaku, magnez, siarka i azot - to jak pisałem mocznik i siarczan magnezu. Który jest jeszcze ważny składnik w dolistnym nawożeniu?

#974 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 02 kwiecień 2014 - 14:27

Nawożenie ziemniaków Też w tym roku planuję sam mieszać bo tak jak piszesz w tych mixach tak naprawdę nic niema. Popatrz czego najwięcej jest w mieszankach gotowych i wg tego się sugeruj. Generalnie to: Azot, Bor, Miedź, Cynk, Mangan, Magnez, - to wg Insolu się sugerowałem i taki mam plan dolistnego dokarmiania. W tych gotowych mieszankach to są 1% lub 0.5% więc ciężko to nazwać nawet śladowymi ilościami.
-----

#975 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 17:29

Nawożenie ziemniaków @tobago Podjedź do HaGe i spróbuj dolistnego Super 5.

#976 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 19:29

Nawożenie ziemniaków jaką masz cenę na super5? i czym go uzupełniasz poza soluborem?

#977 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 02 kwiecień 2014 - 20:00

Nawożenie ziemniaków Faktycznie chyba lepiej samemu mieszać. Za bańkę 20l każdego pierwiastka B, Zn, Cu, Mo... średnio wychodzi koło 200zł brutto więc strzelam w ciemno że korzystniej sze jest takie rozwiązanie. Minusem są wielkie opakowania ale część można spożytkować na zboża.
Wracając do 'gotowców' http://www.caldena.c...6df42713f08.pdf Bor którego wydawałoby się ziemniak potrzebuje dośc sporo tutaj mamy 0,0096% :unsure: No chyba że zakładają uzupełnienie płynnym ale wtedy co to za mieszanka kiedy musze i tak dodawać poszczególne pierwiastki.

Super5 znam. W zeszłym roku stosowałem. Nie pamiętam ile zapłaciłem a faktury doszukać się nie moge. Wiem tylko ze kosztowała jakoś 'super' (500 albo 600zł woreczek 15kg) :D
Co do Super5 w okolicy był przypadek że po zabiegu gościowi wszystkie ziemniaki padły. Co dokładnie zmieszał nie wiem ale twierdzi że to od tego właśnie. Powodem niby było to że pryskał w ostre słońce. Może tak być? Ja pryskałem w podobnych warunkach i żadnych poparzeń.

#978 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 20:41

Nawożenie ziemniaków Jeżeli pryskasz zimną wodą za upalnego dnia to nawet samą wodą zaskodzisz ziemniakom. Ja zazwyczaj późnym wieczorem stosuję opryski kiedy już temperatura powietrza, jak i roślin znacząca spada.

#979 Share demon17

demon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 13:27

Nawożenie ziemniaków Panowie chciałbym dolistnie dać siarczan potasu. Orientujecie się jakie powinno być stężenie ;>??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#980 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 14:17

Nawożenie ziemniaków koledzy poradźcie mi. ile zastosować pod ziemniaki skrobiowe i jadalne nawozu lubofos12 i ile mocznika. dodam ze jesienią rozrzucony był obornik. czy mocznik zastosować przed sadzeniem razem z KP czy dopiero później pod obsypnik. i jeszcze jedno pytanko od czego ziemniaki ciemnieją po ugotowaniu. w jakim stopniu to zależy od nawożenia