pasio

Nawożenie ziemniaków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pasio    22

Ja mocznik daję przed sadzeniem 150kg/ha, a saletrę przy obsypywaniu pogłównie też 150kg/ha i rosną aż miło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer21    1

Ja tam poplon łubin,obornik ok.35 t/ha i na wiosnę 300kg polifoskiej 6, 150 kg mocznika i 150 kg saletrzaku.Ale u nas ziemie słabe i tak są niskie plony 32t/ha i to jak jest dobra odmiana.

a jak myślicie lepiej siać saletrę czy saletrzak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

myślę, że lepiej dać saletrzak, tak samo jak przed siewem zbóż jarych. Ale saletrzak mieszasz z mocznikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

@Farmer21 ty to masz raczej suche pola, że Ci ziemniaki nie chcą rosnąć. Bo z tego co napisałeś to wartości odżywczych masz sporo. Możliwe też, że pole masz zakwaszone i potrzebne jest wapno.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer21    1

@Lukasz1987-Wapno siałem ok.4 lata temu,a co do suchych pól to tak na polach jest dużo kamieni i myślę że to także wpływa na wysuszanie gleby,a ziemie to głównie piaskowe.

 

@wyrebski1-tak sieję i saletrzak i mocznik.

 

a jak myślicie jakie nawozy siać po zbożach ozimych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Wapnować należy co 4-5 lat w zależności od ph. A co do kamieni to wiem o co chodzi sam mam 5ha koło kolei to można kamyk koszami z pola wynosić, ale w tym roku mamy od wuja przywieść maszynkę do zbioru kamieni z pól jego produkcji i na głębokość 30cm wszystkie wyzbierać


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

mi chodziło o pompkę.bo wydatek ma dosyć dobry a jest elektryczna.a jak będzie pompa na wałek o wydatku 30 litrów to dużo za duża?bo mam dwie takie od ślęzy sadowniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

ja sadzę 3 tony na ha i daje 3 litry prestigu i 50 l wody.w zeszłym roku moczyłem wszystkie bo miałem w workach reszlowych ale to trochę do kitu bo worki po 50 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

3 litrami to ja robie 5 ton;) oprysk ręcznym opryskiwaczem ale trzeba zrobić opryskiwacz pod pneumatyke z ciągnika bo sporo czasu można oszczędzić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

ja daje dawkę jak na sadzeniaka 100ml na 100 kg.drutowców sporo mimo że pryskałem dursbanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

3 litrami to ja robie 5 ton;) oprysk ręcznym opryskiwaczem ale trzeba zrobić opryskiwacz pod pneumatyke z ciągnika bo sporo czasu można oszczędzić..

Ja identyczną dawkę stosuję i w taki sam sposób zaprawiam. Niestety jest to bardzo pracochłonne. Trzeba pomyśleć nad zaprawiarką. Stosował ktoś zaprawę Monceren?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

ja daje dawkę jak na sadzeniaka 100ml na 100 kg.drutowców sporo mimo że pryskałem dursbanem

 

ja też pryskam dursbanem i taki środek wpisałem do książki zabiegów, jak przyjechali na kontrolę i gościu zobaczył dursban to mi mandat chciał wlepić a ja mówię to czym mam pryskać? skoro np. pyrinex już nie ma wyrwałem mu tą kartkę i skreśliłem i powiedziałem że na drugi rok tez tym opryskam i nic nie napisze .powiedziałem mu jeszcze że wasze przepisy a praktyka to 2 różne rzeczy i będę opryskiwał czym będę chciał rouandapem też


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

dursban jest do buraków zarejestrowany a skład taki co pyrinexu.jak tego drugiego już nie kupisz to nie ma wyjścia.sam też to jesz to po co się czepiać.roundup też stosuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1410    10

Pasio,Monceren jest ten sam Prestige.A gdzie miasz zamiar kupic zaprawiarke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Hmm nie mam jeszcze pojęcia, będę się rozglądał na następny sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Pasio,Monceren jest ten sam Prestige.A gdzie miasz zamiar kupic zaprawiarke?

monceren jest tylko na grzyba a prestige na robaki tez.ale nawet jak zaprawiałem prestigem to drutowce właziły.nie w sadzeniaka tylko w ziemniaki.bo prestige chroni głównie sadzeniaka przez parę tygodni.a poza tym nie wiem czy będę miał co zaprawiać bo zakopcowałem 18 ton sadzeniaka ale tylko okrywą jesienną.20cm słomy i 6-8cm ziemi.dobrze że na kopcach 40cm śniegu bo dorzucam.chociaż te mrozy co były...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

@saszeta nie ma obawy o pyry w kopcu przy takiej pierzynce ze śniegu. Ostatnio odwaliłem śnieg to ziemia nie zmarznięta wcale po nocce -20C więc nie powinieneś mieć problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

25t/ha obornika. poplon z łubinu taki średni łubin to wszystko przeorane na zimę. ile i jakiego nawozu jeszcze dać na ha na ziemniaki jadalne. ja myślę że ze 200kg soli potasowej i 100kg fosforanu amonu a pod obredlenie ze 200kg saletrzaku. I już tylko oprysk od zarazy z 4, 5razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

ile czasu przed sadzeniem dajecie polifoskę?bo police zalecają 3-4 tyg przed sadzeniem ale teraz niema możliwości wjechać na pole nawet żeby zaorać bo mokro.a jeszcze wczoraj dolało dobrze.pewnie wjadę koło 10 kwietnia w pole jak co roku.ale czy to nie za późno na nawozy chlorkowe?jak to jest w praktyce?i lepiej dać przed orką czy po orce i wymieszać agregatem bo pójdą trochę płycej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    837

Staram sie dawać sól potasowa co najmiej 3 tygodnie przed sadzeniem, a polifoskę 300kg/ha dam przed samym sadzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pdrako    0

Witam wszystkich forumowiczów. Moje pytanie jest takie jak nazwa tematu, czyli co sypać pod ziemniaki. Nigdy nawozy nie były mi potrzebne i się nie zabardzo orientuje w nazwach, markach itp. Za udzieloną pomoc będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianmatys
      Kupie nie dużą ilość sadzeniaka Owacji lub ewentualnie jadalny.
    • Przez ozzy321
      Panowie zawsze robię kopiec na cześć ziemniakow tak jak robił to mój dziadek i tata rozkładając słomę i przysypując ziemią. Chodzi mi po głowie ażeby na uformowany kopiec zamiast rozkładać luźna słomę i przysypywac ziemia poukładać kostki z prasy i przykryć to plandeka. Praktykował ktoś takie rozwiązanie?
    • Przez kamil456748
      Witam, poszukuje opinii o wagoworkownicy półautomatycznej do warzyw firmy MAVARK. Jest tutaj może użytkownik tej maszyny? Cena ok. 15k jest dość atrakcyjna a pracę na pewno ułatwiła by taka maszyna.
    • Przez shiftman
      Witam. Czy sadził ktoś z was ziemniaki po kukurydzy pryskanej mezotrionem? W etykiecie tego nie zalecają. W umnie w samym listopadzie już prawie 80l a poprzednie miesiące też dosyć duże opady. Stosowana będzie głęboka orka na zimę końcem miesiąca. Może wystąpić jakieś fito
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj