Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie ziemniaków

1422 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 26 czerwiec 2009 - 17:05

Nawożenie ziemniaków A jaka cena tego na hektar? I widziałem UG za 15zł na hektar i za grubo ponad 100zł :D
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie ziemniaków Dzisiaj, 16:27
  •  

#42 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 26 czerwiec 2009 - 18:25

Nawożenie ziemniaków @lukasx21 masz rację, pogoda sprzyja ziemniakom, niestety zaraza może popsuć plon.

@Dawid777 Sonata wychodzi ok 20zł/ha daje się 1,5kg/ha. Nie znam cen UG max

#43 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 26 czerwiec 2009 - 19:08

Nawożenie ziemniaków Opłaca się pryskac jeszcze raz, czy ziemniaki będą bardzo tanie? :D
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 11:22

Nawożenie ziemniaków vineta jest bardzo podatna na zaraze i temu sie zwija,w tamtym roku bylo sucho i mimo opryskow i tak ja scielo,a w tym roku leje i tylko raz ja prysnalem i nie wiadomo co bedzie dalej.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#45 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 21 październik 2009 - 19:17

Nawożenie ziemniaków

na dzień 22 czerwca plantacja wygląda zajefajnie po oprysku układowym środkiem przeciw grzybowym zero alternariozy i zarazy zaczynają kwitnąć i dopiero się wiążą bo jest to średnio późna odmiana zobaczymy na jesień.

ziemniaki wykopane wydajność całkiem nie źle świeża kwalifikowana syrena plon 50t/ha a stara syrena na tej samej działce 25-30t/ha w zależności od redliny.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#46 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 07 grudzień 2009 - 20:03

Nawożenie ziemniaków U nas jest obornik w ilości 40ton/ha od bydła, do tego pod korzeń idzie saletrzak 100kg/ha i polifoska 8 100kg/ha, sól potasową ale ilości nie pamiętam i na tym rośnie zależnie od 45 do 55t/ha
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#47 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 22:34

Nawożenie ziemniaków Koledzy moi mili, a co możecie powiedziec o stosowaniu HydroComplex-u z Yary pod ziemniaki?? Mam zamiar w tym roku sypnąć go, z tym, że zrobiłbym to podsiewacz nawozu, co Wy na to ?? Dawka o jakiej myślałem to ok. 150kg/ha, oprócz tego reszta nwozów przed sadzeniem. Jest to nawóz o niskiej zawartości chlorków, a formy chlorkowe w uprawie ziemniaka jadalnego przyczniają sie według mnie do pogorszenia walorów smakowych i nie tylko. Taki zaszczyk szybkoprzysfajalnych form dla kiełujacego sadzeniaka myśle przyczyniłby się do lepszego ukorzeniania i zawiązywania bulw. Jak to jest u Was???
Pozdrawiam :lol:

#48 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 00:05

Nawożenie ziemniaków polecam ja też myśle tak zrobić jednak zastosuję timac'a bezchl. napisz jaki masz podsiewacz? kupowałeś niedawno?

#49 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 22:51

Nawożenie ziemniaków Podsiewacz jest dopiero w fazie projektu i kompletowania materiału, ale wyrobie sie do sezonu, mój plan opieram na skrzyni od starego siewnika konnego wraz z dwoma sekcjami wysiewającymi i lejkami z tym, że zamienie te spiralne na teleskopowe plastiki z wiadomych powodów, napęd wiadomo łańcuch z osi sadzarki. Podsiewacz z akpilu kosztuje ponad 500zł, ja mam zamiar wyrobic sie w niecałych 200zł. Co o tym myślisz Panie kolego?? A Ty jaki masz podsiewacz?? Ten nawóz który wymieniłeś timac, coś wiecej mógłbys na ten temat, nie spotkałem się z nim jeszcze ?? Pozdrawiam

#50 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 09 styczeń 2010 - 11:22

Nawożenie ziemniaków a ja właśnie skończyłem mój podsiewacz.planuje dać 500kg polifoski tylko w rzędy a później ze 200 kg mocznika przy obsypywaniu pogłównie.i jeszcze myślę o jakiejś zaprawiarce bo ręcznie to nie robota.jak myślicie sprawdzi się takie coś z małymi przeróbkami? http://www.sklep.kwa...?prod=29&cat=20

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 09 styczeń 2010 - 12:29

Nawożenie ziemniaków Ja mocznik daję przed sadzeniem 150kg/ha, a saletrę przy obsypywaniu pogłównie też 150kg/ha i rosną aż miło:)

#52 Share Farmer21

Farmer21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 styczeń 2010 - 08:26

Nawożenie ziemniaków Ja tam poplon łubin,obornik ok.35 t/ha i na wiosnę 300kg polifoskiej 6, 150 kg mocznika i 150 kg saletrzaku.Ale u nas ziemie słabe i tak są niskie plony 32t/ha i to jak jest dobra odmiana.
a jak myślicie lepiej siać saletrę czy saletrzak?

#53 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 08:40

Nawożenie ziemniaków myślę, że lepiej dać saletrzak, tak samo jak przed siewem zbóż jarych. Ale saletrzak mieszasz z mocznikiem?

#54 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 08:48

Nawożenie ziemniaków @Farmer21 ty to masz raczej suche pola, że Ci ziemniaki nie chcą rosnąć. Bo z tego co napisałeś to wartości odżywczych masz sporo. Możliwe też, że pole masz zakwaszone i potrzebne jest wapno.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#55 Share Farmer21

Farmer21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 styczeń 2010 - 10:46

Nawożenie ziemniaków @Lukasz1987-Wapno siałem ok.4 lata temu,a co do suchych pól to tak na polach jest dużo kamieni i myślę że to także wpływa na wysuszanie gleby,a ziemie to głównie piaskowe.

@wyrebski1-tak sieję i saletrzak i mocznik.

a jak myślicie jakie nawozy siać po zbożach ozimych?

#56 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 12:48

Nawożenie ziemniaków Wapnować należy co 4-5 lat w zależności od ph. A co do kamieni to wiem o co chodzi sam mam 5ha koło kolei to można kamyk koszami z pola wynosić, ale w tym roku mamy od wuja przywieść maszynkę do zbioru kamieni z pól jego produkcji i na głębokość 30cm wszystkie wyzbierać

#57 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 13:36

Nawożenie ziemniaków ----------------

#58 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 01 luty 2010 - 20:37

Nawożenie ziemniaków mi chodziło o pompkę.bo wydatek ma dosyć dobry a jest elektryczna.a jak będzie pompa na wałek o wydatku 30 litrów to dużo za duża?bo mam dwie takie od ślęzy sadowniczej.

#59 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 01 luty 2010 - 20:50

Nawożenie ziemniaków -----------------

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 02 luty 2010 - 12:12

Nawożenie ziemniaków ja sadzę 3 tony na ha i daje 3 litry prestigu i 50 l wody.w zeszłym roku moczyłem wszystkie bo miałem w workach reszlowych ale to trochę do kitu bo worki po 50 kg.