Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie ziemniaków

1422 odpowiedzi na ten temat

#401 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 24 maj 2011 - 13:14

Nawożenie ziemniaków do badania samej gleby liście ci nie potrzebne. Do badania roślin owszem i wtedy trzeba też próbki gleby. Nie wiem kiedy się pobiera ale pewnie jak już rośliny będą trochę większe bo tak ciągną dużo z sadzeniaka. Ale przed zawiązywaniem bulw.
Badanie liści trochę kosztuje. Ja kiedyś dawałem liście maliny. Liście to głównie na mikroelementy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie ziemniaków Dzisiaj, 17:32
  •  

#402 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 24 maj 2011 - 21:59

Nawożenie ziemniaków można już dać dolistnie kristalon np., czy jeszcze troche za wcześnie ?

#403 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 03 czerwiec 2011 - 16:59

Nawożenie ziemniaków A którym kolego Kristalonem pryskasz? Ja w tamtym roku pryskałem niebieskim , efekty po około 10 dniach były już widoczne krzaki ciemne i ładnie rozkrzewione.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#404 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 17:38

Nawożenie ziemniaków Ja pryskałem Kristalonem Żółtym, potem Czerwonego dam. Dzisiaj pryskałem rano a teraz pada. Zadziała to, czy czeka mnie poprawka?

#405 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 03 czerwiec 2011 - 20:01

Nawożenie ziemniaków Ja właśnie zjechałem z pola , denara kropiłem.Nie wiem jak działa czerwony i żółty ale po niebieskim są widoczne zmiany :rolleyes: U nas w Krakowie pogoda , bez deszczu i taka pogoda ma sie utrzymać na długo....tak w pogodzie mówią :rolleyes:

#406 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 23:05

Nawożenie ziemniaków pryskam zielonym, pryskałem tydzień temu, za pare dni druga dawka

#407 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 04 czerwiec 2011 - 14:23

Nawożenie ziemniaków Dodajesz coś do tego Kristalonu? czy samym Kristalonem kropisz?

#408 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 04 czerwiec 2011 - 22:14

Nawożenie ziemniaków narazie samym, niebawem będzie dodawany do zabiegów na grzyba i stonke

#409 Share tomaszbrzoza

tomaszbrzoza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 04 czerwiec 2011 - 23:29

Nawożenie ziemniaków A jaką dawka pryskacie niebieskim ksitalonem na hektar

Edytowany przez tomaszbrzoza, 04 czerwiec 2011 - 23:31.

#410 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 05 czerwiec 2011 - 08:40

Nawożenie ziemniaków Można mieszać odżywkę z pestycydem??

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 10:17

Nawożenie ziemniaków Zalezy z jakim pestycycem bo jak a herbicydami czy gramicydami to jest nie wskazane, ale niekiedy zdarzyło mi sie dodac do herbicydu mocznik, siarczan magnezu lub jakąś odżywke i nie zauważyłem negatywnego działania, bo do fungicydu czy inekcydu to mozna dodawać odżywki chyba ze na opakowaniu bedzie napisane że nie można.

#412 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 14:33

Nawożenie ziemniaków TomaszBrzoza ja dawałem 3 kg niebieskiego Kristalonu na hektar do tego dawałem 10 kg mocznika.

#413 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 15:14

Nawożenie ziemniaków zależy jaka ilość cieczy wychodzi na ha.
ja na każde 100 l. wody daję 0,5 kg. kristalonu

#414 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 15:49

Nawożenie ziemniaków lulak to stanowczo za mało.Daje się 2.5 kg Kristalonu na hektar czyli 300 litrów wody .Ja na 300 litrów wody daje 3 kg Kristalonu i 10 kg mocznika i efekt jest zauważany.

#415 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 21:04

Nawożenie ziemniaków gdzie jest napisane, że daje sie 2,5 kg ?
dając 3 kg na 300 l. robisz stężenie jedno procentowe, podczas gdy max. zalecana dawka to 0,4-0,5 %.
poza tym 300 l/ha cieczy to dawka dla zabiegów herbicydowych, dla nawożeń dolistnych powinna być większa.
ale skoro twój system przynosi efekt (a to najważniejsze) to ok.

#416 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 14:15

Nawożenie ziemniaków Jakby nie przynosił to bym nie robił .A najlepiej to 3 kg Kristalonu i albo 15 kg siarczanu magnezu , albo 10 -15 kg mocznika .jedno z tych dwóch można dodać do Kristalonu i wtedy efekt jest rewelacyjny .Przykładowo jak krzak jest słaby i cienki to po około 10 dniach widać bardzo różnice.......nie tylko w tym że ściemnieje ale i w tym że się ładnie rozkrzewia.

#417 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 17:05

Nawożenie ziemniaków Osobiście nie chciałoby mi się robic zabiegu samym Krystalon-em. U mnie jeśli zabieg to tylko dokarmianie dolistne to stosuje Aroleaf lub Krystalon 3kg/ha, siarczan magnezu z mikroelementami 5kg/ha, mocznik 10-15kg zależy gdzie co jak wygląda. Jeśli jade z fungicydem to zazwyczaj z jednego składnika rezygnuje, a pozostałym zmniejszam dawki. Na stonkę mam nadzieje pryskać nie będe musiał, bo sadzeniak był zaprawiony, ale w poprzednich latach do zabiegu przeciwko stonce nic nie dodawałem. Do herbicydu zawsze dodaję siarczan magnezu, z tego co mi wiadomo zakwasza roztwór i dzięki czemu jest łagodniejszy dla rośliny uprawnej, a chwast tak czy tak ładnie schnie. Moje późne ziemniaki mają dopiero po 15-20cm, dlatego myśle, że pierwszy zabieg przeciwko zarazie wykonam w przyszłym tygodniu i będzie to pewno jakiś tańszy zamiennik Ridomil-u Gold. U Was koledzy co idzie na pierwszy zabieg??

#418 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 17:10

Nawożenie ziemniaków U mnie już poszedł Ridomil.Następnie Infinito , Pyton a na końcu to się zobaczy jak to wszystko będzie wyglądać :rolleyes:

#419 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 18:47

Nawożenie ziemniaków Ja dawałem 4kg kristalonu żółtego na hektar. Gdzieś czytałem, ze można dawać 3-5 kg Kristalonu/ha( zresztą na Agroleafach piszą takie same dawki, a skład mają podobny). Byłem na polu, gdzie pryskałem 10 dni temu, to ziemniaczki wyglądają ładnie. I pomyśleć, że jeszcze niedawno zastanawiałem się, czy zastosować ten nawóz z Yary czy coś innego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 19:31

Nawożenie ziemniaków Nawozy z YaraMila to według mnie najlepsze nawozy.Rezultaty mam w polu , gdzie dałem Saletrę z Puław i Z YaraMila.Bez porównania.Tak więc podobnie jest z odzywkami .Co firma to firma. :rolleyes: