pasio

Nawożenie ziemniaków

Polecane posty

młody17    13

ja w czasie kwitnienia dokarmiam dolistnie, wybieram do tego celu nawozy z wysoka zawartoscia potasu, zazwyczaj Agroleaf lub Krystalon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Zastanawiam się nad Agroleafem potasowym, bądź Kristalonem zielonym. Ile dajecie tego Kristalonu na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

kristalon 2,5kg/ha


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

a takie pytanko z mojej strony, mianowicie co myślicie o stosowaniu Ahasi SL w ziemniakach ?? Próbował ktoś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

w środę pryskałem lorda w czasie kwitnienia mieszanką: 300l wody na hektar: Mocznik 12kg+ siarczan Mg 4kg + insol 2litry. Dziś rano patrzyłem bo mam je za oknem i ładnie wyglądają


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

No i umnie ładnie się zabieliło na polu, lord kwitnie już kilka dni teraz Tajfun ruszył i widze po młodych liściach, że przyjęłyby trochę azotu, miałem pytać własnie o dokarmianie mocznikiem podczas kwitnienia, ale odpowiedz przyszła sama, więc dam 15kg mocznika + Agroleaf Potasowy, albo Krystalon Potasowy + Ekonom 72WP i to chyba będzie ostatnie dokarmianie azotem, a jak jest u Was z podawaniem azotem po kwitnieniu, stosujecie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

co to azotu po kwitnieniu to zależy na jaki jest uszykowany zbiór ziemniaka-wczesny, średnio-wczesny itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja ostatnio pryskałem brawo i dawałem 28 kg mocznika czyli 14 kg azotu.nic krzakom nie jest mimo że było trochę słońca.a ładnego koloru nabrały.i kwitną już dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Stosował ktoś dolistny na ziemniaki Wuxal top N. Co to za środek czy warty stosowania bo droższy od innych (26zł na ha gdy Insol 9.5zł.) to może i lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Możecie mi powiedziec czy mieliscie jakies doswiadczenia z nawozem dolistnym "MAXIMUS" (NAWÓZ KRYSTALICZNY) Z EKOPLONU???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

tylko Kristalon YARA NPK 18-18-18.

Troche kosztuje, ale naprawde widac efekt. :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

A powiedzcie mi prosze bo gdzies przeczytałem ze niemozna dawac wapna pod ziemniaki????? I tu pyytanie czy mógłbym teraz wysiac wapno węglanowe zasiac poplon i na wiosne obornik i ziemniaki???????????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja dawałem we wrześniu a na wiosnę sadziłem.skoro piszą że nawet pogłównie można troszkę dać to tu nie zaszkodzi.najlepiej dać 2 lata wcześniej ale nic nie lubi świeżego wapnowania a kiedyś musisz zwpanować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

kiedy najlepiej dac obornik pod ziemniaki na zime i przyorac ,czy wiosna?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

tylko teraz. Wiosną rozłoży się w 25%. Jesli dasz od razu na sciernisko to w 75%, a jesli na orke zimową to w 50%.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakie stosujecie nawożenie aby uzyskać plon w granicach 40-45t\ha? Dodam że dysponuje obornikiem a ziemniaki mają być przeznaczone na konsumpcyjne. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

samo wysokie nawozenie nie wystarczy jesli nie postarasz sie o dobre stanowisko i odpowiedni materiał wysadzany.

do takich plonów min 500kg poli6, 300kg saletrzak/mocznik no i woda, duzo wody.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

nie nawadniam, bo nie mam wszystkich pól blisko siebie, są porozrzucane. Nawadnianie w suchy rok daje bardzo dobre efekty. Oczywiscie nie w kazdy rok jest to potrzebne. Ale czasem jest tak ze kiedy ziemniaki potrzebuja najwiecej wody - zawiązywanie bulw oraz ich przyrost, wtedy nie ma tej wody. I taka deszczownia jest wybawieniem. W suchy rok zakup deszczowni zwraca sie w jeden sezon. Ziemniaki jak maja wode to urosna wszedzie i nie musi byc tak strasznie duzo nawozu. Problem w tym ze w ostatnich latach ta woda jest wtedy kiedy ziemniak jej nie potrzebuje az tyle, a pozniej suuusza....

Wczesne, to standardowo Lord, Denar, Bellarosa, Vineta, Owacja.

Z pozniejszych mialem tylko Jelly i tylko ją moge polecic.

Kazda z tych odmian ma takie mozliwosci plonotwórcze o jakich wspominales wczesniej. I bedziesz mial taki plon - jesli oczywiscie zadbasz o to. B)

pozdr!


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

dolistnie mozesz stosowac Plonvit, Insol + roztwory mocznika lub siarczanu magnezu.

Ja w tym roku po raz pierwszy dawalam Kristalon NPK 18-18-18 z firmy YARA.

Bardzo dobre efekty. Przyrosty bylo widac najbardziej na wczesnych odmianach. Nawoz jest drogi, ale u mnie dal dobre efekty. W przyszlym roku rowniez bede go stosowal B)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

kazdorazowa dawka 2,5 kg/ha.

2-3 dawki w zaleznosci od potrzeb w odstepach ok 10 dniowych w zaleznosci od pogody.

1 przed kwitnieniem, 2 po.

nie mieszaj z opryskami na zaraze, itd!

ja kupowalem opakowanie 25kg.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ozzy321
      Panowie zawsze robię kopiec na cześć ziemniakow tak jak robił to mój dziadek i tata rozkładając słomę i przysypując ziemią. Chodzi mi po głowie ażeby na uformowany kopiec zamiast rozkładać luźna słomę i przysypywac ziemia poukładać kostki z prasy i przykryć to plandeka. Praktykował ktoś takie rozwiązanie?
    • Przez damianmatys
      Kupie nie dużą ilość sadzeniaka Owacji lub ewentualnie jadalny.
    • Przez kamil456748
      Witam, poszukuje opinii o wagoworkownicy półautomatycznej do warzyw firmy MAVARK. Jest tutaj może użytkownik tej maszyny? Cena ok. 15k jest dość atrakcyjna a pracę na pewno ułatwiła by taka maszyna.
    • Przez shiftman
      Witam. Czy sadził ktoś z was ziemniaki po kukurydzy pryskanej mezotrionem? W etykiecie tego nie zalecają. W umnie w samym listopadzie już prawie 80l a poprzednie miesiące też dosyć duże opady. Stosowana będzie głęboka orka na zimę końcem miesiąca. Może wystąpić jakieś fito
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj