pasio

Nawożenie ziemniaków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
GSX    0

ja wiem czy mało :) mnie urządza te 300 kg w ha stanowisko po rzepaku także powinno być ok :)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ja też rozsiałem nawóz pod ziemniaki w piątek i dałem 500kg/ha Poli 6 + 250kg Soli Potasowej. Azotowe dam przed sadzeniem.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Wymieszałem z glebą kultywatorem i potem przed sadzeniem dam saletrę i jeszcze raz przejade agregatem i w to będę sadził. Chociaż mam taki plan żeby saletrę dać dopiero przed wschodami bo do momentu kiełkowania jest azot nie potrzebny w dużych ilościach. Co o tym myślicie??

Edytowano przez bolid20

-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Na 1ha dałem obornik a na drugi ha nie mam obornika. była przyorana słoma, mała gorczyca i polane Ug maxem.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1207    0

Wymieszałem z glebą kultywatorem i potem przed sadzeniem dam saletrę i jeszcze raz przejade agregatem i w to będę sadził. Chociaż mam taki plan żeby saletrę dać dopiero przed wschodami bo do momentu kiełkowania jest azot nie potrzebny w dużych ilościach. Co o tym myślicie??

 

Ja azot oprócz tego który jest w wieloskładniku daje przy okazji obsypywania najczęściej saletrzak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

ja daje wieloskladnikowe i saletrzak przed sadzeniem a przed ostatnim obsypaniem dam jeszcze saletre


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ja w sobotę denara wysadziłem 0.5ha i wczoraj trochę popadało to myśle że ładnie będzie schodził i nawóz się rozpuści bo sucho już było. a tak za tydzień będę Jelly i Owację sadził.

Edytowano przez bolid20

-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopinnn    0

Witam wszystkich - jako nowy.

Problem jest taki - pod ziemniaki pasuje "coś" sypnąć, to coś to azot, fosfor i potas (z azotem to nie jest problem) natomiast problemem jest potas. Chce dać nawóz bez chlorków i po zapoznaniu się z ofertą wyszło że najlepsze rozwiązanie to Lubofos pod ziemniaki, ale niestety dziada nigdzie nie można dostać. Pytanie brzmi czy można zastosować Lubofos pod buraki - różni się tylko większą zawartością fosforu (3% więcej) i mniejszym potasem (też o 3%) - moim zdaniem powinno podejść, ale wolę zapytać fachowców żebym nie przeholował. Od razu mówię że Polimagu S też nie ma, a pozostałe opcje wychodzą trochę drogo. Będę jeszcze szukał powyższych - a jak by ktoś polecił inną kombinację to będę wdzięczny.

 

Dodam że chodzi o masakryczne powierzchnię 0,15 ha ziemniaka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Najlepszy pod ziemniaki jest Bontar , tylko jest słaby procentowo.Dlatego najlepiej mieszanke zrobić polifoski 6, polidapu i mocznika z saletrą --taka mieszanka da bardzo dobry plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

na 15 arów to nie masz co kombinować bo będą większe koszty jak plon. Ziemniak jest średnio wrażliwy na nawozy chlorkowe więc tak jak było już pisane wystarczy dać je 2 tyg wcześniej przed sadzeniem i problem rozwiązany.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Najlepszy pod ziemniaki jest Bontar , tylko jest słaby procentowo.Dlatego najlepiej mieszanke zrobić polifoski 6, polidapu i mocznika z saletrą --taka mieszanka da bardzo dobry plon.

 

Mieszasz mocznik z saletra? To czysta głupota przecież.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Moderatorze przed sadzeniem daje mocznik a potem przed obredlaniem rządek daje saletre.To miałem na myśli :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A to teraz rozumiem. W każdym razie saletry z mocznikiem nie mieszać. Wchodzą między sobą w reakcje i dochodzi do start N.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Wiem moderatorze.Jest nawet taka tabelka gdzie można porównać jakie nawozy można mieszać i kiedy.Pozdrowionka z Ojcowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Dzisiaj rozsiałem pod ziemniaki polifoskę 8 i sól potasową, wymieszałem to z glebą i teraz mam pytanie-kiedy i jaki zastosować nawóz azotowy? Przed samym sadzeniem jeszcze coś sypnąć, czy dopiero później? A może najlepiej to rozłożyć-coś przed, a coś po?

 

Z góry dziękuje za wszystkie informacje :) .

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

ja dałem na hektar SADZENIAKÓW 500kg polifoski 6 , 125kg saletrzaku z borem i do tego rozsiałem 125kg mocznika. W czystym składniku wyszło około 122 N 100 P 150 K wiem za dużo azotu mój błąd niestety teraz nie nie wiem czy w ogóle jest sens dawać 2 dawkę azotu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

A obornik był?? Według mnie mało masz potasu bo na plon 40t potrzeba ok 300kg potasu.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ozzy321
      Panowie zawsze robię kopiec na cześć ziemniakow tak jak robił to mój dziadek i tata rozkładając słomę i przysypując ziemią. Chodzi mi po głowie ażeby na uformowany kopiec zamiast rozkładać luźna słomę i przysypywac ziemia poukładać kostki z prasy i przykryć to plandeka. Praktykował ktoś takie rozwiązanie?
    • Przez damianmatys
      Kupie nie dużą ilość sadzeniaka Owacji lub ewentualnie jadalny.
    • Przez kamil456748
      Witam, poszukuje opinii o wagoworkownicy półautomatycznej do warzyw firmy MAVARK. Jest tutaj może użytkownik tej maszyny? Cena ok. 15k jest dość atrakcyjna a pracę na pewno ułatwiła by taka maszyna.
    • Przez shiftman
      Witam. Czy sadził ktoś z was ziemniaki po kukurydzy pryskanej mezotrionem? W etykiecie tego nie zalecają. W umnie w samym listopadzie już prawie 80l a poprzednie miesiące też dosyć duże opady. Stosowana będzie głęboka orka na zimę końcem miesiąca. Może wystąpić jakieś fito
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj