Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budynek gospodarczy o pow zabudowy 35 m2

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share olowaty

olowaty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 16:11

Budynek gospodarczy o pow zabudowy 35 m2 Witam!
Na wstępie proszę o przeniesienie tematu jeżeli umieściłem go w nieodpowiednim miejscu.
Posiadam 1,93 hektara pola, z czego 73 ary sadu oraz 25 ar działki budowlanej. Na wiosnę chcę stawiać budynek gospodarczy związany z produkcja rolną o powierzchni zabudowy do 35 m2 i rozpiętości konstrukcji max 4,8 m. Na tego typu budowlę potrzebne jest tylko zgłoszenie budowy. Teraz pytanie jest takie:
Budynek będzie przeznaczony oficjalnie do magazynowania płodów rolnych i owoców. Jakiej grubości ściany stawiać? Znajomy budowlaniec twierdzi że takie o grubości 12 cm z pustaków wytrzymają. Budynek ma mieć: wymiary 4,8 m na 7 m, dach dwu spadzisty o pochyleniu 45 stopni pokryty blacho dachówką oraz poddasze jako magazynek na nadstawki, ramki i inne bambetle związane z prowadzeniem pasieki. Mur ma być zakończony wieńcem betonowym. Czy rzeczywiście ściany o grubości 12 cm wytrzymają taką konstrukcję?Chodzi o to żeby się nie zawalił. Czy może lepiej postawić ściany grubości min 15 cm? Proszę o poradę oraz podpowiedź jak macie rozwiązane budynki gospodarcze? Jaką macie grubość ścian? :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budynek gospodarczy o pow zabudowy 35 m2 Dzisiaj, 07:35
  •  

#2 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 21:23

Budynek gospodarczy o pow zabudowy 35 m2 nie jestem budowlańcem ale sporo pracowałem na budowach ściany nośne stawia się głównie z 24 i grubsze .jak ja bym budował dla siebie to stawiałbym z 18 , można też stawiać z 12 ale wtedy muruje się filary wzmacniające co 3 , 4 metry

#3 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9465 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 21:45

Budynek gospodarczy o pow zabudowy 35 m2 poddasze na ścianie 12??? hahaha. Można tak zrobić pod warunkiem budowy konstrukcji szkieletowej a te ścianę nie będą nośne a osłonowe (tak jak u mnie w stodole)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share fendt930

fendt930

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 23:00

Budynek gospodarczy o pow zabudowy 35 m2 taki budynek możesz postawić z pustaków 12 co 3 metry postaf filar wzmacniający z 24 pustaka dobże by było jak byś na rogach wsadził pręta jako wzmocnienie co 3 pustak po 2 m z każdej strony żeby rogu nie wypchnęło . Znajomy ma podobny budynek sypie do niego 70 ton zboża nic się niedzieje a stoi on jak pamiętam Ja bym tak postawił :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 09 listopad 2008 - 14:41

Budynek gospodarczy o pow zabudowy 35 m2 jeżeli bys robił bez poddasza to bloczki 12x50 na 100% i na górze wieniec na jakieś 20 cm szerokości bo tak robiłem w tym roku ale jesli mówisz ze poddasze bedzie to bym większe dał 25x25x22 bodajże i wtedy strop. Taki wytrzyma bo możesz jednego roku małe obciążenie dac na poddasza a innego ile wejdzie. zapas zawsze sie przyda

#6 Share olowaty

olowaty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 19:25

Budynek gospodarczy o pow zabudowy 35 m2 Pomysł z tymi słupami bardzo dobry. Najbardziej by mi pasował. A jeżeli bym Wylewał słupy z betonu to jakie musiałaby być ich wymiary. 24x24 cm będą w porządku? Czy może o mniejszych wymiarach? Oczywiście słupy ze zbrojeniem wewnątrz.

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 listopad 2008 - 19:33

Budynek gospodarczy o pow zabudowy 35 m2 Ja by radził zastosować do okoła 24 cm sam taki mam i sypie nanim dużo zboża i jest ok ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 12 listopad 2008 - 18:58

Budynek gospodarczy o pow zabudowy 35 m2

Pomysł z tymi słupami bardzo dobry. Najbardziej by mi pasował. A jeżeli bym Wylewał słupy z betonu to jakie musiałaby być ich wymiary. 24x24 cm będą w porządku? Czy może o mniejszych wymiarach? Oczywiście słupy ze zbrojeniem wewnątrz.

24x24 starczy my u siebie pod strop daliśmy słupy 30x30. Zbrojenie to podstawa ja robiłem z 12 żebrowanej 4 pręty plus strzemiona z 6 gładkiej co 20 cm i jest ok :lol: