Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kontrolka cisnienia oleju

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 15:13

Kontrolka cisnienia oleju Chciałbym się dowiedzieć jak to jest w waszych zetorach-czy świeci sie na małych obrotach czy nie :lol: U mnie w zetorze moge powiedziec ze zaświeca sie.

W instrukcji wyczytałem ze ciśnienie oleju przy temperaturze cieczy chłodzącej 80-95*C (dobrze rozgrzany) wynosi 50kPa a kontrolka przestaje się świecić przy 60kPa. Można z tego wyciągnąć wniosek że w każdym zetorze przypuszczając ze silnik ma dobry stan (czyt.odpowiednie cisnienie) powinna sie zaświecic przy rogrzanym silnku.

Jak to jest w praktyce? Piszcie wasze spostrzeżenia :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kontrolka cisnienia oleju Dzisiaj, 08:31
  •  

#2 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 17:45

Kontrolka cisnienia oleju U mnie sie świeci jak sie popsuje i nie wiem co to jest ale te czujniki to co chwile siadaja, na niskich obrotach nie świeci nigdy, nawet po dniu orki, ciężkiej orki nie ma prawa sie zaświecić, sprawdzalis,my silnik sprawdzaliśmy manometrem i ma odpowiednie ciśnienie. Nawet jak zgasze silnik to dopiero po chwili zaświeca się kontrolka.
Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

#3 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 18:12

Kontrolka cisnienia oleju Kontrolka nie powinna się zapalać,sprawdź najlepiej manometrem może masz popsuty czujnik ja tak miałem w c-360 a okazało się że wszystko jest ok tylko czujnik do wymiany.

#4 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 18:14

Kontrolka cisnienia oleju To że kontrolka zaświeci sie dopiero po paru sekundach od zgaszenia to normalne i prawidłowe.

Z tego co wnioskujesz @tommy66692 to tak powinna się zaswiecić przy rozgrzanym oleju. A jesli ktos ma juz kiepski silnik to juz napewno powinna mu sie zaswiecic przy niskich obrotach.
Urzadzenia takie jak czujniki cisnienia maja swoja tolerancje (błąd pomiaru) tak więc taki czujnik może mieć nizsze ciśnienie wyłaczania kontrloki.
Może komus żarzy sie kontrolka ale w dzień tego nie zobaczy jedynie w nocy bez świateł może to zaobserwować.

#5 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 18:35

Kontrolka cisnienia oleju Tak ale cisnienie 50kPa jest na obrotach jałowych (650obr/min) przy rogrzanym silniku a kontrolka powinna przestawać się swiecic przy 60kPa czyli na rozgrzanym silniku na obrotach jałowych zawsze powinna sie swiecic :lol:

#6 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 19:21

Kontrolka cisnienia oleju Ja mam trzy traktory i w żadnym się nie świeci a nieraz się zdarzyło wodę zagotować(płyn) i nawet wtedy się nie świeci dopiero jak traktor zgaśnie.

#7 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 19:30

Kontrolka cisnienia oleju Zgadza sie jak najbardziej ale może wiekszosc ma ustawione wyzsze obroty jałowe przy których to ciśninie oleju jest wyższe a wiec kontrolka sie nie zaświeci. Tak jak było juz pisane czujnik cisnienia ma pewny czas zwłoki zanim sie zapali oraz tolerancję zadziałania, wiec może sie troche mylić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share kraker

kraker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 20:06

Kontrolka cisnienia oleju u nas też świeci na obrotach jałowych, nie ważne rozgrzany czy nie
MF & Zetor siłą naszej gospodarki
Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

#9 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 20:26

Kontrolka cisnienia oleju u mnie nie świeci na biegu jałowym przy "normalnych" obrotach ale gdy zrobię mu takie minimalne obroty-tak aby aby to zapala się przy rozgrzanym ciągniku.

#10 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 20:45

Tak ale cisnienie 50kPa jest na obrotach jałowych (650obr/min) przy rogrzanym silniku a kontrolka powinna przestawać się swiecic przy 60kPa czyli na rozgrzanym silniku na obrotach jałowych zawsze powinna sie swiecic :lol:

Nie tyle powinna co może sie świecić. 50 kPa o których piszesz to dopuszczalna wartość minimalna przy obrotach jałowych i nie musi ona wystapić. Jeśli kontrolka zaczyna migać i wierzyć czujnikowi to masz ciśnienie na granicy tych 60 kPa więc jest OK, ale dla pewności możesz podpiąć zegar lub nawet wstawić wskaźnik ciśnienia na stałe, będziesz widział na bieżąco co sie dzieje w pracy.

Ty Tomek masz 7011 więc może być inaczej ale dla 7211 obroty jałowe wynoszą 750 - 800 obr/min a obroty minimalne to 600 obr/min - troche to dziwne ale taki jest zapis w instrukcji.

Na ciśnienie po rozgrzaniu, poza zużyciem ekspolatacyjnym silnika, wpływ ma też lepkość zastosowanego oleju.

#11 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 20:50

Kontrolka cisnienia oleju @Miasek masz racje to ja strzeliłem gafe bo obroty jałowe dla zetora to 750obr/min :lol:
Tak czy inaczej nie zmienia to faktu ze u mnie przy rogrzanym silniku kontrolka swieci sie przy obrotach 650 na minute wiec wniskuje ze wszystko jest w normie tak?

#12 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 20:47

Kontrolka cisnienia oleju Dla mających problemy z kontrolką, przy średnich obrotach, na rozgrzanym silniku.
Przy filtrze oleju jest taki zaworek(płytka+ sprężynka zakryta korkiem), można go rozebrać, bo mógł się zaciąć.

#13 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 21:23

Dla mających problemy z kontrolką, przy średnich obrotach, na rozgrzanym silniku.
Przy filtrze oleju jest taki zaworek(płytka+ sprężynka zakryta korkiem), można go rozebrać, bo mógł się zaciąć.

Można też podłożyć podkładkę pod sprężynkę(szczególnie jak chcemy sprzedać ciągnik) wtedy ciśnienie się poprawi :lol:

PS. Winę za to ponoszą również czujniki bo jak teraz kupuje sie nowy czujnik, to one są robione do wielu silników i nie zawsze zapalają kontrolke przy takim ciśnieniu jak powinny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share kazikow

kazikow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 10 listopad 2008 - 09:40

Kontrolka cisnienia oleju Przyłącze się do wypowiedzi Igorassa, ja teraz kupywałem czujnik do 7211 to mi dali od C-360, dlatego też jak ktoś wymieniał ten czujnik to nie koniecznie mógłbyc to orginaly zetorowski. Niewiadomo na jaką skale są ustawione te od C-360 i dlatego też może byc ryzyko błędu przy obrotach jałowych.